forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alberto Breccia

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 03/03/2020 : 11:17:59
Biografija:
https://downthetubes.net/?p=31607&fbclid=IwAR3AkiKq8qlatxTgU3tkb9fRCDSKqWHG3YtCBKLhL9Oyg0fQL1wz43hHcV4

https://downthetubes.net/?p=32563

https://downthetubes.net/?p=33981


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 11/07/2023 : 10:18:07
Nisam mislio na činjenicu da je ovo dokumentarni strip, već na to da je ovo nedovršen rad jer Oesterheld nikada nije imao prilike da napiše strip i zbog političkih razloga pisanje scenarija je povereno drugom piscu. Naknadno je u nekom podrumu pronađena originalna Oesterheldova skripta za strip i objavljeno početkom '00ih, kada su oba autora već bila mrtva.
alexts Posted - 11/07/2023 : 09:36:43
quote:
Originally posted by naker

Koga mrzi da čita sa wikipedije, a želi da sazna nešto više o Evi, Eviti, i kao bonus gleda Breccine ilustracije, može da overi strip, ali teško da može da se da neka ozbiljnija preporuka za ovo



Zašto da ne? Dokumentarni strip je sasvim legitimna stvar, mada nedovoljno uobičajena.

Ko ne voli dokumentarce, (a voli mjuzikle) ima - Dont kraj for mi Argentina!
naker Posted - 11/07/2023 : 08:58:28
Ona Calebova tema o filmovima sa španskog govornog područja ima da postane sticky
Shaner Posted - 11/07/2023 : 00:03:15
quote:
Originally posted by Gil-galad
[br
Ako nisi, pogledaj film Eva no duerme - šta se dešavalo s njenim telom posle smrti. Nadrealno.


Dodano na listu. Ovaj nisam imao.

naker Posted - 10/07/2023 : 23:25:17
Prigodan naziv filma

Ali da, više na čitanje vuče zanimljiva životna priča i Evitina harizma negoli kvalitet samog stripa. Jedino mi žao što se izostavio deo oko udomljavanja Nemaca u Argentini nakon WWII jer me zanimalo u kojoj meri je Eva imala udela u tome.
Gil-galad Posted - 10/07/2023 : 22:34:32
Meni se ovo baš dopalo, nekako mi dođe i logičan potez ovih autora. Sad, priznajem da je to više zbog samog lika i dela Eve Peron, nego što je dobar strip, ali je svakako vredan pažnje.

Ako nisi, pogledaj film Eva no duerme - šta se dešavalo s njenim telom posle smrti. Nadrealno.
naker Posted - 10/07/2023 : 20:45:21





Evita: The Life and Work of Eva Perón


Napisao: Hector Germán Oesterheld
Nacrtali: Alberto & Enrique Breccia


Nakon fantastičnog prijema koji je kod publike izazvala slobodna strip interpretacija života Che Guevare, isti autori su imali želju da urade slično sa još jednom kultnom figurom sa južnoameričke političke scene - Evom Peron. Strip nikada nije realizovan iz objektivnih razloga o kojima mislim da sad već svi znaju, ali jedan urednik je među papirima Breccine zaostavštine pronašao originalnu skriptu koju je Oesterheld napisao za ovaj strip i strip je posthumno objavljen.

Kao što se i može zaključiti reč je o nedovršenom stripu koji je strip samo na papiru. Teksta ima neverovatno puno, jer su bukvalno izvučene rečenice iz skripte koje su malo dorađene, i uglavnom su suvoparne i monotone prirode, dok nasuprot njemu stoje Breccine ilustracije. Za razliku od stripa o Guevari, gde je Breccia familija koristila ekspresionistički stil, ovaj put su se odlučili za dokumentarni pristup.

Ne znam da li bi Oesterheld i Breccia senior bili srećni što je strip objavljen u formi u kojoj sigurno nisu prvobitno planirali da izdaju strip, ali eto, bar je strip objavljen. Koga mrzi da čita sa wikipedije, a želi da sazna nešto više o Evi, Eviti, i kao bonus gleda Breccine ilustracije, može da overi strip, ali teško da može da se da neka ozbiljnija preporuka za ovo
Shaner Posted - 29/06/2023 : 00:38:22
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Shaner
Naravno, ali di? Može i u pm.



https://www.amazon.com/Alberto-Breccias-Dracula-Breccia-Library-ebook/dp/B08LQX8ZMJ



edit: Skuplje od tiskanog izdanja trenutno


Ma mislio sam na Druilletovog Nosferatua, ovog Drakulu imam nadohvat ruke u knjižari.

Hvala Peyo! Nikad se ne sjetim tog online čitanja...

Poli Posted - 28/06/2023 : 16:06:40
quote:
Originally posted by Lord Vader89

kako li tu tek funkcionisu worldwide prava....


Mozda bi doticni Hans znao pojasniti...


Wolfman Posted - 28/06/2023 : 13:52:57
quote:
Originally posted by Shaner
Naravno, ali di? Može i u pm.



https://www.amazon.com/Alberto-Breccias-Dracula-Breccia-Library-ebook/dp/B08LQX8ZMJ



edit: Skuplje od tiskanog izdanja trenutno
Peyo Posted - 28/06/2023 : 13:11:07
quote:
Originally posted by Shaner

Breccin Drakula je odličan.

Inače, strip nema teksta pa je potpuno svejedno koje izdanje nabavljate. U Hrvatskoj je dostupno američko, a vjerujem da bi se dalo naći i u Srbiji. Ako ništa, kod kreŠe u Starwayu.

Nego, nakeru di nađe Nosferatua?





Kada napišeš u tražilici ime autora, naziv stripa i read online dogodi se magija!
KuntaKinte Posted - 28/06/2023 : 11:51:11
Brećin Drakula me nije impresionirao, ali zato Hyppolyte-ov jeste. Bacite pogled.
Shaner Posted - 28/06/2023 : 10:32:55
quote:
Originally posted by naker

@Shaner: Digitalna kopija naravno. A ne bih se baš složio da je svejedno koje izdanje imate, bez napomena prevodioca nisam siguran da li u potpunosti može da se shvati četvrta priča.


Naravno, ali di? Može i u pm.

Više se ne sjećam što je s tom četvrtom pričom. Baš ću baciti oko danas ako stignem.

naker Posted - 28/06/2023 : 07:55:44
@Shaner: Digitalna kopija naravno. A ne bih se baš složio da je svejedno koje izdanje imate, bez napomena prevodioca nisam siguran da li u potpunosti može da se shvati četvrta priča.
Lord Vader89 Posted - 27/06/2023 : 23:33:17
kako li tu tek funkcionisu worldwide prava....
Shaner Posted - 27/06/2023 : 23:25:04
Breccin Drakula je odličan.

Inače, strip nema teksta pa je potpuno svejedno koje izdanje nabavljate. U Hrvatskoj je dostupno američko, a vjerujem da bi se dalo naći i u Srbiji. Ako ništa, kod kreŠe u Starwayu.

Nego, nakeru di nađe Nosferatua?

naker Posted - 27/06/2023 : 21:20:20
@izivko: Našao, overiće se
emirem Posted - 27/06/2023 : 07:34:55
Neobicno.
Slici mi Drakula na general Grieviousa iz Star Warsa. 😁
going going Posted - 27/06/2023 : 02:25:51
Meni odlicno izgleda! I voleo bih da ga vidim na domaćem tržištu.
izivko Posted - 27/06/2023 : 00:34:42
@ naker

Dobar je Breccin Dracula, meni se isto svidio.

Trebaš pročitati i Druilletovog Nosferatu!

https://www.bedetheque.com/BD-Nosferatu-Druillet-Nosferatu-33671.html
Paka01 Posted - 26/06/2023 : 23:47:02
Odvratno izgleda.
naker Posted - 26/06/2023 : 23:45:16






Dracula - Alberto Breccia


Po mom skromnom mišljenju kada neki autor odluči da prikaže Drakulu na ovakav način, on mora da ima odličan smisao za humor. A nakon što sam iščitao ovog Drakulu, stekao sam utisak da je Breccia senior urnebesan lik.

Majstorski oslikano sa odličnom upotrebom boja, ali groteskan crtež uparen za otkačenom radnjom gde se Drakula bori sa Supermenom, ide kod zubara, upoznaje E.A.Poa.. Strip je nastao za vreme diktature u Argentini, što se najbolje vidi u četvrtoj priči, I Was Legend, gde Breccia na satiričan način kritikuje i ismeva vojnu huntu. Čudi me da je uopšte i dozvoljeno da se ova priča objavi. Strip je "nem" jer teksta praktički ni nema osim par natpisa i napomena prevodioca u četvrtoj priči.

Solidno sam se nasmejao čitajući gledajući Breccinog Draculu
Jozzinelli Posted - 08/03/2020 : 15:44:10
quote:
Originally posted by Peyo

Zanimljivo mi je da je uz Pratta i Solano Lopeza crtao i Ernieja Pikea.


Da, i u Stripoteci je objavljena jedna priča Ernija Pajka, koju je on crtao - Amajlija u broju 768.
Peyo Posted - 07/03/2020 : 11:15:30
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Moj najomiljeniji strip crtač. U njegov certež sam se zaljubio još kao klinac kad sam čitao "Crtane romane". A mislim da mu je to i bilo prvo pojavljivanje na ovim prostorima.
Ima danas mnogo odličnih crtača ali nisam naišao ni na jednog koji ga je nadmašio.



U Crtanim romanima je objavljeno nekoliko westerna koje je on crtao, a koje i dan danas pamtim (a neke srećom i imam), a koji su mi među najboljim strip westernima ikada.

Zanimljivo mi je da je uz Pratta i Solano Lopeza crtao i Ernieja Pikea.


Prilično je njegovih radova dosad objavljeno na ovim prostorima, ali ima još radova od ovog velikana koje bih radio vidio prevedene i objavljene.
ROJ RENK Posted - 06/03/2020 : 20:15:55
Jrdnostavno rečeno, NEVEROVATAN JE!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000