forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - LAVENNDER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/03/2020 : 15:46:06
DA LI STE ZA ODMOR U RAJU MEĐU KRISTALNIM VODAMA OKEANA?

LAVENNDER
-RIZNICA BONELLI GRANDE-

Na Letećem startu po ceni od 940 dinara



Proveli biste nekoliko dana u magičnoj klimi nezagađenog, pustog ostrva? Ili, možda, ipak ne biste?


Format: 17x25
Br. str.: 144


Ispod idilične površine prizora koji kao da potiču s letnje razglednice, mladi Gven i Aron otkrivaju nešto nemirno, nešto tajanstveno. Nešto što se kreće među lišćem, u gustoj šumi. I kao da ih uhodi. Ima li još koga osim njih na tom samotnom mestu?

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/lavender_issu

„LAVENNDER“ je na Letećem startu u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 25. marta, do subote, 28. marta. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.

Striparnica „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i Klub čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu zatvoreni su zbog trenutne situacije.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dwayne_Looney Posted - 25/11/2020 : 21:38:21
Autor se baš zadao, razveselili su me dijelovi u kojima govori o tome kako je nastao strip i o 17 naznaka u stripu. Šteta samo što je i nakon djetinjstva ostao opsjednut Petrom Panom.

A čim je to šteta, znači da me strip žestoko razočarao. Možda je grubo to reći jer su mi 2/3 jako dobre, radnja je zanimljiva, gradila se misterija, zanima te kako će se sve riješiti... Onda ide lagani pad da bi 10-ak stranica kraja bile katastrofa i to stvara toliko gorčine da ovo ne možeš nekome preporučiti (mada bi dylanovcima moglo biti ok). Netko bi možda drukčije gledao: uživao si u stripu 70-80% vremena, šta hoćeš?
Kako rekoh po objavi izlaska, naslovnica je vrhunska, dodaje gas privlačnoj ideji, pogodak je što je ovo išlo u boji, ali kraj, rasplet, kao najvažniji dio svakog djela, "ubija" scenarij.

P: 8, S: 4, C: 8, N: 10
solar Posted - 08/08/2020 : 20:28:41
quote:
Jesu već talijani objavljivali ili?

Još ne.
tosha Posted - 08/08/2020 : 08:35:03
Bolji od Klona, lošiji od Reke Mohok. Zanimljivo štivo za ubit satak vremena. Autor spominje neke nastavke? Jesu već talijani objavljivali ili?
zlatan bihac Posted - 19/06/2020 : 21:30:48
procitao danas...slozio bih se sa Antom u svemu...
anto Posted - 30/05/2020 : 15:32:09
Ovaj naslov je izašao u matičnoj zemlji kao jdjp/ price, specijal br 4,ali su to Bora&co. spakovali u riznicu Bonelli Grande kao drugu knjigu.

Aron i Gven su mladi par koji dolaze na pusto ostrvo (u Pacifiku valjda) da provedu 12 dana u rajskom okruženju (preko agencije Lavennder),bez drugih ljudi,moderne tehnike...Međutim,uvideće brzo da baš i nisu sasvim sami.Pitanje je da li je u pitanju neka životinja ili ljudska osoba(e).

Početni utisci su mi bili više nego sjajni - odlična ideja,crtež koji opušta,fini dijalozi,scenario koji obećava...Negde od polovine,priča mi kreće u nekom light pravcu,a sam kraj,koji bi trebao da nam bude šokantan,mi se nije nešto preterano dopao,mada ne mogu da kažem da je loš.

U svakom slučaju,ok stripić 3/5
alexts Posted - 31/03/2020 : 16:11:39
quote:
Originally posted by dzoni

bez sat vremena citanje nije citanje...pa nije samo citanje recenica...treba uzivati i u crtezu...



I pomalo zamišljati realnu brzinu odvijanja događaja. Ne pričaju svi deset rečenica u sekundi i ne kreću se kao Flash, da bi se strip završio za 10-15 minuta.

To je čitanje, kao gledanje na fast-forward premotavanje.
dzoni Posted - 31/03/2020 : 15:48:25
bez sat vremena citanje nije citanje...pa nije samo citanje recenica...treba uzivati i u crtezu...
AleksandarN Posted - 31/03/2020 : 13:59:51
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by AleksandarN

Procitao za 10 minuta. Lep crtez, lep ambijent, pitka prica ali kraj... Neka komentarisu drugi.
[ima smisla ali ovakav glup kraj nisam video ni u najgorim Dilan Dogovima]


Na jednoj drugoj temi o Juliji kolega Džoni se čudio kako mogu strip od 96 strana pročitati za 30 minuta jer njemu treba između 45 minuta i sat vremena. To sam bio rekao otprilike pa sam baš išao izmjeriti vrijeme i trebalo mi je 38 minuta. Za Ken Parkera od 96 strana. I onda vidim da si ti strip od 144 strane slistio u 10 minuta?????? Da si čak i karikirao s vremenom kakvo je to čitanje?????



Zato sto uglavnom nema teksta a ni crtez nije toliko dubok da zahteva dodatno studiranje. Pogledaj negde preview i bice ti jasno. Ali nisam rekao da sam ponovo prelistao strip malo bolje da pregledam crtez posle citanja ali ovakav strip se generalno brzo cita jer mozes slobodno da stavis mozak na ler.
Za jednog Alan Forda mi treba 20 - 25 minuta jer je crtez dublji i zanimljiviji kao i prica u kojoj treba uzivati sa punom paznjom.
bonjovi4ever Posted - 30/03/2020 : 13:29:32
Brzim čitanjem je ovakav strip moguće iščitati za 10 minuta. To je oko 4-5 sekundi po stranici.
Ali ne mogu zamisliti da stripove čitam na takav način.
Za stripove od 96 strana mi je prosjek baš kao Džonijev, ovisno o priči i crtežu. A i mada mogu brzo čitati, volim se opustiti uz kakav dobar roman ili strip.
Brzo čitanje mi služi za (traljave) članke u novinama i sl.
Mada, za primjer, Dylana specijal 160 str., Beznadno putovanje, sam iščitao za malo više od pola sata.
Jer je sranje. Tako da i o tome ovisi.
Srećom sam tražio samo nešto za laku noć i bogme me lijepo uspavala ta Gualdonijeva bedastoća.

sumohrvat Posted - 30/03/2020 : 11:14:36
quote:
Originally posted by AleksandarN

Procitao za 10 minuta. Lep crtez, lep ambijent, pitka prica ali kraj... Neka komentarisu drugi.
[ima smisla ali ovakav glup kraj nisam video ni u najgorim Dilan Dogovima]


Na jednoj drugoj temi o Juliji kolega Džoni se čudio kako mogu strip od 96 strana pročitati za 30 minuta jer njemu treba između 45 minuta i sat vremena. To sam bio rekao otprilike pa sam baš išao izmjeriti vrijeme i trebalo mi je 38 minuta. Za Ken Parkera od 96 strana. I onda vidim da si ti strip od 144 strane slistio u 10 minuta?????? Da si čak i karikirao s vremenom kakvo je to čitanje?????
DiSkAcH Posted - 29/03/2020 : 15:08:35
Uzet ću i ja, čim završi ova govnarija i budem mogao do susjednih stripova. :)
jagodanbg Posted - 29/03/2020 : 01:05:13
Ih toliko loš?! Doduše meni ni Klon nije loš tako da ću uzeti i ovo.
AleksandarN Posted - 28/03/2020 : 20:41:21
Procitao za 10 minuta. Lep crtez, lep ambijent, pitka prica ali kraj... Neka komentarisu drugi.
[ima smisla ali ovakav glup kraj nisam video ni u najgorim Dilan Dogovima]
going going Posted - 28/03/2020 : 17:19:08
Ovo se obavezno uzima! Bas mi deluje interesantno!
anto Posted - 26/03/2020 : 11:28:09
quote:
Originally posted by sawitch


@Anto
Meni je bitno. Ja sam i kolekcionar pored toga sto sam stripofil.


sve jasno - ali,kako ti reče Zlajo,sve se da lako ispratiti koja je koja edicija - iako je ovo ČK baš zakomplikovao.
sawitch Posted - 26/03/2020 : 08:25:45
A, onda OK. Mislio sam da je ovo neka treca :)

Thanks.

@Anto
Meni je bitno. Ja sam i kolekcionar pored toga sto sam stripofil.
zlatan bihac Posted - 25/03/2020 : 21:07:34
quote:
Originally posted by sawitch

Pa sta je onda onaj Mohok i sta jos ima u onom vecem formatu? Zar nisu to sve JDJP specijali?


to je to...mohawk je riznica grande br. 1, klon 2, a ovo 3.
anto Posted - 25/03/2020 : 20:30:32
zar je bitno gde je šta - čitaš i uživaš!
sawitch Posted - 25/03/2020 : 19:07:21
Pa sta je onda onaj Mohok i sta jos ima u onom vecem formatu? Zar nisu to sve JDJP specijali?
zlatan bihac Posted - 25/03/2020 : 15:38:11
quote:
Originally posted by sawitch

To vise ne znas sta i ko trpa gde. Preslocicu.


pa i nije toliko komplikovano...prvi broj ove edicije je izdao darkwood kao jdjp specijal br.1 dok brojeve 2,3 i 4 ck u ovoj ediciji grande kao brojevi 1, 2 i 3.
sawitch Posted - 25/03/2020 : 10:33:09
To vise ne znas sta i ko trpa gde. Preslocicu.
zlatan bihac Posted - 25/03/2020 : 08:59:26
quote:
Originally posted by sawitch

Koje je ovo edicije deo u Italiji?


jdjp/ price, specijal br 4...ali ovo je u formi onog luksuznog izdanja za striparnice...
sawitch Posted - 25/03/2020 : 08:36:12
Koje je ovo edicije deo u Italiji?
jagodanbg Posted - 24/03/2020 : 19:56:03
Ovo se uzima.
Dwayne_Looney Posted - 24/03/2020 : 16:06:19
Više ne znam kako je razvrstano po edicijama, nedavno kupio Čejena (ali još nisam pročitao), preskočio Klona, Reku Mohok i Holivudlend a ovo sigurno kupujem. Nešto me baš privlači u ovoj naslovnici i kratkoj najavi radnje pa ćemo vidjeti. A 144 stranice je prava mjera, pročitati u cugu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000