forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Witcher

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 22/12/2019 : 11:29:32



Srednjovjekovni svijet baziran na poljskom odnosno slavenskom folkloru uz velik začin fantasya i političkih intriga. Sve to iz perspektive jednog ciničnog lovca na čudovište - Geralta iz Rivie.

Evo, izbacio Netflix sve epizode prve sezone. Pogledao prvih 6 epizoda i mogu reći da sam zadovoljan. Ima tu minusa, ali najbitniji dio je glavni junak Geralt i njega su stvarno pogodili.

Witcher je baziran na knjigama jednog poljskog autora ali slavu su mu donijele video igre i pogotovo Witcher 3, koja je je definitivno jedna od najboljih igara svih vremena i to najmanje zbog fajtova s čudovištima (koji su također odlični). Tu je taj prljavo realističan (iako fantasy) svijet, političke spletke, opaki ali zanimljivi likovi, jednodnevne ali i prave ljubavi... Definitivno preporuka za odigrati trojku.

Serija pokušava to prenijeti na male ekrane. Kao što rekoh, pogodili su s Geraltom. Pohvale "supermenu" Cavilu koji je pročitao knjige i odigrao igre. Osjeti se to na ekranu. Vrlo dobri su i specijalni efekti i nije loša atmosfera. Pomoglo je što je sve to "R rated", dakle nije snimano za djecu.

Ako za trenutak zaboravimo (i progutamo) uobičajeno ubacivanje etničkih manjina u poljski folklor, zamjerka je nelinearna radnja serije koja na početku prati tri naslovna lika u tri vremenska razdoblja. Imamo priču o Ciri, tinejdžerici (koju će Geralt kasnije praktički posvojiti) s posebnim moćima i opasnom sudbinom. Imamo prequel priču o Geraltu. I prequel priču o moćnoj čarobnjakinji Yennefer, Geraltovoj najvećoj ljubavi. Ta nelinearnost je malo teža za popratiti ako ne poznajete likove.

Navodno je druga sezona već potvrđena. Dakle, ljubitelji GoT-a dobivaju novu kost za glodanje. Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Oki Posted - 10/08/2021 : 12:31:43
https://youtu.be/J365hQpaWRw
manhunter Posted - 10/01/2021 : 09:50:19
Nisam siguran da li je pobrkao, zato i čekam njegov odgovor. Koliko sam ja shvatio, ovo je hrvatski forum, i svi bi trebalo da se služe hrvatskim jezikom.
ordell Posted - 10/01/2021 : 09:36:36
Panzer je tu nešto pobrkao.
"slavic" u prevodu:

Slo - Hr - Srb

Slovanski - slavenski - slovenski
Slovani - slaveni - sloveni

Slovenija (Slovenci kao nacija) > jezik

Slo - Hr - Srb
Slovenski - slovenski - slovenački
manhunter Posted - 07/01/2021 : 12:35:48
Da razjasnimo ovo, pa da ne kvarimo topic sa ovim sranjima.
manhunter Posted - 07/01/2021 : 12:34:37
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by LK

Ima li slovenske mitologije u seriji?







Tebi su teorije zavere izbrisale pamćenje.

Sloveni-slovenski
Slovenci-slovenački



Ovo je hrvatski forum, znači - Slaveni.



Znači ovo je HSF? Nije poželjno pisati srpskim jezikom ili kako da razumem ovo tvoje?
panzer Posted - 07/01/2021 : 11:02:28
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by LK

Ima li slovenske mitologije u seriji?







Tebi su teorije zavere izbrisale pamćenje.

Sloveni-slovenski
Slovenci-slovenački



Ovo je hrvatski forum, znači - Slaveni.
manhunter Posted - 07/01/2021 : 10:33:47
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by LK

Ima li slovenske mitologije u seriji?







Tebi su teorije zavere izbrisale pamćenje.

Sloveni-slovenski
Slovenci-slovenački
panzer Posted - 07/01/2021 : 10:20:25
quote:
Originally posted by LK

Ima li slovenske mitologije u seriji?



Gil-galad Posted - 07/01/2021 : 01:38:55
Kao i u slučaju GoT i još mnogo čega, sačekao sam da prođe hype i oko ove serije... Elem, nisam mnogo očekivao, jer fantasy odavno nije samo za posvećenike, pa kao što to biva kad se nešto komercijalizuje, svega bude osim originalnosti i posvećenosti delu.

The Witcher je zaista na nivou ovde spomenutih TV serija iz 90-ih - dodao bih i Conana - uz kvalitetniji settings, što u današnje vreme nije teško. A opet, uz svu tu neku naivu, ima svojih momenata. Nije da me je serija vukla da je pogledam u dahu, ali je fina razbibriga i donosi prelepo iznenađenje u poslednjoj epizodi prve sezone. Knjige nisam čitao, niti igrao igre, ali tri glavna junaka su sasvim okej i baš nose seriju, koju je najviše sjebao katastrofalni timeline.

Samo se nadam da je neće previše razvući, jer mi se čini da već druga sezona može da zatvori priču; eventualno treća.
LK Posted - 08/01/2020 : 13:45:11
Serija može biti odlična samo onima koji nisu čitali knjige. Meni kao velikom fanu sage o Vešcu serija deluje kao silovanje junaka iz knjige. Ne sviđa mi se jer umesto da fenomenalne dijaloge i priču samo prenesu na platno oni menjaju i prave besmisleno loš tok radnje.
Neko kaže da bi Jenefer kasnije trebalo da bude starija. Ne, ne bi! Jenafer je ako ne troduplo onda bar duplo starija od Geralta, samim tim i iskusnija u svemu a u seriji se stiče utisak da je duplo mlađa. Sve čarobnice izgledaju onako baš kako žele, zato i Jenefer koja bi po godinama trebalo da bude baba izgleda kao tinejdžerka.
Kad sam video pojavu prvog vilenjaka umalo nisam zaplakao od muke. Ljudi moji pa šta je ono!? Ono vilenjak??? Gde su patuljci? Ima li u seriji patuljaka? Ima li slovenske mitologije u seriji?
Nemam reči. Blago vama što ne znate koliko toga propuštate pa možete da uživate u prikazanom. Ja nisam puno očekivao od serije ali nisam očevikao ni da ću se toliko razočarati njom.
emirem Posted - 02/01/2020 : 00:13:59
Bio mi na listi, dosli mi gosti veli rodjak,imas Witchera, veli frend kao super serija...koji smor.. Vec sam bio upoznat sa video igrom nisam igrao,gledao trailere i malo po youtubeu,ali sve ispod ocekivanja, ja sam uvijek slijedio "don't believe the hype!" sto mi se isplatilo zadnja tri dana. Cavill ok,karizma,vjestica ocarava odredjenim djelovima svoje osobnosti,ostalo prica i dvorske cakule,kliseji carobnica i pratecih bardeva,kao sto vele bas kao Xena,Hercules samo sa udjelom digitalija.
Tipicno za netflixove serije razvucu dramu kao da ce nesto dosada nevidjeno prezentirati,a kamere sto cesto prate prostor sa dramaticnom muzikom i cestim neobaveznim razgovorima podsjeca na neke klasike knjizevnosti opisa prostorija u tancine do uzorka na tapetama i salici caja,a atmosfera kao u nekim nekadasnjim srednjoeuropskim filmovima osamdesetih. Jos pogledam Peaky Blinderse i Ranch i ne gledam vise serije na netflixu ako nije neki dokumentarac. Ciste navlakuse.
Dr. Zistis Posted - 01/01/2020 : 23:49:07
Ma serija je odlicna...ne znam sta je sa ovim Manhanterom u poslednje vreme
Windwalker Posted - 22/12/2019 : 22:31:51
To je jasno, pa to sam i napisao.
supermark Posted - 22/12/2019 : 20:25:35
quote:
Originally posted by Windwalker

Jako je dobra serija, zadovoljan sam. Ali ima nekih mana, istina.
Zbunjujuća je radnja za neupućene (iako kasnije poprimi smisla). No željeli su ubaciti i one kratke priče u kojima je samo Geralt, a opet dati i Ciri screen-time u svakoj epizodi. Tako da njezina radnja teče u kratkom vremenskom periodu, dok Geraltova ima mjesece, pa i godine razmaka između pojedinih epizoda, slično kao i za Yennefer. Tu je i problem što je Geralt s nekim likom u jednoj epizodi, i onda u epizodi nakon te ponovno sretne istog lika pa pričaju kako se dugo nisu vidjeli i slično, pa takve stvari izbace iz imerzije. Ajde da su imali barem par epizoda razmaka, a ne odmah jedna za drugom.




U 4. epizodi se otkrije da su to dva odvojena vremenska kontinuiteta
manhunter Posted - 22/12/2019 : 15:27:09
quote:
Originally posted by supermark

Nisu na forumu, luzeri



Sa kakvim se ti frikovima družiš...
supermark Posted - 22/12/2019 : 15:12:58
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by supermark

Sad me zanima koje su serije tebi dobre...



Šta će to doprineti u konkretnom slučaju?
Ako ti nabrojim dobre (po tvom mišljenju) serije, onda je moje mišljenje merodavno?
Ili ako nabrojim neke bezveze, onda ionako nije važno?




Iskreno, drugi su me pitali: A što mu je onda dobro?
Pa ja rekao pitati cu
Hehe



Pa što me oni ne pitaju?




Nisu na forumu, luzeri
manhunter Posted - 22/12/2019 : 15:07:07
Meni su glumci za Geralta i Yennefer top. Mousesack je ok. Svi ostali promašeni/iritantni.

Magija i mačevanje su fenomenalni, potpuno prenose atmosferu igrice. Dijalozi i dešavanja debilni.
manhunter Posted - 22/12/2019 : 15:04:45
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by supermark

Sad me zanima koje su serije tebi dobre...



Šta će to doprineti u konkretnom slučaju?
Ako ti nabrojim dobre (po tvom mišljenju) serije, onda je moje mišljenje merodavno?
Ili ako nabrojim neke bezveze, onda ionako nije važno?




Iskreno, drugi su me pitali: A što mu je onda dobro?
Pa ja rekao pitati cu
Hehe



Pa što me oni ne pitaju?

Marco Polo, The son of the morning star, The twilight zone, X Files, Sopranos, Rome, Return of Sherlock Holmes, Deadwood, Game of Thrones, Mad men, North and South, The man in the high castle...
Windwalker Posted - 22/12/2019 : 14:59:11
Jako je dobra serija, zadovoljan sam. Ali ima nekih mana, istina.
Zbunjujuća je radnja za neupućene (iako kasnije poprimi smisla). No željeli su ubaciti i one kratke priče u kojima je samo Geralt, a opet dati i Ciri screen-time u svakoj epizodi. Tako da njezina radnja teče u kratkom vremenskom periodu, dok Geraltova ima mjesece, pa i godine razmaka između pojedinih epizoda, slično kao i za Yennefer. Tu je i problem što je Geralt s nekim likom u jednoj epizodi, i onda u epizodi nakon te ponovno sretne istog lika pa pričaju kako se dugo nisu vidjeli i slično, pa takve stvari izbace iz imerzije. Ajde da su imali barem par epizoda razmaka, a ne odmah jedna za drugom.
Glumci za likove su mi većinom dobri. Cavill kao Geralt je izvrstan, svaka mu čast. Ciri je dobra, a Yen tak-tak. Dobro izgleda, ima nekih dobrih scena, ali u nekima djeluje kao blesava teenagerica, i to u kasnijim epizodama kada bi trebala biti starija. Triss mi je promašena i ni blizu liku koji poznajem iz video igara, ni po izgledu, a ni po karakteru (iako je ovdje nismo puno upoznali). I Dandelion, tj. Jaskier je ok, iako drugačije izgleda nego što sam navikao, ali ok, ovdje je još mlad.
Što se produkcije tiče, odlična je za seriju. Glazba i atmosfera su pogođeni, efekti većim dijelom izvrsni, pogotovo Striga, iako ima nekih manjkavosti najviše izraženih kod zmaja. Mačevanje je odlično, korištenje magije zanimljivo i inovativno, pogotovo u zadnjoj epizodi sezone.
Od negativnih stvari još bih izdvojio užasne oklope Nilfgaardskih vojnika, te blesavog i nezanimljivog glavnog negativca (a gdje su mu tek facu našli da mi je znati).

Druga sezona već je najavljena, i tamo bi radnja trebala poprimiti neki kronološki tok.
supermark Posted - 22/12/2019 : 14:54:20
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by supermark

Sad me zanima koje su serije tebi dobre...



Šta će to doprineti u konkretnom slučaju?
Ako ti nabrojim dobre (po tvom mišljenju) serije, onda je moje mišljenje merodavno?
Ili ako nabrojim neke bezveze, onda ionako nije važno?




Iskreno, drugi su me pitali: A što mu je onda dobro?
Pa ja rekao pitati cu
Hehe
manhunter Posted - 22/12/2019 : 14:53:23
quote:
Originally posted by supermark

Sad me zanima koje su serije tebi dobre...



Šta će to doprineti u konkretnom slučaju?
Ako ti nabrojim dobre (po tvom mišljenju) serije, onda je moje mišljenje merodavno?
Ili ako nabrojim neke bezveze, onda ionako nije važno?
manhunter Posted - 22/12/2019 : 14:51:13
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by manhunter

Nisam mislio da je B produkcija po uloženom novcu, već po izboru glumaca i konačnom proizvodu.



Slažem se. Level Xena





Taman sam hteo Xenu da spomenem!
A može i Stargate u isti koš. Tolike pare uložiti i uraditi ovako nešto. Što je najgore, ima dobrog materijala, ali je tako nespretno složen da ja reči nemam.
manhunter Posted - 22/12/2019 : 14:48:38
quote:
Originally posted by zeljko

Znaci glumci su losi
No big dil za netflix



Glimci, priča, atmosfera...
Ima dosta cool momenata, nedovoljno da poprave celokupan utisak.
verab Posted - 22/12/2019 : 14:48:25
quote:
Originally posted by manhunter

Nisam mislio da je B produkcija po uloženom novcu, već po izboru glumaca i konačnom proizvodu.



Slažem se. Level Xena

supermark Posted - 22/12/2019 : 14:31:24
quote:
Originally posted by manhunter

Nisam mislio da je B produkcija po uloženom novcu, već po izboru glumaca i konačnom proizvodu.





Meni je zasada i serija dobra, a i glumci su mi OK
Sad me zanima koje su serije tebi dobre...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000