forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2020

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
fandango Posted - 14/01/2020 : 08:50:45
I tako:

https://oscar.go.com/nominees

Svi vec sve znamo: Joker predvodi nominirane s 11 nominacija, a po 10 imaju Irac, Bilo jednom u Hollywoodu i 1917., dok su u sest kategorija nominirani Marriage Story, Jojo Rabbit, Male zene i Parazit.

Krenimo s predvidjanjima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 03/12/2020 : 14:06:26
quote:
Originally posted by Poli


Zaboravlja se i na odlican soundtrack u DP (uz odlicne kadre i posvetu tom podzanru ceste i revenga). Puno puno bolji nego u njegovim kasnijim "western" filmovima. Ali opet, to je valjda vec stvar ukusa.




Death Proof je odlican, Django je odlican. Hateful eight slab, Once upon a time najgori tarantino film.
Najbolji dogsi, pulp i jackie brown. Filmovi za pamcenje u istoriji kinematografije.

quote:
Originally posted by swamp thing

Mean Girls>Road to Perdition :D



Tako je!
Poli Posted - 03/12/2020 : 10:37:04

Zaboravlja se i na odlican soundtrack u DP (uz odlicne kadre i posvetu tom podzanru ceste i revenga). Puno puno bolji nego u njegovim kasnijim "western" filmovima. Ali opet, to je valjda vec stvar ukusa.


vice Posted - 02/12/2020 : 20:40:19
DP valja samo zbog katarzične machomazohističke završnice. Znaš da zaslužuje svaki udarac koji dobija, ali to poniženje, njegovo golo cviljenje, jauci koji odu šovinizmu i mizoginiji razbijaju na komadiće sadističkog ega, ostavljaju neugodan osjećaj. I to je ona razina iznad puke rape&revenge zadovoljštine (ne doslovno, ali T je očito inspiriran i tim podžanrom).

Osobno, nije mi sija Django. Stilizacija mi nikako nije legla, a Jamie mi je baš u to vrime iša neopisivo na k i baš san loše probavija taj film. Neman ni neku želju ponovnog gledanja, i to samo po sebi dovoljno govori. Ostali opus QT-a mogu vrtit bezbroj puta.
Beren Posted - 02/12/2020 : 20:16:13
Ti vaši univerzumi su bez ukusa

Možda taj film i nije loš, ali mi je najgori Tarantinov.
I jedini kojeg sam samo jednog gledao, i to jedva stigao do kraja, dok recimo Pulp Fiction, Kill Bill ili Basterdse bih mogao gledati triput zaredom, čini mi se.


ken2 Posted - 02/12/2020 : 17:29:45
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Beren

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi



Naravno da ga ima, u mom univerzumu. DP mi je odlican film, iako veoma zanrski uzak, pa mozda nije za svakoga.


I u mom.





meni nije bolji od 'bilo jednom...' ali mi je odličan film
jednostavan, s efektnim, 'feminističkim' krajem
Shaner Posted - 02/12/2020 : 16:50:13
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Beren

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi



Naravno da ga ima, u mom univerzumu. DP mi je odlican film, iako veoma zanrski uzak, pa mozda nije za svakoga.


I u mom.

Poli Posted - 02/12/2020 : 13:42:15
quote:
Originally posted by Beren

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi



Naravno da ga ima, u mom univerzumu. DP mi je odlican film, iako veoma zanrski uzak, pa mozda nije za svakoga.


swamp thing Posted - 02/12/2020 : 10:28:55
Mean Girls>Road to Perdition :D
going going Posted - 02/12/2020 : 00:03:29
Evo i ja da se slozim da mi je Florida Project ostavio pozitivan utisak, pogotovo sam kraj koji nisam ocekivao da ce biti onako izveden i koji podize ceo film za jedan nivo .
Beren Posted - 01/12/2020 : 23:13:43
@BeaGea
Dj 3, H8 4, OUaT 5 = uzlazna putanja :)

@ken2
Jesmo. Nisam ga ni ja gledao ponovo, ali ga pamtim po dobrom :)
ken2 Posted - 01/12/2020 : 22:43:05
Beren
jesmo li nas dva vodili onu raspravu o florida projectu?
taj film mi samo raste u očima kako vrijeme prolazi
nisam se odvažio još jednom ga pogledat, da me mala ponovo ne ispizdi, ali često ga se sjetim i razmišljam o njemu
BeaGea Posted - 01/12/2020 : 22:35:05
Dva ;)
Beren Posted - 01/12/2020 : 22:32:09
Sa tim bih se mogao složiti. Vidljiva je uzlazna putanja u poslednja tri filma :)
BeaGea Posted - 01/12/2020 : 21:58:40
Kreativni pad s "Djangom", a s "Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazjuje da nije pao. Valjda se sad razumijemo ;)
Beren Posted - 01/12/2020 : 20:14:33
Imaš neobičan ukus goinže, to je jasno čitajući tvoje upise. Bilo je diskusija o Tarantinu na forumu dosta, ali moram da prokomentarišem ovo

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi

Razumijem ja ukuse, ali nemojmo da se zezamo


quote:
Originally posted by BeaGea

Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.



Ovdje postoji neka greška. Kreativni pad sa "Bilo jednom..." a opet "vraški zabavan i dobar film" se odnosi na "Bilo jednom...". Hm A vjerovatno misliš na Basterdse, što se ne bih složio da je slučaj
BeaGea Posted - 01/12/2020 : 20:10:10
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by BeaGea


quote:
Originally posted by ken2osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu


Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.




A meni je bas Django odlican, dok su mi Podlih Osam a pogotovo Bilo jednom... verovatno najslabiji Tarantinovi filmovi.

Po mom misljenju Tarantino je snimio tri vrhunska filma a to su Reservoir dogs, Pulp Fiction i Jackie Brown i posle toga nije morao da snimi vise ni jedan ostao bi upamcen kao kultni filmadzija. Na cetvrtom mestu mi je Django. Dobri do vrlo dobri su i Death Proof, Bastardsi i Kill bill. Ali Podlih i Bilo jednom... su mi najslabiji, stvarno ne znam sta se desilo Tarantinu.

Parazit je odlican film, mogao bih da ga ponovim. A i Joker mi je bio dobar, iako nije remek delo.



Bilo jednom...

Jednostavno sam se toliko uživio u taj film, i baš me je svaka sitnica zanimala, i po meni je sve odlično odrađeno. Za mene je to razdoblje dosta posebno jer smatram da je to bilo najplodnije razdoblje* filma, i to ne samo američkog filma glavne struje nego sveobuhvatno. Cijela zemaljska "kugla", od nezavisnog do "zavisnog". I sad je to razdoblje povezal u jednu zgodnu priču povezanu simbolima** tog vremena, ne mogu a da ne uživam.


*u razdoblju kraja 60-tih i početka 70-tih su snimljeni najbolji filmovi. Ima prije i kasnije par izuzetaka, ali 60-te su 60-te.
** možda Stonesi zvuče patetično ali volio ne volio Oni su to vrijeme bili "to" (THE Stonesi).

going going Posted - 01/12/2020 : 19:43:21
quote:
Originally posted by BeaGea


quote:
Originally posted by ken2osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu


Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.




A meni je bas Django odlican, dok su mi Podlih Osam a pogotovo Bilo jednom... verovatno najslabiji Tarantinovi filmovi.

Po mom misljenju Tarantino je snimio tri vrhunska filma a to su Reservoir dogs, Pulp Fiction i Jackie Brown i posle toga nije morao da snimi vise ni jedan ostao bi upamcen kao kultni filmadzija. Na cetvrtom mestu mi je Django. Dobri do vrlo dobri su i Death Proof, Bastardsi i Kill bill. Ali Podlih i Bilo jednom... su mi najslabiji, stvarno ne znam sta se desilo Tarantinu.

Parazit je odlican film, mogao bih da ga ponovim. A i Joker mi je bio dobar, iako nije remek delo.
Poli Posted - 01/12/2020 : 19:26:47

Je, to je to.





ken2 Posted - 01/12/2020 : 19:03:17
quote:
Originally posted by Poli















ako dobro shvaćam grafičku poruku, najviše se čudiš što sam tek sad pogledao parazita i što mi je dobar
onda se jako čudiš i što su mi jojo rabbit i bilo jednom... dobri
a najmanje se čudiš za jokera / forrest gumpa
BeaGea Posted - 01/12/2020 : 15:31:37
quote:
Originally posted by ken2

odgledao i ja konačno parazita
film je genijalan i zaslužuje sve nagrade i pohvale koje je dobio


Apsolutno. Baš film koji se može gledati iznova i iznova.
quote:
Originally posted by ken2osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu


Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.
quote:
Originally posted by ken2a joker je vjerojatno najgori film i najgora uloga koji su ikad dobili nekog oskara ili nominaciju
gori i od forrest gumpa


Vjerojatno nije, ali nisam gledal
Poli Posted - 01/12/2020 : 14:55:11










ken2 Posted - 01/12/2020 : 10:10:54
odgledao i ja konačno parazita
film je genijalan i zaslužuje sve nagrade i pohvale koje je dobio

osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu

a joker je vjerojatno najgori film i najgora uloga koji su ikad dobili nekog oskara ili nominaciju
gori i od forrest gumpa
Oki Posted - 17/03/2020 : 23:43:30
Najbolji film

„Once Upon a Time in Hollywood“
„1917“
„The Irishman“
„Little Women“
„Jojo Rabbit“
„Joker”
„Marriage Story“
„Parasite“
„Le Mans 66“

Prvi film sa spiska nominiranih za najbolji film koji sam odgledao je upravo “Parasite” koji je osvojio oskara i mogu se jedino zapitati koliko su ovi drugi filmovi loši kada ih je ovaj nadmašio???
“Parasite” je prosječan film koji po meni nije zaslužio oskara....ono za ocjenu 5/10.
Imali su Korejci u prošlosti i puno boljih filmova, pa nikada nisu ni prismrdili oskaru...zašto sada sa Parasitom, ostaje misterij:)
vukozec Posted - 11/03/2020 : 08:49:02
Vice je glavni autoritet na forumu za južnokorejsku kinematografiju, stvar je riješena :)
Ernie Pike Posted - 10/03/2020 : 18:12:22
quote:
Originally posted by vice

Ja sam tim MoM. :)



I ja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000