forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Frontispis: LESTER COCKNEY, 1. knjiga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Frontispis Posted - 19/03/2020 : 17:37:07


Belgijac Franz Drappier, za ljubitelje stripova samo Franz (1948. – 2003.), crtač kultnog Jugurte i mnogih drugih stripova iz časopisa Tintin, okušao se u pisanju scenarija za strip u kojem je spojio svoju ljubav za prostranstvima i konjima. Ova osobna, originalna i osjećajna priča o jednom Ircu odvija se kroz raskošne kadrove britanskih kolonija u Aziji devetnaestog stoljeća.

Ova knjiga sadrži tri nastavka i jednu kratku priču:

KABULSKE LUDE
Nakon svađe koja je završila tragično, Lester „Cockney” Mahoney, siroče bez oca i majke, nepopravljivi neženja i nonkomformist, nasilno biva unovačen u britansku kolonijalnu vojsku.Po iskrcavanju s jedrenjaka u Karachiju ubrzo biva dodijeljen povorci koja treba otpratiti gospođicu Emmu Pebbleton, sestru časnika kojeg je slučajno ubio u Londonu, u Kabul. Nakonšto je britanska intervencija postavila marionetskog šaha na prijestolje, Afganci dižu pobunu...

SNIJEG JE ŠKRIPAO
Afganski vođa Akbar-kan započinje mučnu igru s Britancima ubivši britanskog guvernera i njegovu pratnju. Tjedan kasnije, britanska vojska kreće na mukotrpan put prema Indiji. Ovo su novosti koje Narbonac prepričava svojim prijateljima, izgubljenima u snijegom zametenim planinama. Prema posljednjim informacijama, Emmini roditelji ostali su, bez ikakve zaštite, u palači afganskog šaha Šudže.

JEDNA MAĐARICA U PUNJABU
Po završetku Prvog angloafganskog rata, Lester je dodijeljen postaji na granici s Punjabom. Prašnu dosadu prekida Emmino očajničko pismo u kojem ga preklinje da izbavi njenu prijateljicu, Ilonu von Hórvath-Pálfy iz zarobljeništva pandžapskog radže. Zbog nestabilne političke situacije, britanske vlasti se ne usuđuju intervenirati, pa Irac to mora učiniti sam. Međutim, u pothvatu će imati neočekivanog saveznika – malenu Taranu, Indijku koja sanja o velikome svijetu.

Kratka priča NAPATRA IZ DŽUNGLE govori o neobičnom susretu na putu u Chandigarth.

152 stranice, tvrdi uvez, 216 × 291 mm
Autor: Franz (Drappier)
Travanj 2020. Cijena: 189 kn.

Knjigu možete naručiti na https://frontispis.com/.
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 05/07/2020 : 17:21:50
ali upravo sam saznao da je u igri Thomas Noland..super vijest
risbozg Posted - 05/07/2020 : 16:36:46
Lutke od slonovače , e to bi bio pogodak u sridu... :-)
zare80 Posted - 04/07/2020 : 22:23:49
quote:
Originally posted by anto.

za sve tri storije 4/5

preporuka za sve one koji su voleli Francove stripove nekada,za mlađe generacije baš i ne;mislim da će im serijal biti pomalo "zastareo".



Podrzavam sve receno, pa i ocenu, ja sam uzivao u opustajucem citanju Lestera 😀
anto Posted - 04/07/2020 : 21:49:01
Moja generacija odlično pamti Franca,crtača Jugurte i Tomasa Nolanda,te kompletnog autora Lestera Koknija i Lutke od slonovače,stripova koji su mnogima od nas bili jako dragi,a tokom druge polovine osamdesetih i prve devedesetih (mada su izlazili i kasnije sa restartom Stripoteke) izlazili u Stripoteci (Jugurta,Lester i Lutka) i Superu (Tomas);dragi kako zbog upečatljivog i odličnog crteža,tako zbog neobičnijih i intrigantnijih scenarija zamotanih u klasične žanrove.

Hrvatska kuća Frontisipis je krenula sa objavljivanjem Jugurte i Koknija u 3u1 integralima;ne znam kakva je Jugurta (verovatno istog kvaliteta kao i Lester),ali ovaj potonji je za svaku pohvalu - tehnikalije,prevod,detalji...sve za pet.

Prva knjiga o simpatičnom Ircu koji proživljava razne avanture u britanskim kolonijama Azije polovinom XIX veka nam donosi priče Kabulske lude,Snijeg je škripao i Jedna Mađarice u Punjabu.
U prvoj saznajemo kako je na silu mobilisan (nakon jednog nesrećnog slučaja) u britansku armiju,te kako upoznaje Emu Peblton,osobu čija će sudbina biti vezana za njegovu u narednim avanturama,potom pratimo jednu snežnu priču gde njih dvoje sa dva francuska avanturista pokušavaju da nađu Emine roditelje ali i sačuvaju goli život pred besnim Afganistancima,da bi zadnja bila u tropskom fazonu,a u njoj Lester treba da oslobodi Eminu prijateljicu iz ruku Pandžapskog radže.

za sve tri storije 4/5

preporuka za sve one koji su voleli Francove stripove nekada,za mlađe generacije baš i ne;mislim da će im serijal biti pomalo "zastareo".
risbozg Posted - 27/03/2020 : 16:18:26
doma u karanteni
jaki Posted - 20/03/2020 : 00:03:10
https://frontispis.com/kontakt-europa/
going going Posted - 19/03/2020 : 22:08:31
Ako bude bilo u Srbiji u striparnicama pazarice se.
jaki Posted - 19/03/2020 : 20:25:55
Frontispis Posted - 19/03/2020 : 20:19:18
Da, no vidjet ćemo kada će biti moguće prebaciti knjige preko granice. Danas su došle iz tiskare
Dwayne_Looney Posted - 19/03/2020 : 20:04:09
U BiH suradnja s Tarantulom. 👌 Sretno!
ivanl Posted - 19/03/2020 : 19:45:07
Bravo, takoder!
risbozg Posted - 19/03/2020 : 19:40:03
bravo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000