forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 16 Veliki zli lisac

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/11/2017 : 21:36:17


Bio jednom jedan lisac,
ukrao je jaja.
Vrpolji se kokošinjac,
panika bez kraja!

Htio bit je lisac zao,
s vukom pojest pilad,
ali nije lisac znao
da je pilad mila.

Znoje mu se gladne ralje,
savjest stišće škrip.
Doznat ćete što bje dalje
- pročitate li strip!

Kolorka Specijal 16 • Veliki zli lisac • 192 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Benjamin Renner • Crtež Benjamin Renner • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-16-veliki-zli-lisac/452/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spaner Posted - 25/02/2023 : 13:08:24
Moj šestogodišnji sin (doduše za koji tjedan će navršiti 7) upravo je završio Velikog zlog lisca i kaže da mu je to najbolji strip koji je dosad čitao :)
BeaGea Posted - 29/09/2021 : 18:04:57
quote:
Originally posted by Red Marquis

Spominjali smo na prošloj stranici topika.



Ne znam gdje gledam.

Upravo ga se spremam pogledati.
Red Marquis Posted - 29/09/2021 : 17:56:05
Spominjali smo na prošloj stranici topika.
BeaGea Posted - 29/09/2021 : 17:19:52
Jel gledal tko animiranu verziju? Sad kad je dostupna na netu a ne samo na festivalima!

Shaner Posted - 28/09/2021 : 21:31:24
Odlična ideja i poklonom će sigurno oboje biti zadovoljni.

Poli Posted - 28/09/2021 : 18:02:10

Dobra ideja!


BeaGea Posted - 28/09/2021 : 17:57:07
U subotu sam pozvan na dvostruki rođendan, sin navršava 5 godina a njegov tata 41. U pozivnici stoji kako je jedan tulum tako i poklon ide samo jedan, slavljeniku po izboru. Sad sam u dilemi, draži slavljenik mi je naravno ovaj veliki ali poklon bi kupio ovom malom, pa sam odlučil kupit ovaj strip (Veliki zli lisac).
Kakve su mi šanse da poklonom budu zadovoljni oboje? Računam na to da tata čita strip sinu prije spavanja i da bude zanimljivo jednom i drugom kod čitanja.
Beren Posted - 22/05/2021 : 20:49:09
Pozitiva od stripa u svakom smislu i strip za sve uzraste.
Red Marquis Posted - 22/05/2021 : 12:36:42
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo


Na kraju da spomenem da sam stekao dojam da bi se iz ovog stripa mogla (ako već nije) napraviti dobra kazališna predstava.


Ne znam za predstavu, ali postoji animirani film koji uz ovu priču sadrži još dvije. Ako već nisi, pogledaj, ne zaostaje za stripom.




Ne znam, meni zaostaje. Ove druge dve priče su mi slabije no ova koja je i u stripu.
Shaner Posted - 22/05/2021 : 11:58:46
quote:
Originally posted by Peyo


Na kraju da spomenem da sam stekao dojam da bi se iz ovog stripa mogla (ako već nije) napraviti dobra kazališna predstava.


Ne znam za predstavu, ali postoji animirani film koji uz ovu priču sadrži još dvije. Ako već nisi, pogledaj, ne zaostaje za stripom.

Peyo Posted - 22/05/2021 : 11:17:24
quote:
Originally posted by Peyo

Nažalost zasad sam pročitao samo preview, ali na temelju toga bih procijenio da je to štivo od 9 ili 10 god. naviše.



Trebalo mi je skoro 4 godine da dođe na red za čitanje. I da promijenim mišljenje.

U međuvremenu sam čitao neke intervjue s autorom pa mi je poraslo zanimanje za ovaj strip.

Dakle, slažem se što ste većinom napisali, prekrasan fenomenalan strip. Emotivan, topao i duhovit. Crtež minimalistički, a izvrstan.

Posebno me se dojmilo što mislim da funkcionira za sve uzraste i da se iz njega može izvući ono što svakom od nas odgovara.

Naime, mislim da može funkcionirati i kao puka zabava, ali i da bez zamaranja možemo razmisliti o brojnim situacijama, porukama i poukama koje se mogu iz njega izvući.

Na kraju da spomenem da sam stekao dojam da bi se iz ovog stripa mogla (ako već nije) napraviti dobra kazališna predstava.

Preporuka ko kuća.



anto Posted - 31/07/2020 : 18:35:25
Аko neki strip mogu,ali i moram da preporučim (od pročitanih u zadnjih 6 meseci i više),to bi bio definitivno ovaj.Odličan strip (5/5),koji mi je ponovo čitajući,postajao sve bolji i bolji,te mi je sad u grupi 5+/5.Pročitao ga je i sin od 13 godina,i njemu je jednako sjajan,krenuo je i ovaj mlađi od 9,ali njemu nije bio nešto preterano zanimljiv,ali najbolja fora je što ga je pročitala i supruga (pre toga je možda kompletno pročitala nekog Asteriksa,pre 5-6 godina) i totalno je pogođena,na kraju se dobro i isplakala.

Lisac je simpatičan lik koji se trudi da bude strašan i zao,ali ga na farmi niko je hebe ni pet posto - ni koke,ni prase i zeka,ni ker čuvar.Vuk ga ubeđuje da drpi nekoliko jaja,da se izlegnu piliće pa da ih pojedu;ali stvari ne krenu po planu,Lisac se veže za piliće i sve ode u nekom drugom smeru.

Šta reći - Benžamin Rener je uradiо samo ovaj strip,ali kakav!!! Sa oba aspekta izuzetan - crtački minimalistički,ali i kao takav prava perfekcija;dovoljno je samo videti kako autor pravi transformaciju lisca u vuka (dok se igra sa polićima na stranici 112).Za priču,ideju,izvođenje i dijaloge neću trošiti puno reči - sa svakim čitanjem uživaćate ponovo.Možda s'početka strip ne deluje da će biti bomba,ali kako odmiče videćete o čemu govorim.

NE PROPUSTITI !!!
izivko Posted - 03/12/2019 : 00:58:05
Tek sada pročitah ovaj genijalni strip, grom gromova!
Preporuka prije svega roditeljima!


- Ako je mama veliki zločesti lisac, onda smo mi mali zločesti lisci.
- A ja mislio da smo mi pilići. A mi njih u stvari marišemo.
- Idemo loviti piliće! Drhtite, bijedni pilići!

ivan_micic Posted - 18/07/2018 : 20:45:01
quote:
Originally posted by vice

Da bar i splitska Kinoteka il Bačvice surađuju s Animafestom, ali ne...


A što bi tek drugi gradovi tribali reći? 😋
Lipo ga skineš i...
jaki Posted - 18/07/2018 : 20:39:30
https://www.youtube.com/watch?v=sphYvAVkOyw
vice Posted - 30/06/2018 : 21:07:01
Da bar i splitska Kinoteka il Bačvice surađuju s Animafestom, ali ne...
Shaner Posted - 30/06/2018 : 19:56:08
Sinoć pogledao film koji ne zaostaje puno za stripom.

Nego, u filmu su tri priče od kojih su dvije rađene po stripovima. Jedna po Velikom zlom liscu, a druga po ovom:

https://www.bedetheque.com/BD-Un-bebe-a-livrer-132841.html

Marko, šta se čeka?

SenG Posted - 19/05/2018 : 16:53:46
http://animafest.hr/hr/2018/film/read/the_big_bad_fox_and_other_tales

Evo prilike za pogledati i film :)
VALTER Posted - 24/03/2018 : 11:35:14
Protivnici Istambulske, obiteljaši i molitelji pred bolnicama ovdje bi prvo uočili promidžbu rodne ideologije: lisac (mužjak lisice) prihvaća da ga pilići nazivaju majkom i sam se na kraju poistovjećuje s tom ulogom.
Ernie Pike Posted - 10/03/2018 : 16:43:41
Izvrstan strip. Čitao sam ga zajedno s osmogodišnjom kčerkom. Njena ocijena za strip je naravno 5.
AlenT Posted - 20/02/2018 : 10:09:32
Veliki zli lisac
9/10

Zabavno, pitko, zanimljivo. Preporuka svima, a pogotovo kao poklon za djecu.
zare80 Posted - 04/02/2018 : 11:43:51
Genijalno delo, pogodno za sve uzraste
AlenT Posted - 15/01/2018 : 09:23:43
quote:
Originally posted by Markos

Izaći će sad uskoro Kolorka 102, Čovjek-planina, to bi moglo biti dobro za djecu.



Ovo stvarno izgleda prekrasno! Nedavno je djevojčici umro djed i ovo bi moglo biti idealno za njen senzibilitet.

oscar Posted - 13/01/2018 : 11:59:51
+4

quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by vukozec

Recimo onaj izivkov mačak detektiv iz "pročitao/preporučujem" djeluje zanimljivo :)



+2


+3

ivke80 Posted - 12/01/2018 : 19:23:18
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by vukozec

Recimo onaj izivkov mačak detektiv iz "pročitao/preporučujem" djeluje zanimljivo :)



+2


+3

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000