forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Disney - Yugoslavia

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Cuvam starudije Posted - 26/01/2020 : 21:38:16
Otvaram ovaj topik sa ciljem da vam u narednom periodu predstavljam dosta toga sto se tokom godina nakupilo u mojoj kolekciji Diznijevih predmeta, a da je iskljucivo domace(ex YU) proizvodnje.
Uglavnom necu kaciti fotke Mikijevih zabavnika, almanaha i ostalih stripova, posto toga vec ima po sajtovima, ali bice dodataka koji su se u njima dobijali. Takodje bilo bi lepo da mi se pridruzi ko god ima nesto ovakvo i da u ovom trenutku opste nestasice Disney stripa ljudi mogu da uzivaju makar u lepotama davnih dana.
Upravo sa poklonima iz Mikijevog zabavnika i zapocinjem ovu temu. Na slici vidite nalepnice, kalendare, preslikace za majice, rasporede casova, razne sklapajuce dodatke, Bajin srecni novcic, maske za lice, Bajin trezor i jos mnogo toga.











25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
1Euro Posted - 26/02/2024 : 16:07:10
Čuvam starudije, jel te zanima ovo?

sawitch Posted - 23/07/2023 : 19:49:12
Zeka!!!!! To sam jedva cekao u zabavistu. Ja sam to gutao u sezoni 86/87
Jozzinelli Posted - 23/07/2023 : 18:33:23
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Deciji casopis Tik Tak iz 87.





Poslao sam još ranije slike Starudiji za još neke školske časopise sa Diznijevim junacima na naslovnicama,
samo su nažalost moji primerci loše očuvani, pogotovo "Zeka".
Pitanje je da li će i kad na internetu iskrsuti primerci kolekcionarskog kvaliteta,
a pošto je trenutno zastoj, jer nam je većinu stvari naš dragi autor topika "ispucao" na uvid,
da postavim ja slike makar i od ovih mojih, kakvi god da su, čisto da se zna da postoje...


Dvobroj 1045/1046 "Dečjih novina" iz školske 1987/88. godine,
u njemu je i tekst sa jednim kaišem stripa povodom 40 godina od nastanka lika Baje Patka.




Časopis "Zeka" iz februara 1985. godine.









Cuvam starudije Posted - 08/02/2023 : 20:04:57
Brojevi na 700 ili eventualno neki pocetni na 800.
ned_lynx Posted - 06/02/2023 : 16:14:28
iz kojeg li je mza ovo ispalo?



možda neko zna, a možda je i bilo?
Cuvam starudije Posted - 12/09/2022 : 23:14:01
Jedan prelep pronalazak koji objedinjuje dve sfere mog kolekcionarstva, Disney i ambalazu. Borovo, kutijica kreme za obucu iz 30-ih godina proslog veka.

Cuvam starudije Posted - 31/08/2022 : 14:57:20
Biserka Zagreb, neotvoreno, izuzetno retko.



sawitch Posted - 30/08/2022 : 12:58:51
I ja se slazem :D
Cuvam starudije Posted - 30/08/2022 : 12:55:10
quote:
Originally posted by RMarko

Imao sam sličnu, na jednoj strani je bio Paja u dresu Crvene zvezde, na drugoj Varalić u dresu Partizana. Zbog te kese sam zvezdaš



Mislim da bi realnije bilo da je Varalic zvezdas.
RMarko Posted - 30/08/2022 : 12:09:43
Imao sam sličnu, na jednoj strani je bio Paja u dresu Crvene zvezde, na drugoj Varalić u dresu Partizana. Zbog te kese sam zvezdaš
Cuvam starudije Posted - 28/08/2022 : 22:54:27
Retka kesa za blok iz 70-ih godina. Decje novine Gornji Milanovac.



Cuvam starudije Posted - 16/08/2022 : 16:10:47
quote:
Originally posted by RMarko

Kupio bih ga ja da ga ima u prodaji..



quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by RMarko

Dobro jutro, pozdrav svim ljubiteljima Disney junaka. Da li možda ima neko lepo slikane ili skenirane korice Prirucnika za mlade izvidjace iz broja 764, bio bih mu vrlo zahvalan da ih ovde postavi.



Potrazi po internetu i kupi taj broj. Nije tesko pronaci. Ja ga imam, ali nemam vremena da ga poslikam





Na Limundu/kupindu, ako ne trenutno onda bacaj povremeno pogled, nije to neki redak broj.
RMarko Posted - 16/08/2022 : 10:27:15
Kupio bih ga ja da ga ima u prodaji..



quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by RMarko

Dobro jutro, pozdrav svim ljubiteljima Disney junaka. Da li možda ima neko lepo slikane ili skenirane korice Prirucnika za mlade izvidjace iz broja 764, bio bih mu vrlo zahvalan da ih ovde postavi.



Potrazi po internetu i kupi taj broj. Nije tesko pronaci. Ja ga imam, ali nemam vremena da ga poslikam

Cuvam starudije Posted - 13/08/2022 : 20:41:24
Prepa stara skolska torba sa sestricima.

Cuvam starudije Posted - 13/08/2022 : 20:20:19
Jos jedna retka bojanka u kolekciji.
Izdavac: Savremena skola Beograd 1964. Prvi put vidim da je ovaj izdavac izdao nesto Disney.



Cuvam starudije Posted - 13/08/2022 : 01:31:35
Sabloni za crtanje u originalnoj kutiji, 70-e ili 80-e, nepoznat proizvodjac.

Cuvam starudije Posted - 12/08/2022 : 10:07:26
quote:
Originally posted by RMarko

Dobro jutro, pozdrav svim ljubiteljima Disney junaka. Da li možda ima neko lepo slikane ili skenirane korice Prirucnika za mlade izvidjace iz broja 764, bio bih mu vrlo zahvalan da ih ovde postavi.



Potrazi po internetu i kupi taj broj. Nije tesko pronaci. Ja ga imam, ali nemam vremena da ga poslikam
Cuvam starudije Posted - 12/08/2022 : 10:05:21
Price i pesme Diznilenda u izdanju Vuka Karadzica iz Beograda, 1971-1975. godina.
Svih 18 izdatih.
Slikovnice sa plocama na kojima nam velikani poput Mice Tatica, Seke Sabljic i drugih citaju najlepse Disney bajke.





Evo na Youtube ih ima:
https://youtu.be/aGuzB4fNCRA
RMarko Posted - 09/08/2022 : 08:08:40
Dobro jutro, pozdrav svim ljubiteljima Disney junaka. Da li možda ima neko lepo slikane ili skenirane korice Prirucnika za mlade izvidjace iz broja 764, bio bih mu vrlo zahvalan da ih ovde postavi.
Cuvam starudije Posted - 15/07/2022 : 11:24:21
quote:
Originally posted by nebkv

[url=https://ibb.co/rcLr7CM][/url]
Ne znam da li je ovo bilo?
Prelistao sam temu ali se ne secam



Bilo je. Evo da ponovim ceo post.
Biblioteka Svrca, Izdavac : Vuk Karadzic Beograd.
Sto se tice godine izdavanja tu je malo komplikovana situacija.
-Najstarije poticu iz 1971. i 1974. godine, na cirilici su i tada je izaslo samo 16 slikovnica, s'tim da kao broj 13. u popisu na kraju slikovnica pise Cika Baja, a koji je inace u ostalim izdanjima popisan pod brojem 22. Pod brojem 13 u drugom i trecem izdanju je Cvrcak Cvrcko. Interesantno je da su stampane u Nemackoj.
-Drugo izdanje na cirilici izlazilo je 1980. i 1981. godine i izaslo je ukupno 35 slikovnica, na popisu u izdanju iz 1980. greskom je Cika Baja upisan i pod brojem 13(Cika Baja) i pod brojem 22(Ujka Baja), a Cvrcak Cvrcko dodat na kraju kao broj 36. Cvrcak Cvrcko inace je bio pod brojem 13.
-1981. izaslo je i prvo izdanje na latinici.
-Trece izdanje i na cirilici i na latinici izaslo je 1985. godine.

Evo kompletnog popisa, a ja sam nekako uspeo da kompletiram oba pisma u kolekciji:
1. MIKIJEV CIRKUS;
2. PAJA PATAK I JARAC/ PAJO PATAK I JARAC;
3. MIKI I VUMBA VU;
4. BAMBI;
5. SVRCA/ SVRCO;
6. PATULJAK LJUTKO;
7. MALI VUCKO;
8. MRSAVKO I DEBELJKO;
9. RAJA, GAJA I VLAJA/ RAJO, GAJO I VLAJO;
10. TRI PRASETA I ZLI VUK/ TRI PRASICA I ZAO VUK;
11. TIK I TAK KAO MOLERI/ TIK I TAK KAO LICIOCI;
12. PLUTON;
13. CVRCAK CVRCKO;
14. SILJA DETEKTIV/ SILJO DETEKTIV;
15. MALI HIJAVATA;
16. DAMBO;
17. PAJA PATAK PLANINAR/ PAJO PATAK PLANINAR;
18. DAMBO I MIKI MAUS/ SLONIC DAMBO I MIKI MAUS;
19. TRI PRASETA NA ODMORU;
20. PINOKIO U ZEMLJI IGRACAKA;
21. PORODICA PATAK NA OSTRVU S BLAGOM/ OBITELJ PATAK NA OSTRVU S BLAGOM;
22. CIKA BAJA/ STRIKO BAJO;
23. MALI VUCKO I MANGUPCICI/ MALI VUCKO I OBJESENJACI;
24. CIRKUS NA DNU MORA;
25. PLUTON NA SELU;
26. FILMSKA ZVEZDA MIKI MAUS/ FILMSKA ZVIJEZDA MIKI MAUS;
27. MIKIJEV RODJENDANSKI POKLON;
28. BAMBIJEVI DOZIVLJAJI;
29. MAZA I LUNJA;
30. PAS CUVAR PAJE PATKA;
31. TRI PRASETA KUCU GRADE;
32. HIJAVATINI DOZIVLJAJI;
33. SESTORO PACICA;
34. TIK I TAK KAO CUVARI DECE;
35. MALI RAKUN.

Cuvam starudije Posted - 15/07/2022 : 10:53:45
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by sawitch

Sta meni sve Starudija posalje da vidim i sta ima pa to je strasno. Ali pored fascinacije cinjenicom da on to nabavi jos mi je vece ludilo ko to sacuva tolike godine u takvom stanju... Pored svih silnih ratova, nemastina i ostalog sranja on ovo iskopa negde. Nismo mi Svajcarska pa da sve kuce i tavani stoje netaknuti vekovima.



Da, i ja sam o tome razmišljao, a dojma sam da se radi ponajviše o spletu sretnih okolnosti. Netko, negdje, nešto zaboravi i to ostane na tom mjestu, dok to netko me pronađe dugo poslije.
Iako sam uvjeren da @CuvamStarudije ima super priča o tome kako je nešto našao.



Nije prevelika misterija, za sve sto imam u kolekciji(i Disney i ostalo), postoji jednostavan recept: buvljaci, buvljaci, buvljaci, internet, buvljaci, buvljaci, buvljaci, internet + dobavljaci ne samo iz Srbije, koji mi nude svoje pronalaske starudija.
Hercule Poirot Posted - 15/07/2022 : 09:29:32
quote:
Originally posted by sawitch

Sta meni sve Starudija posalje da vidim i sta ima pa to je strasno. Ali pored fascinacije cinjenicom da on to nabavi jos mi je vece ludilo ko to sacuva tolike godine u takvom stanju... Pored svih silnih ratova, nemastina i ostalog sranja on ovo iskopa negde. Nismo mi Svajcarska pa da sve kuce i tavani stoje netaknuti vekovima.



Da, i ja sam o tome razmišljao, a dojma sam da se radi ponajviše o spletu sretnih okolnosti. Netko, negdje, nešto zaboravi i to ostane na tom mjestu, dok to netko me pronađe dugo poslije.
Iako sam uvjeren da @CuvamStarudije ima super priča o tome kako je nešto našao.
sawitch Posted - 15/07/2022 : 08:08:13
Sta meni sve Starudija posalje da vidim i sta ima pa to je strasno. Ali pored fascinacije cinjenicom da on to nabavi jos mi je vece ludilo ko to sacuva tolike godine u takvom stanju... Pored svih silnih ratova, nemastina i ostalog sranja on ovo iskopa negde. Nismo mi Svajcarska pa da sve kuce i tavani stoje netaknuti vekovima.
Hercule Poirot Posted - 15/07/2022 : 07:41:07
Super je očuvano, čestitke!
Cuvam starudije Posted - 14/07/2022 : 21:49:53
Stara drustvena igra, odokativno bih rekao iz 60-ih mada mozda je i starije.






forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000