forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DR ZAGOROLOG 2019: Polufinale B

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 19/12/2019 : 23:48:06


Nakon kvalifikacija došao je na red i polufufinalni izbor za novog, jedanaestog po redu najzagorelijeg Zagorovog fana - doktora zagorologije!

Kao i u prethodnim takmičenjima, Doktor Zagorolog titula nije ponovljiva, to znači da dosadašnji pobednici nisu u trci.
Razlog za to je da i drugi forumaši dobiju šansu da se okite titulom i izbegne ponavljanje istih imena, a ko jednom doktorira nije potrebno da to ponavlja, kao i u realnom životu.


Dosadašnji doktori zagorologije:

2009 - dr. Bruce Springsteen

2010 - dr. King Warrior

2011 - dr. Attila77

2012 - dr. acestroke

2013 - dr. PijaniPatak

2014 - dr. solar

2015 - dr. D.J.

2016 - dr. stinky

2017 - dr. Brdar

2018 - dr. grofica Varga


Na vama je da odlučite po kojim kriterijumima glasate, da li je to jer su ljudi pisali tekstove, nervirali ostale sa Zagorom ili se na neki drugi način istakli kao ultimativni fanovi.

U polufinalu su najistaknutiji fanovi našeg junaka sa svih naših foruma.

Glasanje traje do utorka 24.12.2019.godine u 22h, kada ćemo otvoriti finalnu rundu.

NEKA GLASANJE POČNE! AYAAAKKKAHHHHH!!!!!!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 24/12/2019 : 22:14:35
quote:
Originally posted by velka031

Uh.
Kako je meni ta epizoda draga, sa ona dva svećenika koji žive na vrhu one čudne stijene, mislim da sam ju 50 puta čitao kao klinac od nekih 7 godina, s tim da dugo nisam nabavio sve sveske (tada još nisam redovno počeo kupovati na kiosku).
Nije čudno da te je upravo ona vratila stripu

Aha, tu nam je i onaj Pekot, kojeg su malo "zeznuli" pa je ispalo da je nastradao tu, a čovjek se vratio poslije jači nego ikada. Ali su ga onda dobro izrešetali da se zna da je ovaj put sigurno mrtav Ti svećenici su zakon, još Čiko s njima i onaj Ikar La Plume, luda kombinacija

Taj skok (trik) mi je ostao u sjećanju i to se ne zaboravlja :)

velka031 Posted - 24/12/2019 : 21:37:09
quote:
Originally posted by Spock

Mene je stripovima vratilo Klasik izdanje 2006. godine. Možemo mi mudrovati, ali sve Zagor navuče na strip, barem sve koje ja znam.



Ja ću ići i korak dalje.
Da nije bilo Zagora, teško bi ovi koji ga danas drže dječjim štivom imali priliku čitati frankofone ili američke stripove na našim jezicima.
Svi smo krenuli sa Zagorom, Blekom, Alanom Fordom i tako ušli u taj divni svijet. Onda su išli ostali Bonelliji, pa strip magazini kojih je u ono vrijeme bilo ohoho... Lako dostupno, bilo ih na sve strane. Nisi morao ostaviti gaće na štapu da čitaš Rip Kirbyja i slične kao što moraš danas.
Pade mi na pamet ona fraza o Gogoljevoj kabanici. To se može reći za Zagora i njegov utjecaj na kompletnu strip scenu i nekad, a posebno sada kada to polako ali sigurno odlazi u HC i sve ograničeniji tiraž.
Eto zato kupujem na kiosku i ono što ne čitam, da sutra ne ostanem bez svega, odnosno da to barem odgodim.
velka031 Posted - 24/12/2019 : 21:29:38
quote:
Originally posted by ReemCP

Istina Mene je "povratio" onaj legendarni skok Zagora u trećem (ujedno i zadnjem) pojavljivanju Jednookog Jacka, slučajno kupio taj paket (remitendu) na kiosku i jedan od brojeva je bio taj (nekadašnji "Tvrdokrilac"). Kad sam vidio taj strip, ništa mi nije bilo jasno. Počelo je malo istraživanje i nije mi trebalo puno da shvatim da je to bila zapravo sudbina da se "vratim" natrag tom svijetu



Uh.
Kako je meni ta epizoda draga, sa ona dva svećenika koji žive na vrhu one čudne stijene, mislim da sam ju 50 puta čitao kao klinac od nekih 7 godina, s tim da dugo nisam nabavio sve sveske (tada još nisam redovno počeo kupovati na kiosku).
Nije čudno da te je upravo ona vratila stripu
Spock Posted - 24/12/2019 : 15:18:52
quote:
Originally posted by ReemCP

Vidio sam Spock tvoje komentare ispod recenzija, datiraju mislim negdje iz 2008. godine, ti si tad isto krenuo kronološki "odrađivati" Zagora, jel da



Da, taj "posao" je temeljito odrađen, iako je trajao nekoliko godina. Sada je u tijeku etapno ponavljanje po potrebi i praćenje extra serije.
ReemCP Posted - 24/12/2019 : 14:22:18
Vidio sam Spock tvoje komentare ispod recenzija, datiraju mislim negdje iz 2008. godine, ti si tad isto krenuo kronološki "odrađivati" Zagora, jel da
Spock Posted - 24/12/2019 : 13:47:55
Mene je stripovima vratilo Klasik izdanje 2006. godine. Možemo mi mudrovati, ali sve Zagor navuče na strip, barem sve koje ja znam.
ReemCP Posted - 24/12/2019 : 12:46:32
Istina Mene je "povratio" onaj legendarni skok Zagora u trećem (ujedno i zadnjem) pojavljivanju Jednookog Jacka, slučajno kupio taj paket (remitendu) na kiosku i jedan od brojeva je bio taj (nekadašnji "Tvrdokrilac"). Kad sam vidio taj strip, ništa mi nije bilo jasno. Počelo je malo istraživanje i nije mi trebalo puno da shvatim da je to bila zapravo sudbina da se "vratim" natrag tom svijetu
velka031 Posted - 22/12/2019 : 22:39:24
Velika većina nas koji smo danas "u ljabavi" sa stripovima to možemo zahvaliti upravo Zagoru.
ReemCP Posted - 22/12/2019 : 22:27:38
Naravno, mislio sam na poznavanje autora (scenarista i crtača) i općenito tih razdoblja u serijalu, tu sam još dosta tanak. A pauza od stripova je trajala od kraja 90-tih pa do kraja 2016. godine kad sam se vratio ponovno stripovima, zahvaljujući upravo Zagoru
velka031 Posted - 22/12/2019 : 20:35:22
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala Velka Nije toliko do LL-a, koliko do znanja koje bi trebalo posjedovati, ne volim ništa preko reda, budući da ima vas dosta kandidata koji svojim znanjem i doprinosom puno više zaslužujete Ali što je tu je, neću da kvarim zabavu, ionako ne možemo utjecati na glasove.



Pa čitaš Zagora cijeli život, nije to ustavno pravo da moraš paziti da nešto nabubaš napamet
ReemCP Posted - 22/12/2019 : 19:44:27
Hvala Velka Nije toliko do LL-a, koliko do znanja koje bi trebalo posjedovati, ne volim ništa preko reda, budući da ima vas dosta kandidata koji svojim znanjem i doprinosom puno više zaslužujete Ali što je tu je, neću da kvarim zabavu, ionako ne možemo utjecati na glasove.
velka031 Posted - 21/12/2019 : 23:32:18
Daj Reem, itekako ti zaslužuješ titulu, iako si prodao Libellus Zagore, haha... Naravno da ja to nikada ne bi napravio (iako posjedovanje te kolekcije je zadnje mjerilo kojim se mjeri ljubav prema serijalu), ne bi niti toliko vremena i truda ulagao na teme o Zagoru koliko ti to činiš. A i toliko si dobrodušan da ne može čovjek da te ne voli. I zato ako i dođe do tog okršaja neka i ova titula bude tvoja :)
ReemCP Posted - 21/12/2019 : 22:01:16
quote:
Originally posted by anto

znači veliko finale velka VS reem - sudar titana!!


Ako se stvarno dogodi da taj "uljez" iz skupine "A" uđe u finale, onda se nadam da će u tom dvoboju on biti u ulozi Hellingena, a Velka u ulozi Zagora.

tinton Posted - 21/12/2019 : 20:18:14
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by tinton

Kad već mene nema u pollu, glasam za goinga jer me je jedini nominirao od ponuđenih.


Tebe sam brojao dva puta, pored svih delirijuma nakon jedanaestosatnog radnog dana. Jbg u solidnom si zaostatku u odnosu na listu.

Sta ces... Da bi dogodine bio vaistinu dostojan darkwwodskog mjolnira, moraces malo da promemis taktiku


Pa nisi baš morao dvaput brojati. Ove godine uopće nisam vodio kampanju, smatram da, nakon dvije godine što sam pobijedio na izborima, vrijeme za nekog novog. Niti jedan SMS/PM/telegram/... nisam poslao, tako da su se tek rijetki lojalisti sjetili glasati za mene i neki koji su se valjda zabunili u nabrajanju silnih imena, samog sebe ne brojim jer se valjda to nije brojalo.
anto Posted - 21/12/2019 : 15:07:41
znači veliko finale velka VS reem - sudar titana!!
adriano Posted - 21/12/2019 : 09:29:47
I da se priblizi biracima. Nitko ne moze vodit kampanju iz inozemstva
PijaniPatak Posted - 21/12/2019 : 07:45:50
quote:
Originally posted by tinton

Kad već mene nema u pollu, glasam za goinga jer me je jedini nominirao od ponuđenih.


Tebe sam brojao dva puta, pored svih delirijuma nakon jedanaestosatnog radnog dana. Jbg u solidnom si zaostatku u odnosu na listu.

Sta ces... Da bi dogodine bio vaistinu dostojan darkwwodskog mjolnira, moraces malo da promemis taktiku
wesskowaz Posted - 20/12/2019 : 23:02:30
DeeCay
Tutta Posted - 20/12/2019 : 22:41:24
Velka031
DzekDenijels Posted - 20/12/2019 : 18:34:23
Velka...
nagor Posted - 20/12/2019 : 18:00:28
Glas za Velku. ;)
solar Posted - 20/12/2019 : 17:52:15
velka031
Brdar Posted - 20/12/2019 : 17:29:09
velka031
Altairfan Posted - 20/12/2019 : 16:20:01
Moj glas ide velka031 .
emirem Posted - 20/12/2019 : 16:04:15
DeeCay

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000