forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex kolor 7 - Put za Serenity

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 18/04/2020 : 23:00:50
Carson se okrenuo zlu i upucat će Texa s leđa!!



Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Pasquale Del Vecchio

23.04. na shop.strip-agent.hr i u SnK

Od 24.04. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 04/06/2020 : 22:03:24
Uh... nije ovo nešto dobro. Ima par ideja, nečega po čemu se ističe od ostalih priča. Neke su dobre neke blesave ali sve u svemu, potencijal je postojao. Ai na kraju sve je dosta bezvezno. Dell Vecchio nije dobar crtač, solidan u najbolju ruku ali kad su okružen s majstorima ispadaš još i gori. Vjerujem da je s druge strane dobar radnik (sjećam se da kojom brzinom je crtao posvete na MAFESTU) i znam da svaki strip treba takve pa opet, kad ti scenarist da veliki kadar gdje Tex i Tiger jašu konjima u rijeku i pucaju iz puške, koliko dosadno možeš to prikazati? Možda griješim, možda je čovjek svjestan ograničenja, i to je u redu.

Sve u svemu, zaboravljivo.
teller Posted - 30/04/2020 : 17:05:54
Meni se svidao strip kad sam ga citao u Libellus.. neću ponovno..
Crtez.. boje.. sve odlično u ovom Strip Agent izdanju.. i to po 5 puta nizoj cijeni od Libellusovog izdanja..cak mi je lijepse citat nego na onom sijajnom glanc papiru.. ovako bi morali citati sve bonelli stripove..
Uzimam jos neka izdanja Libellus ali da sam znao da če to u ovakvoj formi na kioske ovo bi preskočimo kod njih sigurno..
pcoro Posted - 25/04/2020 : 22:20:34
Pa ne znam, možda sam prestrog. Možda sam previše očekivao, jer kao - Rechioni, pa sam se razočarao, Eto, Anti i Dukeu je epizoda dobra. Ja joj se neću vraćati tako brzo da to provjerim , ali ako jednom to učinim, možda ispadne da sam pogriješio.

Ali, evo, u pogledu npr. Krvavog mjeseca smo ja i Anto na liniji. Znači, još ima nade, još ima pravih epizoda u Teksa, kad se probere. Samo me bila uhvatila malodušnost jer ova meni nije ta, a nadao sam se da će bit.
anto Posted - 25/04/2020 : 20:41:11
quote:
Originally posted by pcoro

Loše. Sam zaplet je zaprepašćujuće glup: banda pobije obitelj farmera, a njihovu djecu uzme za taoce, ne bi li prisilili Teksa da oslobodi njihovog vođu koji je osuđen na vješanje u gradiću Serenityju.

Na taj način banditi okreću Teksa protiv sebe pa ih ovaj posmiče jednog po jednog do kraja stripa. Banditi imaju i alternativni plan oslobađanja vođe koji je sasvim lijepo funkcionirao, ali na kraju stiže Teks i jebiga.

Očekivao sam dosta od Rechionia ali čovjek se pokazao promašaj. Nije dostojan Teksa, kao što ga nije dostojan ni crtač, Del Vechio. Crtež mu je tragično statičan, akcijske scene usporene, poze likova ukočene, perspektiva i odnosi likova često promašeni. Može se pohvaliti što je crtež uredan i precizno istuširan ali zašto hvaliti nešto što bi trebao biti minimum minimuma? Kolor sterilan.



izgleda da nismo čitali isti strip - ili je stvar do izdanja;ono od veseljaka je duplo skuplje,pa su nekako i crtež i priča bolji.
Curunir Posted - 25/04/2020 : 19:46:18
Nevjerojatno... ne da mi se ni smijati koliko je to tuzno povezivati nesto sto nema nikakve veze…
prica, scenarij i crtez ovise o formi izdanja???? kiosci su samo za lose stripove???
mpavin Posted - 25/04/2020 : 19:33:05
Za 189 kn ne moraš ni čitati, strip sam sebe čita.
Poli Posted - 25/04/2020 : 19:11:53
quote:
Originally posted by teller

neki za 40 kuna u koloru na kioscima čuda očekuju...


Je, za 189 kuna je to potpuno druga prica, cak je i crtac bolji!






teller Posted - 25/04/2020 : 18:15:02
neki za 40 kuna u koloru na kioscima čuda očekuju...
Curunir Posted - 25/04/2020 : 17:04:05
solar Posted - 25/04/2020 : 15:38:09
Pcoro nakon što je pročitao "Put za Serenity"...
pcoro Posted - 25/04/2020 : 15:32:02
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by pcoro

Loše. Sam zaplet je zaprepašćujuće glup: banda pobije obitelj farmera, a njihovu djecu uzme za taoce, ne bi li prisilili Teksa da oslobodi njihovog vođu koji je osuđen na vješanje u gradiću Serenityju.

Na taj način banditi okreću Teksa protiv sebe pa ih ovaj posmiče jednog po jednog do kraja stripa. Banditi imaju i alternativni plan oslobađanja vođe koji je sasvim lijepo funkcionirao, ali na kraju stiže Teks i jebiga.

Očekivao sam dosta od Rechionia ali čovjek se pokazao promašaj. Nije dostojan Teksa, kao što ga nije dostojan ni crtač, Del Vechio. Crtež mu je tragično statičan, akcijske scene usporene, poze likova ukočene, perspektiva i odnosi likova često promašeni. Može se pohvaliti što je crtež uredan i precizno istuširan ali zašto hvaliti nešto što bi trebao biti minimum minimuma? Kolor sterilan.




Hvala.
Pratim tvoje osvrte i nakon sto sam jedno vrijeme bio tvrdoglav nadajuci se da si preostar, nazalost, tvoje bi se uvijek potvrdilo i potrosio bih novac, vrijeme i, najgore od svega, zivce. Sad sam mudriji i drzim ih se. Ja svemu dakako moram dodati i najcesce imbecilan prijevod pa je time dozivljaj potpun, ali samo to, ako je strip dobar, mogu progutati.
Samo nastavi komentirati, molim te.



Ali moraš podržat izdavača u ovim teškim vremenima
pcoro Posted - 25/04/2020 : 15:15:27
Stari je napekao loze, za početak ima dovoljno

Inače, ne bi ni meni sama ideja bila za odbacit da je bolje izvedena: npr. da su Teksa samo obavijestili da su taoci uzeti, bez onog glupog dolaska u lavlji brlog. Pa da onda krene trka sa vremenom - istovremena drama oslobađanja taoca i razotkrivanje osebujnog negativca u podijeljenom gradu! Jebate, pa to bi bila drametina uz koju bi trebalo pola boce brlje da smiri živce prije nego se dode do kraja A ovako je ispalo kokanje negativaca po rasporedu

Stinky, što se tiče nas ljubitelja Teksa, moraš znati da Teks najviše od svih junaka nudi ODLUČNOST i NADMOĆ. To je nešto čega meni inače fali i to tražim kroz strip i to tocnije kroz Teksa, ponekad Konana. U novijim epizodama su se ta odlučnost i nadmoć pretvorili u parodičnu svemoć i neranjivost, ali i tu se ponekad nađe neki bljesak. A za ono pravo, iskonsko, dovoljno se prisjetiti npr. kultne scene sa košuljama i vračem iz Tragom Vovoke/Krug smrti i zadrhtati
Curunir Posted - 25/04/2020 : 15:09:19
quote:
Originally posted by pcoro

Loše. Sam zaplet je zaprepašćujuće glup: banda pobije obitelj farmera, a njihovu djecu uzme za taoce, ne bi li prisilili Teksa da oslobodi njihovog vođu koji je osuđen na vješanje u gradiću Serenityju.

Na taj način banditi okreću Teksa protiv sebe pa ih ovaj posmiče jednog po jednog do kraja stripa. Banditi imaju i alternativni plan oslobađanja vođe koji je sasvim lijepo funkcionirao, ali na kraju stiže Teks i jebiga.

Očekivao sam dosta od Rechionia ali čovjek se pokazao promašaj. Nije dostojan Teksa, kao što ga nije dostojan ni crtač, Del Vechio. Crtež mu je tragično statičan, akcijske scene usporene, poze likova ukočene, perspektiva i odnosi likova često promašeni. Može se pohvaliti što je crtež uredan i precizno istuširan ali zašto hvaliti nešto što bi trebao biti minimum minimuma? Kolor sterilan.




Hvala.
Pratim tvoje osvrte i nakon sto sam jedno vrijeme bio tvrdoglav nadajuci se da si preostar, nazalost, tvoje bi se uvijek potvrdilo i potrosio bih novac, vrijeme i, najgore od svega, zivce. Sad sam mudriji i drzim ih se. Ja svemu dakako moram dodati i najcesce imbecilan prijevod pa je time dozivljaj potpun, ali samo to, ako je strip dobar, mogu progutati.
Samo nastavi komentirati, molim te.
Shaner Posted - 25/04/2020 : 13:51:34
quote:
Originally posted by pcoro

Loše. Sam zaplet je zaprepašćujuće glup: banda pobije obitelj farmera, a njihovu djecu uzme za taoce, ne bi li prisilili Teksa da oslobodi njihovog vođu koji je osuđen na vješanje u gradiću Serenityju.

Na taj način banditi okreću Teksa protiv sebe pa ih ovaj posmiče jednog po jednog do kraja stripa. Banditi imaju i alternativni plan oslobađanja vođe koji je sasvim lijepo funkcionirao, ali na kraju stiže Teks i jebiga.

Očekivao sam dosta od Rechionia ali čovjek se pokazao promašaj. Nije dostojan Teksa, kao što ga nije dostojan ni crtač, Del Vechio. Crtež mu je tragično statičan, akcijske scene usporene, poze likova ukočene, perspektiva i odnosi likova često promašeni. Može se pohvaliti što je crtež uredan i precizno istuširan ali zašto hvaliti nešto što bi trebao biti minimum minimuma? Kolor sterilan.



Upravo pročitao i došao ovdje da te pitam jesi li pribavio dovoljne količine pića. Inače, meni je sama postavka, koliko god bila nevjerojatna, ujedno i osvježavajuća. Za izvedbu se sve slažem, i narativni i vizualni dio.

stinky Posted - 25/04/2020 : 13:37:21
quote:
Originally posted by pcoro

Ono sto me zaprepastilo kod ovog stripa je ta ideja: idemo prisiliti Texa da nam pomogne.. pa koji bi razbojnik mogao biti tako nadrealno glup? ... Jednostavno pogibaju jedan po jedan, ravnomjerno rasporedjeni po ovih 160 stranica.



Nisam čitao, uopće me Tex nekako ne privlači. Prije par mjeseci sam pročitao nekoliko tih kolor Texova i sve je bilo izuzetno dosadno. Tex baš jest to što kažeš: nadrealno glup strip. Nije obično glup, nego neobično: 100 godina forsira jedno te isto i baš zato je stvorio određenu (nadrealno glupu) publiku. Sve ovo što kažeš je baš suština Texa, protivnici pogibaju jedan po jedan, Tex ide ravnom crtom i riješava stvar. Ta ujednačenost je neka vrsta opijuma za publiku, oni su omamljeni. Čak je Ken Parker nešto slično. Tex i Ken su ujednačeni stripovi, vrijedilo bi vidjeti (a neki moji uvidi u forumsko-stripašku fenomenologiju otkrivaju da postoji određena povezanost) kako se preklapaju i poklapaju obje publike. Tex i Ken: mambo džambo za tzv. odrasle.
Duke Zill Posted - 25/04/2020 : 13:00:57
Ja se uopće ne zamaram time. Priča mi je baš dobro legla bez obzira na manjak tajnovitosti. Razbojnici su prišli Texu da uvjeri suca i to mi je dovoljan razlog. Ne mogu svi biti pametni
Sve u svemu jako dobro, i priča i crtež. Do sada mi niti jedan kolorac nije podbacio pa tako ni ovaj.
pcoro Posted - 25/04/2020 : 12:45:23
Ono sto me zaprepastilo kod ovog stripa je ta ideja: idemo prisiliti Texa da nam pomogne.. pa koji bi razbojnik mogao biti tako nadrealno glup? Jebate, pa Teks je odono u tim krajevima odnio više života nego kuga, kolera, potresi i poplave zajedno?? Zasto zvati Teksa ako jednostavno mozes skupit ljude, doc na smaknuce i probat oslobodit svog covjeka?

Ono sto me uvrijedilo je sto, usprkos takvom suludo drskom planu, nijedan od razbojnika nije uspio biti cak niti tvrd orah. Svi ginu lagano, ne ostavljaju straze, ne pogadjaju metu na čistini dok su oni u zaklonu, cak ne uspijevaju ni priprijetiti s taocima koje drze.. nista. Jednostavno pogibaju jedan po jedan, ravnomjerno rasporedjeni po ovih 160 stranica.
pcoro Posted - 25/04/2020 : 12:38:36
Loše. Sam zaplet je zaprepašćujuće glup: banda pobije obitelj farmera, a njihovu djecu uzme za taoce, ne bi li prisilili Teksa da oslobodi njihovog vođu koji je osuđen na vješanje u gradiću Serenityju.

Na taj način banditi okreću Teksa protiv sebe pa ih ovaj posmiče jednog po jednog do kraja stripa. Banditi imaju i alternativni plan oslobađanja vođe koji je sasvim lijepo funkcionirao, ali na kraju stiže Teks i jebiga.

Očekivao sam dosta od Rechionia ali čovjek se pokazao promašaj. Nije dostojan Teksa, kao što ga nije dostojan ni crtač, Del Vechio. Crtež mu je tragično statičan, akcijske scene usporene, poze likova ukočene, perspektiva i odnosi likova često promašeni. Može se pohvaliti što je crtež uredan i precizno istuširan ali zašto hvaliti nešto što bi trebao biti minimum minimuma? Kolor sterilan.
Kruger Posted - 25/04/2020 : 11:38:35
Došao.
Shaner Posted - 23/04/2020 : 22:42:01
quote:
Originally posted by anto

OMAŠIO SAM 25. PITANJE!!!


Omašio si i temu.

anto Posted - 23/04/2020 : 21:15:35
OMAŠIO SAM 25. PITANJE!!!
Poli Posted - 20/04/2020 : 23:57:45

Mozda nekima jednostavnije, a drugima jeftinije.

Nije da su ove mini kolorne pricice nesto extra, ali eto, nastavljam kad naletim.



DODSFERD Posted - 20/04/2020 : 23:46:11
Zašto čekati do Interlibera kada je puno jednostavnije uzeti na Mafestu.
Poli Posted - 20/04/2020 : 16:49:21

Dobro je, vidim da ce se nakupiti nekoliko kiosk robe do Interlibera (ako ce ga biti uopste).


Damir82 Posted - 19/04/2020 : 19:38:20
Odlično,ovo je super,bravo SA

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000