forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 2020: Jugurta i Lester Cockney na hrvatskom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Frontispis Posted - 11/12/2019 : 11:40:15
Drago mi je najaviti da će početkom sljedeće godine izaći prvi integrali s po tri epizode Jugurte (Hermann/Franz) i Lestera Cockneya (Franz) na hrvatskom jeziku i u boji.

Ove stripove vjerojatno poznajete iz Stripoteke 1980-ih, no za one kojima je teško koristiti Google tražilicu:

Jugurta je strip serijal od 15 epizoda kojeg je osmislio scenarist Vernal. Prve dvije epizode nacrtao je Hermann i prate događaje iz stvarnog života numidskog kralja Jugurte, njegov uspon do vladara, sukob s Rimskim carstvom, te njegov pad. Serijal je oživljen nakon nekoliko godina i preuzima ga Franz Drappier, tada još mlad crtač. Jugurta više nije povijesni lik, već pratimo njegova putovanja antičkim svijetom, od Kine do Afrike, a radnja često poprima fantastične elemente.

Lester Cockney je serijal od 9 epizoda koji je Franz sam osmislio i nacrtao. Priča počinje nasilnim unovačenjem mladog Irca u britansku vojsku, nastavlja putom u Indiju, pustolovinama tijekom Prvog anglo-afganskog rata i odisejom od Indije, preko Egipta, Balkana, Mađarske i Španjolske do Novoga svijeta.

Po prvi puta ovi stripovi će biti objavljeni u hrvatskom prijevodu, koji će se podosta razlikovati od onoga iz Stripoteke (zbog toga što je bilo prevođeno prije Interneta, taj prijevod vrvi povijesnim, pravopisnim i drugim greškama).

Nakladnik je Frontispis i ovo su prvi naslovi koje ćemo objaviti.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 10/01/2023 : 09:17:35
Pročitao 2 knjige Lestera - ovo je skroz ok. Želim se vratiti u Pećuh - baš odlična epizoda. Generalno jako dobra avantura, super lokacije, crtež bogat i detaljan. Uglavnom , jedan pravi BD klasik.

Tisak bi mogao bit bolji, boje su na nekim stranica isprane, prijevod na trenutke nezgrapan. Ali sve u svemu - jako sam zadovoljan da je Lester objavljen u kompletu.
risbozg Posted - 09/10/2022 : 09:45:19
quote:
Originally posted by Frontispis

Objavio u Izdavačkom izlogu, no čeka se da moderator odobri.



Jedino je šteta što i Jogurtu niste odmah izbacili do kraja
Frontispis Posted - 07/10/2022 : 19:41:16
Objavio u Izdavačkom izlogu, no čeka se da moderator odobri.
Renky Posted - 30/08/2022 : 20:29:47
Ovo su klasici BD-a i šteta bi bilo ne imati u kolekciji kompletne serijale. I ja imam info o skorom nastavku... zato kupite ( tko još nije ) i podržite izdanja i izdavača da nastavak bude što izvjesniji.
anto Posted - 30/08/2022 : 15:45:01
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by anto

kako god
ni drugu knjigu Lestera nisam pročitao.



Kakav komentar!!

Btw, nadam se da ce uspeti da objave oba serijala do kraja.
I Lester i Jugurta su odlicni stripovi.
Mozda nisu masthevuse kao xyz izdanja drugih izdavaca, ali su odlicni.


izgleda da me nisi razumeo - daleko da mi je Lester slab strip (kao ni Jugurta),jednostavno toliko toga mi stoji nepročitanog da se ne kidam da li će izaći "sad i odmah".
A čim se pojavi,nabavlja se - toliko o njegovoj bitnosti za mene.
risbozg Posted - 29/08/2022 : 11:09:25
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by risbozg

Načuo sam da je izdavač gecrkt..odustao..


Nije, upravo je objavio novi teaser na Facebooku.



Ma naravno da nije.

Pa prije dva dana sam napisao da je u jednom razgovoru najavio da do kraja godine idu dva Lester Cockneya čime bi završio serijal i jedna Jugurta.







Super..baš se veselim kad dobijem ovako dobru vijesti...srećom kuloarske priče su dezinformacija
logo111 Posted - 29/08/2022 : 10:48:02
Radi se o izdavaču gdje sve (prijevod, prijelom, grafička rješenja itd.) funkcionira po principu "one man band", a tempo izdavanja prije svega ovisi o prodaji.

Definitivno treba podržati taj entuzijazam.
jagodanbg Posted - 29/08/2022 : 10:25:27
logo111 Posted - 29/08/2022 : 10:21:50
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by risbozg

Načuo sam da je izdavač gecrkt..odustao..


Nije, upravo je objavio novi teaser na Facebooku.



Ma naravno da nije.

Pa prije dva dana sam napisao da je u jednom razgovoru najavio da do kraja godine idu dva Lester Cockneya čime bi završio serijal i jedna Jugurta.



Mr. Bushido Posted - 29/08/2022 : 10:05:20
quote:
Originally posted by risbozg

Načuo sam da je izdavač gecrkt..odustao..


Nije, upravo je objavio novi teaser na Facebooku.
risbozg Posted - 29/08/2022 : 08:36:41
Načuo sam da je izdavač gecrkt..odustao..šteta ako je istina
Peyo Posted - 27/08/2022 : 17:33:29
Odlični serijali.

Šteta da tisak nije malo bolji.
vladar Posted - 27/08/2022 : 08:54:02
quote:
Originally posted by anto

kako god
ni drugu knjigu Lestera nisam pročitao.



Kakav komentar!!

Btw, nadam se da ce uspeti da objave oba serijala do kraja.
I Lester i Jugurta su odlicni stripovi.
Mozda nisu masthevuse kao xyz izdanja drugih izdavaca, ali su odlicni.
logo111 Posted - 27/08/2022 : 08:13:26
U jednom razgovoru izdavač (Frontispis) najavio da bi do kraja ove godine trebala izaći zadnja dva integrala Lester Cockneya čime bi bio završen serijal i jedan integral Jugurte.
anto Posted - 29/08/2021 : 13:34:58
kako god
ni drugu knjigu Lestera nisam pročitao.
Dwayne_Looney Posted - 29/08/2021 : 11:28:47
quote:
Originally posted by dfare

Kad će izaći treći integrali Jugurte i Lestera?
Lp




Na FB sam pronašao objavu iz ožujka u kojoj ističe da Ministarstvo kulture ne otkupljuje dio naklade Jugurte i Lestera i da će "ritam izlaženja ostalih nastavaka ovisiti o financijskoj situaciji". Tu se spominjala mogućnost da treći tom Jugurte izađe prije ljeta, ali, kako vidimo, ništa od toga.
U zadnjoj objavi 28.6. spominju fa za prva dva broja ima nekoliko novih prodajnih mjesta.
Žao mi je zbog izdavača, ali i nas čitatelja jer ovo me podsjeća na stanje u Darkwoodu kad su u pitanju zadnji brojevi Julije ili JDJP koje su objavili.
dfare Posted - 24/02/2021 : 15:19:01
Kad će izaći treći integrali Jugurte i Lestera?
Lp
Frontispis Posted - 28/09/2020 : 22:41:54
quote:
Originally posted by jaki

Stripoteka se ugasila bar godinu dana prije rata.



Ma, sklepan je intervju u 15 minuta, novinar je složio kako je on to shvatio. Vidite da nije ni lektoriran.
jaki Posted - 28/09/2020 : 21:44:47
Stripoteka se ugasila bar godinu dana prije rata.
risbozg Posted - 28/09/2020 : 21:02:33
To je privrženost i volja...bravo
fandango Posted - 28/09/2020 : 19:05:56
https://www.jutarnji.hr/kultura/art/nakon-38-godina-vise-nisam-htio-cekati-svoj-omiljeni-strip-pa-sam-ga-sada-izdao-sam-15021052
Frontispis Posted - 18/09/2020 : 20:45:50
Pokušavam posložiti datume u glavi, ali sam loš s brojkama, pa sam složio vremensku crtu kada su objavljeni albumi koje je crtao Franz. Izbačene su kolaboracije, Tintinovi obljetnički albumi i albumi za koje je Franz samo napisao scenarij.
(narančasto su jednočinke i serijali s manje od tri nastavka)


Zanimljivo je kolike su rupe između pojedinih nastavaka i kako su neke godine pretrpane, a druge su prazne. Albume su objavljivali nekoliko godina (obično dvije) nakon premijere u Tintinu, pa to ne znači da Franz nije svo vrijeme crtao, već samo da te godine nije objavljen album.
El Morisco Posted - 11/09/2020 : 10:19:46
Svaka čast! Pravi primjer kada je izdavač istovremeno i pravi fan onoga što izdaje.
Frontispis Posted - 10/09/2020 : 19:42:46
A meni je ta njihova interakcija baš simpatična. Vidi se unutarnja borba kada puca u njega, osjeća da joj je to dužnost, ali ipak, spasio ju je od fanatika kad je konj podivljao. Ili sitnice, kako su na Vi u društvu, a na ti kad su nasamo. Ili kako joj on kaže da je voli tek kad je siguran da ona spava i ne može ga čuti. Ili kada pobjegne da je ne bi susreo kada dovede Ilonu u Delhi. Meni je Lester drag baš zbog te slojevitosti.
El Morisco Posted - 10/09/2020 : 18:39:05
quote:
Originally posted by Frontispis

Hvala na pohvalama.
Ne, izašli su u četvrtak prije potresa.
Na pitanje Vam, ipak, neću odgovoriti. Glavno je da izlazi drugi tom. Hoće li biti i trećeg bit će odgovor na Vaše pitanje 😉


Bit će i trećeg integrala, držimo palčeve..
Moram još prokomentirati prvu epizodu Lestera...dojma sam kako je tijek priče dosta konfuzan (možda se autor još tražio u pisanju) i s podosta nelogičnosti.. najviše me iznenadilo kako se ženska zatreskala u Lestera, a čovjek joj ubio brata? U nastavcima ipak priče idu logičnije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000