forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 11 - Bijeli vitez

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2019 : 19:47:43


JOKER POSTAJE NORMALAN!

Smješten u svijet u kojem je Klaun Princ Zločina izliječen od svojeg ludila, BATMAN: BIJELI VITEZ prati čovjeka sad znanog kao Jack Napier u njegovom podvigu da izliječi grad koji je nekoć terorizirao. Nakon što se pomirio sa svojom partnericom, Harley Quinn, pokreće pažljiivo smišljenu kampanju kako bi diskreditirao osobu koju vidi kao stvarnog neprijatelja Gotham Cityja: Batmana.

Njegov pohod razotkriva desetljećima dugu korupciju unutar Policijske službe Gotham Cityja i pretvara Napiera u gradskog vijećnika i junaka građana. Ali kad se grijesi prošlosti vrate i zaprijete svemu što je ostvario, crta koja razdvaja spasitelja i uništitelja počinje nestajati i za Jokera i za Batmana – a s njima i za nadu u Gothamovu budućnost.

Majstor scenarist i crtač Sean Murphy daje nam izvanrednu analizu najvećih stripovskih antagonista ispitujući pravdu, korupciju, aktivizam i najmračnije dubine mentalnih poremećaja. Okupljajući osam epizoda hvaljenog miniserijala, ovaj crtani roman također je prva knjiga DC-jeve biblioteke Black Label, koja predstavlja poznate DC-jeve likove u novim, samostalnim pričama, koje su napisali i nacrtali svjetski poznati scenaristi i crtači.

Batman 11 • Bijeli vitez • 232 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Sean Murphy • Crtež Sean Murphy • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-11-bijeli-vitez/598/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 11/02/2022 : 22:29:07
Definitivno masthevuša, kontam, tnx
Shaner Posted - 11/02/2022 : 22:06:04
Aha. To mi je najbezvezniji dio, dakle čitaj.

naker Posted - 11/02/2022 : 21:18:33
A moja greška, računao sam i Von Freeze jer to nisam čitao
Shaner Posted - 11/02/2022 : 20:58:25
Kakve sad dve spinoff priče?! Ja sam mislio da je samo taj jedan mini-serijal?

naker Posted - 11/02/2022 : 17:51:34
Znam, pročitao sam tvoj osvrt za Prokletstvo

@Shaner, tnx za info, trenutno nije prioritet ali poznavajući sebe verovatno neću odoleti da overim treći deo kada ga Murphy izbaci pa ću baciti pogled na te dve spinoff priče koje koliko kontam služe kao preludijum za treći deo
Chui Posted - 11/02/2022 : 16:55:28
quote:
Originally posted by naker

Sorry Chui ali meni je nastavak za dva koplja lošiji od Belog viteza jer stvarno nije teško još u ranoj fazi stripa provaliti koja je fora sa identitetom Vejnovih što drastično ubija draž za čitanjem jer znaš šta će se desiti, dok je ljubavni trougao za no comment.

Jedino što strip vadi je odličan crtež jer zbog silnih flešbekova i scena mačevanja imaš osećaj kao da čitaš neki BD strip


al to mi ništa uopće nije bitno, ni ovo prvo što si spomenuo ni ovo drugo sa flešbekovima mačenjava
Shaner Posted - 11/02/2022 : 16:14:08
quote:
Originally posted by naker

@Shaner, jok. Šta je to?


Spinoff White Knight serijala koji je pisala Murphyjeva žena. Meni se svidio, pa sad ti vidi je li ti to preporuka.

Shaner Posted - 11/02/2022 : 16:12:16
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo


Očekujem uskoro epizodu u kojoj će se otkriti da se ispod kostima šišmiša krije nabildana žena koja je u lezbijskoj vezi s Catwoman. I sve to na bar 500 stranica i 200 nastavaka.


Ako je zanimljivo ispričano i dobro nacrtano, ja ne vidim problem.


Problem je što usiljene, isforsirane woke stvari nikad nisu dobro ispričane.


Ako je nešto usiljeno/isforsirano naravno da nije dobro ispričano, no potpuno je zamisliv strip koji se tematski i stavovima poklapa sa tzv. woke pokretom, ali nije usiljen.

naker Posted - 11/02/2022 : 14:20:40
@Shaner, jok. Šta je to?
Red Marquis Posted - 11/02/2022 : 13:27:09
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo


Očekujem uskoro epizodu u kojoj će se otkriti da se ispod kostima šišmiša krije nabildana žena koja je u lezbijskoj vezi s Catwoman. I sve to na bar 500 stranica i 200 nastavaka.


Ako je zanimljivo ispričano i dobro nacrtano, ja ne vidim problem.


Problem je što usiljene, isforsirane woke stvari nikad nisu dobro ispričane.
Shaner Posted - 11/02/2022 : 13:20:19
quote:
Originally posted by Peyo


Očekujem uskoro epizodu u kojoj će se otkriti da se ispod kostima šišmiša krije nabildana žena koja je u lezbijskoj vezi s Catwoman. I sve to na bar 500 stranica i 200 nastavaka.


Ako je zanimljivo ispričano i dobro nacrtano, ja ne vidim problem.


@naker
Si čitao White Knight Presents Harley Quinn?

Peyo Posted - 11/02/2022 : 12:30:49
quote:
Originally posted by naker

Koji si ti nemač pojma Shaneru, Batman muškarac modernih shvatanja koji je zainteresovan za ljubavnu vezu sa osobom koja ima decu sa Jokerom?



+1

Sve si rekao.

I podrška na ocjeni BV.

Ne znaju više što će s Batsom pa izmišljaju svašta.

Očekujem uskoro epizodu u kojoj će se otkriti da se ispod kostima šišmiša krije nabildana žena koja je u lezbijskoj vezi s Catwoman. I sve to na bar 500 stranica i 200 nastavaka.
naker Posted - 11/02/2022 : 11:26:23
Koji si ti nemač pojma Shaneru, Batman muškarac modernih shvatanja koji je zainteresovan za ljubavnu vezu sa osobom koja ima decu sa Jokerom?
Shaner Posted - 11/02/2022 : 11:12:01
Ma nemaš pojma. Meni je taj ljubavni trokut najbolja stvar kod Bijelog viteza.

naker Posted - 11/02/2022 : 11:07:30
Sorry Chui ali meni je nastavak za dva koplja lošiji od Belog viteza jer stvarno nije teško još u ranoj fazi stripa provaliti koja je fora sa identitetom Vejnovih što drastično ubija draž za čitanjem jer znaš šta će se desiti, dok je ljubavni trougao za no comment.

Jedino što strip vadi je odličan crtež jer zbog silnih flešbekova i scena mačevanja imaš osećaj kao da čitaš neki BD strip
Chui Posted - 11/02/2022 : 08:43:32
quote:
Originally posted by naker


Korektno sve ovo funkcioniše do recimo momenta kada Neo Joker preuzme kormilo i Mr. Freeze se pojavi sa onim ledenim topom jer nakon toga mi polako opada interesovanje za ovaj strip.. Cela ta priča oko Glinenog je nategnuta do maksimuma, autor je posvetio dosta vremena karakterizaciji Jokera dok je Batman ostao pomalo zapostavljen.



apsolutno se slažem s ovim, meni je nastavak čak i bolji koliko god ima možda i više "mozak na pašu" elemenata od prethodnika, al je nekako puno sočniji i dramatičniji i epskiji
naker Posted - 09/02/2022 : 22:13:28
Stoji sve navedeno samo ta uzročno-posledična veza između Batmana i zlikovaca je već bila viđena u nekim drugim Batmanovim radovima ali neka me neko ispravi ako grešim jer mislim da taj eksport-import deo priče oko Gothama nije do sada obrađivan.

U svakom slučaju zbog sjajnog crteža vredi ponovo iščitati ovaj strip
borg Posted - 09/02/2022 : 21:28:50
Ja ni ne primetih taj ekonomski pristup, zavrzlame oko izgradnje nekretnina itd.
Meni nešto ostala u sećanju ideja da Džoker daje Betmenu smisao postojanja. I ako nema Džokera zlikovca neće biti ni Betsa.
I u toj novoj ulozi bez super protivnika Bets traži svoj smisao postojanja.
A u situaciji kada Džoker postaje pozitivac, a Bets i dalje vidi u njemu neprijatelja, šta onda postaje Bets...
A način na koji je ovde obrađen lik doktorke mi se svideo.

Svakako ću ga uskoro još jednom čitati, pa ću obratiti pažnju i na te ekonomske osnove priče.
naker Posted - 09/02/2022 : 19:18:55
Zanimljiva premisa sa jednim pre svega ekonomsko-političkim pristupom Batmanu gde se akcenat stavlja na odgovornost ko zapravo snosi troškove popravljanja i ponovne izgradnje onoga što Batman poruši dok juri superzlikovce i koliko to utiče na vrednost nekretnina i gde se postavlja pitanje ko zapravo najviše zarađuje u celoj toj priči. Tradicionalne uloge su ovde obrnute i Batman u očima javnosti biva etiketiran kao negativac dok je alter ego Jokera portretiran kao beli vitez..

Korektno sve ovo funkcioniše do recimo momenta kada Neo Joker preuzme kormilo i Mr. Freeze se pojavi sa onim ledenim topom jer nakon toga mi polako opada interesovanje za ovaj strip.. Cela ta priča oko Glinenog je nategnuta do maksimuma, autor je posvetio dosta vremena karakterizaciji Jokera dok je Batman ostao pomalo zapostavljen i pojedine njegove odluke su mi potpuno nerazumljive, tu je i šok obrt na kraju za šire narodne mase gde se saznaje ko je zapravo beli vitez, ali meni lično je najviše zasmetalo što se već ovde daju naslutiti nagoveštaji o ljubavnom trouglu između Batmana, Jokera & Harley što će se manifestovati u Prokletstvu bijelog viteza i to će mi umnogome pokvariti čitanje tog nastavka.

Vredi iščitati zbog zabavne premise ali crtež je ovde glavni atribut stripa i kao što su raniji upisi već primetili ko ceni Batmanov vozni park imaće u čemu da uživa i Fibrin XXL format je pun pogodak za Seanov crtež. Meni lično ovo spada u recimo gornju polovinu C klase radova o Batmanu.
Chui Posted - 02/11/2021 : 00:30:25
Baj d vej kolorist Bijelog viteza Matt Hollingsworth je upravo koloriro i novu etiketu Medvedgradskog piva Cug majstor :)))) super izgleda etiketa, a bome fino je i pivo. Imperial pilsner, super poboljšana verzija zlatnog mede. živjeli :)))
Iluvatar Posted - 30/10/2021 : 00:40:37
Uzivam u ovom stripu. Nisam puno ocekivao, ali me prijatno iznenadio. Crtez je vrhunski, a prica bas neobicna. Inteligentno i jasno napisana. Nisam bio odusevljen crtezom gledajuci preview, ali kada sam poceo citati strip..wow. Format i kvalitet otiska bas doprinose ugodjaju. Nisam ni trepnuo, procitao 70 strana. Jedva sam se zaustavio. Nadam se da ce i do kraja zadrzati kvalitet.

Chui Posted - 24/10/2021 : 09:48:54
quote:
Originally posted by izivko

Pa ipak ovaj Batman mi se svidio, jedan od boljih koje sam pročitao.
Priča je solidna ali uz ovakav vrhunski crtež čini se još boljom.


Nakon ponovljenog čitanja definitivno se slažem, još mi je bolji nego prije, negdje prije sam ga uspoređivao sa Snyder Capullo Batmanom, al ovaj mi je još bolji. Jedva čekam nastavak
Chui Posted - 23/10/2021 : 10:58:16
Ususret skorašnjem dolasku nastavka pročitao još jednom Bijelog za podsjetnik i skužio jedan detalj koji mi je promaknuo u prvom čitanju, naime crtež je prepun Seanovih otisaka prstiju :)))
izivko Posted - 21/04/2021 : 00:01:19
I sam Batman kaže: "Ništa se nije promijenilo. Joker je kidnuo iz ludare i novim planom pokušava naštetiti Gothamu.
To smo već vidjeli sto puta."

Pa ipak ovaj Batman mi se svidio, jedan od boljih koje sam pročitao.
Priča je solidna ali uz ovakav vrhunski crtež čini se još boljom.
Chui Posted - 31/01/2021 : 22:57:48
U Bijelog viteza mi se jako svidio crtež, karikaturalan ali sa stilom koji mi je puno draži nego Capullov. Što se tiče priče i likova, glavna tema, transformacija Jokera mi je okej ali najbolji dio mi je odnos likova u trokutu Batman, Joker i stara Harley Quinn. Svi ostali likovi su mi prekarikaturalni i radnja isto tako, tu mi je bolji Snyder kad sam već gore povukao paralelu sa Capullom al više manje čini mi se da se radi o dvije različite varijante sličnog koncepta. Osvježeno i zabavno prije svega.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000