forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Osamu Tezuka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 05/08/2012 : 01:39:05
Japanski majstor nevjerojatnog opusa, ostavio je ogroman trag na svjetskoj stripovskoj i kulturnoj sceni. Stripaš, filmaš, radoholičar. Legenda kaže da je svoje posljednje trenutke provodio crtajući stripove, te da su mu posljednje riječi bile: Molim vas, pustite me da radim! Možda će biti pretjerano ako kažem da je Tezuka najvažnija ličnost u povijesti stripa, ali uvjeren sam da to nije daleko od istine.

http://en.wikipedia.org/wiki/Osamu_Tezuka



















25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 15/11/2020 : 12:15:44
quote:
Originally posted by nonchalant

Je l' može neko da mi preporuči mangu od Tezuke kao dobar starting point za njegov rad?



Ove što su u izdanju Fibre su dobra odskočna daska. Doduše, čitao sam samo Buddhu i Odu Kirihitu. Buddha mi je fenomenalan, skoro pa strip bez greške, dok mi je Kirihito čisto okej. Zanimljiv za pročitati ako možeš prijeći preko nekih totalnih nebuloza u priči. Što se tiče crteža, oba naslova su vrhunski nacrtana.
nonchalant Posted - 15/11/2020 : 11:49:47
Je l' može neko da mi preporuči mangu od Tezuke kao dobar starting point za njegov rad?
Shaner Posted - 03/12/2019 : 12:06:44


Znači ipak postoji šansa da vidimo još mangi u Fibrinom katalogu?!

Željno iščekujem.

Markos Posted - 03/12/2019 : 11:16:19
Vidjet ćemo:)
Shaner Posted - 03/12/2019 : 08:54:19
A hoće li?

Markos Posted - 03/12/2019 : 08:41:56
Bi.
tutto maxim Posted - 03/12/2019 : 00:22:57
Markose, da li si čitao MW i ako jesi kako ti se svideo? Da li bi ga Fibra objavila?
Peyo Posted - 18/12/2015 : 22:07:54
Čeka se, virujen u te ..
Markos Posted - 18/12/2015 : 15:24:06
Meni je u planu, a sad, planovi se ne moraju uvijek ostvariti...
Peyo Posted - 18/12/2015 : 14:51:45
Hoće li ga Fibra objaviti ili se kupuje ovo?
Markos Posted - 18/12/2015 : 14:41:49
sjajan strip.
JAH WOBBLE Posted - 18/12/2015 : 14:29:43
The Osamu Tezuka Story: A Life in Manga and Anime



http://www.amazon.com/The-Osamu-Tezuka-Story-Manga/dp/1611720257/ref=zg_bsnr_7421482011_3

"SAMO" 928 STRANA!
JUL 2016.
dr strangelove Posted - 15/04/2014 : 13:46:40
Manga no kamisama
Mr. Bushido Posted - 15/04/2014 : 13:18:49
Srceparajuće.

http://japandailypress.com/unpublished-original-work-from-manga-legend-osamu-tezuka-discovered-in-his-desk-1447222/

quote:


Unpublished original work from manga legend Osamu Tezuka discovered in his desk

25 years since the death of the anime artist dubbed as the Manga no Kamisana (“God of Manga”), his daughter discovered cartoon drawings which has not been published in his locked drawer. Japan’s Osamu Tezuka died from cancer in 1989, leaving his last two works, Gringo and Neo Faust, unfinished.

Rumiko, Tezuka’s daughter, were fixing things in her father’s apartment in Niiza, Saitama Prefecture, which was supposed to go on display for an event last summer. Noticing a locked drawer, Rumiko had a key made so she could open and clear it for fear that some personal belongings of her father might be included in the display. Aside from the unpublished work of the two mangas, she also found an essay about Katsuhiro Otomo, known for his groundbreaking series Akira. The essay was handwritten by Tezuka himself. Rumiko was nostalgic about her father as she discovered cancer medication, along with a piece of his favorite chocolate, also in the drawer. “Looking at the chocolate and the medications, I vividly recalled my dad huddled over his manuscripts, raising his spirits with the candy while fighting his disease,” she said.

Mhejl Posted - 09/04/2013 : 16:09:30


http://blog.svetstripa.org.rs/2013/04/otac-mange-osamu-tezuka-3-book-of-human.html
swamp thing Posted - 11/10/2012 : 23:00:57
Vidim da Boyse baš hvale svi, ali 24 toma je malo prevelik zalogaj...
Markos Posted - 11/10/2012 : 20:59:23
Meni je jako dobar, ali nije na nivou 20th Century boys ili Monster, iako primjećujem isti pattern u storytellingu, način na koji gradi priču i suspense.
swamp thing Posted - 11/10/2012 : 20:53:42
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by swamp thing

Ajmo malo o 'Pluto', komentari? Vidim da je u pitanju kolaboracija, čitao sam privju koji je Bušido stavio, zainteresovao me...volim originalan, malo pomjeren SF, šta mislite o ovom 8-tomnom serijalu? Da se nabavlja ili šta? :D Usput, Akira mi je bio odličan, a od Tezuke sam čitao MW i Odu Kirihitu, ovaj potonji mi je odličan bio, MW od sjaja do očaja, twist na kraju je bio prejadan...



Pluto je hommage na Astro Boya, autor je Naoki Urasawa i on nije Tezukin sin, koliko ja znam. Pročitao sam čitav serijal i nije me baš oduševio, dosta ispoda nivoja 20th Century Boys i Monstera.


Tezukin sin je nadgledao čitav projekat, pa mnogi dodaju i njega kao autora, pored Urasawe. Mene je privju jako zainteresovao, budemo vidjeli...
corto33 Posted - 11/10/2012 : 09:22:02
quote:
Originally posted by swamp thing

Ajmo malo o 'Pluto', komentari? Vidim da je u pitanju kolaboracija, čitao sam privju koji je Bušido stavio, zainteresovao me...volim originalan, malo pomjeren SF, šta mislite o ovom 8-tomnom serijalu? Da se nabavlja ili šta? :D Usput, Akira mi je bio odličan, a od Tezuke sam čitao MW i Odu Kirihitu, ovaj potonji mi je odličan bio, MW od sjaja do očaja, twist na kraju je bio prejadan...



Pluto je hommage na Astro Boya, autor je Naoki Urasawa i on nije Tezukin sin, koliko ja znam. Pročitao sam čitav serijal i nije me baš oduševio, dosta ispoda nivoja 20th Century Boys i Monstera.
swamp thing Posted - 10/10/2012 : 20:02:33
Btw, znam da je u pitanju sin od Tezuke, ali kontam ne pada iver daleko od klade... :)
swamp thing Posted - 10/10/2012 : 19:59:46
Ajmo malo o 'Pluto', komentari? Vidim da je u pitanju kolaboracija, čitao sam privju koji je Bušido stavio, zainteresovao me...volim originalan, malo pomjeren SF, šta mislite o ovom 8-tomnom serijalu? Da se nabavlja ili šta? :D Usput, Akira mi je bio odličan, a od Tezuke sam čitao MW i Odu Kirihitu, ovaj potonji mi je odličan bio, MW od sjaja do očaja, twist na kraju je bio prejadan...
KuntaKinte Posted - 17/09/2012 : 07:39:42
[quote]Originally posted by ordell

Bushido jesi citao Ayako? Ili mozda human book of insects?
Razmisljam da kupim, prvo je bio Adolf u planu mada sad kad vidim da ce ga Fibra izdavati.. strpit cu se malo.
Kirihito i Buda su fenomenalni, imam ih ali cu vjerojatno kupiti i Fibrino izdanje.
Izmedju ostalog, MW je dobar, mracan, pomalo disturbing, bas onako Tezukin, sa druge strane nemam neke pretjerane zelje da ga ponovo procitam.
[/quote ]
Oba su odlična, a svakako bolja od meni konfuznog i precenjenog MWa.
Mr. Bushido Posted - 16/09/2012 : 23:55:02
quote:
Originally posted by ordell

Bushido jesi citao Ayako? Ili mozda human book of insects?
Razmisljam da kupim, prvo je bio Adolf u planu mada sad kad vidim da ce ga Fibra izdavati.. strpit cu se malo.


Nisam ih čitao jer pretpostavljam da će i njih Fibra izdati. Pa ću rađe pričekati domaće izdanje.
ordell Posted - 16/09/2012 : 23:15:53
Bushido jesi citao Ayako? Ili mozda human book of insects?
Razmisljam da kupim, prvo je bio Adolf u planu mada sad kad vidim da ce ga Fibra izdavati.. strpit cu se malo.
Kirihito i Buda su fenomenalni, imam ih ali cu vjerojatno kupiti i Fibrino izdanje.
Izmedju ostalog, MW je dobar, mracan, pomalo disturbing, bas onako Tezukin, sa druge strane nemam neke pretjerane zelje da ga ponovo procitam.
noemis Posted - 07/09/2012 : 12:41:47
zna li se za kad je planiran adolf... budu i kirihita sam već pazario...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000