forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - KAD VUK LOVI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 18/02/2020 : 09:09:40
OD TVORCA STRIPA „OČI I TAMA“ ĐIĐIJA SIMEONIJA
STIŽE NAM SJAJNO NOVO DELO


„KAD VUK LOVI“ na Letećem startu po ceni od 940 dinara

Riznica Bonelli #9


Koja se tajna krije u grobnici Iroda Velikog? Kakvo zlo se skriva u njegovoj kruni i kakva je priroda tamne aure što očarava svakoga ko želi da vlada svetom?

Posredi je tajna koja se provlači vekovima i koja će intrigirati kako arheologe, tako i razne moćnike, sve do širenja kraljevstva nacističkog terora... Treći rajh želi da se domogne drevnog blaga i, kako bi ga pronašao, u lov će poslati hladnokrvnog esesovskog oficira Hansa Vajsmana, poznatog i kao Vuk.

Ova priča o lovu na drevno blago počinje u davnoj prošlosti, u Irodovom Jerusalimu, i proteže se sve do četrdesetih godina dvadesetog veka, do izmišljenog sela u Toskani, koje simbolizuje mnoga stvarna mesta na kojima se u Drugom svetskom ratu dogodio krvavi masakr.


Format: 14,5x20,5
Br. str.: 288


Upečatljivom mešavinom istorijskog narativa, ratne priče i špijunske avanture protkane fantastičnim elementima, tvorac stripa Điđi Simeoni razvija i nadograđuje popularnu teoriju o nacistima opsednutim ezoterijom i okultnim fenomenima, a sve se zapravo okreće oko drevnog predmeta kojem se vrlo teško ulazi u trag i ljudi spremnih na sve kako bi ga se dočepali...

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/kad_vuk_lovi_issue

„KAD VUK LOVI“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 19. februara, do subote, 22. februara. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jagodanbg Posted - 02/06/2021 : 22:49:03
Procitao i ja konacno. Meni se bas dopao.
DiSkAcH Posted - 12/09/2020 : 10:11:44
Pročitao ovo neki dan, crtež je odličan, priča zanimljiva i napeta.
Dosta dobar strip.
Već sam rekao, ali ova ''originalna'' Riznica Bonelli mi je općenito jako dobra, dok su grande i gigante meh.
jagodanbg Posted - 10/09/2020 : 18:14:02
Samo da javim da imaju ponovo ovaj strip u striparnici, ja kupio juce
vronski 3 Posted - 21/08/2020 : 08:47:52
Radiće ČK nova izdanja, pa nisu oni VČ... ;)))
going going Posted - 21/08/2020 : 00:51:28
quote:
Originally posted by jagodanbg

Oči i tama isto



Eto i taj broj i Planetu sam propustio.
zlatan bihac Posted - 20/08/2020 : 23:41:59
mislim da je tiraz 600-700 komada..
jagodanbg Posted - 20/08/2020 : 23:23:26
Oči i tama isto
going going Posted - 20/08/2020 : 22:52:04
Neverovatno, dobro je pa sam nabavio svoj primerak na vreme iako ga jos uvek nisam procitao. Odnosno procitao sam prvi broj i nije me nesto odusevilo, mozda nisam bio u raspolozenju, pa rekoh sebi citacu neki drugi put.

I ovaj broj je rasprodat i izgubljena planeta i ne znam da li je jos neki? Koliki je to tiraz pa je vec rasprodato?
mikado Posted - 20/08/2020 : 22:39:51
Rasprodato. Ja sam svoj primerak našao po punoj ceni u knjižari.
kifi Posted - 20/08/2020 : 21:41:23
Slažem se sa ocjenom. Iako je strip sasvim ok, nema veze ni sa naslovom ni sa naslovnicom.
Dwayne_Looney Posted - 20/08/2020 : 07:10:53
Vrlo dobar strip mada je naslov pretenciozan jer vuk kratko lovi a više je u zoološkom vrtu.
Završnica je očekivana ali nekako je Simeoni našao "wtf?" način za izvedbu. Ipak, njena pouka je dječja, posve bonellijevska.
P: 8, S: 7, C: 8, N: 8
jagodanbg Posted - 20/08/2020 : 00:12:40
Jel moguce da ovo vec nema na lageru u ČK?
Pravim spisak sta da kupim u petak kad bude snizenje kad vidim na sajtu da nema vise ☹️
DiSkAcH Posted - 22/04/2020 : 12:40:54
quote:
Originally posted by kifi

Volio bi to imati u svojoj kolekciji. Ima li kakva mogučnost da se to u Hrvatskoj nabavi?



Bit će, čim prođu zabrane.
kifi Posted - 21/04/2020 : 22:57:18
Volio bi to imati u svojoj kolekciji. Ima li kakva mogučnost da se to u Hrvatskoj nabavi?
mpavin Posted - 21/04/2020 : 18:04:44
Cassidyja neka stave u sljedeći broj, to bi bilo dobro...
anto Posted - 20/04/2020 : 21:48:28
Nahvaljeni Điđijev strip Oči i tama,me je svojevremeno ostavio ranodušnim.Nešto kasnije i Veštica.Tako da sam i ovde slično očekivao,i pored toga što je premisa obećavajuća (što reče žile,miks Inglourious bastardsa i Indijane Džonsa).

Što bi raja rekla,treća sreća - meni je ovaj Vuk sjajan;dobro,malo sam spustio očekivanja,ali svejedno odlična triologija.

Potraga za moćnim artefaktmom,pozornica Italija (i po malo Švajcarske,te s'početka i svete zemlje) za vreme Drugog svetskog rata,italijanski partizani,okrutni nacisti i madafaking Hans Vajsman aka Vulf,pokvareni švicarski bankar,granate i mitraljezi,krv i plač,i po neki halter.

Điđi vešto vodi priču,nema praznog hoda,sjajni dijalozi,tu i tamo neka pametna misao,jako dobar crtež.I sasvim korektno izdanje (kome i dalje nedostaje tih nekih santim,dva).
dzoni Posted - 30/03/2020 : 21:45:05
procitao ovo sa malim kasnjenjem....odavno nisam procitao tako dobar strip..odlicna prica
zlatan bihac Posted - 22/02/2020 : 08:41:48
i mene zanima sta bi to moglo biti u riznici br. 10, jer nema vise neobjavljenih romanzija, jedino da pocnu objavljivati one sta je PP vec objavio, njih 7-8 komada, ali se nadam da nece ipak do toga doci...ok, oci i tamu su izdali, ali nju su prije toga radili libelus i agarthi, a ne neki srpski izdavac, pa ok...
. ima dvobroj le storia, china song, greystorm romanzi, monolith, ali oni su svi na 180-190 stranica i bili bi dosta kraci, a uz to, monolith je u boji i vjerovatno bi vise pristajao u riznicu grande, a i pitanje je da li ima i neka zavrzlama i posebna cijena oko prava na njega, s obzirom na film snimljen po njemu, dok su prequele chine songa i greystorm romanzija kod nas izdao PP, pa mozda oni imaju pravo prvokupa prava ili slicno...

mozda bi mogli da slijedece bude ona dva one shota, banditi i legionar, mislim da je oba crtao polese, ali nisam siguran, na 250-260 stranica su, sto je dosta blizu onih 300-njak standardnih, one shot su oba, i bio bi red da i njih docekamo kod nas vec jednom...(sam sebi sam postao dosadan sa njima)...
moze i casidi, procitah neki dan da je trilogija u pitanju, padora vise ne postoji, pa nema nekih prepreka...
a mozda nece nista izdati dok u italiji ne izadje novi broj, a od onih svih najavljenih one shot izdanja u pripremi od par godina, samo je havana ostala jks neobjavljena, pa se nadam da bi u italiji to moglo sad na proljece, a nakon toga i u izdanju CK...
going going Posted - 22/02/2020 : 00:40:42
quote:
Originally posted by dzoni

odlicno uradjeno izdanje..unutra naslovnice u boji preostala dva redovna broja...odlicna stampa,rezolucija...

s
ta je sledce carobna? napoleon price tri nastavka recimo,bilo bi jako zanimljivo




S tim sto nisu samo preostale dve naslovne strane, nego i ova naslovna strana s korica je unutar stripa. Slazem se, odlicno izdanje. Javljam utiske kad procitam.

Ne bih voleo da vidim nastavak Napoleona kad vec ni glavni serijal nemamo, VC opet dao prazna obecanja za nove knjige. Voleo bih da CK objavi nastavak Kasidija, svi vec imamo Pandorino izdanje, tako da nema potrebe da izdaju ceo serijal u okviru boneli riznica serijali. Ne znam da li je isplativo objaviti taj nastavak, ali to je moja velika zelja.
I nadam se Demijanu i Sangajskom Djavolu na leto u okbiru riznice serijali.
lifesence Posted - 21/02/2020 : 19:58:23
Mogli su ove unutra naslovnice staviti na onaj sjajni kvalitetniji papir, kao što je kod Golconde, a ne ovaj obični isti kao ostatak stripa...
dzoni Posted - 21/02/2020 : 16:47:37
odlicno uradjeno izdanje..unutra naslovnice u boji preostala dva redovna broja...odlicna stampa,rezolucija...jeftinije od golkonde i dosta bolje..tvrde korice...jedino vise volim sandrin prevod...na ovaj nacin carobna knjiga bi mogla da izbaci i jos neke price koje se protezu u vise brojeva...pa tako da uz golkondu brze zaokruzimo ovaj serijal...uz darkvud ionako ce kolekcija vec biti sarena....steta sto se carobna knjiga nije odlucila da izdaje price u ovakvim knjigama redom a ne preskoke i ponesto tek da izbaci..tu se skida kapa golkondi jer su skupili hrabrosti da krenu redom...sta je sledce carobna? napoleon price tri nastavka recimo,bilo bi jako zanimljivo
going going Posted - 19/02/2020 : 22:10:59
Ovo se nabavlja na Letecem startu!
Dr. Zistis Posted - 18/02/2020 : 20:19:11
Ovako na prvu neodoljivo me podseca na mesavinu Inglourious Basterds i Indijane Dzonsa 1- Otimaci izgubljenog kovcega
ivanl Posted - 18/02/2020 : 18:22:49
Moze, Simeoni. Ovo mi se cini zanimljivo.
jagodanbg Posted - 18/02/2020 : 11:03:54
Ovo jedva cekam da uzmem, tematika koja mi bas deluje zanimljivo!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000