forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 176: Smrt ne zaboravlja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 09/12/2019 : 17:21:03
E pa da jednom i Dylan bude trofej!



Scenarij: Paola Barbato
Crtež: Bruno Brindisi

Broj originala 349.

Od 13.12. u SnK i shop.strip-agent.hr

Od 14.12. na kioscima.


OCIJENITE STRIP: Smrt ne zaboravlja
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dexters Posted - 11/02/2020 : 21:07:43
Sjajna epizoda, scenaristica uspijeva unijeti mnoštvo vrckavih i urnebesno smiješnih detalja, a istodobno održava poznatu Dylanovu osovinu bezizlaznosti i patnje. Ima glupavih trenutaka, ali molim lijepo- koji strip nema? Snaga, mržnja, bijes, lukavost...ne pomaže to kod Nore, vjerujem da će Dylan usvojiti umijeće prave borbe, ako već ne uz pomoć petog i pol čula, onda starim poznatim načinom pokušaja i pogreške.

Scenarij: 8.5/10
Crtež: 9/10
going going Posted - 14/01/2020 : 18:45:38
Uh, prevideo sam! Izvini Barker!
Barker Posted - 14/01/2020 : 18:11:24
Kako niko? Pa ja jesam :)
going going Posted - 14/01/2020 : 16:51:32
Evo mog komentara od 8.10. prosle godine kada sam ja procitao ovu epizodu u VCovom izdanju. Cudi me da niko nije primetio stvari koje su boldovane u mom osvrtu?

quote:
Originally posted by going going

Nakon inicijalnog razocarenja Rekijonijevim prvim ciklusom promena od Dubokog svemira (tj. katastrofalne Barbatine epizode Zbogom inspektore Blok) do ...i u prah ces se vratiti, koje sam sve citao redovno kada su izlazile stvorio sam otklon i distancu od narednih epizoda vezanih manje ili vise za novi pravac i kontinuitet Dylana 2.0 tako da sam citao samo poneku epizodu za koju sam znao da je filer (pogresna ruka, kaligrafija bola, lovac na vestice itd.).

Bilo je potrebno da prodje vise od godinu dana da se nateram da konacno procitam uz drasticno spustene kriterijume Smrt ne zaboravlja i Suze iz kamena i moram priznati da su ostavile pozitivan utisak.


#349 Smrt ne zaboravlja

Barbato/Brindisi

Smrt ne zaboravlja je interesantna, zabavna, crnohumorna epizoda u kojoj su glavni neprijatelji likovi koje smo upoznali u katastrofalnoj epizodi Zbogom inspektore Blok. Interesantno je videti nekog lika koji se potpuno usredsredio na osvetu i unistenje Dilana, sto njega licno sto njegovih prijatelja.
Takodje dosta krvavih i brutalnih i pomalo bolesnih scena je pozitivan aspekt ove epizode (Barbatova se zaista usudila kao sto je i bio Rekijonijev ,,zahtev" scenaristima). Takodje pred kraj epizode imamo jedan jako lep namig prvoj epizodi serijala.

Negativan aspekt je par naivnih resenja i izvlacenja iz situacija, citaoceva potpuna ravnodusnost prema Dilanovoj devojci od pre neke epizode koje se niko ne seca kao i sramotno nonsalantno unistavanje galije. Da li je to bila Barbatina ideja sumnjam (jer je upravo ona ,,ispripovedala" da je tu Galiju Dilan dobio od Ksabarasa indirektno u sada vec kultnom #200) ili je to Rekijonijeva ideja. U svakom slucaju je to Rekijonijeva urednicka greska sto je dopustio da se to desi. Ja cu se licno praviti da se to nije ni desilo, kao i svi ostali citaoci, verujem.

Brindisi briljantan. Zaista se potrudio. I naslovna strana jako lepo predstavlja sadrzaj epizode na metaforickom nivou iako je tehnicki mogla malo bolje da se odradi, pogotovo kako je Nora nacrtana.

Prica: 6
Scenario: 8
Crtez: 10
Naslovna strana 9



Deers Posted - 14/01/2020 : 08:27:12
Meni se isto svidjela, mada je na drugo čitanje malo pala. I dlaje je smstram uspjelom kombinacijom bizarnog, crnog i strave. Neki elementi priče su tako nonšalantno ubačeni da je strava (pozitivno). Priča ima glavu i rep.... dobro, možda baš ne rep, više srce
Sarghan Posted - 29/12/2019 : 17:22:46
Iznenađujuće dobra i zabavna priča. Ovo je ustvari nastavak jedne od nedavnih priča (mislim da je iz naslovnice očito koje), a izvedena je u jednakom šašavom/humorističnom/ironičnom tonu kao i ta priča. Štoviše, priča je ujedno i jako krvava te (relativno) morbidna na humorističan način. Osim povratka korijena u pogledu razine krvi, u jednakom tonu je ovo povratak nekim rješenjima iz dosovno najranijih brojeva koje bi stariji fanovi mogli cijeniti. Kraj može djelovati previše šašavo (u maniri trash filmova), no sveukupno savršeno odgovara cjelokupnoj priči. Brindisi na razini kao i kod nedavnog "Zbogom, inspektore Bloch".

Iskreno, baš sam ugodno iznenađen ovom pričom nakon relativno osrednje "dobrog" početka ovog "preporoda". Ako je ovo jedan od smjerova u kojem će se kretati naredne priče, onda se definitivno radujem novijim brojevima.

8,5/10
Barker Posted - 29/12/2019 : 17:16:02
Da kopiram svoj post I ovde:
Smrt ne zaboravlja je najbrzi nastavak kojeg smo videli u serijalu.Meni su ovog puta promakle humoristicne note, ali bizarne i krvave nisu- ovo je dosad najkrvaviji povrstak korenima. Istina, malo skripucka metoda iz prvog broja, Barbato je zaboravila da nam je upravo ona objasnila poreklo galije da bi sad dobila to sto je dobila, a i formalni Blokov nastup u prici mi je totalno nejasan i nepotreban.
Sve u svemu, solidno, jos cemo mi vidjati Noru.
Deers Posted - 24/12/2019 : 13:45:40
Ja je pamtim kao uspjeliju verziju Zbogom inspektore Bloch. Moram ponoviti gradivo.
Curunir Posted - 24/12/2019 : 13:29:28
Dosadno, Bože kako je ova Barbatova dosadna... Znaci sad ce nas stalno pilati ovom podtemom.
A ni Brindisi nije bas u svom elementu. Nema veze, jos uvijek citljivo.
bonjovi4ever Posted - 24/12/2019 : 06:59:41
Malo me ovo podsjeća jednu Štefovu misao:
People think that I must be a very strange person. This is not correct. I have the heart of a small boy. It is in a glass jar on my desk.

Meni sasvim solidan period od 337 na dalje. Nekoliko osrednjih i većinom solidne epizode. Pokoja vrlo dobra. S tim da de Nardove Duhove sam automatski preskočio. Tj. Mignaccove. Isti koš.
ivanl Posted - 24/12/2019 : 06:37:10
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by dzoni

sledeci broj vam je fenomenalan (tako retko u novijim brojevima)




A koji je to?
Kupujem Dylane na preporuku pa cu onda kupiti i taj


Ja uzimam uz Ludensa i V.C. Dylana, jer su ovi potonji brzi. Slijedeci je Kamene suze. Drugaciji, sigurno. Dobar, naravno. Ali ja Dylana jako volim, pa mi ne smetaju oscilacije u scenariju. Uzimat cu ga uvijek...
Curunir Posted - 20/12/2019 : 19:35:35
Jest.
delboj Posted - 20/12/2019 : 16:31:52
quote:
Originally posted by Curunir

Izgleda da je od sutra na kioscima. Danas je po najavi došao Zagor "Vampiri".


I da li je od danas na kioscima?
dzoni Posted - 20/12/2019 : 14:10:40
da,kamene suze na njega sam mislio..najbolja epizoda u rekionijevoj eri....steta sto je mozda i jedina takvog kvaliteta(govorom o do sad procitanim brojevima od 337-363)
Barker Posted - 20/12/2019 : 12:25:46
Pcoro, totalno se slazem.
pcoro Posted - 20/12/2019 : 08:17:41
Sljedeći bi trebale biti Kamene suze od Ambrosinija. On je uvijek drugačiji, ali mi je u zadnje vrijeme malo dosadan.. Novi život je bio njegov i nije me oduevio.
supermark Posted - 20/12/2019 : 07:58:25
quote:
Originally posted by dzoni

sledeci broj vam je fenomenalan (tako retko u novijim brojevima)




A koji je to?
Kupujem Dylane na preporuku pa cu onda kupiti i taj
dzoni Posted - 20/12/2019 : 07:41:20
sledeci broj vam je fenomenalan (tako retko u novijim brojevima)
Curunir Posted - 19/12/2019 : 20:31:44
Izgleda da je od sutra na kioscima. Danas je po najavi došao Zagor "Vampiri".
DOMI Posted - 19/12/2019 : 19:35:20
Kupio u SNK...
Sljedeći broj: 177 - KAMENE SUZE
delboj Posted - 19/12/2019 : 11:26:05
Kasni već pet dana u odnosu na najavu.
Curunir Posted - 18/12/2019 : 17:18:49
Nema ga ni danas.
delboj Posted - 18/12/2019 : 15:47:04
Očito su ove najave bile pogrešne.
Curunir Posted - 16/12/2019 : 19:29:29
Nema ga još na kioscima. Čak ni prethodni još nije povučen.
ivanl Posted - 10/12/2019 : 08:21:56
Nice! Ali da je brzi ritam bilo bi bolje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000