forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 .

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 19/02/2020 : 12:55:14
.
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
GGG Posted - 21/02/2020 : 22:15:55
Za rubine ti ni ne treba rudnik, sa malo truda mogu se dosta jednostavno proizvoditi. Povremeno radim kakve analize za Janeza Križana iz Ptuja, koji ima peč za izradu dragog kamenja na osnovi aluminijevog oksida (rubini, safiri, garneti) https://www.amicrystal.com/verneuil-process. Svojevremeno je toga dosta napekao, ali zadnjih 5-6 godina jih praktički ne izrađuje više, zbog jeftine proizvodnje u istočnoj Evropi. Vjerojatno je to i izvor pomenutih makedonskih rubina.
1Euro Posted - 20/02/2020 : 09:22:30
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by 1Euro

topik je pošao krivom smjerom.
Nije poanta da se radi ekspedicija, radnički logori i slično....nego, da se kupe več pronađeni i obrađeni rubini, nakit sa tim rubinima, sa certifikatom itd,.....Makedonija nije u EU, oni nemaju dostup do EU trga, oni imaju carine itd.....znači, ako se kupi dosta povoljno i šverca se u Sloveniju, onda se lako može dalje prodavati svugdje po EU-ju bez problema.
Jedino ne znam još, da li u EU-ju postoji interes za Makedonske Rubine, nakit,....to bi još bilo potrebno istražiti.






trebaš to ovako napraviti i sad trči na POLICIJU, trči!!!!!!!!!!!!!!

manhunter Posted - 20/02/2020 : 09:16:20
quote:
Originally posted by 1Euro

topik je pošao krivom smjerom.
Nije poanta da se radi ekspedicija, radnički logori i slično....nego, da se kupe več pronađeni i obrađeni rubini, nakit sa tim rubinima, sa certifikatom itd,.....Makedonija nije u EU, oni nemaju dostup do EU trga, oni imaju carine itd.....znači, ako se kupi dosta povoljno i šverca se u Sloveniju, onda se lako može dalje prodavati svugdje po EU-ju bez problema.
Jedino ne znam još, da li u EU-ju postoji interes za Makedonske Rubine, nakit,....to bi još bilo potrebno istražiti.

Caleb Posted - 19/02/2020 : 20:53:45
Dok sipcim peske, bez magarca kroz noc...



Zvanicna himna topika.
lwood Posted - 19/02/2020 : 19:29:29
https://www.mineralexpo.hr/oznaka-proizvoda/rubin
1Euro Posted - 19/02/2020 : 19:11:01
ima ih svugdje po skalama:

https://www.google.com/search?q=greenland+rubies&tbm=isch&ved=2ahUKEwioupXemd7nAhUeN1AKHcfpAfUQ2-cCegQIABAA&oq=greenland+rubies&gs_l=img.3..0i19.48698.53319..53552...1.0..0.181.1984.0j17......0....1..gws-wiz-img.....10..35i39j0i67j0j35i362i39j0i131j0i30j0i8i30i19.ew8FoBUbFuA&ei=fXhNXuiHEJ7uwALH04eoDw&bih=786&biw=1600&client=firefox-b-d

inače rubini su ti više manje polu drago kamenje i nemaju toliku cijenu kao safiri, smaragdi, diamanti,....nečeš se obogatiti sa njima, osim ako ih pronađeš jako puno, a ovisi i o boji što su tamniji, crveni, skuplji su, dok ovi makedonski ružičasti nisu toliko skupi
1Euro Posted - 19/02/2020 : 19:08:11
quote:
Originally posted by manhunter

Baš su blesavi ovi Makedonci. Umesto da gledaju oko sebe, možda rubini lete oko njih na metar visine, vise sa drveća ili leže na nekom kamenu, oni rade za 300€ mesečno. Bezveze.



petljaš se u stvari o kojima nemaš pojma, kao obično. Eto, kako izgledaju rubini na Grenlandiji, ne trebaš kopati:

manhunter Posted - 19/02/2020 : 18:45:44
quote:
Originally posted by solar





Ti znaš da se sa ovim u stvari radi nešto? Baš si amater.
Pored toliko dragog kamenja koje leži unaokolo, ti bi da kopaš.
manhunter Posted - 19/02/2020 : 18:43:50
Baš su blesavi ovi Makedonci. Umesto da gledaju oko sebe, možda rubini lete oko njih na metar visine, vise sa drveća ili leže na nekom kamenu, oni rade za 300€ mesečno. Bezveze.
solar Posted - 19/02/2020 : 18:11:33
quote:
ljudi, rubini nije nužno da su u zemlji. Prije par godina sam gledao jednu seriju na Discovery, mislim da se zvala ICE COLD GOLD (ili tako nešto) gdje je grupa amerikanaca išla tražiti zlato na Grenlandiju. Zlata nisu baš puno pronašli (barem u prvoj sezoni) ali su pronašli rubine, sasvim slučajno i to vani, na jednoj skali, tek tako, na nekih metar visine, na nekom kamenu,.....puno rubina!!!!!

izivko Posted - 19/02/2020 : 17:51:56
Zlatna groznica u Makedoniji

izivko Posted - 19/02/2020 : 17:47:54
solar Posted - 19/02/2020 : 17:34:32
mladjo Posted - 19/02/2020 : 16:14:04
Ne moraš reći sebi, reci meni!
DODSFERD Posted - 19/02/2020 : 14:45:40
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by 1Euro

Prije par dana sam saznao, da jedini EVROPSKI rubini postoje u Makedoniji!!!!
Mislim da nemaju nekakav rudnik ali da ih ima svugdje (!??) po zemlji a najviše u gradu PRILEP.

Ja dok sam istraživao po internetu, nisam pronašao ništa na latinici, sve na cirilici a uz to još makedonski jezik, kojega ni malo ne razumijem.

Da li može neki "sjeverni" Makedonac da pronađe neki zanimljiv link, da se malo obrazujemo, možda neki link zlatare gdje se to može kupiti itd,.....

A bilo bi super saznati i za lokaciju, gdje ih se može pronači u prirodi.



E to bi bilo super saznati. Mogli bi onda nas par sami iskopavati te rubine!
Ha valjda će nam netko reći gdje su ti rubini, zašto bi to netko tajio...


Zbog sebičnosti kao i obično. Da kojim slučajem znam gdje se nalaze rubini ne bih rekao nikome, pa čak ni sebi jer sam veliki sebičnjak.
DODSFERD Posted - 19/02/2020 : 14:41:15
mladjo Posted - 19/02/2020 : 13:51:43
quote:
Originally posted by 1Euro

Prije par dana sam saznao, da jedini EVROPSKI rubini postoje u Makedoniji!!!!
Mislim da nemaju nekakav rudnik ali da ih ima svugdje (!??) po zemlji a najviše u gradu PRILEP.

Ja dok sam istraživao po internetu, nisam pronašao ništa na latinici, sve na cirilici a uz to još makedonski jezik, kojega ni malo ne razumijem.

Da li može neki "sjeverni" Makedonac da pronađe neki zanimljiv link, da se malo obrazujemo, možda neki link zlatare gdje se to može kupiti itd,.....

A bilo bi super saznati i za lokaciju, gdje ih se može pronači u prirodi.



E to bi bilo super saznati. Mogli bi onda nas par sami iskopavati te rubine!
Ha valjda će nam netko reći gdje su ti rubini, zašto bi to netko tajio...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000