forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI PREDSTAVLJA: #2 - PLAVA JE NAJTOPLIJA BOJA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 12/03/2020 : 09:30:06




U PRETPLATI !!!

PLAVA JE NAJTOPLIJA BOJA


Drugo izdanje u sklopu edicije ATLANTIS, je ova nevjerovatna životna priča mlade autorice Julie Maroh - Plava je najtoplija boja.

Izvorno je objavljen na francuskom jeziku kao "Le bleu est une couleur chaude". Plava je najtoplija boja, grafički je roman o odrastanju, zaljubljivanju i oslobađanju. Clementine je mlada srednjoškolka koja izgleda sasvim prosječno: ima prijatelje, porodicu i romantičnu pažnju dječaka iz svoje škole. Kad je otvoreno gay najbolja prijateljica izvede iz grada, zaluta u lezbejski bar gdje susreće Emu: simpatičnu, samouvjerenu djevojku plave kose. Njihova privlačnost je trenutna i električna, a Clementine se nađe u vezi koja će testirati prijatelje, roditelje i vlastite ideje o sebi i svom identitetu.

Živo ilustriran i lijepo ispričan roman, Blue Is the Warmest Color je sjajan, gorko-slatko grafički roman o neuhvatljivoj, bezobzirnoj magiji ljubavi. To je lezbijska ljubavna priča koja pukne energijom mladosti, pobune i želja.

Knjiga je osvojila nekoliko nagrada, uključujući nagradu publike na Međunarodnom festivalu stripa u Angoulemeu, najvećem evropskom festivalu stripa i grafičkih novela.

Filmska verzija Plava je najtoplija boja je na francuskom jeziku osvojila je Palme d'Or na Filmskom festivalu u Cannesu u maju 2013. godine. Proglašen je najboljim filmom na stranom jeziku od strane njujorških filmskih kritičara i iz kruga kritičara iz Los Anđelesa. Ovaj film je pomogao da ljubitelji stripa u Americi upoznaju francuski strip, koje je do tada bio nepoznat za njih.

Edicija ATLANTIS #2 ★ teen/romansa ★ 160 stranica ★ kolor ★ 220x 310mm ★ Tvrdi uvez ★ Autorica Julie Matoh ★ Prijevod Boba Lizdek ★ Datum objavljivanja 15.4.2020. ★ Puna cijena 40KM ★ Pretplatna cijena do 10.04.2020 - 30,00KM
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Pretplatu je moguće izvršiti na više načina:
1. Uplatom u Striparnici Agarthi Comics u Sarajevu,
2. Uplatom na transakcijski račun Agarthi Comics, TRN: 1610000099210059, sa naznakom "Pretplata za Plava je najtoplija boja",
3. Pretplatom preko webshopa www.stripovi.ba, odabirom artikla "Pretplata PLAVA JE NAJTOPLIJA BOJA" - sistem automatski na pretplatnu cijenu dodaje troškove poštarine, u zavisnosti od zemlje u koju naručujete.
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dukidule Posted - 17/03/2020 : 20:19:34
quote:
Originally posted by going going

Ja bih ovo bas nabavio! Samo da dodje u Carobnu knjigu


E tu ima da se načekaš a mislim i da ne doživiš.

@šifra:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50810&
going going Posted - 16/03/2020 : 01:37:53
Ja bih ovo bas nabavio! Samo da dodje u DW ili AF ili Carobnu knjigu
vukozec Posted - 15/03/2020 : 19:01:31
Tema je u svojoj filmskoj adaptaciji zanimala cijeli svijet, ali od stripa po kojem je superuspješni film nastao će svi bježati ko od kuge, slažem se.
Kum Ruzvelt Posted - 15/03/2020 : 18:59:26
Postujem.. za svoje pare svako moze kupiti sta mu je volja, cak i ovakav strip ali i dalje mislim da ce ovo sa komercijalne strane biti teski promasaj pa se pitam kako Agarti moze sebi priustiti promasaj.. jos jedan.
Tonto Posted - 15/03/2020 : 18:43:42
Zanima ljude koje zanima dobar strip bez obzira na tematiku, ljude koje zanima strip kao medij. Kao što je recimo veći dio fibrine publike. Ima nas puno više od par.
Kum Ruzvelt Posted - 15/03/2020 : 18:30:46
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

Bice da je ovo sponzorisano od neke nevladine organizacije.. nevjerovatno mi je da jedan ovakav poluizdavac izbaci strip sa ovakvom tematikom. A I cjena je masala..



šta je problem u tematici?


Problem je tema koja nikoga ne zanima.. doduse, polazim od sebe ali mozda ima par ljudi koje ce to zanimati. Jos uvijek mi nije jasno ko bi ulozio pare u ovakav strip, cijom prodajom nece pokriti ni autorska prava, osim neke nevladine organizacije koja ce pokriti sve troskove radi promocije te vrste razlicitosti.
Dwayne_Looney Posted - 15/03/2020 : 15:41:07
Nije skupo u ovom pretplatnom periodu, 160 stranica za 30 KM. Sad, drugo je što ne znamo kakva će biti kvaliteta tiska (kad je izdavao Bonelli to je bilo vrhunski). No, kao što Kum reče, tematika me ne privlači.
I like girlz Posted - 15/03/2020 : 15:34:30
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

Bice da je ovo sponzorisano od neke nevladine organizacije.. nevjerovatno mi je da jedan ovakav poluizdavac izbaci strip sa ovakvom tematikom. A I cjena je masala..



šta je problem u tematici?
Kum Ruzvelt Posted - 12/03/2020 : 21:19:28
Bice da je ovo sponzorisano od neke nevladine organizacije.. nevjerovatno mi je da jedan ovakav poluizdavac izbaci strip sa ovakvom tematikom. A I cjena je masala..
Red Marquis Posted - 12/03/2020 : 21:08:27
Film mi je mnogo bolji. Plus Lea Seydoux i pogotovo Adele Exarchopoulos su jako seksi. Film mogu da gledaju svi, a strip mi je poprilično ipak samo za lgbt community. Crtež u stripu mi se ne sviđa, ali priča je čitljiva. Takođe čim vidim font poput onog kod Rabinove mačke Sfarove, padne mi mrak na oči.
Dukidule Posted - 12/03/2020 : 20:47:04
quote:
Originally posted by ivanl

Pa sto? Neka. Prijemcivost makar u slicicama koje pricaju. Barem je u stripu sve dozvoljeno, i jos vise ako je lijepo nacrtano...


Hajde da bar neko komentira bez predrasuda. 👍🏼

Ja ga imam u njemačkom izdanju i mogu reći, strip je stvarno ok.
Crtež je baš fin (neću ništa stavljati zbog spojlera), a tematika, naravno, nije ništa za okorjele balkanske mačo mrcine.

Nego, ono što mene više čudi je to da, pored tolikog brda mogućih još slobodnih izdanja, ovaj se izdavač odluči upravo za ovako nešto gdje se u samom startu da naslutiti kako će to gore pomenuti već unaprijed kategorički odbijati. 🤔





Tonto Posted - 12/03/2020 : 20:08:08
quote:
Originally posted by Jocko

Vole se deca
Nisu oni krivi sto su rodjeni takvi.
Ipak je svih lgbt 5%, nije to mala brojka.
Poneki strip ili film o tome nece da skodi, a mozda i izleci predrasude (ili stvori nove, ako je neko neoliberalno scenaristicko govno).
Pritom su ovde zenskaci, pa to nase musko oko lakse 'svari' (toliko lakse da se skoro svi lozimo na to, kao sto se vecina zena potajno lozi na gej tematiku).

Iskreno, radije bi čitao mušku verziju. Ne priznam seks bez piše...
teller Posted - 12/03/2020 : 19:23:45
Ajme odabir sto če izdavati..
Jocko Posted - 12/03/2020 : 18:58:28
Vole se deca
Nisu oni krivi sto su rodjeni takvi.
Ipak je svih lgbt 5%, nije to mala brojka.
Poneki strip ili film o tome nece da skodi, a mozda i izleci predrasude (ili stvori nove, ako je neko neoliberalno scenaristicko govno).
Pritom su ovde zenskaci, pa to nase musko oko lakse 'svari' (toliko lakse da se skoro svi lozimo na to, kao sto se vecina zena potajno lozi na gej tematiku).
ivanl Posted - 12/03/2020 : 18:22:26
Pa sto? Neka. Prijemcivost makar u slicicama koje pricaju. Barem je u stripu sve dozvoljeno, i jos vise ako je lijepo nacrtano...
delboj Posted - 12/03/2020 : 17:02:43
Lezbijska ljubavna priča? Ni stripovi više nisu što su bili. Poslije onog Sunstonea sad i ovo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000