forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi 37 - Pripovijesti iz Drakwooda Vol. 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 16/01/2020 : 17:47:52
Luk i strijela protiv vlaka! Ako nekome će uspjeti, njemu će!



Sadrži šest priča.

Scenarij: Njih puno
Crtež: Čak i više od scenarista

Broj originala 37.

17.1. u SnK i shop.strip-agent.hr

Od 20.1. na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Džedson Posted - 29/04/2020 : 12:58:25
samo da se naslonim na dvije stvari kaj je spomenuo deers

prva, toricelli. po meni je to daleko najbolje što se moglo vidjeti u ovim, kako je ispravno rekao, kratkim pričama za sirotinju. fascinantne table, u rangu sa princom vilenjaka i putom ubojica, samo bez standardne rešetke.

drugo, kad je već koncept takav, kratke priče, znači zaboli me đon za priče...pa daj bure zakapari kvalitetne gostujuće crtače, a ne (uglavnom) prosjek ili škart. da se ne može jednog civitellija i njemu sličnih posudit za 32 stranice, to je vražja laž.
Deers Posted - 28/04/2020 : 22:31:50
da. zapravo je ovo Kolor Tex (kratke priče) ili Dylanov Colorfest ali za siromašne. Čak bih rađe da su isto tako nepovezane a ne frankenštajnski spojene u cjelinu.
jaki Posted - 28/04/2020 : 22:29:09
znači šifra REMITENDA
Deers Posted - 28/04/2020 : 21:50:50
Meni najlošije Pripovijesti.

Okvirna priča je ok, ne znam čemu ubacivanje Coopera ali izgleda da će to biti lajtmotiv i za kasnije. Voltolinija sam baš pohvalio na prijašnjima i tu me malo razočarao. Previše sterilan i previše Ferrijevski, što mu to treba. Završetak je meni podignuo priču.

Romeo, zanimljiva ctačica sa zanimljivim detaljima. Figure su joj dosta nedosljedne, mada je to generalna odlika svih crtača u ovim pripovijestima. Priča tako-tako.

Bertolini. On mi je zanimljiv crtač. Još sa nathana ali i dalje ima iste boljke. Nedosljedan sebi i svom crtežu. Po kadrovima možemo vidjeti koje mu se dalo crtati a koje ne. A koje je koristio za nove šrafure. Tu i tamo krivo nacrta pištolj i sjekiru Zagoru. Priča je zanimljiva ali ima čudnu izvedbu.

Torriceli. Nema me netko uvjeri da ova nije trebala biti u prethodnim pripovijestima! I opet probijanje klasične bonelli rešetke... recimo. Torriceli je i dalje zavidno dobar crtač. Toliko je dobar da nam pod novu rešetku podvaljuje klasičnu rešetku sa malo izmijenjenim rubovima kadrova Priča je blesava.... šund blesava i zato prolazi.

Velluto. Zanimljiv i korektan ali me se nije dojmio. Priča kao misteriozna a ono provališ je u prvom kadru. Da ne govorimo da i to kasnije Zagor objašnjava... jao.

Pozza/Corda tandem podsjeća na amalgam starih Zagorovih majstora, Bignottija, Pepea i Segne. Iznenađujuće korektan ali me se također nije dojmio. Priča zanimjiva.

Naslovnica OK ali zašto bubnjevi??
Poli Posted - 03/02/2020 : 09:29:08

Mozda su mu vrane ispile mozak, ili je naisao na doista uzasnu brlju pa pobio nekoliko milijuna mozdanih celija.


DODSFERD Posted - 02/02/2020 : 16:12:53
Valjda je u pitanju kratkotrajna amnezija.
selanne Posted - 02/02/2020 : 16:03:27
Duke Zill Posted - 23/01/2020 : 18:31:49
Meni su od kratkih priča dobre "Eden Falls", "Čovjek sa zvijezdom" te "Četvorica ubojica", ova posljednja mi je najbolja. Što se novih/gostujućih crtača tiče, sviđaju mi se Voltolini, Bertolini te suradnja Pozze i Corde. Veluto mi je osrednji, a Romeo malo ispod prosijeka.
going going Posted - 23/01/2020 : 18:10:00
Kod mene bas suprotna situacija. Val Romeo mi je najbolji crtac u ovom novom Maxiju.
Altairfan Posted - 23/01/2020 : 16:41:39
Kupio danas i malo sam prelistao da vidim crteže .
Voltolini i Velluto .
Ali ovaj crtač Romeo mi je kriminalan.
Kriste mili . Koji je taj ? Valjda neki novi .
going going Posted - 22/01/2020 : 21:33:24
A meni je Covek sa zvezdom bio nista specijalno. Po sencenju Velluto me je podsetio pomalo na Pini Sengu. A prica je zato do bola predvidljiva od samog pocetka.
vešmašina Posted - 22/01/2020 : 21:26:02
Najslabiji dosad od pripovijesti iz Darkwooda. Prve tri priče bezveze,al zato Xovjek sa zvijezdom priča dobra,al crtež fantastičan! Velluto napravio remek-djelo!
dejan borca Posted - 22/01/2020 : 19:17:22
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ne bih se iznenadio da unutra bude najava ove nove zagorove edicije...zagor original,


Nema
Kruger Posted - 22/01/2020 : 16:10:13
Ako skupljaš DD-a možda upecaš i njega ako napokon izađe. Trebao bi i Zagor klasik 57 kako LP piše. Tko zna.
Altairfan Posted - 22/01/2020 : 15:58:26
Odlično .
Sutra pravac kiosk .
Da sama znao da je došao išao bi odmah danas .
Kruger Posted - 22/01/2020 : 13:44:51
Stigao danas na kioske.
velka031 Posted - 21/01/2020 : 15:01:42
Nema ga ni u Osijeku.
zlatan bihac Posted - 21/01/2020 : 15:01:02
ne bih se iznenadio da unutra bude najava ove nove zagorove edicije...zagor original,
Duke Zill Posted - 21/01/2020 : 13:26:56
quote:
Originally posted by delboj

A danas?



U Bjelovaru ga nema.
delboj Posted - 21/01/2020 : 13:18:48
A danas?
velka031 Posted - 20/01/2020 : 13:47:02
Ni danas ga nema u Osijeku.
delboj Posted - 17/01/2020 : 10:03:56
quote:
Originally posted by Curunir

Da, priče i poruke koje se prenose bubnjevima, koji su inače jedan od zaštitnih znakova u Zagorovim pustolovinama.
Izvrsna prilagodba. LU pak po običaju sterilno doslovan, ali ajde, bar nije posve pogrešan kao što često zna biti.


Ludens je bio doslovan, a VČ je od naslova I racconti di Darkwood – I tamburi della foresta uzeo prvu i posljednju riječ, pa je preveo I racconti della foresta ili kako već.

quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by delboj

Zanimljivo da je jedan preskočen, dugo se to nije desilo, još od onog praistorijskog. Možda su htjeli da ga objave u isto vrijeme kad i VČ, možda malo i zbog zime, ali vjerovatno bi zvanično rekli da su Italijani poslali ove materijale.


Krivo, i prve Pripovijesti iz Darkwooda su objavljene "prije reda".


U pravu si, nisam se toga sjetio.
ivanl Posted - 17/01/2020 : 08:19:27
quote:
Originally posted by murdo

Baš mi se i ne sviđaju ove naslovnice u kojima kao da Zagor pozira za fotoaparat.. evo sad ću napast vlak, može samo jedna na brzinu..


Alessandro Piccinelli je vrhunski crtac i jako, jako dobar naslovnicar. Tek ce se za neko vrijeme jos skuplje prodavati i cijeniti njegovi radovi. Narocito oni prvi, direktno nakon Ferrija. Ali zbilja ima tu sklonost kadriranja Zagora 'prema fotoaparatu', kako si lijepo primjetio.
Duke Zill Posted - 17/01/2020 : 07:13:17
Ne znam da li je netko primjetio, no u naslovnoj traci piše da je ovaj maxi za proljeće 2020. Ili je ovo greška u skladu s nedostatkom snijega,
pa Ludens (ali i priroda) misli da je već proljeće ili još postoji mogućnost da izađu "Goniči" na kojim će pisati zima 2020.
maelstrom Posted - 17/01/2020 : 03:18:15
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by delboj

Zanimljivo da je jedan preskočen, dugo se to nije desilo, još od onog praistorijskog. Možda su htjeli da ga objave u isto vrijeme kad i VČ, možda malo i zbog zime, ali vjerovatno bi zvanično rekli da su Italijani poslali ove materijale.


Krivo, i prve Pripovijesti iz Darkwooda su objavljene "prije reda".




Tačno.I onda ljudi kažu da izdavačke kuće ne gledaju šta one druge rade.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000