forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOLORKA 141 - Ubojica kakvog zaslužuju

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/10/2019 : 08:23:56


"Ja bih tako postigao svoj cilj, pridonio bih, u granicama svojih mogućnosti, stvaranju još jednog nitkova, još jednog neprijatelja ovog grozomornog društva koje nas pljačka." Joris-Karl Huysmans

Beč, 1900. Dvojica raskalašenih bogataša i ravnodušnih cinika s podsmijehom gledaju na bečki umjetnički milje koji u doba secesije teži revolucioniranju umjetnosti. Potaknuti pićem, jedne večeri upuštaju se u neobičnu okladu: mogu li od siromašnog mladića stvoriti neprijatelja društva, oblikovati ga po vlastitoj želji i tako načiniti hodajuće umjetničko djelo? Njihov izbor past će na slučajnog prolaznika, mladića po imenu Viktor. Uz njih će mladić otkriti neslućena zadovoljstva koja se kriju iza zidova najuglednije javne kuće u Beču. Svijet visokog društva i tjelesnih naslada otvara mu svoja vrata. Svijet u kojem je i čudesna Matilda. Svijet koji nije njegov. Koju će cijenu morati platiti kako bi nastavio živjeti svoj san?

Kolorka 146 • Ubojica kakvog zaslužuju • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Wilfrid Lupano • Crtež Yannick Corboz • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.10.2019. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-146-ubojica-kakvog-zasluzuju/566/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 04/03/2024 : 17:05:56
dosado,nedostajao si mi
BeaGea Posted - 04/03/2024 : 10:32:45
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

čui,maj men


Često su mi tvoji komentari stripova dobre reference, ukus nam se dobrim dijelom poklapa.


I tebi je sve odlično?



Ma nije, ima Chui kriterije samo je prijateljski nastrojen.
Chui Posted - 04/03/2024 : 10:17:27
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

čui,maj men


Često su mi tvoji komentari stripova dobre reference, ukus nam se dobrim dijelom poklapa.


I tebi je sve odlično?





napisao sam "dobrim dijelom" ne sve ali realno teško se sjetiti nečeg lošeg objavljenog od Fibre, a 90% čitam Fibru. Eventualno u nekim dužim superherojskim ranovima ili u nekim dodatcima koji idu uz glavnu priču može se desiti nešto što je ispod trojke.
Shaner Posted - 03/03/2024 : 23:01:00
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

čui,maj men


Često su mi tvoji komentari stripova dobre reference, ukus nam se dobrim dijelom poklapa.


I tebi je sve odlično?

Chui Posted - 03/03/2024 : 12:08:57
quote:
Originally posted by anto

čui,maj men


Često su mi tvoji komentari stripova dobre reference, ukus nam se dobrim dijelom poklapa.
anto Posted - 02/03/2024 : 10:33:17
čui,maj men
Chui Posted - 02/03/2024 : 10:18:48
Nema puno komentara na ovaj strip, izgleda da nije nešto čitan, a šteta, strip je odličan! Slažem se sa Antom 5/5. Baš super ugodno iznenađenje.
Od Fibrinog Lupana čitao sam još Majmuna, Čovjeka koji nije volio oružje, Azimut i Stare prdonje i svi su oni dobri ali ovaj je možda mrvu još iznad njih. Odlična dobro osmišljena priča sa glavom i repom.
anto Posted - 06/02/2020 : 21:56:22
quote:
Originally posted by ponki


P.S. Neocekivano da Anto nije ovo jos ocijenio
Od njega ocekujem ovdje ono 4.5/5 do 5/5




u dušu me poznaješ!

a kako bi ga Savić ocenio?
anto Posted - 06/02/2020 : 21:54:01
Za kratko vreme je Vilfrid Lupano postao bitno autorsko ime međ' ovdašnjim življem,i to potpuno zasluženo.Ovaj sjajni scenarista nam je podario Okean ljubavi,Stare furune/prdonje,Ćao đaci,Majmun iz Hartlpula,Čoveka koji nije voleo vatreno oružje,specijalnu epizodu Valerijana, i evo sad,zajedno sa Janikom Korbozom,četvorotomni serijal,Ubicu kakvog zaslužuju.Od pobrojanih naslova,jedino mi Ćao đaci nisu ništa specijalno (ili bolje rečeno,imao sam od veća očekivanja od ovog one shota),sve drugo mi je izvrsno.

Gledajući malobrojne komentare,uz to prilično mlake,najpre sam se odlučio za preskok ovog stripa,ali je silom prilika ipak nabavljen,i samo ću reći da bih grdno pogrešio da sam ga preskočio - makar i na neko vreme.Pročitao sam ga u dahu,i jedno mi je od ovogodišnjih prijatnijih iznenađenja.

Bečki buržuj,mangup,zavodnik... Alek, se sa svojim pajtašem Klementom,kladi da će stvoriti neobično i univerzalno umetničko delo - od neke poštene i čestite osobe će stvoriti zločinca.
Kao "model" sticajem okolnosti poslužiće mu Viktor,siromašan mladić koji jedva sastavlja kraj sa krajem,pri čemu ga otac,jako prek čovek,često prebija u cilju vaspitanja i postavljanja na ispravan životni put.
Alek i Klement ga odvode u ekskluzivni burdelj,i tamo mu "otvaraju račun" za neograničene bahanalije,da bi mu ga jednog dana naprasno zatvorili.A to će se desiti u trenutku kad se Viktor na krv i nož posvađa sa ocem,i odlazi u nastupu besa da se smiri sa svojom omiljenom "družbenicom".
Mladić lako kreće putem kojim se lakše ide.

Drama,triler,romansa...Lupano opet pokazuje kakav je majstor priče.Prva dva albuma su skroz odlična,sledeća dva za pola ocene slabija,ali završetak četvrtog je pun pogodak,te podiže ukupni utisak i tog drugog dela,pa za opći dojam,ocena pet od pet.

Korbozov crtež sjajan,ali varira od načina kako je obojen.Tako mi je ubedljivo najbolji drugi album (koloristi Korboz i Nikolas Vial),pa onda treći (samo Nikolas Vial),potom četvrti (Sebastijan Boet),a ubedljivo najslabiji prvi koji farbaju Korboz i neka Katarina Moro (đavo da je nosi;žao mi je što moram ovo da kažem);nekako su prenaglašene konture,puno je crnila,i meni barem,za klasu-dve lepši vizuelni deo u preostala tri albuma.

*veliki lajk za rad Tonija Šercera na prevodu - odličan je!!
Zula Posted - 27/01/2020 : 15:48:06
Ubojica kakvog zaslužuju

Pročitam par komentara pa od u startu sigurne kupnje postane "možda jednom...". I onda stigne to "jednom" i kupljeno ispadne jedan od najboljih stripova prošle godine...

Lupano se čita od sad svaki, bez obzira na komentare. I svi dosad su mi bili dragi, što ne bi i budući...

Dobro, a strip?
Strip je jedna i lijepa i mučna i pametna spirala s dovoljno interesantnim uvenulim i rascvalim granama.

Osnovna priča (glavno jelo) razvija se kroz svaki od 4 dijela.
Trojica poznanika, suradnika, suparnika, i gomila žena, jedna važnija od druge, svi na putu traganja za svojom srećom i smislom...
Sazrijevanje, zablude, klasne razlike, ideali, život preživljavanjem i život ciničan i beskrupulozan... poželjni su prilozi.
Patnja, nada, ljubav, osveta, i još dosta toga... neizbježni začini.

Sve dobro posloženo, nešto sirovo, nešto kuhano i pečeno, ukusno. Kao i sam kraj, što god netko napisao i mislio...

Ocjena: 9/10 (jesti bez predrasuda i polako)
Peyo Posted - 25/12/2019 : 11:17:30
U tom i jest majstorija pisanja, da završnica, odnosno rasplet bude kvalitetan i uvjerljiv.
DiSkAcH Posted - 25/12/2019 : 08:46:13
quote:
Originally posted by kasper

meni je ovde cetvrti album problematican. ova prva tri su mi manje vise (zapravo manje) standardni dobri lupano. a onda u zadnjem nastavku ko da su se autori posvadjali/potukli. inace je zadnji deo veoma problematican kod francuza, ko da im je zavrsnica nacionalni problem



Isti problem ima i dosta Bonellija.
kasper Posted - 24/12/2019 : 09:05:45
meni je ovde cetvrti album problematican. ova prva tri su mi manje vise (zapravo manje) standardni dobri lupano. a onda u zadnjem nastavku ko da su se autori posvadjali/potukli. inace je zadnji deo veoma problematican kod francuza, ko da im je zavrsnica nacionalni problem
anto Posted - 23/12/2019 : 20:25:31
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by anto
nema se vremena,a evo mi ga strip na metar od mene na jednoj gomili - sa još jedno 30-ak drugih albuma.


Ovo mi sve vuce na to da ce se opet povecati brojcano stanje u Anticima



quote:
Originally posted by Red Marquis


To jedino ako se razočara. Inače ide 5+/5


pa gledaj,zezamo se svakako,ali sad baš gledam digitalni dnevnik za ovu godinu ( http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=38689.msg610297#msg610297 ;inače,jedna sjajna stvar koja nedostaje i ovde) ), i bogami,iako sam vazda široke ruke,u ovoj godini je slabo bilo 5+/5 stripova.
ponki Posted - 23/12/2019 : 19:30:36
quote:
Originally posted by anto
nema se vremena,a evo mi ga strip na metar od mene na jednoj gomili - sa još jedno 30-ak drugih albuma.


Ovo mi sve vuce na to da ce se opet povecati brojcano stanje u Anticima
anto Posted - 23/12/2019 : 14:40:24
quote:
Originally posted by ponki

Slazem se sa misljenjem Red Marquisom... odlican u pocetku i imao velika ocekivanja... prica koja me podsjecala na Trading places sa Dan Akroydom i Edi Marfijem... mesjutim na kraju je puno toga zbuckurisano ali opet zavrseno korektno i meni neocekivano... cak bi se i sa ocjenom slozio 7/10

P.S. Neocekivano da Anto nije ovo jos ocijenio
Od njega ocekujem ovdje ono 4.5/5 do 5/5


nema se vremena,a evo mi ga strip na metar od mene na jednoj gomili - sa još jedno 30-ak drugih albuma.
Red Marquis Posted - 22/12/2019 : 21:47:14
quote:
Originally posted by ponki


P.S. Neocekivano da Anto nije ovo jos ocijenio
Od njega ocekujem ovdje ono 4.5/5 do 5/5


To jedino ako se razočara. Inače ide 5+/5
ponki Posted - 22/12/2019 : 21:35:17
Slazem se sa misljenjem Red Marquisom... odlican u pocetku i imao velika ocekivanja... prica koja me podsjecala na Trading places sa Dan Akroydom i Edi Marfijem... mesjutim na kraju je puno toga zbuckurisano ali opet zavrseno korektno i meni neocekivano... cak bi se i sa ocjenom slozio 7/10

P.S. Neocekivano da Anto nije ovo jos ocijenio
Od njega ocekujem ovdje ono 4.5/5 do 5/5
Red Marquis Posted - 02/11/2019 : 23:03:19
Imao sam velika očekivanja ovde, koja su delimično neispunjena.
Strip u prva dva albuma ima koherentnost i zanimljivu premisu, ali prelaskom u Pariz, doba EXPO-a i ubacivanjem anarho terorista i nekakvih nejasnih preskoka u motivacijama i neobrađenim/pojednostalvjenim odnosima glavnih likova gubi delom na kvalitetu. Šteta, bilo je ovde mesa i za mnogo više. 3 različite osobe su bojale strip, srećom, to mi je barem sve bolje kako odmiče izgled.
7/10
DiSkAcH Posted - 01/11/2019 : 19:33:47
Od ovih zadnjih privjua ovo mi se najviše svidilo, a Kauboji mi se čine bzvz...njih ću iz knjižnice ;)
Shaner Posted - 25/10/2019 : 22:35:22
Sve neki zanimljivi sastojci ali loše umiješani, kako narativno, tako i vizualno. Stvarno sam htio da mi se svidi, ali ništa od toga. Razočaravajuće...

kasper Posted - 22/10/2019 : 20:08:54
u duhu danasnjeg dana, nemate pojma, prvi pik je pakleni deran
ivanl Posted - 22/10/2019 : 20:00:07
Svakom svoje. Meni je Sin sunca. Ali sve uzimam...
Shaner Posted - 22/10/2019 : 18:11:09
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Prvi pik iz ove ture. Preview je samo potvrdio moja nadanja.


pored Teksaških kauboja??
e stvarno si indijanac


To mi je drugi pik. Posle čitanja previewa ovo me definitivno više zaintrigiralo. Epizodni stil pripovedanja u Kaubojima mi manje leži, preferiram duže priče, romane a ne kraće forme...Svakako ću ga uzeti, ali ne očekujem nešto previše.


Obojica ste mašili. Pa valjda je prvi pik Burns pa onda ova dva.

Red Marquis Posted - 22/10/2019 : 17:41:34
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Prvi pik iz ove ture. Preview je samo potvrdio moja nadanja.


pored Teksaških kauboja??
e stvarno si indijanac


To mi je drugi pik. Posle čitanja previewa ovo me definitivno više zaintrigiralo. Epizodni stil pripovedanja u Kaubojima mi manje leži, preferiram duže priče, romane a ne kraće forme...Svakako ću ga uzeti, ali ne očekujem nešto previše.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000