forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Reprinti LMS i ZS

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
chico legenda Posted - 23/01/2020 : 12:41:33
Forumsi pozdrav :-) ...Ovih zadnjih mjeseci redovito na raznim sajtovima nailazim na reprinte LMS i ZS. Izgledaju mi izvrsno, nema sto...Na interliberu i sajmu knjiga u Beogradu opet nalijecem na reprinte. Nesto izdaje Veseli cetvrtak a vidim da otprilike isto netko slicno radi i u RH ali samo neke znacajnije epizode. ..
Ono sto me zanima mogao bih svrstati u dvije grupe pitanja.
Naime zanima me vise informacija glede toga. Prvo kad su pocele izdavacke kuce tiskati reprinte tih starih epizoda..koje kuce i koliko brojeva je izaslo i gdje kupiti...odnosno ima li ih na kioscima?

Druga grupa pitanja odnosi se na nacin printanja.Vasa misljenja ako ih je netko imao u rukama ili ima u vlasnistvu Radi li se o starom sitotisku i original tablama koje su koristene kod starih izdavaca tipa Dnevnika iz Novog Sada ili neki oblik skena dotjeranog u fotoshopu, Corelu ili nekom drugom programu..mada ne vjerujem u to jer je to ogroman posao...Radi li se o divljim piraticama iza kojih stoje neke privatne tiskare pa se onda namece pitanje kako su dosli do tabla jer radi se o autoriziranim djelima...Puno je pitanja i naravno na ovom topicu bih volio pokrenuti raspravu o tomu prije svega informiranosti radi i da kategoriziramo novonastalu pricu koja se evo nedavno pojavila.....Nadam se da cemo definirati navedeno i rezimirati ovu pricu jer manje vise svi znamo znacenje strip edicija LMS-a i ZS-a na ovim prostorima. Lijep pozdrav ekipa :-) i pisite na topicu stogod saznate.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
chico legenda Posted - 04/11/2023 : 11:17:40
quote:
Originally posted by chico legenda

Eks alamanasi brojevi od 220-350...stripoteke od 640-820...ZS od 338-560....lms od 327-800....super eks od 30-80....nesto Denisa i strip 81...82...83...ima i nekih albuma slicica Zivotinjsko carstvo, Faune Europe, Sprint koji mi je derutan,Sisari, Automobili, Avioni...i figurice indi te carobne vrecice...Od do je raspon stripova jer nisam pratio sve vec samo neke junake :-) .... Sad ukrasavaju policu :-) ....Veliki sam fun Eks alamanaha i Stripoteke....budi se stara strast :-) Prekrasan osjecaj. Ne namjeravam siriti pricu..ako i kad naletim na sto a da mi je povoljnije...kupit cu. Cijene ZS I LMS su nevjerojatno skupe i po meni nerealne....no ipak svaki kolekcionar zeli imati tako sto i to postujem i razumijem...pasija je pasija :-). I neka..samo naprijed :-)

ivanl Posted - 01/02/2020 : 20:21:13
Zahvaljujem. Naravno, da mozes pitati sto god te interesira, pokusat cu ti pruziti dobar odgovor ako budem mogao. Kako sam vec visekratno rekao, (a i opet cu ponoviti), ovdje bi trebali komunicirati entuzijasti i prijemcive osobe kako i spada ljubiteljima ovog medija. Maidena sto se tice,(a i drugog), up the irons! 'I do slusanja'...
chico legenda Posted - 01/02/2020 : 19:31:29
Tebi svaka cast...citao sam malo i onaj topic gdje ste raspravljali o ovoj novoj zlatnoj seriji...odlican si znalac i dobro je poznati nekog takvog makar i preko sajta...a vidim da slusas i Maidene i stosta toga...prava moja generacija :-) .Ako zatrebam kakav savjet i info nadam se da mogu racunnati na tebe...svaka ti cast i palac gore za sve ono sto si napisao...Hehe a vidim ima i trolova....uvijek iskrsnu negdje....
ivanl Posted - 01/02/2020 : 16:42:22
Lijepo. Kazem ja, prava vremenska kapsula. Ili da bude romanticnije, prava skrinja s blagom. Gustaj!
chico legenda Posted - 31/01/2020 : 17:24:58
...auh...zaboravih navesti LMS Marty Mysterija sve do 46 br....njega sam najvise gotivio i sad nastavljam ponovnim citanjem...nakon njega zapalio sam se za Denikena..i misterije opcenito i procitao masu knjiga :-)
chico legenda Posted - 31/01/2020 : 17:20:03
Eks alamanasi brojevi od 220-350...stripoteke od 640-820...ZS od 338-560....lms od 327-800....super eks od 30-80....nesto Denisa i strip 81...82...83...ima i nekih albuma slicica Zivotinjsko carstvo, Faune Europe, Sprint koji mi je derutan,Sisari, Automobili, Avioni...i figurice indi te carobne vrecice...Od do je raspon stripova jer nisam pratio sve vec samo neke junake :-) .... Sad ukrasavaju policu :-) ....Veliki sam fun Eks alamanaha i Stripoteke....budi se stara strast :-) Prekrasan osjecaj. Ne namjeravam siriti pricu..ako i kad naletim na sto a da mi je povoljnije...kupit cu. Cijene ZS I LMS su nevjerojatno skupe i po meni nerealne....no ipak svaki kolekcionar zeli imati tako sto i to postujem i razumijem...pasija je pasija :-). I neka..samo naprijed :-)
ivanl Posted - 30/01/2020 : 05:21:06
Nema na cemu...
Nego, sto je bilo u kutiji na tavanu, 'vremenskoj kapsuli', koju si spakirao kasnih osamdesetih?
chico legenda Posted - 29/01/2020 : 21:48:47
Hvala Ivanl.... :-)
ivanl Posted - 28/01/2020 : 16:01:28
Nek covik pita. Nema glupih pitanja, samo glupih odgovora. Tko zna koliko nije bio u ovom 'diru' i sad ga je opet 'obuzelo'. Ima li sta lipse? Nek gusta.
jaki Posted - 25/01/2020 : 17:40:07
Chico legendo naša,nemoj odmah otvarati topik ko da nas nije bilo od dana kad si ti zadnji put švrljao forumom
Lijepo odvoji sat,dva vrimena i proleti malo po temama.
zlatan bihac Posted - 25/01/2020 : 15:43:50
quote:
Originally posted by chico legenda

...ako imate jos kakvih korisnih info samo sibajte :-)



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49412

evo ovdje ima sve..
chico legenda Posted - 25/01/2020 : 14:45:28
Ma puno hvala men ...to je to ...to sam zelio cuti....sto to jest u biti i evo puno hvala na pojasnjenju a ova prica o piratima..ma i sumnjao sam da je to neki doradj3ni sken. Svojevremeno sam citao skenove Alan Forda a negdje ih i imam na cd-u pa mi je to bilo onako umor za oci. Vjerojatno je netko krenuo u tu pricu sa stampanjem. Sitotisak je skupa prica...to znam jer mi je brat u tiskari i kad radi pripreme to je ajme posla.... :-)
maelstrom Posted - 25/01/2020 : 13:01:11
To što si video druže je Nova Zlatna serija od Veselog četvrtka i sem toga što ima isto ime i sličan dizajn i logo za alternativne B korice u suštini nema ništa zajedničko sa onom starom Zlatnom serijom.

Pošto si u prvom postu spomenuo i reprinte LMS-a mislio sam da misliš na te pirate, ali pošto su u pitanju izdanja Veselog četvrtka to nisu pirati već normalna redovna izdanja.Nisu ni reprinti jer reprinti su ponovno štampana ista izdanja (dakle ne samo priče već celo izdanje).Iako ima nekih priča koje se ponavljaju i bile su prisutne i u staroj Zlatnoj seriji, svejedno se ni te priče ne mogu nazvati reprintima kao što sam već objasnio u prethodnoj rečenici.

Dakle, kao što sam napisao, sve to u suštini baš i nema veze sa onom starom Zlatnom serijom, mada su neki forumaši usnuli snove da ima.Ništa ne može zameniti pravu Zlatnu seriju, ali i LMS.

A inače na raznim aukcijskim sajtovima možeš naći i te spomenute pirate, dakle novoštampana izdanja (koja štampaju pojedinci,a ne izdavačke kuće) koja pokušavaju da u potpunosti kopiraju staru Zlatnu seriju i LMS, no ipak se po raznim, sitnim doduše detaljima vezanim za štampu ta razlika lako primećuje.To bolje izbegavaj.
chico legenda Posted - 25/01/2020 : 12:47:16
...ako imate jos kakvih korisnih info samo sibajte :-)
chico legenda Posted - 25/01/2020 : 12:46:29
...izdavac Veseli cetvrtak...jedna naslovnica original i druga alternativna sa naslovom junaka....evo spiska po godinama:
NOVA EDICIJA ZLATNE STRIP SERIJE

2018У

1. Teks Viler: Ranč slobode (08.02.2018)

2. Dilan Dog: Ponovo radi bioskop (29.03.2018)

3. Zagor: Beli vrač (10.05.2018)

4. Mister No: Kapetan Osveta (21.06.2018)

5. Priče iz baze "Drugde": Onaj koji obitava u tami (02.08.2018)

6. Zagor: Stazama severa (13.09.2018)

7. Mister No: Papuanski kralj (25.10.2018)

8. Marti Misterija: Kako je Donald Tramp spasao svet (6.12.2018)

2019У

9. Dilan Dog: Čudovišna gozba (17.01.2019)

10.Teks Viler: Masakr! (28.02.2019)

11. Zagor: Vuk Samotnjak (11.04.2019)

12. Dilan Dog i Marti Misterija: Ambis zla (23.05.2019)

13. Zagor: Nasilje u Darkvudu (4.07.2019)

14. Teks Viler: Lilitina tajna (15.08.2019)

15. Priče iz baze "Drugde": Stvor koji vreba u magli (26.09.2019)

16. Zagor: Čovek-munja! (07.11.2019)

17. Mister No: Priča o junaku (19.12.2019)

2020У

18. Teks Viler: Kazna za oholog pukovnika (30.01.2020)
chico legenda Posted - 25/01/2020 : 12:44:32
Moji dragi forumasi...evo pronasao nakon njuskanja i sto je izaslo i tko izdaje novu ZS najvise zahvaljujuci Vama :-) i veliko hvala na tome. Nisam fan ZS i LMS-a premda imam zamjetan broj starih izdanja koje sam citao kao klinac. I onda se popnete na tavan da potrazite nesto i naletite na uredno zapakovanu kutiju iz kasnih 80-tih...koju sam tamo stavio da ih maknem od ociju. Otisao u JNA..vratio se pa ratne godine, studij, lov za suknjama pa posao, zenidba i sve ostalo...i tako pomalo palo u zaborav i eto odem gore i odusevljenje...Da nije bilo toga i tzv. Reprinta ili kako netko veli pirata na koje naletih...ne bih ponovo pokazao interes mada ni sad nisam planirao opet neke aktivnosti ali me zaintrigiralo sto sam vidio i evo podijelio s vama....na pravom mjestu :-) ....bilo kkao bilo evo sto sam pronasao od ovih novih izdanja....
chico legenda Posted - 25/01/2020 : 12:18:29
....desno kad idete od HNK...Tocnije Petra Preradovica 34....Strip knjizara"Stripovi na kvadrat"
chico legenda Posted - 25/01/2020 : 11:22:45
Evo glede onoga sto sam vidik na interliberu...nudili su vjerojatno novu ediciju ZS ili LMS uglavnom Zagor s nekim koricama a,b,c,d verzije, tako nekako ..box komplet...mislim "Nasilje u Darkwoodu" a imate to u ponudi i u striparni u Zagrebu ide se od Cvjetnog trga desno....
maelstrom Posted - 25/01/2020 : 10:55:13
quote:
Originally posted by zlatan bihac

citam na fb, upita neko kad ce zs vc ici mjesecno...odgovorise kad prodaja to dozvoli...sad po tome ispada da i nisu skroz zadovoljni kako se prodaje ova edicija... zanimljivo kako su od broja 10 krenuli sa epizodama iz stare zs, dok u prvih 9 brojeva nije bilo nijedne takve epizode...od broja 10 pa do 18, cak 5 epizoda iz dnevnikove zs...



Čekaj, ti veruješ u ono šta oni kažu?
Ista ta prodaja im je kao dozvolila 10 brojeva Napoleona, a kao nije 6 brojeva Dampyra.
Valjda je i vrapcima na grani jasno da oni izdaju isključivo ono što se ćefne i sviđa glavnom uredniku i njegovom najbližem saradniku, uz izuzetak Zagora koji je najprofitabilniji.
zlatan bihac Posted - 25/01/2020 : 10:10:20
...ustvari 5 i pol...
zlatan bihac Posted - 25/01/2020 : 10:09:09
citam na fb, upita neko kad ce zs vc ici mjesecno...odgovorise kad prodaja to dozvoli...sad po tome ispada da i nisu skroz zadovoljni kako se prodaje ova edicija... zanimljivo kako su od broja 10 krenuli sa epizodama iz stare zs, dok u prvih 9 brojeva nije bilo nijedne takve epizode...od broja 10 pa do 18, cak 5 epizoda iz dnevnikove zs...
DOMI Posted - 25/01/2020 : 09:59:57
Nostalgije radi (a i radi njihovog dodatnog profita) - trebali su pokrenuti i "Novi LUNOV MAGNUS STRIP", prodavao bi se jednako dobro kao i "Nova Zlatna"...
Ne bi puno izgubili kada bi probali, ali možda je nešto i zaštićeno oko autorskih prava pa nisu mogli, u to nisam upućen...
mladjo Posted - 25/01/2020 : 01:31:02
Nova Zlatna serija je tebala nastaviti brojčano tamo gdje je stara stala i to tako da pola redovnog Zagora ide kao i dosad, a pola u ZS, te tu dodati i Texa i Dylan Doga. isto to mogu komotno napraviti i sa LMS-om i u njega ubaciti Mister Noa, Martija i nešto novo. Jer sam mister no i Mister No u LMS izdanju nisu jedno te isto. Kolekcionarstvo je zajebana stvar.
zlatan bihac Posted - 25/01/2020 : 01:19:20
mi upuceni u to znamo da nije...ali neko ko nije godinama u svijetu stripa lako pogrijesi i to ga zbuni...jer imamo sad vec nekoliko epizoda iz vc zs edicije koje su isle i u dnevnikovoj zlatnoj seriji... obje se edicije zovu zlatna serija, imaju slican dizajn i logo, izdaju iste junake, pa i iste price, i uz to im daju ista ta imena, a ne originalna talijanska...i vise nego dovoljno da se nazove reprint...
jaki Posted - 25/01/2020 : 00:34:24
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by jaki

A interliber i "reprinti"?


bilo kod tebe na standu vc zs 11... vuk samotnjak...je li to reprint...jeste..


Nije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000