forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Anketa: Koji bi voleli da vidite strip u boji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ddeki Posted - 11/01/2020 : 22:07:28
Dakle dvoumim se i ne mogu da odlucim koji strip da obojim, Komandanta Marka ili Zagora.
A u pitanju su price: Il Comandante Mark 281 L'ultima Vittoria i Zagor Collana Darkwood - Il Batello dei misteri.
Dakle vas glas moze biti presudan u odabiru stripa kojeg cu u nekom narednom periodu bojiti. Ova anketa je s ciljem da vidim sta se vecini vise svidja. Inace oba stripa bih bojio na italijanskim skenovima, jer je otisak K.Marka veoma los u ZS, a Zagora nemam na nasem jeziku. Prevod bi se naknadno ubacio kad strip bude ceo obojen.
Ovde su i prve obojene stranice oba stripa.

1


2
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ddeki Posted - 06/03/2020 : 19:56:40
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ddeki

Nakon puna dva meseca bojenja zavrsen je i ovaj strip! Nadam se da vam se svideo strip, kao i kolor.




Nemoj tratiti svoj talent na Marka, Mikija ili na daj Bože Bleka.
Vrati se ti Telleru i Mister Nou!




Steta, a taman sam imao u planu da obojim i dvodelnu epizodu od K.Marka: "Tajna jednog bogalja" i "Duh iz Ponora".



To je samo moje mišljenje. Ako ljudi vole Marka, a i tebi se sviđa zar je bitno jedno mišljenje?
Radiš odličan posao i nemoj da te moj post obeshrabri. Moje izuzetno negativno mišljenje ide toj priči, ne tvome vrhunskom koloru koji daje potpuno drugu dimenziju svemu što si do sada obojao.


Videcu vec sta cu sledece bojiti. Ova mi je epizoda inace ostala u lepom secanju jos iz detinstva. :)
Spock Posted - 06/03/2020 : 19:46:27
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ddeki

Nakon puna dva meseca bojenja zavrsen je i ovaj strip! Nadam se da vam se svideo strip, kao i kolor.




Nemoj tratiti svoj talent na Marka, Mikija ili na daj Bože Bleka.
Vrati se ti Telleru i Mister Nou!




Steta, a taman sam imao u planu da obojim i dvodelnu epizodu od K.Marka: "Tajna jednog bogalja" i "Duh iz Ponora".



To je samo moje mišljenje. Ako ljudi vole Marka, a i tebi se sviđa zar je bitno jedno mišljenje?
Radiš odličan posao i nemoj da te moj post obeshrabri. Moje izuzetno negativno mišljenje ide toj priči, ne tvome vrhunskom koloru koji daje potpuno drugu dimenziju svemu što si do sada obojao.
ddeki Posted - 06/03/2020 : 19:08:49
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ddeki

Nakon puna dva meseca bojenja zavrsen je i ovaj strip! Nadam se da vam se svideo strip, kao i kolor.




Nemoj tratiti svoj talent na Marka, Mikija ili na daj Bože Bleka.
Vrati se ti Telleru i Mister Nou!




Steta, a taman sam imao u planu da obojim i dvodelnu epizodu od K.Marka: "Tajna jednog bogalja" i "Duh iz Ponora".
Spock Posted - 05/03/2020 : 23:04:59
quote:
Originally posted by ddeki

Nakon puna dva meseca bojenja zavrsen je i ovaj strip! Nadam se da vam se svideo strip, kao i kolor.



Priča je toliki užas da sam iskreno svim srcem navijao za omražene Engleze. Crtež je na razini priče.
Srećom pa me tvoj vrhunski kolor natjerao da odradim ovo mučenje do kraja.

Nemoj tratiti svoj talent na Marka, Mikija ili na daj Bože Bleka.
Vrati se ti Telleru i Mister Nou!

Ovo je moje iskreno mišljenje, ali barem sam pročitao strip kad si se već toliko potrudi nam ga obojati.
ddeki Posted - 05/03/2020 : 13:42:54
Nakon puna dva meseca bojenja zavrsen je i ovaj strip! Nadam se da vam se svideo strip, kao i kolor.
ddeki Posted - 17/01/2020 : 18:55:14
Ovde mozete pratiti kolor epizode K.Marka - Konacna Pobeda sa ubscenim prevodom iz ZS

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51040
ddeki Posted - 16/01/2020 : 16:04:51
Dakle sve je jasno. Moj sledeci kolor bice Il Comandante Mark 281 L'ultima Vittoria ili ti ga K. Mark ZS 1072 Konacna pobeda.
I like girlz Posted - 14/01/2020 : 18:26:41
u stripovima koje si gledao, to je totalno pogrešno. to je unutrašnja strana kaputa, ako je na prsima presavijeni dio crven ili žut, takav treba da bude isto i na dupetu.

a to što se određeni koloristi nisu informisali kad su bojili, njihov problem. ja samo ukazujem šta je tačno.
ddeki Posted - 14/01/2020 : 15:22:28
quote:
Originally posted by I like girlz

nisam te baš shvatio na šta misliš?

valjda treba pravilno da izgleda, a ne nepravilno :)



Mislim na presavijeni deo kaputa, zadnje sto sam menjao. Nisam jos nigde video da je crvene boje, svud su plave boje.
I like girlz Posted - 14/01/2020 : 14:08:30
nisam te baš shvatio na šta misliš?

valjda treba pravilno da izgleda, a ne nepravilno :)
ddeki Posted - 14/01/2020 : 11:00:39
quote:
Originally posted by I like girlz

[quote]Originally posted by ddeki
Onda ovako?

tako je



Ok. E sad ne znam da li da idem sa ovom verzijom ili sa plavom bojom. Ako gledam vizuelno vise mi se svidja plava boja, pa bih nju najpre i stavio. To je jedan razlog a drugi je ako bi ovaj kolor ponudio nekom izdavacu u Italiji ne bih da mi trazi korekciju s obzirom da je kod njih svuda plava boja kaputa. Razmislicu jos, ali bih voleo da cujem sta i drugi kazu po ovom pitanju.
I like girlz Posted - 14/01/2020 : 10:27:13
quote:
Originally posted by ddeki
Onda ovako?





tako je
going going Posted - 14/01/2020 : 00:19:54
Mark definitivno.
ddeki Posted - 13/01/2020 : 23:34:28
quote:
Originally posted by I like girlz

ne, presavijeni dio kaputa na obe strane dupeta treba da je isto u crvenoj/žutoj boji (zavisno od boje na rukavima i prednjem dijelu kaputa).

što se bleka u koloru tiče, tu je greška koloriste. pošto se radi o francuskim vojnicima, oni nisu nosili uniforme sa crvenim dijelovima tokom francusko-indijanskih ratova i rata za nezavisnost. tek krajem 18tog vijeka su počeli nositi unforme sa crvenim dijelovima. essegesse i kolorist tu tu napravili grešku, jer su sa crvenom bojom nosile samo određene jedinice kontinentalne armije.



Onda ovako?

I like girlz Posted - 13/01/2020 : 22:36:23
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by I like girlz

mark, naravno.

što se tiče uniformi kontinentalne armije, one su bile različite od države do države, od jedinice do jedinice.

generalno, dominirale su većinom sa blijedo žutim i crvenim donjim dijelom rukava i iste te boje ovaj dio koji se proteže prednom stranom kaputa. unutrašnja strana koja je zakopčana prema van sa zadnje strane je iste te boje (gore na slikama je ostalo sivo). obrubi šešira također isto.

uglavnom, trebaš kombinovati crvenu i blijedo žutu, ali da svi navedeni dijelovi budu u toj boji.



Ako sam te dobro razumeo kaputi bi trebali onda ovako da izgledaju:





ne, presavijeni dio kaputa na obe strane dupeta treba da je isto u crvenoj/žutoj boji (zavisno od boje na rukavima i prednjem dijelu kaputa).

što se bleka u koloru tiče, tu je greška koloriste. pošto se radi o francuskim vojnicima, oni nisu nosili uniforme sa crvenim dijelovima tokom francusko-indijanskih ratova i rata za nezavisnost. tek krajem 18tog vijeka su počeli nositi unforme sa crvenim dijelovima. essegesse i kolorist tu tu napravili grešku, jer su sa crvenom bojom nosile samo određene jedinice kontinentalne armije.
ddeki Posted - 13/01/2020 : 20:12:03
Evo kako izgledaju uniforme kod Blekovih epizoda



maelstrom Posted - 13/01/2020 : 19:25:08
quote:
Originally posted by I like girlz

mark, naravno.

što se tiče uniformi kontinentalne armije, one su bile različite od države do države, od jedinice do jedinice.

generalno, dominirale su većinom sa blijedo žutim i crvenim donjim dijelom rukava i iste te boje ovaj dio koji se proteže prednom stranom kaputa. unutrašnja strana koja je zakopčana prema van sa zadnje strane je iste te boje (gore na slikama je ostalo sivo). obrubi šešira također isto.

uglavnom, trebaš kombinovati crvenu i blijedo žutu, ali da svi navedeni dijelovi budu u toj boji.



U pravu si, evo recimo kako su izgledale trupe koje su imale odlučujuću ulogu u Bici kod Saratoge.



Uglavnom, plavo-belo-crvena uniforma je ona koja je najviše nekako prihvaćena i na ovoj slici možemo videti jednog vojnika koji je tako obučen.Stoga mislim da je sasvim odgovarajući ovaj kolor koji je Ddeki stavio.
motorista Posted - 13/01/2020 : 18:59:57
Moje mišljenje, bez uvrede i bez šlihtanja – Deki, tvoje naknadno bojenje Bonelija mi deluje vrlo dobro, odmah iza akvarelolikoh Kena Parkera (koji nije Boneli, a i ne znam šta je tu uopšte izvorno zamišljeno) i negde u rangu italijanskih bojenih PSDZ-a (opet...), no crteži su, ako generalizujemo, ubedljivo najpogođeniji u planiranoj formi: crno-beli kao crno-beli, a oni u boji kada su obojeni. To je prosto tako. Esegeseovski crtež mi ovde bolje trpi boju, ali nisam siguran da mu ona dodaje na vrednosti (sa lepše strane, moglo bi se reći kako nisam siguran da mu na vrednosti oduzima).
ddeki Posted - 13/01/2020 : 13:56:21
quote:
Originally posted by I like girlz

mark, naravno.

što se tiče uniformi kontinentalne armije, one su bile različite od države do države, od jedinice do jedinice.

generalno, dominirale su većinom sa blijedo žutim i crvenim donjim dijelom rukava i iste te boje ovaj dio koji se proteže prednom stranom kaputa. unutrašnja strana koja je zakopčana prema van sa zadnje strane je iste te boje (gore na slikama je ostalo sivo). obrubi šešira također isto.

uglavnom, trebaš kombinovati crvenu i blijedo žutu, ali da svi navedeni dijelovi budu u toj boji.



Ako sam te dobro razumeo kaputi bi trebali onda ovako da izgledaju:

I like girlz Posted - 13/01/2020 : 09:15:34
mark, naravno.

što se tiče uniformi kontinentalne armije, one su bile različite od države do države, od jedinice do jedinice.

generalno, dominirale su većinom sa blijedo žutim i crvenim donjim dijelom rukava i iste te boje ovaj dio koji se proteže prednom stranom kaputa. unutrašnja strana koja je zakopčana prema van sa zadnje strane je iste te boje (gore na slikama je ostalo sivo). obrubi šešira također isto.

uglavnom, trebaš kombinovati crvenu i blijedo žutu, ali da svi navedeni dijelovi budu u toj boji.
Gru Posted - 12/01/2020 : 22:06:38
Mark
tex2 Posted - 12/01/2020 : 21:47:41
Mark
zlatko900 Posted - 12/01/2020 : 20:01:56
quote:
Originally posted by emirem

Mark,nisam ga nikad vidio u koloru.Osim na naslovnici, a davno su jos i u Dnevniku najavljivali albume u boji,ali to nismo docekali.

Imam ja talijanski "Priča o Komandantu Marku", sav je u boji. Ali mogu se sakriti talijani pred Dekkijevim radovima i prava je šteta što to nitko ne izdaje na papiru.
ddeki Posted - 12/01/2020 : 18:38:33
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by maelstrom

Zar ne bi trebali ovi vojnici da imaju i nijanse crvenog na uniformama?
Inače kolor zaista lepo izgleda.


U pravu si. Ja sam gledao grcki sken gde nije bilo nigde crvene boje. Sad sam pogledao kod Bleka kako izgledaju uniforme. Ovo ce biti korigovano.
Edit: Popravljeno.



Svaka čast majstore, lepo je kad se misli na svaki detalj.Zato je po meni ovaj tvoj kolor među najboljima koje sam video i šteta je što to neka izdavačka kuća zvanično ne koristi, prava šteta.



HVALA PUNO!!! Inace cisto da se zna posto je vec izvesno da cu bojiti ovu epizodu od K.Marka da ce originalni radovi biti u rezoluciji 600dpi pa ako neko pozeli da ovo objavi kvalitet stampe nece biti upitan.
maelstrom Posted - 12/01/2020 : 17:37:47
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by maelstrom

Zar ne bi trebali ovi vojnici da imaju i nijanse crvenog na uniformama?
Inače kolor zaista lepo izgleda.


U pravu si. Ja sam gledao grcki sken gde nije bilo nigde crvene boje. Sad sam pogledao kod Bleka kako izgledaju uniforme. Ovo ce biti korigovano.
Edit: Popravljeno.



Svaka čast majstore, lepo je kad se misli na svaki detalj.Zato je po meni ovaj tvoj kolor među najboljima koje sam video i šteta je što to neka izdavačka kuća zvanično ne koristi, prava šteta.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000