forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 144 - Sin sunca

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/10/2019 : 08:22:12


Nury i Henninot vode nas u srce Tihog oceana tragovima slavnog trgovca Davida Griefa, poznatog pod nadimkom Sin Sunca.

Na svom škuneru David Grief putuje Salomonskim otocima, gdje se bavi trgovinom. U poslu neumoljiv, ali pošten, traži samo ono što mu duguju, spreman staviti život na kocku dok utjeruje dugove! Tajanstvena prodaja bisera odvest će ga do otoka Hikihoho, na kojem živi stari Parlay, karizmatični samoprozvani kralj domorodačke zajednice... Na tom će se pacifičkom atolu okupiti ljudi koji lutaju za utvarama, koje pokreće luda pohlepa baš u vrijeme kad se približava zastrašujuća oluja. Virtuozan prikaz trgovačke groznice koja ljude čini spremnima na sve kako bi se domogli onoga što žele.

Alegorijska pustolovina adaptirana s puno stila i profinjenosti izuzetno dojmljivog crteža, punog karaktera i snage.

Kolorka 144 • Sin sunca • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Éric Henninot • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.10.2019. • Cijena 120 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-144-sin-sunca/585/
13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 09/12/2023 : 18:27:37
Old school avanturisticki BD. Uvijek prija ovako nešto. Crtez klasicni BD, Largo Winch + Lauffray stil. Kolor lijep.
Priča je dosta jednostavna, nema ni neke posebne dinamike, akcije, obrta, upecatljivih likova...ali još uvijek opuštajuće i zabavno.
Rasplet, oluja , bum , tras.. me podsjetio malo na Long John Silver. Generalno - ok strip.
Dzonka Posted - 15/08/2022 : 11:11:23
Jedna prava nepretenciozna i pitka avantura koja je smeštena u sred Tihog okeana o trgovcima i njihovoj pohlepi. Strip nije dovoljno dugačak kako bi bio nešto kvalitetniji, ali je skroz fina priča i ostavio je prolazan utisak na mene. Prvi deo je tu da nas upozna sa likovima i da postavi temelje same priče, dok je drugi ritmičiji i zanimljiviji.
Heninotov crtež je fantastičan sa prelepim pejzažima pacifičkih ostrva i odlično se uklapa uz secanario.

Kratko i lagano štivo za ove letnje dane.
vukozec Posted - 24/11/2020 : 15:36:33
Sve je rečeno. Za ljubitelje oldschool BD avantura idealan stripić, a OK za pročitati i za one koji to nisu.
Cromwell Posted - 18/01/2020 : 13:07:20
Nema tu ništa staromodno. Jako lijep realističan stil prilagođen današnjim standardima.
Međutim meni je priča teški prosjek i apsolutno mi ništa nije zapelo za oko. No dati ću mu šansu još jednom, po mogućnosti preko ljeta.
Jocko Posted - 18/01/2020 : 02:54:55
Ni meni ovo ne deluje kao starinski crtež. Pre kao neo-retro - moderan ali u duhu starih avanturističkih stripova.
Ernie Pike Posted - 15/01/2020 : 17:33:38
Radi se o dvije priče iz zbirke "Son of the Sun" (kako su priče povezane, neki izvori navode da se radi o romanu). Priče su "Son of the Sun" i "The Pearls of Parlay".
Pogledao sam Londonove kolekcije koje imam doma, ali nisam našao ni jednu od tih priča u prijevodima. Prava su u javnoj domeni pa se priče (na engleskom) mogu naći u projektu Gutenberg.

Edit: Izdavač Partenon je objavio zbirku Sin Sunca 2008. godine.
Poli Posted - 15/01/2020 : 08:30:14
quote:
Originally posted by Shaner

Klasična (da ne kažem staromodna) avantura sa istim takvim crtežom. Siguran sam da će mnogi guštati u ovome, no meni je bilo tek ok za jednom pročitati. Strip koji ću vrlo brzo zaboraviti.



To je to otprilike, jedino za crtez ne bih rekao da je staromodan (osim ako imam razlicite poglede na staromodno).
Procitao prije vremena, ali mislim da sam mogao ovo samo da isposudim, bez da sam kupio, jer sumnjam da cu mu se vracati.

Trazio sam malo koja dva kratka romana bi mogla biti predlozak i nasao roman sa istim naslovom
https://en.wikipedia.org/wiki/A_Son_of_the_Sun_(novel)

ali moguce da je ideja i sa kojeg drugeg (posto pise da su u pitanju 2 kratka romana).
Meni roman nije bio poznat, izgleda da poznajem samo ove snijezne sa psinama sto se Londona tice.



anto Posted - 16/12/2019 : 21:21:08
Strip po romanu Džeka Londona,u kojem pratimo trgovca,kockara i avanturistu Dejvida Grifa (među domorodcima znanog kao Sin Sunca),pronicljivog mladog čoveka koji se neće libiti da za svoje principe (kao recimo uterivanje duga) stavi i glavu na panj.
Mesto dešavanja je prelepi ambijent Tihog okeana (avantura u ovom podneblju prosto ne može da ne valja),a fabula se vrti oko misteriozne licitacije starog i intrigantnog Parleja,koji je samoprozvani kralj jednog pacifičkog atola,na koju su pozvani svi viđeniji trgovci,osim samog Sina Sunca.
Sticajem okolnosti on će saznati za nju i uputiti se u,što će kasnije spoznati,samo predvorje pakla.

Kao što spomenuh,avantura bazirana na romanu velikog Džeka Londona,a koja se odigtava u prelepim predelima Tihog okeana,ne može da ne valja.Za to s pobrinuo lepim crtežom Erik Heninot (a pomogla mu je i neka Meri-Pol svojim sjajnim kolorisanjem).
Nuri ko Nuri,ne može da ne valja - baš mi je prijao ovaj strip,iako je možda i najmanje dobar od ostalih Fibrinih koje sam čitao (BJUF,Zlato i krv,TK,Katanga,Atar;Staljina treba da pročitam,a Smrt Cara i Silasa Korija da nabavim).Ali ne može se uvek praviti raditi priča na najvišem nivou.
4/5
takođe,od SS su mi bolji i Kako se obogatiti...,Ja sam Legija i WEST,ali daleko od toga da pomenuti strip ne valja.
pcoro Posted - 28/11/2019 : 22:59:32
Ovo sam uzeo skupa sa Šahistom za čitat - oba stripa su rađena po literarnom predlošku ali je Šahist puno bolji. Sin sunca je adaptacija neke priče Jacka Londona i podosta pati od toga. Tranzicija iz knjige u strip nije baš najuspješnije izvedena, pa se ponekad stranice čine pretrpanima i strip se doima puno stariji nego što piše na koricama (izašao je 2014. u originalu).
Ni sam London se nije iskazao jer priča se čini već viđena i nije tko zna što. Ne sjećam se da li sam ikad čitao ikoju knjigu Jacka Londona, možda jesam kad sam bio klinac. Uvijek bi gledao neki film ili strip po njegovom djelu i ni jedan nije bio izvrstan. Pretpostavljam da ga je kao pisca pojelo vrijeme. Ako i nije tako, nemam volje provjeravati..
Crtež je solidan - francuska konfekcija.
Nisam puno očekivao od stripa pa se nism ni razočarao, ali Nurijevi BJUF, Zlato i krv, Tyler Cross, Katanga i Atar Gull su mi king line od Fibre i drago mi je pročitati bilo šta od njega, čak i ako me ne oduševi previše.
Red Marquis Posted - 26/10/2019 : 01:25:59
Meni verovatno i najslabiji Nury.
izivko Posted - 25/10/2019 : 22:59:01
Dobro si ga opisao. Strip koji se brzo zaboravjla.
Shaner Posted - 25/10/2019 : 22:26:27
Klasična (da ne kažem staromodna) avantura sa istim takvim crtežom. Siguran sam da će mnogi guštati u ovome, no meni je bilo tek ok za jednom pročitati. Strip koji ću vrlo brzo zaboraviti.

ivanl Posted - 22/10/2019 : 10:45:17
Odlican crtez. Ovo je skroz dojmljivo...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000