forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - ČEJEN

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 08/10/2019 : 11:12:11
NOVO IZDANJE U RIZNICI BONELLI I TO AVANTURA SA SNAŽNIM UKUSOM VESTERNA!

„ČEJEN“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 940 dinara



Riznica Bonelli #7
Format: 14,5x20,5
Br. str.: 289

Priča o svetu na zalasku: bela civilizacija nadire, bezobzirna i okrutna, i pred sobom uništava starosedeoce, gazeći njihovu zemlju i slobodu. Ovo je sumrak epa o Granici, viđen očima dvojice ljudi: jednog koji balansira između dve kulture, pošto su ga Čejeni oteli dok je bio dete, i drugog, koji odlazi u potragu za njim.

„ČEJEN“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 09.oktobra, do subote, 12. oktobra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 24/05/2020 : 22:02:42
kažeš da jaki i anto lažu,kad tvrde da je ovo jedan odličan boneli?
Dwayne_Looney Posted - 24/05/2020 : 19:20:02
Strip je solidan, ali tek toliko.
Nema "praznog hoda" ali ovo skakutanje jučer-danas-sutra, flashbackovi i flashforwardi, su, kako Zlatan reče, vrlo iscrpljujući. Možda su potrebni jer su najbolji način da se ispriča ovako kompleksna priča a možda su tek produkt nekakve autorove želje za dokazivanjem.

Ma, i to na stranu, ne vidim nešto posebno u epizodi, što je autorov motiv, što je pouka priče?
Viđali smo neke indijanske otmice žene i/ili djece bijelaca i uvijek se to u Bonelliju predstavi kako je dobro "leglo" otetome, ono ta otmica mu je Bogom dana, takvog života se ne želi odreći. Onda imamo često korištenu slojevitost između Indijanaca, na jednoj strani starkelje koje žele mir a na drugoj buntovni mladići, 50:50, dok su bijelci svi redom smeće s ludim vođom koji sve indijansko želi sve sravniti sa zemljom.
A što je ono povod? Otmica šerifova unuka, do zla da je predsjednikova sina.

Uvjerljivo najbolji segment stripa je crtež, baš šteta što nije veći format i, ako mu ne treba sto godina za neku prosječnu priču od 196 stranica, volio bih ovog Valdambrinia vidjeti kako radi na Zagoru. Naslovnica slabija, Colin sliči na neku trandžu.

I tako...
P: 4, S: 6, C: 9, N: 7
3/5
Poli Posted - 29/01/2020 : 10:42:00
quote:
Originally posted by Peyo

Bit će da si u pravu.

Zanima me kako crta ženska lica?


Pa procitaj strip, i iznenadit ces se.


Uglavnom potpis na jakijev post, samo sto nije jedini SBE strip sa odlicnim scenarijem i crtezem (pogotovo sto se crteza tice ima dosta boljih, ali prica je wow).

quote:
Originally posted by jaki

Nevjerovatno,nisam mislio da ću ovo ikad napisati ili izgovoriti za jedan Bonelli:
Odličan strip.Scenarij i crtež.A i ovaj pinkicu manji format mi je odličan.




Svakako prepopruke za ovaj broj Riznice, mozda i najbolji do sada (uz Kelera i Golim Rukama, ah da, i Oci i tama, toga imam u LIB ruhu pa zaboravih na njega, i Zver je donekle sasvim ok, a br. 8 jos nisam citao).

Ovo bih preporucio prije svega onima koji cesto pljuju po Bonelliju, mozda je takav tip stripa dokaz da moze i drugacije, ali jos uvijek unutar "SBE svijeta" da tako kazem.
Ali nije za "brzo preletjeti", zbog skokova kroz vrijeme, koji ovdje nisu naznaceni na obican SBE nacin (jedino gdje imas skok unutar skoka u vremenu gdje prica o...).


zlatan bihac Posted - 27/01/2020 : 10:05:22
procitah i ja cejena...svidja mi se crtez, osim samog lika cejena na naslovnici, ne kao kauboja, vec indijanca...mogao se autor potruditi da ne izgleda kao neka zena, sto sam cijelo vrijeme mislio da je u pitanju...prica dosta podsjeca na serijal price s divljeg zapada...ono konstantno preskakanje vremenskog toka price me bas umorilo i nije mi se pretjerano svidjelo...
anto Posted - 18/01/2020 : 13:31:05
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

malo sutra;pitaj nekog ko zna dobro francuski - može i š i s.


https://forvo.com/word/rené_goscinny/
https://www.youtube.com/watch?v=bLtdO0-1Uew


pa ja ti kažem da može i š i s - ova ženska je upotrebila s;bila je priča o tome na dw forumu,i to od prevodioca.
Red Marquis Posted - 17/01/2020 : 22:10:37
quote:
Originally posted by anto

malo sutra;pitaj nekog ko zna dobro francuski - može i š i s.


https://forvo.com/word/rené_goscinny/
https://www.youtube.com/watch?v=bLtdO0-1Uew
anto Posted - 17/01/2020 : 21:59:56
malo sutra;pitaj nekog ko zna dobro francuski - može i š i s.
Red Marquis Posted - 17/01/2020 : 20:59:56
quote:
Originally posted by anto
imaju čarobnjaci običaj da lupe za ime autora - meni je zasmetalo kod asteriksa Gosini umesto Gošini


To si samo navikao od malih nogu.
Izgovara se Gosini.
anto Posted - 17/01/2020 : 17:21:50
i jeste;ja po automatizmu prepisah sa korica

imaju čarobnjaci običaj da lupe za ime autora - meni je zasmetalo kod asteriksa Gosini umesto Gošini
SSM Posted - 17/01/2020 : 17:07:23
Zar nije Mikele Mazijero (Michele Masiero)?
anto Posted - 15/01/2020 : 17:18:25
Nakon iznenađujućeg kvaliteta prvog Dedvud Dika,Mikele Mazijeri mi je priredio još jedno prijatno iznenađenje sa sjajnim Čejenom.Za to se pobrinuo i Valdembrini,čiji crtež se vidno popravio od našeg zadnjeg "druženja".
Kao i kod Reke Mohok,i ovde imamo klasične elemente žanra (potraga za detetom koje u oteli Čejeni,sukobi vojske i indijanaca,šerif koji se odao alkoholu,pljačkaši,lovci na ucejene glave...),ali u ovom slučaju sa odličnim izvođenjem.Priča prosto klizi,nema praznog hoda ili nekih smornih delova,a dodatni efekat (u pozitivnom smislu) daju i vremenski skokovi tamo-vamo,za koje ćemo dobiti objašnjenje na samom kraju.I,isto kao i u Mohoku,i ovde imamo dobru dozu brutalnosti.

Ono što bih dodao ovde,to je da mi je po prvi put kod ČK izdanja bonelija zasmetao umanjeni format.Nije to sad nešto strašno,ali zbog detaljnog Valdambraninijevog crteža,kao i zbog mog sve slabijeg vida,zažalio sam više puta što nisu veće dimenzije.Kad bih birao između ČK formata i HC-a i Feniksovog sa mekim koricama,uvek bih odabrao drugu opciju.

5/5
jaki Posted - 08/01/2020 : 13:52:01
Nevjerovatno,nisam mislio da ću ovo ikad napisati ili izgovoriti za jedan Bonelli:
Odličan strip.Scenarij i crtež.A i ovaj pinkicu manji format mi je odličan.
goghy Posted - 26/11/2019 : 09:38:11
Brutalan strip,..sve preporuke za ovo.
Dwayne_Looney Posted - 29/10/2019 : 19:09:16
Nisam siguran da sam čuo za njega ali danas sam malo prelistao izdanje i ovaj Valdambrini ima odličan crtež. Međutim, tematika mi nije nešto privlačna tako da sumnjam da će ikad u moju kolekciju.
ReemCP Posted - 10/10/2019 : 22:55:26
quote:
Originally posted by Dukidule

Ma ne pitaj, ništa!
Ovo ti je vrh, vrhunac, ma vaše vrhočanstvo! 🤪
Dakle, ne pitaj ništa već kupuj!
Samo, nemoj da si slučajno nabavljao preko onih bunker-gepek švercera jer tako nanosiš štetu poštenim ljudima u strip knjižarama koji takve i slične stvari nabavljaju za nas, isto tako poštene konzumente. 😢


Ma mene ti je Dule skroz zbunilo to u zadnje vrijeme - Reka Mohok, ja pomislio odmah da je to Riznica Bonelli 7 i naručio si. Pa onda vidim ovo "Čejen", reko wtf? Pa sad naručio i ovo, a glupo mi otkazivat narudžbu "Reke", neka ide i ona sad
Peyo Posted - 08/10/2019 : 20:19:18
quote:
Originally posted by Red Marquis
... ovo je moderna Boneli priča o transgenderima. Počeo avanturu ko Čejen, a završiće ko Čejenka



quote:
Originally posted by ivanl
Jel ovo zena?



quote:
Originally posted by jaki

Repriza recenice iz Bankoka:)





Ovo je izgleda trebalo ići pod Bonelli Entertainment !
zlatan bihac Posted - 08/10/2019 : 20:07:32
broj 8 bi trebao da bude hollywoodland i nakon toga nema vise klasicnih romanzija i la miniseria a da nisu izdani kod nas... ustvari, ima greystorm romanzi, monolith i jos neki koji malo odskacu od dosadasnjih romanzija...sad je tu i novi ck serijal, riznica boneli grande, pa cemo vidjeti sta bi tu moglo ici, osim jdjp specijala u A4 formatu..
Dukidule Posted - 08/10/2019 : 19:27:34
quote:
Originally posted by ReemCP

Cekajte, ovo je Riznica Bonelli broj 7, jel da?


Ma ne pitaj, ništa!
Ovo ti je vrh, vrhunac, ma vaše vrhočanstvo! 🤪
Dakle, ne pitaj ništa već kupuj!
Samo, nemoj da si slučajno nabavljao preko onih bunker-gepek švercera jer tako nanosiš štetu poštenim ljudima u strip knjižarama koji takve i slične stvari nabavljaju za nas, isto tako poštene konzumente. 😢
jaki Posted - 08/10/2019 : 17:46:57
Repriza recenice iz Bankoka:)
ivanl Posted - 08/10/2019 : 16:43:39
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo dvoje na naslovnici (kauboj i žena) imaju iste face kao da su blizanci.


Jel ovo zena? Kraj kauboja?
velka031 Posted - 08/10/2019 : 15:39:33
Ovo se čini odlično.
Peyo Posted - 08/10/2019 : 15:36:11
Bit će da si u pravu.

Zanima me kako crta ženska lica?
cerichus Posted - 08/10/2019 : 15:31:50
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by cerichus
Žena?



Ovo nije žena?




Iz propratnog teksta se da zaključiti da je to onaj koga su Čejeni oteli kad je bio dijete. A kauboj je valjda onaj drugi što je u potrazi za njim. Mozda griješim.
Peyo Posted - 08/10/2019 : 15:06:20
quote:
Originally posted by cerichus
Žena?



Ovo nije žena?

cerichus Posted - 08/10/2019 : 13:05:42
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo dvoje na naslovnici (kauboj i žena) imaju iste face kao da su blizanci.


Žena?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000