forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Koji tablet za čitanje stripova kupiti?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 18/03/2018 : 16:58:41
Već duže vrijeme planiram kupiti neki tablet za čitanje stripova, pa mi treba pomoć. Želio bih nešto što nije preskupo, ne treba mi ni za šta drugo osim za PDF i CBR stvari. Zanima me ima li neko iskustva, koliko inča uzeti, koliko je dovoljno RAM memorije za normalno "listanje" i sl. stvari...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 02/10/2023 : 14:57:59
quote:
Originally posted by jaki

Onda za čitat na tvu koji program moram instalirat na android tv za čitat cbr i cbz formate?




Pa niš, koristiš opciju cast sa mobitela.
A na mobu si instaliraj npr Astonishing comic book reader.
Taj mi je OK.

Sada baš probavam na jednom Grundig andoroidu, ali mi se niš ne reporducira. Hmmm.

EDIT: A izgleda da nije baš 1klik. Probam još od doma.
Izgleda da ipak treba imati istu tu app na telki instaliranu i onda ide cast.

EDIT2: Doma sam uspio castat cijeli mob na Shield, preko neke wireless display opcije na mobu. Fora je, ali me malo hebe OKP jer nije preko cijelog ekrana (mob je 21:9 ili što već dok je telka 16:9):



Zaključak: Tablet majka.
jaki Posted - 02/10/2023 : 14:43:18
Onda za čitat na tvu koji program moram instalirat na android tv za čitat cbr i cbz formate?
DiSkAcH Posted - 02/10/2023 : 14:35:54
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

@DiSkAcH
pa jednog dana mi palo na pamet sto ne bih tako
kao sa slikama muzikom filmovima i igricama
smestim se u fotelju ekran veliki taman za corave

na TV moze i preko cast opcije sa mobilnog na televizor



E vidiš to je već nešto jer onda upravljaš stripom na samom mobu.
Baš ću probat, ja imam Shiedl TV i podržava cast.
Sneaksie Thiefsie Posted - 02/10/2023 : 14:18:49
@DiSkAcH
pa jednog dana mi palo na pamet sto ne bih tako
kao sa slikama muzikom filmovima i igricama
smestim se u fotelju ekran veliki taman za corave

na TV moze i preko cast opcije sa mobilnog na televizor
DiSkAcH Posted - 02/10/2023 : 12:54:44
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Ja citam i na TV. Lakse mi je da se i udubim u strip, ne moram da buljim da bih video, ne moram da pomeram ruku i da mi susti papir, te da pazim da ga ne ostetim.
Digitalno samo picnem vrhom prsta, nema sustanja, nema ostecenja.




Ti si next level.

Meni je to skroz nezgrapno.

@ostali:pa ne treba za to smart TV, vj kakav android tv box ili spojen PC na TV.

Jaki: vj CBR/CBZ, inače to su najobičniji RAR i ZP samo sa preimenovanim ekstenzijama. Unutra su .JPG fileovi i daju se raspakirati, ali to baš i nema smsila.

Ja sam i dalje na tabletima, trenutno ipad 9th gen (ima mrvu veći ekran od starih 10.2), i super mi je.
Uzmem ga sa sobom, ne moram biti ispred TV-a/monitora, štipanje za zoom i BMK. Prst u uvo.

Neki čitaju i na mobu, ali to mi je mučenje, premali ekran.
emirem Posted - 01/10/2023 : 22:53:37
Ja doduse jos nemam smart TV, ali sam stoga jos prije par godina probao u trgovini tehnicke robe uz svesrdnu pomoc trgovca isprobao tu opciju citanja na TV-u.
Dakle, na usb stick formate u .zip-u, .rar-u, nekad hoce i .winrar otvoriti bez prethodnog otpakiravanja.
Skinuli perfect viewer (sada app ima nekih tehnickih problema, cesto se urusava vec na samom pocetku nakon odabira sa "police"). Znaci, TV mora biti sa android opcijom, a to su bar zasada koliko znam samo Sony i Philips.
Slika ekstra, a jos je bolje ako je TV na zidnom stativu koji se moze rotirati, pa mozes dobiti prakticno strip u velicini kino postera.
Da, aplikacija reagira na okretanje TV-a, pa okrene i stranicu stripa i razvuce je po cijelom ekranu.
Ovo zadnje mi ekstra za stripove francusko-belgijske skole gdje mozes vidjeti neke detalje pozornije.
jaki Posted - 30/09/2023 : 10:11:42
U kojem formatu?
Sneaksie Thiefsie Posted - 30/09/2023 : 09:35:41
Ja citam i na TV. Lakse mi je da se i udubim u strip, ne moram da buljim da bih video, ne moram da pomeram ruku i da mi susti papir, te da pazim da ga ne ostetim.
Digitalno samo picnem vrhom prsta, nema sustanja, nema ostecenja.
emirem Posted - 24/09/2023 : 15:27:40
Mali update.
Vec nekoliko mjeseci imam Lenovo M10 plus i super mi je za citati, za filmove, serije, dva super zvucnika i milina.
U medjuvremenu otkrio Samsung S9 ultra sa 14,4 incha. Oko 1200€, uglavnom jeftiniji od iPada.


Sneaksie Thiefsie Posted - 20/09/2023 : 07:59:08
TCL NXTPAPER 11

po recenzijama
za stripove nema bolji
emirem Posted - 23/06/2021 : 09:37:14
Odgadjam ipad pro 12,9 do jeseni, treba na ljetovanje u kroejšiju, kupiti stripova u SNK i pravac Cres.
Izasao novi iPad kao jaci procesor, citao pred koji tjedan i sad si mislim ovaj "stariji" jeftiniji je nekih 150-tak eura i ne vjerujem da je bas nesto tako extra u novom modelu. Brijem da je zbog nekih nadogradnji da korisnici iPada dobiju vise performanse laptopa.
Meni je potreban samo za dva hobija. A kako rikava stari laptop mozda kasnije i padne tastatura.
DiSkAcH Posted - 16/04/2021 : 14:01:15
Mašala! :D :D
emirem Posted - 14/04/2021 : 16:59:40
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni je draže na tabletu, pa sa njime gdjegod, ali da, pivot opcija je fora.
Samo nikako ne volim sjedit za kompom i čitat.

EDIT:

Emireme, gledam sada datum kada si prvi put pitao za tablet...pa ebemu mišića, ti već godinu i kusur ne'moš nać odgovarajući tablet...



Nasao sam ja njega,samo treba od usta odbiti,djeci mlijeko uskratiti,manje gasa po cesti i manje stripova kupiti.😁
Vratio Lenovo mali ekran,ali evo procitao jednog bonellija na mobitelu,doduse islo slicicu po sliciu,meni bilo zgodno i sasvim malo drugacije kako vele Pythonovci.
Ma iPad pro pada za rotjkas krajem sedmog mjeseca, ali stvar je sto taj ima onu opciju da lista sliku po sliku stripa,ma fuck-enica, jos imam taj hobby da crtam,hocu da konkuriram Brdaru,ddekiju i Zeljku Ferriju na forumu😁.
DiSkAcH Posted - 13/04/2021 : 08:16:08
Meni je draže na tabletu, pa sa njime gdjegod, ali da, pivot opcija je fora.
Samo nikako ne volim sjedit za kompom i čitat.

EDIT:

Emireme, gledam sada datum kada si prvi put pitao za tablet...pa ebemu mišića, ti već godinu i kusur ne'moš nać odgovarajući tablet...
emirem Posted - 03/04/2021 : 16:53:19
quote:
Originally posted by Shaner

Ma meni je te tehnike dosta i doma, još najbolje da ju vučem sa sobom okolo. Inače, monitor je odmah do kauča.



Blago ti se…
To si ti po feng-shuiu.😊
Shaner Posted - 03/04/2021 : 14:03:48
Ma meni je te tehnike dosta i doma, još najbolje da ju vučem sa sobom okolo. Inače, monitor je odmah do kauča.

emirem Posted - 03/04/2021 : 07:21:55
quote:
Originally posted by Shaner

Upravo sam si osvijestio da se novi 27" monitor koji sam kupio može rotirati i time u potpunosti učinio tablet suvišnim. Toplo predlažem kao rješenje svih dilema:
https://www.links.hr/hr/monitor-27-aoc-27p2q-ips-75hz-4ms-250cd-m2-1000-1-pivot-crni-100300692




Zgodno kad imas placa za radni stol,ali si i primoran sjediti uz stol i citati,ako je dobra anatomska direktorska fotelja onda ok!
S tabletom si mobilniji,bilo kuda,podji s njim svuda.😁
Neki dan vratio tablet od Lenova,premali ekran za citanje od standardnog bonellija je uzi cm,a kraci cm i pol.
Za rotjkas se castim iPadom,kad je bal nek' je maskenbal.
Shaner Posted - 02/04/2021 : 23:21:40
Upravo sam si osvijestio da se novi 27" monitor koji sam kupio može rotirati i time u potpunosti učinio tablet suvišnim. Toplo predlažem kao rješenje svih dilema:
https://www.links.hr/hr/monitor-27-aoc-27p2q-ips-75hz-4ms-250cd-m2-1000-1-pivot-crni-100300692

emirem Posted - 26/03/2021 : 18:15:04
Prosli tjedan snimio jedan tablet od Lenovo, 10,2incha, 179€.
Netko iz istih razloga kao i ja trazio tablet za citanje stripova i bas mi ostavili u pozadini neki manga strip i kako sam ga malo snimao format je super za citati taj format stripa. Kako je sa jenkijima i talijanima nisam bas otkrio puno preko appa za citanje(ovaj je bio neki app za mange), nego sam skinuo neki bonelli preview i "razvukao" sliku do rubova i cini mi se zadovoljavajuci.
Ipad Pro 12,9 mi je zelja, ali mogucnosti druge, mozda sutra skicnem opet sa perfect viewerom,pa odrijesim kesu.
emirem Posted - 15/12/2020 : 18:23:23
Izasao jos u devetom mjesecu ipad wifi 10.2 incha,stako 369€.
Sinoc istrazivao i sad mi je on naizgledniji.
Htio danas u store da vidim app comixology,ali guzva na putu,odustao,mozda sutra da vidim.
Svaka cast ipad PRO-u, ali ruku na srce i novcanik, preskup je.
emirem Posted - 11/09/2020 : 17:10:43
Ahoi,
Jucer isprobao novi Samsung S7+ , 12,4 incha, procesor brz, odgovor na ekranu brz, brzo se ocitava, skinuo table sa SBE, skinuo perfect viewer i tabla ima gore i dole lufta, dvije trake koje se ne mogu kropati nazalost.
Ekran je na 16:10 i nije mi sjeo zbog formata.
Trazim od tableta ipak da ima standard za A4 format, to jest da vidim dokument ili stranicu stripa do okvira tableta.
Zato ipad od 12,9 incha ostaje kao jedini neprikosnoveni kandidat za kupnju.
Cijena S7+ je 899€ sto je too mucho, za 200€ vise dobije se tablet koji pak ima 5 godina garancije za updatee, a Samsung oko dvije ziher, poslije upitno.
emirem Posted - 21/06/2020 : 00:14:55
Eto vidis!

Citao danas izlazi Samsung S7 u dvije velicine 11" i 12.4"incha.
U 4:3 su formatu sto mi odgovara, ali vec skupljam za iPad 12.9" ocekujem bon za rodjendan slijedeci mjesec da umanjim vlastiti trosak😎, pa da se malo moderniziram i probam to techno cudo. Na androidu ne mogu crtati kao sto sam probao nedavno sa iPadom i stvarno sam pao na rik.
A mobitel moram isto kupiti drugi tjedan,jer ovo njesra od Nokie je uzas, garanciju imam,vracam i trazim lovu,dodam razliku i ciao. Ide Samsung as "usual".👍
DiSkAcH Posted - 20/06/2020 : 13:39:52
quote:
Originally posted by emirem

Dosao maloprije iz grada,isao pitati servisera za popravak tableta i jedne Nokie,puknuo ekran(ima super kameru,bookeh i slicno) je li gotovo…
Nazalost,nema rezervnih dijelova,narucio je,dobio negativan odgovor,proizvodnje nema za sve firme.
Cudi me da ne rade kad sam vidio prosli tjedan sve novi iphonei i ipadovi,samsunzi,a drugi padaju u drugi plan.
Izgleda da ce samo najjaci prezivjeti krizu.
Kako je krenulo bit ce dosta gubitaka na svim poljima elektronike.
Nokia odgadja promocije novih 5G mobitela kao 9.3 5G,prvi bez bradavice😁(pravi naziv-notch) na ekranu.
Netko se opet zazelio pojesti sismisa,pa ce opet sve u karantenu.
Kineski virus je jaci i od trojanca izgleda.😷



Pa meni je pred nekih 5-6 godina kada sam dao u servis mob da zamjene bateriju, frajer rekao da dijelova ima većinom za Samsung i Apple, za druge baš i ne.
emirem Posted - 17/06/2020 : 16:55:11
Dosao maloprije iz grada,isao pitati servisera za popravak tableta i jedne Nokie,puknuo ekran(ima super kameru,bookeh i slicno) je li gotovo…
Nazalost,nema rezervnih dijelova,narucio je,dobio negativan odgovor,proizvodnje nema za sve firme.
Cudi me da ne rade kad sam vidio prosli tjedan sve novi iphonei i ipadovi,samsunzi,a drugi padaju u drugi plan.
Izgleda da ce samo najjaci prezivjeti krizu.
Kako je krenulo bit ce dosta gubitaka na svim poljima elektronike.
Nokia odgadja promocije novih 5G mobitela kao 9.3 5G,prvi bez bradavice😁(pravi naziv-notch) na ekranu.
Netko se opet zazelio pojesti sismisa,pa ce opet sve u karantenu.
Kineski virus je jaci i od trojanca izgleda.😷
kiky Posted - 06/06/2020 : 13:58:20
Nema na čemu. :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000