forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolje i najgore epizode GordonLinka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
luxi68 Posted - 02/04/2016 : 00:19:09
Pozdrav svima,

Ovo je moja prva objava na forumu, a možda ste me zapazili ovih mjeseci na stranici jer sam napisao dvije recenzije ovog pomalo zaboravljenog junaka. Planiram uokviriti ciklus s posljednjim brojem "Godzilla", a poslije nadopunjavati zbirku kako stignem, volio bih i kad bi mi se netko pridružio mada sumnjam da će se naći još jedan luđak Ali barem bih volio kad biste rekli za koje biste brojeve voljeli pročitati recenziju, iz pozitivnih ili negativnih razloga. Znam da će se naći oni koji će reći da je sve jednako loše, ali isto tako vjerujem da ima onih kojima se sviđa ovakav trash kao meni, pa da vas čujem, preporuke
Još mi nedostaje nekoliko brojeva da upotpunim kolekciju, a do sada mi je najdraži Raspućin, a najlošiji Svjetionik. Zanimljivo je da mi je drugi najgori Ljubičasta zaraza, dok je nastavak Sveta planina ludilo! Bit će izazov sve to smjestiti u jednu recenziju.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 09/12/2023 : 11:17:27
Previdio si. Druga strana ovog topica

Inače super za recenziju, ja čekam pravi trenutak da pročitam to na friško pa da nabacim komentar ali previše toga novog mi je trenutno na "to read" listi.
Ivan Liverpool Posted - 07/12/2023 : 13:10:18
Hvala Deers na zanimljivosti! I Reemu sto ju je dodao! Osobno nisam cuo za tog autora, ali to je zato sto ne spada u domenu onoga sto inace citam, a previdio sam ako je gdje bilo zapisano. Svakako je dobro dodati ovakve stvari.
ReemCP Posted - 07/12/2023 : 08:52:18
Dodao u zadnju zanimljivost ;)

https://www.stripovi.com/recenzije/gordon-link-gl-bo-5-svjetionik/3120/
Deers Posted - 07/12/2023 : 07:19:22
Čitam recenziju za Svjetionik, možda se moglo dodati da je ime klijent dobio po Brianu Bollandu, strip autoru.
Spock Posted - 19/11/2023 : 20:33:37
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

A da, skroz sam zaboravio na ove kratke price. Bio sam vidio da postoje, jos sam se sjecao i kako je Luca Rossi crtao jednu sto me bas zacudilo (meni jedan od najdrazih crtaca na Dampyru), ali sam smetnuo ih s uma. Nisam ih ni ja citao, mislim da ni nema nigdje skena. Ali za one dvije iz redovne serije koje nisu kod nas nikad objavljene bas postoje skenovi.



Da, znam da te postoje. Šteta što nema nade za doći do ovih kratkih priča.
Nadam se da bih i ja uskoro mogao nastaviti priču s još jednom recenzijom i time lagano početi privoditi posao recenziranja serijala kraju, a bilo bi još bolje ako još netko ima volje i želje za pisanjem recenzije za neku od ove četiri preostale epizode.
Ivan Liverpool Posted - 19/11/2023 : 19:15:41
A da, skroz sam zaboravio na ove kratke price. Bio sam vidio da postoje, jos sam se sjecao i kako je Luca Rossi crtao jednu sto me bas zacudilo (meni jedan od najdrazih crtaca na Dampyru), ali sam smetnuo ih s uma. Nisam ih ni ja citao, mislim da ni nema nigdje skena. Ali za one dvije iz redovne serije koje nisu kod nas nikad objavljene bas postoje skenovi.
Spock Posted - 19/11/2023 : 16:49:51
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

A jos 4 i cijeli serijal



Nije baš. Postoje i ove kratke priče:

https://www.comicsbox.it/albo/GORLINKHIT_001
https://www.comicsbox.it/albo/GORLINKHIT_002

Kako doći do njih je već pitanje bez odgovora...
Ivan Liverpool Posted - 19/11/2023 : 15:07:20
A jos 4 i cijeli serijal
Spock Posted - 19/11/2023 : 12:49:10
Još dvije recenzije i imat ćemo "pokrivena" sva Borgisova izdanja Gordona Linka:

https://www.stripovi.com/recenzije/gordonlink-gl-bo-5-svjetionik/3120/


Spock Posted - 13/09/2023 : 23:02:58
Ivan se bacio i na Gordona Linka. Bravo za IVANA :

https://www.stripovi.com/recenzije/gordon-link-gl-bo-3-sablast-kineskog-kazalista/3085/
Spock Posted - 04/04/2023 : 22:13:49
Cromwell, ma slažem se da je u hororima puno toga dozvoljeno, ali ovdje je taj party na groblju daleko od horor obilježja. Išlo se isključivo u pokušaj nekakve degutantne parodije na nešto što ne mogu identificirati.
Istina je da Meksikanci imaju proslavu na groblju, kako je Hercule u komentaru spomenuo, i to upravo na Dan mrtvih, mislim. Zaboravio sam na to, ali to je zabava u čast pokojnika i prisjećanje na njih.
Svejedno nije samo ta zabava razlog lošim ocjenama, već je to samo jedan neobjašnjivi detalj u moru nebuloza.

Svakako mi je jedan od ciljeva recenzirati sve još nerecenzirane Gordon Link epizode, samo pitanje je kada ću uhvatiti vremena za sljedeću.
Od prethodne mi je prošlo godinu i pol dana.

Usput, već imamo 14 recenzija ovog serijala, a evo i trenutna top lista po komentarima članova:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=GL&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei
Cromwell Posted - 04/04/2023 : 21:17:39
@Spock: jao pa nemoramo baš uspoređivati sa jednim od najboljih epizoda jer u tom slučaju Rođen 2. studenog stvarno ispada kriminalan Što je najbolje te dvije sa Jack Condorom su mi uvijek kotirale vrlo nisko ali sam ih prošlo ljeto/jesen ponovio i zaključio sam da su mi ludo zabavne što akcijom što humorom te su mi se podigle na ljestvici jako jako visoko, čak možda među top 5 epizoda.
Ipak, čušpajzu unatoč, mislim da ova zadnja recenzirana epizoda nije zaslužila baš jedinice jer ruku na srce fešta na groblju je uobičajeni horror element i tu se ne bi smjelo biti toliko oštar. Ok ako ti se ta ideja ne sviđa ali niti meni se ne sviđa ubijanje ljudi pa neću u Texu ili Mister Nou zamjeriti istrebljivanje čitavih plemena zar ne? :(. Ne znam zašto si pomislio da bi se Manfredi time htio ikome narugati jer vjerujem da i on ima bliske ljude i članove obitelji koji su preminuli (valjda nije pao s Marsa :D) i čisto sumnjam da bi mu se svidjelo da se netko žvaljaka i luduje po grobovima kao što je to u ovoj epizodi. :/ To je horror i tu su takve stvari "normalne" "¯\_(ツ)_/¯" Ali ok, možda sam ja glupi fanboy pa u svakoj epizodi vidim nešto dobro jer mi je zapravo jedina nečitljiva GL epizoda "Godzilla" dok sve ostalo može proći.
U svakom slučaju mene izuzetno raduje kad se piše o Gordonu, pa makar bilo i negativno tako da se nedaj smesti.
Ako imaš namjeru recenzirati još koju epizodu javi- imao sam davnih dana bilješke sa trivijama ali sam je na žalost izgubio, no možda se prisjetim nečega ako ćeš trebati za zanimljivosti.

@Reem - nikad ne reci nikad ali teško da ću vam se pridružiti u recenziranju. :( Ne vjerujem da sam toliko potkovan, kamoli dobar a imam i ogroman problem sa multitaskanjem pa bi to potrajalo vječno. Evo i sad sam pročitao svoj komentar za epizodu i vidim nekoliko strukturalnih grešaka koje ću morati ispravljati jer ne znam otkuda sam to tako zabrljao. Nicka pogotovo ne, nije to žanr u kojem dobro plivam iako imam periode u godini kad mi se ubitačno jako čita Nick a gledaju Newyorški plavci i Sledge Hammer.
Tako da sorry :(
Ipak, imam neke druge ideje koje mi se motaju po glavi već godinama ali to nikako da pokrenem s mrtve točke. No otom potom...
Spock Posted - 04/04/2023 : 18:06:42
Tako je Reem, vrbuj ga!
ReemCP Posted - 04/04/2023 : 15:55:33
quote:
Originally posted by Cromwell

Nije 100% ali Spocku će moje ocjene izgledati kao da jest


Da si dao ocjenu 250%, mislim da bi Spocku bilo svejedno iz razloga što si napisao tako lijep komentar, obrazložio ocjene što se zapravo najviše i cijeni

A pročitao sam puno tvojih komentara gdje je vidljivo da znaš pisati, eh kad bi te uspjeli nekako nagovoriti da napišeš neku recenziju, bilo kojeg stripa, nije bitan naslov (uzmi Nicka, uzmi Nicka... )
Ja se mogu kladit da to tebi ne bi uzelo puno vremena, a za slike i dr. tehničke stvari, mogu uskočiti i pomoći po potrebi.

Da ne odem skroz u off, meni kod Gordona Linka je definitivno naj epizoda ova što ju je Spock linkao - Ples s kosturima, čak ide ukorak po kvaliteti i sa nekim zvučnijim epizodama nekih drugih serijala. Druga najbolja mi je epizoda #1, Škrinja puna duhova, u te prve dvije se vidi da su autori uložili puno truda i to je onaj pravi Gordon Link - vrckav, šašav, otkačen.
Spock Posted - 04/04/2023 : 15:11:55
quote:
Originally posted by Cromwell

Nije 100% ali Spocku će moje ocjene izgledati kao da jest



Ma super što si komentirao, i još lijepo obrazložio ocjene. Cijenim to!
Svaka čast.
Samo što se nikako ne bih složio s tvrdnjom da "ova epizoda ne odskače od ostalih".
Npr. predložio bih ti da opet pročitaš drugu, pa petnaestu. Po meni velika razlika po svim parametrima. Volio bih vidjeti tvoje komentare na te dvije.
Cromwell Posted - 04/04/2023 : 14:21:29
Nije 100% ali Spocku će moje ocjene izgledati kao da jest
Spock Posted - 03/04/2023 : 22:27:43
quote:
Originally posted by ReemCP

Sad samo fali Spock da ulete oni pojedinci sa 100% ocjenama ispod ove recenzije
Ali bolje da šutim i ne zazivam vraga.



Ma neće. Ovo je preloše čak i za njih.
ReemCP Posted - 03/04/2023 : 21:55:46
Sad samo fali Spock da ulete oni pojedinci sa 100% ocjenama ispod ove recenzije
Ali bolje da šutim i ne zazivam vraga.
Spock Posted - 03/04/2023 : 21:03:51
Vrijeme je i za malo Gordon Link trasha:

https://www.stripovi.com/recenzije/gordonlink-gl-bo-16-roden-2-studenoga/2996/
ReemCP Posted - 20/01/2022 : 15:28:32
Evo ga, ubačeno ;)
Spock Posted - 20/01/2022 : 14:47:26
quote:
Originally posted by Spock

Nastavljamo s Gordonom Linkom gdje smo stali :

https://www.stripovi.com/recenzije/gordonlink-gl-bo-12-13-ljubicasta-zaraza/2621/




@Reem:

Našao sam još jednu zanimljivost za ovu epizodu, pa ako bi je mogao ubaciti u recenziju kada stigneš:

- Toninelli je još jednom koristio ideju otrovne plinske zavjese koja brani prilazak vrhu planine neželjenim posjetiteljima i to u svom scenariju za treći Zagorov specijal: Grad na krovu svijeta. Taj specijal je izašao 1990., dvije godine prije ove epizode.

Spock Posted - 22/12/2021 : 08:26:53
Evo i nove recenzije omraženog Gordon Linka:

https://www.stripovi.com/recenzije/gordonlink-gl-bo-15-condor-express/2741/
Spock Posted - 01/05/2021 : 20:06:00
quote:
Originally posted by Spock



Gordon Link BO 14: Raspućin

 
Komentar:
U recenziji za prethodnu epizodu sam napisao da sam nakon nje bio odustao od daljnjeg druženja s ovim serijalom kada je kod nas izlazio, ali dosta elemenata ove priče mi se čine poznati. Sad, moguće je da sam u prošlom mileniju zaista bio čitao i ovu epizodu, a postoji mogućnost da sam se sa sličnom temom Rasputina susreo u Martinu Mystéreu, konkretno u MM SD 35/36: Misterij Borisa Grigova / Kamen života. Sad trebam pročitati tu Martyjevu epizodu i provjeriti, pa javim ovdje! ;-) 



Evo, kako sam i najavio (ako ikoga zanima), zaista sam se prisjećao tih scena iz legende o Rasputinu s malim razlikama ispričanu u spomenutoj Martinovoj epizodi koja je originalno izašla 1996. godine (autori Enrico Bagnolli & Renata Pfeiffer), pa to može biti kao zanimljivost.
Spock Posted - 19/04/2021 : 08:05:44


Gordon Link BO 14: Raspućin

Scenarij: Gianfranco Manfredi & Pierfrancesco Prosperi
Crtež: Gaetano Cassaro
Naslovnica: Raffaele Della Monica

Kratki sadržaj:
Slučajevi neobjašnjiva ludila uglednih osoba destabiliziraju Hinterland, a kada se ti slučajevi počnu događati i "neuglednim" osobama kao što je Helga, vrijeme je za hitnu i nesmiljenu reakciju Gordonove ekipe. 



Zanimljivosti:
- Ovaj broj je originalno izašao u  rujnu 1992., a kod nas je objavljen u kolovozu 1995. 
- Na ovoj epizodi koautor scenarija je poznati Martyjev scenarist Prosperi koji voli upečatljive i intrigantne teme alternativnih budućnosti i tajnih povijesti, tako da je na ovom serijalu na svom terenu, a po pitanju crteža tu je još jedan stari znanac - Gaetano Cassaro, također aktivan na Martyju, ali i Zagoru, najčešće u duetu s bratom Gaspareom. 
- Pomoću pjesme "In your eyes" Petera Gabriela i Chuckova novog izuma, Gordon pokušava telepatski prizvati inspektoricu Jessicu, svoju bivšu. Sami prosudite koliko uspješno! 

- Vinjeta s potpisom (treća) koja otkriva da je samo Gaetano crtač:

 
Komentar:
U recenziji za prethodnu epizodu sam napisao da sam nakon nje bio odustao od daljnjeg druženja s ovim serijalom kada je kod nas izlazio, ali dosta elemenata ove priče mi se čine poznati. Sad, moguće je da sam u prošlom mileniju zaista bio čitao i ovu epizodu, a postoji mogućnost da sam se sa sličnom temom Rasputina susreo u Martinu Mystéreu, konkretno u MM SD 35/36: Misterij Borisa Grigova / Kamen života. Sad trebam pročitati tu Martyjevu epizodu i provjeriti, pa javim ovdje! ;-) 

Zanimljiva je igra riječi kod glavnih likova, pa biskup se zove Holyman ("Svetičovjek" na engl.), policijski načelnik je konačno (već se pojavio u GL BO 7: Šetač Johnnie, a tamo sam povezao da taj lik nacrtan kao slika i prilika autoru scenarija - Toninelliju) dobio i ime - Gutenmorgen ("Dobrojutro" na njemačkom), a ovdje bih ubacio bivšeg gradonačelnika Ubermeiera (nekakva čudna izgovorna englesko-njemačka kombinacija, koji bih mogao dešifrirati kao "nadnačelnik"), glavnog organizatora "Hinterlandskog puča" na gradonačelnikovu stolicu. 

Pretpostavljam da je tema Prosperijeva, jer (kao što sam već spomenuo u zanimljivostima) to je njegovo polje zanimanja. Početak je zanimljiv i uzbudljiv, ali već kod kulminacije dolazi do strahovitog pada i samo radoznalost, pomiješana s mazohizmom, može dovesti prosječnog ljubitelja stripa do kraja. Kad pričam o radoznalosti, to je ono kada želiš vidjeti kakvih gluparija su se sve scenaristi uspjeli još sjetiti, i onda na kraju shvatiš da si ipak uspio ostati iznenađen nebulozama u završnici. 
Ovo više nije nimalo simpatično i daleko je to od lepršavih prvih desetak epizoda serijala, već je u pitanju potpuna lakrdija s puno neukusnog humora i enormnom količinom idiotskih dijaloga, ukupno gledajući jedna neprobavljiva kombinacija. Razlog visokoj ocjeni za priču je ponajprije stoga što je potencijala bilo, pa je čak ta priča solidna, samo katastrofalno scenaristički realizirana, što dokazuje i prilično intrigantan početak kojeg ni približno ne prati ostatak stripa, kraj pogotovo.

Helga je ljuta što ju je Rasputin prilikom silovanja hipnotizirao, pa se ne sjeća ničega, a navodno su upražnjavali neke položaje Kamasutre:


Omraženi Bonelli crtač Gaetano Cassaro (bez pomoći brata) se idealno uklopio u loš (neprecizan, drven i šlampav) stil većine crtača ovog serijala koji su naknadno upali u staff, nakon što Della Monica grafički nije više mogao praktički sam vući cijeli serijal. Na naslovnicama Della Monica i dalje pokazuje što je posao!  



(priča: 6, scenarij: 2, crtež: 5, naslovnica: 8) - 47% 

P.S.: Trebalo bi pokraj naslovnice izdanja i u recenziji staviti samo jednog Cassara (Gaetana), ali ne znam je li to jednostavno jer mi se čini da su na popisima autora samo dva brata zajedno.
ReemCP Posted - 01/04/2021 : 16:15:12
Uf, gledam komentare ispod recenzije, bit će da se ovo samo meni svidjelo Ne znam, meni je upravo zbog svih tih silnih, nazovimo ih, nebuloza, ludosti, wtf-momenata, ova epizoda došla kao naručena, baš mi je pravo sjela :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000