forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Moebius

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
no1 Posted - 21/02/2011 : 14:38:16
Dosad nisam čitao ništa od ovog velikog autora,u vrijeme kada sam ja krenuo čitati stripove Blueberry mi nije ni dolazio pod ruku a Incal sam tek sad pročitao,odnosno prewju na Fibrinoj stranici.
I odmah mi se svidio doduše volim SF pa nije problem.
Dobro velike zasluge i Alejandru Jodorowskom koji me oduševio prije svega Matabarunima a i sad s Incalom.
Jebiga ode u širinu,da skratim,
dali su ostali stripovi Moebiusa gdje on i piše i crta jednako dobri i ima li netko informaciju dali će ih netko objavit s ovih prostora?
ovo sam skinuo s neta i izgledaju mi super:
The Collected Fantasies of Jean Giraud (1987–1994):
Moebius 1 - Upon A Star
Moebius 2 – Arzach & Other Fantasy Stories
Moebius 3 - The Airtight Garage
Moebius 4 - The Long Tomorrow & Other Science Fiction Stories
Moebius 5 - The Gardens of Aedena
Moebius 6 - Pharagonesia & Other Strange Stories
Moebius 7 - The Goddess
Moebius 8 - Mississippi River
Moebius 9 - Stel

Hvala i živjeli!!
;-)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
JAH WOBBLE Posted - 27/08/2023 : 19:36:15
Arzak Art Book
https://www.amazon.fr/Arzak-petit-Panth%C3%A9on-Jean-Giraud/dp/2908766736/ref=mp_s_a_1_2?crid=1M39T5CTS3TJR&keywords=moebius&qid=1693157397&s=books&sprefix=moebius%2Caps%2C163&sr=1-2

Detaljnije:
https://www.reddit.com/r/Moebius/comments/15u3z58/new_moebius_the_arzak_art_book_le_petit_panth%C3%A9on/

New Moebius: The Arzak Art Book, Le Petit Panthéon coming this October!

Moebius' Little Pantheon: Arzak offers an in-depth exploration of the figure with the pointed hat, an emblematic figure of the Möbiusian universe.

From the Heavy Metal origins to the androgynous or spiritual representations that followed, this fabulous 8-chapter artbook is a tribute to the many facets and alternative versions of Arzak. It talks about time and space, war and peace, loneliness and multiplicity.

In over forty years of “paper” life, the bond established between Moebius and Arzak is complex and deep. The character's personal mythology is linked with that of his creator, his style and personality evolving with Moebius over time. A solitary warrior, a sage of the desert or a star watcher, the very essence of Arzak does not change.

Mœbius thus offers an exhilarating and challenging exercise, searching for this figure with a flying cape and piercing eyes, or majestic bird, in every drawing, every cartoon, every interview...

Enriched with various comments, quotations and extracts about Arzak and his parallel representations, this book of images remains above all a beautiful graphic journey that highlights the multiple techniques used by Mœbius: Rotring pen, acrylic painting and digital techniques are many mediums that he did not hesitate to explore, for our greatest pleasure.

Mœbius' Little Pantheon: Arzak is a must-have for any fan of Mœbius' work, but will also undoubtedly please those who discover this fascinating universe for the first time.

176 pages of glorious illustrations around Arzak, with texts in French and English.
Gilded and embossed hard cover edition with Silk Bookmark Ribbon.
Author: Moebius
Artist: Moebius
Publisher: Moebius Production, due October
Number of pages: 176
Format: Hard Cover; Full Colour illustrations
Size: 10" x 12" (250mm x 310mm)
ISBN: 9782908766738
JAH WOBBLE Posted - 02/01/2023 : 20:12:33
Jocko Posted - 10/10/2022 : 10:43:40
40 days dans le désert B (Moebius, 1999)

Nakon odličnog stripa Mačje oči, i razočaravajućeg Kandže anđela, evo još jednog eksperimentalnog njegovog dela, i to jako dobrog. Ovaj strip potpisuje samo on, ima 70 i kusur stranica sa jednim kadrom po strani, i nema teksta (osim na prvoj-uvodnoj strani, gde se navodi podnaslov koji glasi ''strategija demencije'').
Priča - koja nema šanse da nije inspirisana autorovim iskustvima na drogama - govori o tripovima jednog pustinjaka neobičnog izgleda, koji, kako se iz naslova zaključuje, poput Hrista provodi 40 dana u pustinji, u nekoj vrsti meditacije. Taj hermit menja izgled iz kadra u kadar, transformiše se i deformiše koliko i svet / pustinja oko njega. Ni iz čega nastaju građevine i artefakti bizarnog izgleda, kao i nebrojeni likovi koji se stapaju jedni u druge, i kojima Mebijus posvećuje čitave stranice, no uprkos tome ključna figura je pomenuti pustinjak. Da li je sve oko njega posledica njegovog kontemplirajućeg uma, ili stvarnost, ostaje na čitaocu da prosudi. Neobični i nadrealni kadrovi puni živopisnih i grotesknih likova kriju simboliku koja je samo autoru znana, a o kojoj čitaoci mogu samo da nagađaju značenje. Tema seksualnosti je takođe prisutna, ali srećom ne u tolikoj meri kao što je to u Kandži anđela. Strip je bez kolora, nema boje da odvlači pažnju. Akcenat je na liniji i oblicima. U jednom kadru su posvete strip autorima u vidu natpisa na građevinama: ''Jodoro'' i ''Beb De(h)um''.

Nekome će ovaj strip biti tek ''strip'', odnosno serija ilustracija, ali definitivno se i uprkos neobičnom pristupu ovde krije koliko-toliko smislena, iako potpuno psihodelična, priča. S jedne strane apstraktno i teško shvatljivo, a sa druge vizuelno upečatljivo i maestralno dočarano.

Kao muzičku podlogu uz ovaj strip, slušao sam Agitation Free, album Malesch. Mada bilo koja instrumentalna psihodelija sa pustinjskim vajbom može da posluži.


JAH WOBBLE Posted - 29/09/2022 : 21:46:18
JAH WOBBLE Posted - 29/09/2022 : 19:32:01
Red Marquis Posted - 28/09/2022 : 16:30:14
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Valijanta sam daaaavno probao kao klinac i nije mi se svidio pa dalje nisam ni pokušava, ali zar nije Zagrebačka Naklada to izdavala ili izdaje još uvijek?
To izdanje nije dobro ili nisu završili, prespori...?
Mislim da je i Čarobna izdala tj još izdaje isto.



Connor bi c/b, ČK izdaje u boji.
Zagrebačka naklada izdaje c/b, ali to nešto ide presporo. No, kako god, to sigurno znači i da ne može da očekuje Fibra da tu uskoči im.
DiSkAcH Posted - 28/09/2022 : 14:56:12
Valijanta sam daaaavno probao kao klinac i nije mi se svidio pa dalje nisam ni pokušava, ali zar nije Zagrebačka Naklada to izdavala ili izdaje još uvijek?
To izdanje nije dobro ili nisu završili, prespori...?
Mislim da je i Čarobna izdala tj još izdaje isto.
john connor Posted - 28/09/2022 : 12:28:50
Ma rece Marko da ce imati u planu...ali zamisli Fibrinog ultimativnog Valijanta...
DiSkAcH Posted - 27/09/2022 : 15:43:31
Bilo bi jako lijepo da Fibra objavi ovaj CB Inkal. Baš fino izgleda.
jaki Posted - 13/09/2022 : 22:07:43
Pa to se kupi za gledat slike.
Citat možeš iz stripoteke.
Ili zalijepit balončiće🙂
john connor Posted - 13/09/2022 : 20:57:09
Izgleda odlicno, samo kada bih znao francais...
JAH WOBBLE Posted - 13/09/2022 : 09:18:28
Može to i jeftino.
Na primer...
https://www.amazon.fr/Blueberry-28-Dust-Jean-Giraud/dp/2205077430/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1509140506&sr=1-1&keywords=9782205077438
john connor Posted - 12/09/2022 : 13:34:27
+1. Imalo bi interesa kada se kvalitetno napravi...
jaki Posted - 12/09/2022 : 12:55:07
To čekam!
Manji tiraž,veča cijena i udri.
Od svakog crtača poneki best off strip u velikom formatu na pravom papiru u c/b.
john connor Posted - 12/09/2022 : 12:40:28
To bi imalo prolaz i kod nas...takvo cb izdanje 40x30 npr, od Fibre 400 primeraka...ili delovi Bluberija, diptih Utvare sa zlatnim mecima i sl...

Valijant cb, Korto cb poput Dwovog ne ovo Bg...veci format, probran papir, to bi imalo publiku...
JAH WOBBLE Posted - 11/09/2022 : 23:44:47
Francusko je 50€. Standardna cena za Moebius oversized albume, bez obzira na broj stranica i da li su u boji ili ne. Samo je Garaža bila 70€.
izivko Posted - 11/09/2022 : 23:25:48
Njemačko je nešto manje, 38x27. Ali je cijena paprena - 59 € po albumu.
JAH WOBBLE Posted - 11/09/2022 : 23:18:35
quote:
Originally posted by Tonto

Sto ovo dobro izgleda. 'bem ti boju, i staru i novu.


'beš novu, ali staru ne. Sve od Moebiusa treba imati u obe varijante.
Upravo sam otvorio drugi tom francuskog 30x40cm crno-belog izdanja koje mi je stiglo pre dva meseca. To je tek spektakl.
izivko Posted - 11/09/2022 : 22:50:33
Objavili i Nijemci u velikom formatu, luxuzno limitirano izdanje od 666 primjeraka.
Stvarno gromovski izgleda.
Tonto Posted - 11/09/2022 : 22:06:16
Sto ovo dobro izgleda. 'bem ti boju, i staru i novu.
JAH WOBBLE Posted - 11/09/2022 : 20:12:46


I u ovom izdanju je dodato "In the Heart of the Impregnable Meta-Bunker".
Dusty Road Boy Posted - 10/03/2022 : 11:18:53
Novi tekst na mom blogu. Povodom desetogodišnjice Mebijusove smrti.

https://dustyroadboy.blogspot.com/2022/03/u-secanje-na-mebijusa-o-dvojici-genija.html
Vlaadisha Posted - 03/02/2022 : 19:16:06
Red Marquis Posted - 10/12/2021 : 14:03:12
quote:
Originally posted by KuntaKinte
"Flight of the Conchords", meni bila urnebesna (mada moja žena misli da je humor debilski ).


Ostavi je
Ja sam zahvaljujući mojoj i odgledao Flightse. Inače mrzim mjuzikle i pevanje u svemu, pa sam ovo odbacio a priori, i debeeelo bih se zajebao da nisam ipak pogledao.
Od tad uredno pratim sve iz ekipe u svemu šta rade.
KuntaKinte Posted - 10/12/2021 : 12:37:53
Propustio sam gradivo, priznajem...
Taiku obožavam , od onih prvih filmova Boy i What We Do in the Shadows i naravno Hunt for the Wilderpeople...
Čak sam i Thora odgledao!

Edit: ko voli "What We Do in the Shadows" (pre svega mislim na film i na Jemaine Clementa), obavezno nek pogleda i serijicu "Flight of the Conchords", meni bila urnebesna (mada moja žena misli da je humor debilski ).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000