forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 296 - Vampiri

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 09/12/2019 : 17:06:55
Opasni su čak i s jednom nogom!



Scenarij: Jacopo Rauch
Crtež: Raffaele Della Monica

Broj originala 616.

Od 18.12. u SnK i shop.strip-agent.hr

Od 19.12. na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kruger Posted - 29/12/2019 : 20:45:01
quote:
Originally posted by nagor

Krugeru, možda bi ti pomoglo da čitaš Zagore bez da gledaš ime scenarista. Možda bi bolje percipirao što je to dobar Zagor.




Valjda bi to trebalo vrijediti i obrnuto za Buratinija. Nekome je Buratini loš, meni je odličan, pa čak i vrhunski s obzirom o kakvom se stripu radi. Kad je tamo 1994 izašla SD nije se baš gledalo tko je scenarist, nego samo daj Zagora, a kad je izašao extra Zagor nakon dvije godine to je bio tada valjda vrhunac što se tiče tadašnjih izdanja. S vremenom čovjek odraste i shvati da je Zagor jedan prosječan serijal koji mi je/nam je prirastao srcu i to je to.
SSM Posted - 29/12/2019 : 14:04:49
Kvalitet Zagora je godinama tu negdje podjednak, ima i boljih i lošijih epizoda kao što ih je uvijek bilo i uvijek će biti. Mi smo se promijenili, većina ovih koji kritikuju epizode su prerasli Zagora i vrijeme je da se okrenu nečem drugom :)
Džedson Posted - 29/12/2019 : 12:53:12
quote:
Originally posted by nagor

Kao što rekoh. Najbolje bi bilo da se maknu imena scenarista. Tako bi barem ljudi objektivnnije mogli suditi pričama. Kad vidim nekog da samo na račun imena scenarista počinje s negativom odmah mi je jasno da sere.



Ma i nebi. Bili objektivniji, mislim. Ovakve raspravice su zapravo rasprave o omiljenim žanrovima. Oni koji vole vestern i realnije žanrove, šanse su da neće volit Bossovo fantaziranje na ZG. Kome su omiljeni žanrovi fantasy i SF, šanse su da hoće. Ja spadam u drugu skupinu. Vestern i realni žanrovi...ako me hoćete mučiti, nije potrebno da mi gulite kožu ili čupate nokte. Samo mi dajte da čitam Texa, sam ću si presuditi. Ili Kena Parkera. Nikad nisam i neću moći razumjeti ljude koji vole realistične žanrove - ja živim realan život i to mi je dosta. Još da to tražim i u pričama, to je čisti mazohizam kaj se mene tiče. Dakle, Ilijada, Silmarillion od knjiga, (prvi) Terminator i Alien i Švarcijev Conan od filmova, i Star Trek DS9 od serija i Thomasov Conan od stripova, i valjda je sve jasno što se mog ukusa tiče. I Zagor od Talijana, dakako. Da je u njemu onoliko vesterna koliko bi neki htjeli, bio bi mi bio mnogo dosadniji. Ovako je njima dosadan Uglavnom, da skratim, žanrovske preferencije vjerujem da idu prve, a onda sve ostalo.
velka031 Posted - 27/12/2019 : 21:06:10
Slažem se sa adrianom, Boselli pretjeruje na Zagoru, jer mu žanrovski taj serijal to dozvoljava, ali zato na Texu rastura, po žanru jednoličan serijal podigao je na visoku razinu, sa puno sitnih detalja koji njegove scenarije obično čine boljima od trenutne ekipe (Ruju, Faraci, Nizzi...)
DODSFERD Posted - 27/12/2019 : 19:25:32
quote:
Originally posted by velka031

Niz koji je Burattini ispalio koji je netom završio sa objavljivanjem (mislim na VČ) je nešto najgore što sam čitao na Zagoru, možda i uopće. S druge strane, ne može mu se osporiti da zna napisati dobru priču, primjera je mnogo.
Boselli je sjajno krenuo, ne treba previše objašnjavati s kakvim se sjajnim pričama predstavio na serijalu, no što dalje to gore! Potpuno se zapetljao u atlantide, božanska porijekla, a u južnoameričkoj sagi potpuno me je razočarao. Ako mu je Zagor zadnja rupa na svirali i poligon za vježbanje budućih Texovih crtača (a oni loši neka ostanu, jel)


Pa naravno, tako mora biti pošto nema adekvatnog serijala za njihov crtački stil, a opet im SBE ne može samo tako spucati otkaz.
adriano Posted - 27/12/2019 : 18:06:43
Ne bih se skroz slozio.
Bure je talentiraniji scenarist. Meni Su njegove najbolje epizode bolje od najboljih bozelijevih, Ali nisu bolje od najboljeg nolite. Bozeli Mi je daleko bolji na teksu gdje je ogranicen vestern tematikom koja Mu ne dozvoljava slobodu koju ima na Zagoru gdje onda pretjeruje
quote:
Originally posted by velka031

Niz koji je Burattini ispalio koji je netom završio sa objavljivanjem (mislim na VČ) je nešto najgore što sam čitao na Zagoru, možda i uopće. S druge strane, ne može mu se osporiti da zna napisati dobru priču, primjera je mnogo.
Boselli je sjajno krenuo, ne treba previše objašnjavati s kakvim se sjajnim pričama predstavio na serijalu, no što dalje to gore! Potpuno se zapetljao u atlantide, božanska porijekla, a u južnoameričkoj sagi potpuno me je razočarao. Ako mu je Zagor zadnja rupa na svirali i poligon za vježbanje budućih Texovih crtača (a oni loši neka ostanu, jel) onda neka se slobodno makne što dalje.
Burattini ne smije puno pisati, jer za to nema kapacitet, budimo realni, nije on Nolitta! Ali nije ni Boselli.
Ali radije čitam pravog iskrenog Zagorovca Burattinija!
Jako sam kritičan prema njemu kada zasluži, ali ipak ga volim :)

adriano Posted - 27/12/2019 : 18:01:12
Uvijek isto. Koja god tema bila zavrsi na kritizitanju buretovih prepricavanja.
velka031 Posted - 27/12/2019 : 17:58:20
Niz koji je Burattini ispalio koji je netom završio sa objavljivanjem (mislim na VČ) je nešto najgore što sam čitao na Zagoru, možda i uopće. S druge strane, ne može mu se osporiti da zna napisati dobru priču, primjera je mnogo.
Boselli je sjajno krenuo, ne treba previše objašnjavati s kakvim se sjajnim pričama predstavio na serijalu, no što dalje to gore! Potpuno se zapetljao u atlantide, božanska porijekla, a u južnoameričkoj sagi potpuno me je razočarao. Ako mu je Zagor zadnja rupa na svirali i poligon za vježbanje budućih Texovih crtača (a oni loši neka ostanu, jel) onda neka se slobodno makne što dalje.
Burattini ne smije puno pisati, jer za to nema kapacitet, budimo realni, nije on Nolitta! Ali nije ni Boselli.
Ali radije čitam pravog iskrenog Zagorovca Burattinija!
Jako sam kritičan prema njemu kada zasluži, ali ipak ga volim :)
nagor Posted - 27/12/2019 : 17:34:28
Kao što rekoh. Najbolje bi bilo da se maknu imena scenarista. Tako bi barem ljudi objektivnnije mogli suditi pričama. Kad vidim nekog da samo na račun imena scenarista počinje s negativom odmah mi je jasno da sere.
adriano Posted - 27/12/2019 : 16:56:07
Meni je lakse citati buretova objasnjavanja, koja nisu pravilo, nego bozelijeve beskrajnje jurnjave
Curunir Posted - 27/12/2019 : 15:14:09
Dobar Zagor je, osim desetak iznimki, nepostojeći pojam.
I slažem se s Krugerom da je lakozabavno štivo u kojemu neki traže sveti gral. Uhvatite se knjiga pa tu lomite koplja.
Također se slažem s njim da je Boselli apsolutno najgori kad treba završiti priču.
A najviše mu zamjeram potpunu banalizaciju mistike i fantastike, pogledajmo kako je to Nolitta lagano i fino gradio.
Dakle, Boselli je očajan, prokleto očajan na Zagoru, mnogo mu bolje leži "realistični" Tex.
Bure je pak umobolan s tonama nepotrebna objašnjavanja i scenariji su mu često infantilni čak i za Zagorov svijet.
Tako da mi je ovaj Rauch (zasad, po ovom prvom svesku) više nego zadovoljavajući.
nagor Posted - 27/12/2019 : 14:34:56
Krugeru, možda bi ti pomoglo da čitaš Zagore bez da gledaš ime scenarista. Možda bi bolje percipirao što je to dobar Zagor.
Kruger Posted - 27/12/2019 : 13:14:04
quote:
Originally posted by doom

Prica je debilna, toliko banalna i besmislena. Stvarno neznam kako je moguce da te budale poput raucha i buratinija egzistiraju u svijetu.
Svi likovi koji imaju veze sa vampirima su ubaceni u pricu i sad valjda rauch misli kako je to nesto spektakularno. Za koje idiote taj tip nas drzi; na jedno 5-6 mjesta likovi govore medjusobno nesto kao "puno toga sam cuo o vama, znam sve o vama" i slicne pizdarije. SCENARIO JE SRANJE. GOVNO. SMECE. Rakosi se naravno i dalje nalazi na rehabilitaciji i sluzi se nekim starudijama jer toboze nemoze pomaknuti komad kamena.  A pustih prica kakav je on madafaker. Toliko o nadvampiru. I cijela prica je bazirana na tom besmislenom zapletu jer ovaj na toliko mjesta u scenariju spomenut nadvampir nemoze izaci iz jebene pecine. Likovi su karikature. Kad god bi onaj husar isao nekoga koknuti osjecao bi susramlje kao ono sve cu uciniti za vas: mozes umrijeti. Jedino gdje rauch moze konkurirati boselliju na ikakav nacin je katastrofalna zavrsnica gdje se svi samo bezveze nabijaju na kolac. Drugo je sve nebo i zemlja.



Svatko ima svoj ukus, ne znam za Raucha, nije mi nešto, no Boseli mi je totalno odbojan. Koliko god sam čitao Zagora, a bogami mogu se pohvaliti da sam pročitao preko 600 brojeva, sve i jedna Buratinijeva priča mi je od odlična do dobre, nema nijedne ispod prosjeka. A recimo Boselijeva od katastrofalne do odvratne, nema čak ni jedne ispod prosjeka. To su ukusi, a i sam Zagor je onako prosječan junak, ništa previše bitno, lako zabavno štivo.
solar Posted - 26/12/2019 : 15:20:02
quote:
Originally posted by doom

Prica je debilna, toliko banalna i besmislena. Stvarno neznam kako je moguce da te budale poput raucha i buratinija egzistiraju u svijetu.
Svi likovi koji imaju veze sa vampirima su ubaceni u pricu i sad valjda rauch misli kako je to nesto spektakularno. Za koje idiote taj tip nas drzi; na jedno 5-6 mjesta likovi govore medjusobno nesto kao "puno toga sam cuo o vama, znam sve o vama" i slicne pizdarije. SCENARIO JE SRANJE. GOVNO. SMECE. Rakosi se naravno i dalje nalazi na rehabilitaciji i sluzi se nekim starudijama jer toboze nemoze pomaknuti komad kamena.  A pustih prica kakav je on madafaker. Toliko o nadvampiru. I cijela prica je bazirana na tom besmislenom zapletu jer ovaj na toliko mjesta u scenariju spomenut nadvampir nemoze izaci iz jebene pecine. Likovi su karikature. Kad god bi onaj husar isao nekoga koknuti osjecao bi susramlje kao ono sve cu uciniti za vas: mozes umrijeti. Jedino gdje rauch moze konkurirati boselliju na ikakav nacin je katastrofalna zavrsnica gdje se svi samo bezveze nabijaju na kolac. Drugo je sve nebo i zemlja.


doom Posted - 26/12/2019 : 15:12:03
quote:
Originally posted by lwood

Traper Plenki



Ovo je odlican primjer kakvi su rauch i burattini majstori svog zanata. Ovo bi trebalo zalijepti na svaki topic gdje se itko usudi pozitivno pisati o njima
solar Posted - 26/12/2019 : 15:06:30
Khm... recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-616-618-vampiri/2039/
doom Posted - 26/12/2019 : 15:04:27
Prica je debilna, toliko banalna i besmislena. Stvarno neznam kako je moguce da te budale poput raucha i buratinija egzistiraju u svijetu.
Svi likovi koji imaju veze sa vampirima su ubaceni u pricu i sad valjda rauch misli kako je to nesto spektakularno. Za koje idiote taj tip nas drzi; na jedno 5-6 mjesta likovi govore medjusobno nesto kao "puno toga sam cuo o vama, znam sve o vama" i slicne pizdarije. SCENARIO JE SRANJE. GOVNO. SMECE. Rakosi se naravno i dalje nalazi na rehabilitaciji i sluzi se nekim starudijama jer toboze nemoze pomaknuti komad kamena.  A pustih prica kakav je on madafaker. Toliko o nadvampiru. I cijela prica je bazirana na tom besmislenom zapletu jer ovaj na toliko mjesta u scenariju spomenut nadvampir nemoze izaci iz jebene pecine. Likovi su karikature. Kad god bi onaj husar isao nekoga koknuti osjecao bi susramlje kao ono sve cu uciniti za vas: mozes umrijeti. Jedino gdje rauch moze konkurirati boselliju na ikakav nacin je katastrofalna zavrsnica gdje se svi samo bezveze nabijaju na kolac. Drugo je sve nebo i zemlja.
Kruger Posted - 26/12/2019 : 14:08:03
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Kruger

Što se scenarija tiče tu je Buratini kralj. Boseli je meni prenaporan, pokušao sam čitati Dampira i ispočetka je dobro izgledalo, a onda od sredine priče sve krenulo nizbrdo. Onako kako Boseli zna zbrljati, more bespotrebnog objašnjavanju u tijeku akcijskih scena. Boseli je naporan sa svojim objašnjavanjima. Buratini nije, Buratini sve radi veselo. Rauch je također bezveze, ništa posebno.




Pa čovječe Bure je sinonim nepotrebna objašnjavanja.





Meni nije, meni je to baš zanimljivo, puno je gori Boseli kad se zanese u akcionim scenama i onda pretjerano objašnjava kako će se što dogoditi, općenito ta objašnjavanja su manje-više nepotrebna ali to je takva vrsta stripa, nezahtjevna. Zagor nije baš neki strip za nekako pretjerano razmišljanje i zato su nepotrebne te Boselijeve fascinacije nekakvim čudima koja se događaju. Iako su svi stripovi ustvari zabava Zagor je onako nezahtjevan kraš, bang tras zabava.
Curunir Posted - 26/12/2019 : 13:28:48
quote:
Originally posted by Kruger

Što se scenarija tiče tu je Buratini kralj. Boseli je meni prenaporan, pokušao sam čitati Dampira i ispočetka je dobro izgledalo, a onda od sredine priče sve krenulo nizbrdo. Onako kako Boseli zna zbrljati, more bespotrebnog objašnjavanju u tijeku akcijskih scena. Boseli je naporan sa svojim objašnjavanjima. Buratini nije, Buratini sve radi veselo. Rauch je također bezveze, ništa posebno.




Pa čovječe Bure je sinonim nepotrebna objašnjavanja.

Curunir Posted - 26/12/2019 : 13:27:31
quote:
Originally posted by lwood

Traper Plenki



Curunir Posted - 26/12/2019 : 13:26:50
quote:
Originally posted by dzoni

rauch rastura i u novom vc broju povratak samuraja....koliko je to milina citati za razliku od buratinija



Čudan mi je on, od dna do odličnog, svega ima.
Ali ovdje je zbilja dobar, Vampiri su mi odlično legli usprkos della Moniki (kojeg svi volite a meni je sterilan do zla boga).
Baš nekakva prava mjera između katastrofalno dosadnog neinteligentnog Bureta, ali i Bosellija koji nema ni najmanje dara za mistično - sve mu je tako uobičajeno, i onda od sredine priče uvijek sve zbrljano, požureno.
Rauch je zasad jedini nasljednik Nolitte. Veseli me ako će mu i samuraj biti ovakav, iako su ove ideje s povratcima imbecilne (ali za taj koncept Rauch sigurno nije kriv, to je Buretova opsesija).
Kruger Posted - 26/12/2019 : 11:07:04
Što se scenarija tiče tu je Buratini kralj. Boseli je meni prenaporan, pokušao sam čitati Dampira i ispočetka je dobro izgledalo, a onda od sredine priče sve krenulo nizbrdo. Onako kako Boseli zna zbrljati, more bespotrebnog objašnjavanju u tijeku akcijskih scena. Boseli je naporan sa svojim objašnjavanjima. Buratini nije, Buratini sve radi veselo. Rauch je također bezveze, ništa posebno.
velka031 Posted - 26/12/2019 : 09:47:31
quote:
Originally posted by dzoni

rauch rastura i u novom vc broju povratak samuraja....koliko je to milina citati za razliku od buratinija



Definitivno, obje priče su prave.
Rauch je vratio nadu da Bure možda ipak neće do kraja upropastiti Zagora. Nakon niza katastrofalnih priča koje je napisao bojao sam se za sudbinu omiljenog nam junaka.
lwood Posted - 26/12/2019 : 08:20:40
Traper Plenki
dzoni Posted - 25/12/2019 : 23:24:51
rauch rastura i u novom vc broju povratak samuraja....koliko je to milina citati za razliku od buratinija

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000