forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mystere Posted - 30/01/2010 : 20:02:57
Društvo, ima li tko iskustava sa naručivanjem stripova sa stranice Book Depository. Planirao sam uzeti neke naslove pa me zanima. Gledao sam malo reviewe po netu i vidio dvojake ocjene. Od toga da je sve super pa do toga da su potpuni ignoranti. Ovo drugo se prvenstveno odnosilo na slučajeve kada bi se nešto zakompliciralo, a najčešće je izostajala bilo kakva reakcija iz Book Depositoryja pa me zanima i to kako ste riješavali probleme sa narudžbama ako ste ih imali. Hvala unaprijed.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Wolfman Posted - 15/04/2024 : 17:01:27
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ušli smo i EU po treći put! :D



I to unatoč tome što smo na sivoj listi FATF-a

https://www.fatf-gafi.org/en/countries/black-and-grey-lists.html
DiSkAcH Posted - 15/04/2024 : 15:03:17
Ušli smo i EU po treći put! :D
fler Posted - 14/04/2024 : 02:40:44
Wolfman Posted - 13/04/2024 : 23:40:40
Čini se da ipak nije samo privremeno. Dodali su nas na listu zemalja koje imaju besplatnu poštarinu.

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?nodeId=GZXW7X6AKTHNUP6H#GUID-E7F02356-26F3-42AB-91C8-BF19CFD85BC8__SECTION_D1998FD240D84349927F94B8E6497664
Spectre Posted - 03/04/2024 : 19:09:15
quote:
Originally posted by Wolfman

Ja mislim da je to njihov estimat kad će ti pošiljka stići ako naručiš danas. Gledao sam sad random stvari, na jednoj piše 8 April, na drugoj 8 April - 6 May itd.



Aaa moguće, moguće, zaboravio sam da to piše inače, nisam dugo s Amazona uzimao.



Wolfman Posted - 03/04/2024 : 18:33:19
quote:
Originally posted by Spectre

Meni pokraj knjiga koje prodaje baš Amazon i koje su na zalihi piše "FREE delivery 16 April on orders dispatched by Amazon over €49". Tako da izgleda da akcija vrijedi do 16.4.



Ja mislim da je to njihov estimat kad će ti pošiljka stići ako naručiš danas. Gledao sam sad random stvari, na jednoj piše 8 April, na drugoj 8 April - 6 May itd.
Spectre Posted - 03/04/2024 : 17:51:53
Meni pokraj knjiga koje prodaje baš Amazon i koje su na zalihi piše "FREE delivery 16 April on orders dispatched by Amazon over €49". Tako da izgleda da akcija vrijedi do 16.4.



jaki Posted - 03/04/2024 : 17:26:13
Mislim da bi bilo normalno da svi EU Amazoni naplaćuju poštarinu onoliko koliko je naplaćuju za svoju zemlju.
Mr. Bushido Posted - 03/04/2024 : 16:17:10
quote:
Originally posted by Wolfman

Je li to Amazon (DE) počeo uvoditi besplatnu dostavu za Hrvatsku? Ili je ovo samo kratkoročna promocija? Na nekim stvarima piše Free delivery i kada se ubaci u košaricu (adresa dostave postavljena na Hrvatsku), iz konačne cijene se odbije poštarina.




Moguće je da se radi o nekakvoj uskršnjoj akciji.

U svakom slučaju, poslat ću i ja jednu narudžbu za nekih desetak dana, pa javim jesu li i meni oduzeli poštarinu.
Wolfman Posted - 03/04/2024 : 14:54:59
Koliko sam vidio ukupna narudžba mora biti preko 49 eura.
fler Posted - 03/04/2024 : 14:44:33
I mene začudilo pred koji dan.
Nemam pojma što je u pitanju, nisam vidio da se nekakva promocija spominje van obračuna narudžbe.
Kako god, ne vjerujem da će dugo trajati :)
Wolfman Posted - 03/04/2024 : 13:22:06
Sorry, trebao sam naglasiti: ovo je s Amazon.de
jaki Posted - 03/04/2024 : 13:21:34
Amazon US?
Wolfman Posted - 03/04/2024 : 12:37:59
Je li to Amazon (DE) počeo uvoditi besplatnu dostavu za Hrvatsku? Ili je ovo samo kratkoročna promocija? Na nekim stvarima piše Free delivery i kada se ubaci u košaricu (adresa dostave postavljena na Hrvatsku), iz konačne cijene se odbije poštarina.

gogolfc Posted - 25/03/2024 : 09:55:12
Došla je i meni narudžba 1 kutija i sve je super nikakve nadoplate pakiranje bolje nego sto je bilo na bd
jaki Posted - 22/03/2024 : 15:32:07
👍
Wolfman Posted - 22/03/2024 : 13:45:35
Da je neka bolja manga u pitanju...

EDIT: Javio im i za one troškove i Megan mi odgovorila u roku 4 minuta da je provela refund Svaka čast na brzini.
Spectre Posted - 22/03/2024 : 13:44:42
quote:
Originally posted by Wolfman

Stigao i ostatak narudžbe. Sve je tu plus jedna random manga viška koju nisam ni naručio.



I kako se onda ljutiti na njih??



Wolfman Posted - 22/03/2024 : 13:23:39
Stigao i ostatak narudžbe. Sve je tu plus jedna random manga viška koju nisam ni naručio.

Pretpostavljam da su zato jedan strip poslali zasebno, nakon što su skužili da su u paket stavili neku mangu umjesto tog stripa koji sam naručio. Uglavnom, paket dovezao Overseas i nije bilo dodatnih troškova.
fler Posted - 21/03/2024 : 14:20:12
@Wolfman

Jbg, moraju se nekako osigurati da ljudi neće naručivati pa odustajati..
iako možeš otkazati kasnije, jel, no valjda je pretpostavka da ako odmah platiš
šanse su velike da si voljan i ostati pri narudžbi.
Bome nije lako gurati trgovinu.

Ne znam točno kako ide s kombiniranjem u svim situacijama - obično mi stignu sveske koje čekam,
pa dodam u narudžbu koješta što imaju na lageru u tom trenutku i onda sve skupa platim.
Donekle je automatiziran sustav što se kupaca tiče, imaš tu pull-listu na koju se stripovi miču kako stignu i onda plaćaš kad se skupi,
no gnjavaža je što sve van toga ide preko mejla.. s druge strane, nije često pa nije ni neki poseban problem.
Ali, javi im se pa pitaj za sve detalje, da ti ja sad ne bih nešto krivo rekao.

Archonia - a nemam pojma, rekoh, davno je bilo.
Znam samo onako kroz maglu da me naživciralo što nisu htjeli čekati da se sve skupi,
pa sam dostavu za jednu narudžbu morao platiti u više navrata.
Jednom sam preživio, ali se onda ponovilo, i ćao, nije mi to odgovaralo.
Nebitno, trgovina je, ništa osobno;
možda jednom opet isprobam taj box sistem, toga onda nije bilo.
Wolfman Posted - 21/03/2024 : 13:54:45
quote:
Originally posted by fler
Ma može i kod Walta što god imaju izlistano (ili pitaš),
s tim da je to u biti prednarudžba tj. plaćaš unaprijed (po nižoj cijeni, doduše),
dok za sveske tek kad stignu i to kad se skupi par komada.
Obično cca svaka dva mjeseca, šalju i ranije ako hoćeš.

Spominjao sam da nisam iz Archonije uzimao ništa već dugo,
ne sjećam se svih konkretnih detalja no zapamtio sam da su mi komplicirali sa spajanjem narudžbi, što me onda izlazilo puno više glede dostave.
Ovo što spominješ, s čekanjem da se skupi, onda nije bilo moguće..
valjda je došlo do promjene u međuvremenu, pojma nemam,
ali ne vraćam se jer je Walt jeftiniji.
Bar dok ne nađem nešto bolje, ako ima



Nisam ni ranije imao problema. Tada se trebalo ručno spajati narudžbe kroz web sučelje. A sada sve ide automatski.
Kod Walta mi se ne sviđa plaćanje unaprijed i što možeš kombinirati samo stvari koje izlaze u razmaku dva mjeseca koliko sam vidio. Kako onda funkcionira kombiniranje? Moraš mailove slati?
fler Posted - 21/03/2024 : 13:01:46
quote:
Originally posted by Wolfman

Što se tiče pretplata na pojedine sveske, sad vidim da i Walt ima tu opciju (nisam to ranije vidio). No, njihove pretplate se zasad odnose samo na sveske. U Archoniji se može pretplatiti na sve (tpb, hc, omni, mange).




Ma može i kod Walta što god imaju izlistano (ili pitaš),
s tim da je to u biti prednarudžba tj. plaćaš unaprijed (po nižoj cijeni, doduše),
dok za sveske tek kad stignu i to kad se skupi par komada.
Obično cca svaka dva mjeseca, šalju i ranije ako hoćeš.

Spominjao sam da nisam iz Archonije uzimao ništa već dugo,
ne sjećam se svih konkretnih detalja no zapamtio sam da su mi komplicirali sa spajanjem narudžbi, što me onda izlazilo puno više glede dostave.
Ovo što spominješ, s čekanjem da se skupi, onda nije bilo moguće..
valjda je došlo do promjene u međuvremenu, pojma nemam,
ali ne vraćam se jer je Walt jeftiniji.
Bar dok ne nađem nešto bolje, ako ima
emirem Posted - 21/03/2024 : 09:47:34
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by udarnik007

Ja sam neki dan otkrio ovo https://comicsbugle.com/
Vidim da je free EU shipping no, nisam još uspoređivao cijene...


Npr. 99.90€ je za SW: Tales of the Jedi omnibus, a na amazonu pre-order 147,06€.
Daredevil omnibus (reprint Bendis/Maalev) 79.90€ na comicsbugle, amazon 82,99€, Blackwells 92,99€.



Zanimljivo...jesi narucivao šta?


Ej, danas sam na Bugleu napravio pre-order za DD omnibus 1, Bendis/Maleev, 79.90€, izlazi 08/24.
Gledat cu ovih dana da nesto narucim od njih ima omnibusa, ostecenih i snizenih do oko 20-tak €.




Neki dan sam narucio "SW: Tales of the Jedi" omnibus sa opcijom placanja za tri mjeseca.
Javili su mi mailom da je pre-order uspjesno proveden.
Imam neke u planu da prije kupim nesto sa liste kako bih se uvjerio u pakiranje i brzinu dostave unutar EU.
Ovo sa BW nije lose, kojih par tjedana cekanja, ali bar vise nemam frku sa carinsko-poreznim brojem. Ovaj put paket dosao preko Malmöa. 🧐
Spectre Posted - 20/03/2024 : 17:16:13
Dok je jednostavnost i sigurnost super, meni je razlika u cijeni omnibusa između Archonie i Scifiera po jednom komadu 20+ Eura, a pošto vjerujem da bi i poštarina bila veća to bi bilo vjerojatno i 30 Eura razlike po knjizi. Mislim da ću radije razmijeniti 2-3 maila sa Scifierom. Dok ide ide.

Inače, dio druge narudžbe mi je na putu, baš sam dobio mail od Packete da će Overseas preuzeti paket. Ostatak naručenog trgovina izgleda trenutno nema na lageru pa su poslali mail isprike.
vice Posted - 20/03/2024 : 15:44:01
E fala ti. To mi zvuči baš po mom ukusu. :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000