forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi koji su vas prestrašili kao djecu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
karlitos Posted - 17/12/2016 : 16:26:49
Ispričavam se ako je već bila ova tema, ja sam tražio po forumu i nisam našao ništa slično pa valjda nije.

Dakle, postoje li neki stripovi koji su vas prestrašili dok ste ih čitali kao djeca te koji su to stripovi i zašto su vas prestrašili?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jozzinelli Posted - 29/01/2020 : 19:14:58
quote:
Originally posted by emirem

Ima jedan jezivi strip, smatram ga prvim western horrorom objavljenim kao dodatak ZS ili LMS-u.
Imao je dvadesetak stranica, mozda manje, radi se o kauboju koji jase kroz klanac i tu se pojavljuju neki veliki pauci, u nocnoj mori iz koje se ne mozes probuditi. Zaboravio sam uglavnom detalje, ali efekt mi je bio poput nocne more Sam Neilla u "Mountain of Madness". Do danas je i taj film nekako nenadmasan cak i u odnosu na neke moderne horrore tipa gdje ti se duhovi ovalno razjapljenih usta zaletavaju u ekran sa ciljem da prestrase, ali jeza je nesto sto rijetkima uspije u svim medijima.



Taj western dodatak se nalazi u LMS 616 Surova zemlja pod naslovom "Zamke".
Iako je crtač daleko od strip velemajstora, uspeo je senčenjem da napravi odgovarajuću atmosferu, pogotovo ako strip čitaš kao klinac.
I priča je baš specifična, skroz različita od klasičnih western dodataka iz ZS/LMS.
Ako neko zna koji je ovo crtač, molio bih da nam pomogne oko njegovog imena.
I pored svoje nesavršenosti, zanimljiv je njegov stil u ovom stripu.






Poli Posted - 28/01/2020 : 23:29:10

Uf, ove se i ja sjecam. :s

Izgleda ko neko iz Idlibstana.


Jozzinelli Posted - 28/01/2020 : 23:26:00
Nije me prestrašila u klasičnom smislu, ali i ova scena mi je bila prilično traumatična kad sam je čitao u predškolskom uzrastu.


ivanl Posted - 08/01/2017 : 12:39:37
Da ovo je zanimljivo, šteta što nemam više Eks almanahe da se prisjetim.
IGMAN2 Posted - 06/01/2017 : 21:41:17
quote:
Originally posted by ivanl

Ali pravih jeza je bilo vise po drugim revijama; Stripoteci, Strip Artu, Spunku i bla-bla... ajde sjetite se , zanimljivo je...




OK, kad tražiš neBonellijevsko -kao djetetu bila mi je strašna jedna SF priča iz Eks Almanaha 252- Arman i Ilva -Stravična Eja.
Malo sam je potražio i još uvijek mi je vrlo dobra. Lijepo podizanje napetosti i igranje s osjećajima, jedino šteta što je kratka epizoda.


supermark Posted - 06/01/2017 : 12:51:22
quote:
Originally posted by supermark

znam da je meni od likova Carnage (Marvel) bio strašan




http://www.sideshowtoy.com/collectibles/marvel-carnage-sideshow-collectibles-3004671/
ivanl Posted - 04/01/2017 : 19:37:32
Sve ovisi koliko ti je nesto bitno (doticni strip), ili koliko si mozes dozvolit "iskrcati", za to. Svaka roba ima svoju produ i svog kupca. Vec smo isuvise o tom raspravljali do sada... Ovo je skroz druga tema.
kiky Posted - 04/01/2017 : 18:56:51
nikad me nije prestrašio neki strip koliko su me prestrašile cijene nekih stripova
Peyo Posted - 04/01/2017 : 10:24:26
Već sam spominjao Ludog monaha, a sjetio sam se i ovog stripa koji mi je kao klincu bio prilično jeziv:



http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/peter-kurten-lale-426-diseldorfski-vampir/28295/0/

https://sh.wikipedia.org/wiki/Peter_K%C3%BCrten
D.J. Posted - 04/01/2017 : 06:52:52
quote:
Originally posted by fingolfin

Odlicna tema i ja sam hteo da je pokrenem pre izvesnog vremena iz razloga sto nisam mogao da se setim naslova epizode Kit Telera koja me je prestrasila kao klinca. Radi se o tome da se Kit i Frenki nadju u nekom cirkusu (ako se dobro secam) i u jednom momentu se pojavljuje sam djavo u obliku coveka sa jarecim nogama i rogovima. Bio bih zahvalan ako bi mi neko rekao o kojoj epizodi se radi.


Mislim da se radi o LMS 346 Dolina straha i LMS 347 Gospodar noći. Originalni brojevi 165 i 166. Epizode je napisao Decio Canzio koji je kod Kit Tellera bio specijalista za docaravanje te neke nelagodne atmosfere. Steta sto Dnevnik nije objavio niti jednu od dvije odlicne Corteggijeve naslovnice.
fingolfin Posted - 03/01/2017 : 21:04:33
Odlicna tema i ja sam hteo da je pokrenem pre izvesnog vremena iz razloga sto nisam mogao da se setim naslova epizode Kit Telera koja me je prestrasila kao klinca. Radi se o tome da se Kit i Frenki nadju u nekom cirkusu (ako se dobro secam) i u jednom momentu se pojavljuje sam djavo u obliku coveka sa jarecim nogama i rogovima. Bio bih zahvalan ako bi mi neko rekao o kojoj epizodi se radi.
ivanl Posted - 02/01/2017 : 12:29:56
Sjecam se tog Tarzana, likovi su groteskni, meni su bili vise za sprdnju...iako, takoder ne pamtim ime episode. U Tarzana je bila masa debilnih likova, koji su mi se cinili samo za zaljenje, da ne kazem izrugivanje...
emirem Posted - 01/01/2017 : 18:34:53
Tarzan.
Ne znam koja epizoda, niti koji strip magazin.
Likovi su jezivi nalik maskoti nogometnog prvenstva u Spanjolskoj 1982, narandza sa rukama samo zubatiji.
ned_lynx Posted - 01/01/2017 : 13:58:14
e da, još jedan (meni bar) jezogrozan strip: tip se, ako me sećanje dobro služi, budi u da li srebrnoj ili zlatastoj, ali svojoj, sopstvenoj koži; odlazi kod doce, di ovaj nema blage veze šta je nesrećnika snašlo! isti taj lik se vata za snajpersku pušku, zauzima busiju na nekom brežuljku poviše nekog hajveja, i kreće da praši po vozilima i pubovima -- e, ovo sam siguran, da bolničare nije ciljo. na kraju, valjda neki specijalci dolaze da mu stanu na rep što ubrzo i čine, dočim jadničak što je puco po auto putu i ubijo nevine primeti da mu je koža -- najednom normalna!

mogo bi da se kladim da sam ovo čito u superstripu maxi, ali, avaj; sva moja potraga se izjalovila
frano Posted - 01/01/2017 : 10:41:56
Petar Pan, Loisel.
supermark Posted - 01/01/2017 : 10:35:34
znam da je meni od likova Carnage (Marvel) bio strašan
D.J. Posted - 30/12/2016 : 09:07:49
Ako se dobro sjecam, prvi strip od kojeg sam osjetio jezu kao mali klinac, bila je epizoda Korak-Torbar u 15. broju Tarzana (jednoj od onih malih tamno plavih sveski). Sjecam se da je neki pogureni starac obucen u neku deku ili plast hodao kroz selo sa torbom/vrecom na ramenu i kad se djecak sudario sa njime torba mu je ispala, a u njoj su bile ljudske kosti... Brrrr.
supermark Posted - 29/12/2016 : 20:21:07
quote:
Originally posted by vope

Uglavnom Dilan Dog, najviše naslovnica Demonske ljepote - bukvalno sam zamišljao rogonju kako izlazi iz ladice đe su bili stripovi. Mislim da mi je prvi istinski i iskreni susret sa užasom bio DD, još uvijek su mi svježa sjećanja na te dane.



Sigurno je to razlog zasto mi nisu isle lektire
ivanl Posted - 29/12/2016 : 20:06:23
Da bi rijec rekao protiv Dylana! Obozavam ga cak i kad je ,(ajd blago da kazemo malo losiji u danasnje doba), nego nismo dovoljno dosta ogolili stare strahove, pa nam psihijatrija i nece bas pomoci. A sto nije zanimljivo sjetiti se strahova iz stripova? Meni se cini bas zanimljivo...
emirem Posted - 28/12/2016 : 09:00:45
Kakav strip-art, vidis da si otvaramo dusu na strip-psihijatriji.
Bit cemo kao Dylan Dog sa ludjackom kosuljom na naslovnici.
A lijepo su povedali nasi stari "stripovi kvare djecu! "
ivanl Posted - 28/12/2016 : 03:21:21
Ja ovu temu drzim jako zanimljivom i steta sto ovaj topic nije privukao vise forumasa. Svi volimo stripove i sigurno ih je bilo strasnih i jezovitih kad smo bili mali. Dajte jos malo impresija iz proslosti. Iako Dylan prevladava sigurno je bilo i drugih prica po raznim revijama koje su vas "stisle". O.k. priznajem i meni su neki Bonellijevci ostali u sjecanju kad sam bio klinac, po svojoj jezivosti. Bio je mislim Kit Teller s nekim crncima, zombijima koji su trazili sol, kao zivotnu esenciju...pa bilo je tu i Zagora, s onim Ferrijevim sjencenjima i iskezenim licima protagonista u mracnim okruzenjima. Akronjani i ekipa... tako to, nije da ne pamtim. Ali pravih jeza je bilo vise po drugim revijama; Stripoteci, Strip Artu, Spunku i bla-bla... ajde sjetite se , zanimljivo je...
ninel Posted - 27/12/2016 : 10:26:44
Nije da sam bio prestrašen ali sam se ježio kad sam uveče u krevetu čitao Povratak u Darkvud.
vope Posted - 27/12/2016 : 10:16:43
Uglavnom Dilan Dog, najviše naslovnica Demonske ljepote - bukvalno sam zamišljao rogonju kako izlazi iz ladice đe su bili stripovi. Mislim da mi je prvi istinski i iskreni susret sa užasom bio DD, još uvijek su mi svježa sjećanja na te dane. Golkonda mi je dugo godina bilo nešto najstrašnije, zato mi se i Pikato zalijepio...
velka031 Posted - 26/12/2016 : 15:29:15
DD 3 Noći punog mjeseca, brrrr, imao sam 7-8 godina...
ivanl Posted - 23/12/2016 : 10:16:10
Kazem ja, boze prosti nista zlonamjerno, samo impresije iz Bonelli stripova kod masu clanova. Iako se u Italiji, kaze da nisi pravi Taljan ako nemas bar jednog Texa u kuci, pocinjem sumnjati da su tamo Bonelli junaci popularniji nego na ovim prostorima. Ovo je pravo cudo. A i pricajuci s vise autora tih junaka, rekli su mi da su osupnuti obozavanjem doticnih u RH-a, i naravno, sire...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000