forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra – koliko još do kraja?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 09/01/2018 : 01:08:34
Slično kao u temi sa redovnim brojevima, odlučio sam napraviti isto popis sa naslovnicama da vidimo koliko još treba izaći Extra brojeva, koliko je još potrebno vremena da se Extra serija spoji sa Redovnom serijom (nekako vječito pitanje među Zagor fanovima). Ovdje je dobro što ne moramo pričati o nekakvim zaostacima, hoće li biti veći ili manji zaostatak u budućnosti, već više kao countdown, odbrojavamo iz mjeseca u mjesec i smanjujemo tu razliku do spajanja sa redovnom serijom.

Kad vidim na oglasima (njuškalo) gdje ljudi prodaju "kompletnu kolekciju Zagora", mislim da je to "kompletna" potpuno pogrešan izraz. Tek kad se Extra spoji sa redovnom serijom, mislim da TEK onda možemo pričati o kompletnoj kolekciji Zagora. Tek onda će ta kolekcija ličiti na nešto, imati svoju glavu i rep. Ali da ne duljim više, evo popisa:

276./283. Il demone della follia / Demon ludila (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
277./284. Titan risorge! / Buđenje titana! (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
278./285. Il ritorno di Hellingen / Povratak Hellingena (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
279./286. Ai confini della realta / Na granici stvarnosti (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
280./287. La fine del mondo / Kraj svijeta (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
281./288. Il tesoro della citta fantasma / Blago iz grada duhova (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
282./289. Jess lo spietato / Nemilosrdni Jess (Marcello Toninelli; Franco Donatelli/Michele Pepe)
283./290. La maledizione di Tonka / Tonkino prokletstvo (Marcello Toninelli; Michele Pepe)


* (scenarij; crtež)

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 11/07/2023 : 15:53:22
quote:
Originally posted by Dalen

Pa nisu baš Reem. Neke epizode su baš loš otisak.

Vjerojatno si u pravu, jer sam vidio takve komentare od više ljudi.
Pročitao sam do "Osveta vudu" (SD 30) i dotada mi je bilo ok što se tiče otiska, mora da je to onda u ovim nešto kasnijim SD sveskama.

quote:
Originally posted by jaki

Ušteda papira i to značajna.Nekad 1 cm puno znači


Ok je kad čitaš samo LU, nego zeznuto je kad jedno vrijeme čitaš SD i onda se vratiš na LU, tek onda vidiš koliko ti fali taj 1 cm, baš se osjeti razlika.

edit:
quote:
Originally posted by delboj

Nije svima falila ta naslovna, neki su imali Horusovo izdanje.


Tu sam nekako predvidio, hvala :)
djukak Posted - 11/07/2023 : 14:10:26
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by mladjo

Koje epizode, čovječe...

Jedino Izgubljeni sin/Imanje pod opsadom značajno odudara po kvaliteti.


Pa stoga i hocu da tu stanem, jer taj sablonski filer je toliko los da ga ne bih volio ni kupiti. Ali hajd' izgurat cu i to. Ako se ne varam to je zadnji Donatellijev strip? 🤨
Nakon SAm odiseje je bilo podosta losih prica. Ima i kasnije nekih dobrih prica kao sa Mortimerom,africka saga(tak-tak),Grenland, Island, Skotska.
Neke price se sad mogu "best of" i kupiti u nekim edicijama, pa cak i na engleskom, tipa "izgubljeni rudnik" sa Komancima itd.
Ne bih imao nista ni protiv bas ovih nabrojanih avantura u slicnom carevom ruhu.

Ironicno bi bilo da nakon price "dvoboj u svemiru" pocinje sa tridesetak stranica nova. E onda u stilu "dnevnika"-prekrajanje i izbacivanje. 😁




Sigurno je zadnji u redovnoj seriji jedino ne znam da li je onaj MAXI Čovjek sa crnom maskom/Sjena na suncu nacrtan prije tih epizoda ili poslije.



Ovaj Maksi je umjesto Donatelija završio neki drugi crtač, tako da pretpostavljam da je to zadnje što je crtao.
Golub Posted - 11/07/2023 : 09:50:25
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by mladjo

Koje epizode, čovječe...

Jedino Izgubljeni sin/Imanje pod opsadom značajno odudara po kvaliteti.


Pa stoga i hocu da tu stanem, jer taj sablonski filer je toliko los da ga ne bih volio ni kupiti. Ali hajd' izgurat cu i to. Ako se ne varam to je zadnji Donatellijev strip? 🤨
Nakon SAm odiseje je bilo podosta losih prica. Ima i kasnije nekih dobrih prica kao sa Mortimerom,africka saga(tak-tak),Grenland, Island, Skotska.
Neke price se sad mogu "best of" i kupiti u nekim edicijama, pa cak i na engleskom, tipa "izgubljeni rudnik" sa Komancima itd.
Ne bih imao nista ni protiv bas ovih nabrojanih avantura u slicnom carevom ruhu.

Ironicno bi bilo da nakon price "dvoboj u svemiru" pocinje sa tridesetak stranica nova. E onda u stilu "dnevnika"-prekrajanje i izbacivanje. 😁




Sigurno je zadnji u redovnoj seriji jedino ne znam da li je onaj MAXI Čovjek sa crnom maskom/Sjena na suncu nacrtan prije tih epizoda ili poslije.



Znam da su tamo posljednje Donatellijeve table, Sjenu na suncu je, ako me sjećanje služi, završio D'Arcangelo.
mladjo Posted - 10/07/2023 : 23:00:01
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by mladjo

Koje epizode, čovječe...

Jedino Izgubljeni sin/Imanje pod opsadom značajno odudara po kvaliteti.


Pa stoga i hocu da tu stanem, jer taj sablonski filer je toliko los da ga ne bih volio ni kupiti. Ali hajd' izgurat cu i to. Ako se ne varam to je zadnji Donatellijev strip? 🤨
Nakon SAm odiseje je bilo podosta losih prica. Ima i kasnije nekih dobrih prica kao sa Mortimerom,africka saga(tak-tak),Grenland, Island, Skotska.
Neke price se sad mogu "best of" i kupiti u nekim edicijama, pa cak i na engleskom, tipa "izgubljeni rudnik" sa Komancima itd.
Ne bih imao nista ni protiv bas ovih nabrojanih avantura u slicnom carevom ruhu.

Ironicno bi bilo da nakon price "dvoboj u svemiru" pocinje sa tridesetak stranica nova. E onda u stilu "dnevnika"-prekrajanje i izbacivanje. 😁




Sigurno je zadnji u redovnoj seriji jedino ne znam da li je onaj MAXI Čovjek sa crnom maskom/Sjena na suncu nacrtan prije tih epizoda ili poslije.
jaki Posted - 10/07/2023 : 17:31:00
Ušteda papira i to značajna.Nekad 1 cm puno znači
Dalen Posted - 10/07/2023 : 14:40:27
quote:
Originally posted by ReemCP
Meni su SD sveske sasvim pristojne, volim taj originalni format, nije mi uopće nešto lošiji sken kako mnogi pričaju,…

Pa nisu baš Reem. Neke epizode su baš loš otisak. Format je onako kako treba biti, Bonellijev, ali sve drugo je na Ludensovoj strani. Kod Extra Zagora je još gore. Zaista šteta da Ludens nije nastavio sa original formatom nego je skratio taj 1 cm na klasičan A5 format. Ušteda .
adriano Posted - 10/07/2023 : 10:18:38
meni je izgubljeni sin odlična epizoda sa nepredvidljivim završetkom.
Golub Posted - 10/07/2023 : 10:04:16
Ja ću kupovati dok god ne popunim rupe od SD i ono malo Ludensa koliko mi nedostaje iz tog perioda. A i nekako mi je drago vidjeti te epizode u extra izdanju, onako, fina potvrda dugovječnosti Zagora.
kasper Posted - 10/07/2023 : 09:47:06
quote:
Originally posted by emirem

Ovo mi je lista dokad jos kupujem ovaj strip.



teraj to do vampira, geota
delboj Posted - 10/07/2023 : 09:45:03
Nije svima falila ta naslovna, neki su imali Horusovo izdanje.
ReemCP Posted - 10/07/2023 : 09:11:32
Ja sam sa skupljanjem Extre išao taman do spajanja sa SD, odnosno "Lovom na vuka". Ali sam još poslije uzeo par Ludensovih, mislim na onaj dio priče kod "Opsjednutih" gdje su dosta prije skratili strip u SD, a i da imam po prvi put ovu naslovnicu koja nam je svima falila:



Meni su SD sveske sasvim pristojne, volim taj originalni format, nije mi uopće nešto lošiji sken kako mnogi pričaju, a i volim pročitati na početku ona pisma čitatelja, bude mi drago kad naletim na poznata imena s ovog foruma. Došao kronološki s čitanjem do "Osveta vudu" priče.
emirem Posted - 10/07/2023 : 08:28:15
quote:
Originally posted by mladjo

Koje epizode, čovječe...

Jedino Izgubljeni sin/Imanje pod opsadom značajno odudara po kvaliteti.


Pa stoga i hocu da tu stanem, jer taj sablonski filer je toliko los da ga ne bih volio ni kupiti. Ali hajd' izgurat cu i to. Ako se ne varam to je zadnji Donatellijev strip? 🤨
Nakon SAm odiseje je bilo podosta losih prica. Ima i kasnije nekih dobrih prica kao sa Mortimerom,africka saga(tak-tak),Grenland, Island, Skotska.
Neke price se sad mogu "best of" i kupiti u nekim edicijama, pa cak i na engleskom, tipa "izgubljeni rudnik" sa Komancima itd.
Ne bih imao nista ni protiv bas ovih nabrojanih avantura u slicnom carevom ruhu.

Ironicno bi bilo da nakon price "dvoboj u svemiru" pocinje sa tridesetak stranica nova. E onda u stilu "dnevnika"-prekrajanje i izbacivanje. 😁
mladjo Posted - 10/07/2023 : 00:57:30
Koje epizode, čovječe...

Jedino Izgubljeni sin/Imanje pod opsadom značajno odudara po kvaliteti.
emirem Posted - 10/07/2023 : 00:13:07
Ovo mi je lista dokad jos kupujem ovaj strip.

jaki Posted - 07/02/2023 : 16:27:37
jeste falili topik?
emirem Posted - 07/02/2023 : 12:58:40
Mi smo uvijek zvali "romani", bili su pisani i crtani romani.
Rijec "strip" mislim da sam vise poceo koristiti kako su izasli na internetu sajtovi stripovi.com, fibra.hr, stripovi.hr, pa da se bude u "dziru".
Perone Posted - 07/02/2023 : 07:46:08
Ima malo i starijih .Početak ljeta 1974. godine završio drugi razred osnovne i roman dobio od rođaka Zlatna serija 259 Snježni sokolovi i od tada odlijepio i dan danas čitam.
Perone Posted - 07/02/2023 : 07:35:53
I u Dubrovniku smo ih zvali romani a ja ih i tako dan nanas zovem.
Perone Posted - 07/02/2023 : 07:19:55
I u Dubrovniku smo ih zvali romani a ja ih i tako dan nanas zovem.
Kruger Posted - 22/12/2020 : 23:14:33
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by adriano

ali neću je opet kupovat u drugom izdanju

Bit će bolji tisak

Ja sam isto tako mislio za Klasik 56 (Zasjeda u šumi) da će biti bolji otisak od SD, kad ono još gore, previše crnila, prejako otisnuto..mislim da je ista priča i sa Zlatnim Klasikom 1.



Ne znam za boju i tisak ali u stranicama se klasik razlikuje od zlatnog klasika.
emirem Posted - 22/12/2020 : 22:33:59
Ja cu izgurati jos jedan dio extre bar da pokrijem te nedostatke od tiska i prekrajanja.
Valjda nece sad i prijevod totalno zeznut kako to biva cesce nego rijedje.
murdo Posted - 22/12/2020 : 21:41:49
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by adriano

ali neću je opet kupovat u drugom izdanju

Bit će bolji tisak

Ja sam isto tako mislio za Klasik 56 (Zasjeda u šumi) da će biti bolji otisak od SD, kad ono još gore, previše crnila, prejako otisnuto..mislim da je ista priča i sa Zlatnim Klasikom 1.



I meni je klasik loš, ali i u SD mi je loše otisnuto. Na dosta mjesta je isprekidano, fali dio crteža. Ta prva epizoda najbolja mi je u Ludens knjizi.
zeljko Posted - 22/12/2020 : 21:22:53
To je to
Gasi strojeve motaj kablove
Hercule Poirot Posted - 22/12/2020 : 19:16:30
Super, gigantski pothvat, koliko brojeva u kompletnom izdanju...

Možda bi neko "odbrojavanje" mogao otvoriti i za Malog Rendžera, da imamo šta pratiti...
ReemCP Posted - 22/12/2020 : 18:25:30
Eto, LudensovPotrcko upravo najavio i taj broj #322 i odbrojavanju je došao kraj

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51861




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000