forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Polo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Beva Posted - 13/04/2020 : 12:59:46
1. epizoda - postanak

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 18/06/2022 : 18:20:22
Samo vi pomalo i dovršite započeto.

Beva Posted - 18/06/2022 : 16:00:14
quote:
Originally posted by Shaner

Ja već mislio novi Polo, kad ono lažna uzbuna.

Polo je na ledu jer se od njega slabo živi :D

Sad bez zezancije, crtam jedan strip po scenariju kolege Jerrija Krausea, zamišljen je kao BD diptih od ukupno 92 stranice, počeli smo u 9. mjesecu lani i trenutno sam na 29. stranici. Pa sad računajte koliko još do novog Pola :D
Shaner Posted - 18/06/2022 : 15:53:31
Ja već mislio novi Polo, kad ono lažna uzbuna.

Beva Posted - 18/06/2022 : 13:09:08
quote:
Originally posted by ivi skoj

Toliko se toga izdogađalo, a Beva nemere pronaći snage i volje za slikopise.

Slabi ste mi vi vjernici, drugog objašnjenja ne vidim :D

Paradoksalno, crtam više nego ikad, samo što još nije za javnost. I, nažalost, nije Polo :(
ivi skoj Posted - 18/06/2022 : 07:53:21
Kako godina prođe bez Poloa, malo korone malo rata, nešto inflacije i eto godina za nama.
Toliko se toga izdogađalo, a Beva nemere pronaći snage i volje za slikopise.
Ipak, naša vjera u njega nikada neće nestati.
Beva živi vječno.
Deers Posted - 27/06/2021 : 12:19:48
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Deers

Tek sam sada skužio da logo od Kacige daje i dva mala slova m - inicijale Miroslava Mikića!

Sad znam kako je Sclaviju kad fanovi pođu stvarati razne teorije. Pretpostavljam da je i kod njega sve slučajno :D

Beva Posted - 25/06/2021 : 05:42:35
quote:
Originally posted by Deers

Tek sam sada skužio da logo od Kacige daje i dva mala slova m - inicijale Miroslava Mikića!

Sad znam kako je Sclaviju kad fanovi pođu stvarati razne teorije. Pretpostavljam da je i kod njega sve slučajno :D
Deers Posted - 24/06/2021 : 23:59:17
ivi skoj Posted - 24/06/2021 : 23:54:48
Da ti nije palo na pamet.
Svaki put kad jedan Polo umre, jedan stripaš prestane kupovati stripove i počne rasprodavati kolekciju.
Primi se ti posla, dosta si skečiro bukove.
Uostalom bolji si scenarista, nego slikar.
Beva Posted - 24/06/2021 : 14:29:38
quote:
Originally posted by Shaner

Ima nas još! Svaki put kad vidim novu objavu u ovoj temi ponadam se novoj tabli.

Još ćete me nagovoriti da uradim još :D Iskreno, započeo sam prije mjesec dana crtati 51. stranicu, ali nisam bio nešto previše inspiriran i u zadnje vrijeme mi se baš baš ne crta u ovom stilu.

Ali morat ću, izgleda :D Makar da ubijem Pola i dam svemu logičan kraj :D
Shaner Posted - 24/06/2021 : 14:26:42
quote:
Originally posted by Beva

Hvala :D

Čudan je osjećaj vidjeti ovako nešto. Ja sam uvjeren da se na ovom forumu samo ja i ivi tu i tamo sjetimo Pola, pa me ovo baš dočekalo nespremnog.

Ima nas još! Svaki put kad vidim novu objavu u ovoj temi ponadam se novoj tabli.

Beva Posted - 24/06/2021 : 13:00:01
Hvala :D

Čudan je osjećaj vidjeti ovako nešto. Ja sam uvjeren da se na ovom forumu samo ja i ivi tu i tamo sjetimo Pola, pa me ovo baš dočekalo nespremnog.
Vlladimir Posted - 24/06/2021 : 12:10:48
tribjut skica polo
Beva Posted - 22/06/2021 : 15:02:55
quote:

Osmislio sam rješenje naših problema.
Kad dobijem europot odštampat ću deluxe samo dva primjerka.
Jedan tebi i jedan meni.
Kako ćeš ti svoj vremenom izgubiti svoj ću ponuditi na aukciji kao jedinstveni primjerak i postati bogat, ili ću već biti ako sam dobio eurojacka.
Fale mi još neki detalj i finese, ali nit vodilja je prisutna.

Pusti poso i familiju, stavi sve na Poloa imam dojavu.

YOLO
Vlladimir Posted - 22/06/2021 : 14:37:12
quote:

ivi skoj Posted - 22/06/2021 : 12:16:12
Osmislio sam rješenje naših problema.
Kad dobijem europot odštampat ću deluxe samo dva primjerka.
Jedan tebi i jedan meni.
Kako ćeš ti svoj vremenom izgubiti svoj ću ponuditi na aukciji kao jedinstveni primjerak i postati bogat, ili ću već biti ako sam dobio eurojacka.
Fale mi još neki detalj i finese, ali nit vodilja je prisutna.

Beva Posted - 22/06/2021 : 06:27:46
Uradi što moraš, ivi!
S takvim ljudima, uspjeh se podrazumijeva!

;)
ivi skoj Posted - 22/06/2021 : 00:27:33
Trebo sam Petrušu pitati, on se uvijek ogrebe za izdavanje.
Čak je sad i za crtić iskamčio sredstva.
Možda da Pola proguramo kao dugometražni film pa ministarstvo uskoči?
Beva Posted - 21/06/2021 : 10:28:08
A malo je i do mene, priznajem. Oduvijek sam loše procjenjivao ljude.

...

Što ne znači da i dalje ne očekujem od tebe pun angažman! Samo tako možemo do cilja! Ja sam svoje obavio, na tebi je da izguraš do kraja! Imaš moje puno povjerenje!

Uvijek imaj ovo pred sobom kao motivaciju! Ako su oni uspjeli, nebo nam je granica, ivi!

ivi skoj Posted - 21/06/2021 : 09:56:46
Priznajem, vodio sam konstruktivne razgovore na cršu, ali uništa.
Obavezno mene i Dalića maknuti sa funkcija i dovesti mlađe i perspektivnije menagere.
Ja bi se čak i otpremnine odrekao kolko sam podbacio.
6+6 plaću bum zadržao.
Beva Posted - 20/06/2021 : 14:01:11
quote:

Bio na cršu i mogu iz prve ruke dati exkluziv da Polo još nije izašao u tiskanom obliku.

Tko to bolje zna od tebe, o menadžeru :D
ivi skoj Posted - 20/06/2021 : 11:48:31
Bio na cršu i mogu iz prve ruke dati exkluziv da Polo još nije izašao u tiskanom obliku.
Beva Posted - 04/06/2021 : 15:45:01
Hvala ti na komentaru, Macone. Uglavnom sam svjestan svih propusta, većina kojih nastane zbog brzine.

Sad će ovo zvučati kao gomila opravdavanja, ali samo da se stekne dojam u moj način rada i zašto je Polo morao izgledati ovako ili nikako.

Prvo, imam veliki problem s osmišljavanjem scenarija. To je malo manje izraženo kad je humor u pitanju, tu mi hrpa stvari padne na pamet i uglavnom korektno ispadne, ali neka veća, koherentna priča me baš izluđuje. Zato je Polo rađen po 5 stranica, nisam još uspio napisati ništa duže.

Drugi faktor je vrijeme. Inače radim svaki dan od 8 do 16, kući imam ženu i dvoje djece kojima se treba posvetiti pa osjećam laganu grižnju savjesti kad odvojim nekoliko sati samo na crtanje. Dodaj na to svakodnevne obaveze, rijetki budu dani kad mi se sve poklopi pa mogu 3-4 sata provesti crtajući. Kad je pandemija počela, bilo je nešto više vremena i iskoristio sam to crtajući Pola. Možda u normalnim uvjetima to nikad ne bih uspio. Ovako mi je drago da jesam jer sam dokazao sebi da mogu.

Zbog moje silne želje da kompletiram te mini epizode i što brže nacrtam ono što sam zamislio, žrtvovao sam detaljnost crteža. Da sam radio detaljnije, ne bi bilo 50 stranica nego 20, a i to je pitanje bi li bilo jer bih možda odustao usput.

Stripovi su mi strast, i jedna od stvari koje definitivno želim učiniti za života je napraviti jedan korektan strip, s glavom i repom, realističnijeg crteža i priče. Nešto što sam započeo sad u topicu "Sketchbook". Ali tu dolazi do izražaja moja brzopletost i manjak scenarističkog umijeća.

Ovo pišem ne bih li potakao nekakvu diskusiju oko stvaranja stripova, gdje bi netko iskusniji davao savjete svima ostalima. Nešto kao što su bili projekti tipa "Regoč" i slično, ili naša škola stripa koju je ovdje "vodio" Kerac. Entuzijazam zajednice me lako zarazi pa onda i ja puno lakše crtam i nakanim se nego kad pustim da me svakodnevne obveze odvrate od stripa.

Ako neka dobra duša zna da negdje na netu i dalje rade stvari slične "Regoču" ili školi stripa, dobro bi mi došao link.
Macon Posted - 03/06/2021 : 22:51:34
Plus

1. Karikaturalna stilizacija ti je sasvim ok.
2. Priče su isto dosta simpatične i u redu se čitaju.

Minus

1. Previše trpaš figuru preko cijeloga kadra, posebno face.
2. Sa tačkom 1 u vezi je skoro potpuna odsutnost scenografije i pozadina. Dok prvo malo smeta, drugo je previše očito.

Svi razmišljamo o figuri. Ali na istom nivoju trebaš razmišljati i o

1. Scenografiji, arhitekturi, predmetima, okolini likova, kako su likovi smješteni u prostor.
2. Svetlu i sjeni. Daje kontrast i podudari 3d.

Isto crtaš malo premalo šaka. Na svakoj tabli dodaj jednu šaku više i biče u redu. Znači malo manje faca i malo više polufigura, srednjih planova i totala, sa tim su nužne i šake.

Talenat imaš, strip jezik nosiš u sebi, ostalo su tehnikalije i puno rada, crtanja. Iz svoje volje si počeo seriju i to je mnogo.
Beva Posted - 03/06/2021 : 18:40:07
quote:

Dosta više zabušavanja, pusti ženu da se igra sa dicom, a ti se prihvati ozbiljnijeg posla, risanja Poloa.
Mi volimo društvenu kritiku, pa makar svećenstva, murije, politike…
Znam poneki nevin skojevac strada, ali ni cjepivo koronaško nema sto posto uspješnosti.
Možemo živjeti sa tim.
Daj barem prekvel, to je popularno danas.

Eno vidiš moj ivi da se pokušavam prometnuti u ozbiljnog umjetnika, nema se onda vremena za zezancije :D

Nego, prava istina je da se od Pola ne može živjeti, uviđam s vremenom da su mi menadžeri u najboljem slučaju osrednji :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000