forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 178 - Na dnu zla

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 20/03/2020 : 15:25:04
Kao prestao je piti, a ono boca ispred njega...



Scenarij: Ratigher
Crtež: Alessandro Baggi

Broj originala 351.

Već na shop.strip-agent.hr i u SnK.

Od 23.03. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Barker Posted - 23/05/2020 : 13:30:19
Posteno s njegove strane.
dzoni Posted - 23/05/2020 : 11:53:44
ova druga mu je sad izasla u vc izdanju...bolja je od ove prve ali nije mi nesto posebno..mogu reci osrednja je...ova prva mi je uzasna
dzoni Posted - 23/05/2020 : 11:52:10
scenarista je napisao jos jednu pricu i jako razocaran negativnim kritikama u italiji napustio serijal
ninel Posted - 23/05/2020 : 08:01:58
Kakva loša priča!
Crtež je posebna priča. Vidi se da je kod crtanja uloženo jako veliko truda, ali rezultat je porazan. Baš mi žao čoveka.
Crtač ne zna stavljati likove u prostor, ne zna nacrtati različite situacije, ne zna crtati emocije na licima, likovi
su ukočeni i u neprirodnim pozama... Puno previše pažnje posveća nebitnim detaljima, umesto da bi gledao celinu.
A ima i nekih scena, koje su dobre, recimo portret Dilana koji se raspada preko cele stranice, ali ta slika uopšte
ne ide u kontekst. Onda su jako dobre i poslednje stranice sa razbesnelim morem, gde crtač nije ograničen
pasicama, ali to je premalo da bi vizualno spasilo ceo strip.
Curunir Posted - 11/05/2020 : 13:41:39
Ajme kako je ovo umobolno loše.
Kad je Dexter napisao da je lošije od Rujua, nisam opet mislio da može ići ovoliko nisko.
Prolistavši uočio sam nekonvencionalno kadriranje za Bonellija pri kraju i pomislih da će baš biti dobro.
Kad ono...
Scenarij je apsolutna travestija, kao da je neko malo dijete pisalo. Baš ono, meni je neugodno zbog autora...
Jedan od najgorih ikad. Ikad.
Sada će Ruju pored ovoga biti više nego ugodan.
dariohead Posted - 11/05/2020 : 11:35:50
Meni je baš dobra ova epizoda! Da, čudna je i nekonvencionalna, ali uvijek me vesele epizode koje su drugačije.

Ovdje mi je paš dobar bio kraj otvoren za interpretaciju. Puno bolje nego oni zbrzani završeci koji su me živcirali u puno epizoda.
Barker Posted - 03/05/2020 : 15:08:25
Procitao ponovno (pitaj boga zasto, valjda mi je telefon bio prazan pa da se iskoristi vreme u wc-u :) ) Utisci I dalje vise nego jadni. Pa jos I refernce na Twin peaks :))))))
Dexters Posted - 03/05/2020 : 11:41:00
Ma kakav najgori Dylan, samo čudan. Za ovog scenaristu prvi put čujem. Uočava se na više mjesta kako je riječ o čovjeku koji slabo poznaje Dylana (npr. Dylan se budi u krevetu sa ženskom i traži...kavu! wtf) DIjalozi nisu svi loši, ima par kvalitetnih rečenica. Ostaje pitanje što je krajnji produkt? Nada kao najveće zlo koje vodi u potop pojedinca i lišava ga sposobnosti da se suoči sa svakim drugim zlom? Nada kao opijum koji zarobljava? Okej, ali u kakvoj je to korelaciji s 95% stripa. Teško je biti pametan.
Deers Posted - 19/04/2020 : 12:37:59
Na drugo čitanje mi je priča još i bolja. Da, i dalje je dojam da je priča van fokusa. I da, scenarist ni klasične scene u Dylanu ne zna tako pisati pa opet, baš tom razlikom nekad i pogodi. Priča, skoro da i nije neka priča ali ima dijelova koji su baš dobri. Za većinu je zaslužan baš scenarist. Detalji, toliko čudni i apsurdni da možeš bez problema povjerovati da su istiniti. Crtač se nije baš proslavio, luta dosta na nekim dijelovima koje izgledaju kao da nisu mu najbolje objašnjeni, pogotovo u scenama kad se nešto priča, ne zna što s likovima u prostoru.
Na kraju, dali je tu Zlo zbog nas, ili smo mi zli zbog Zla?Da li je nada bila s razlogom u Pandorinoj kutiji?
bonjovi4ever Posted - 13/04/2020 : 00:23:57
"Kako se može reći išta smisleno pred suncem koje se gasi? Noć je mračna i prazna i da bi nam bilo malo bolje, možemo jedino govoriti, nadajući se da će nas zvuk našeg glasa čini manje usamljenima."

"Živjeti ili umrijeti... nemaš se čemu nadati."

Da ne nabrajam dalje... koji je ovo k***?
Dylan kao da stoji na pozornici i citira tamo nekakve tragedije i boktepitaj što.
Još mu samo dati lubanju i ajmo: "to be or not to be".
Ajde, čini se zanimljivom ideja sa silaskom u ponor i zlom koje obuzima ljude... Ali to je tolko površno i nedorečeno scenaristički odrađeno, dijalozi su naprosto blentavi, kvazifilozofski, fatalistični i ponekad self-help priručnički, reakcije likova su nerijetko preteatralne, cijelo vođenje radnje djeluje neprirodno, tu je i pokoji lovecraftski pokušaj atmosfere i sve je to na kraju - izuzev tek pokoje uspjele scene, npr. nestalo more i odličan Baggijev prikaz Dylana na 74. str. - zbrkano i relativno bezveze.
I je li onaj starac neka aluzija na Hemingwaya, Starac i more? Zapravo nije ni bitno.
Nije za kategoriju "katastrofa", ali bez daljnjeg je loše.

kiky Posted - 30/03/2020 : 16:18:08
pa dobro, nije da je ovo najlošiji dylan ikada, ali da je čudan i nesvakidašnji... je. dosta je tu alegoije i metafore oko pitanja zla našeg svagdašnjeg i načina kako se boriti s njime (aktivno ćili pasivno), ali rathiger dosta toga kvari time što stremi biti pretenciozan ali opet ima potrebu stalno se objašnjavati, ili od straha da ostane neshvaćen ili od vlastite nesigurnosti. likovi su bizarni, nagli i ekscentrični, radnja zbrda-zdola što mi izgleda kao je scenarist temi i ideji svoga djela pristupio dosta emotivno a samim time i impulzivno.
kifi Posted - 26/03/2020 : 11:02:18
Stigao kod mene na kiosk. Kena još nema.
bonjovi4ever Posted - 26/03/2020 : 08:39:17
Imamo jedan Tiskov kiosk ovdje.
Smješten u bolnici.
Zatvoren od ponedjeljka.
Tog Dylana ću pamtiti kao koronarno nedostupnog.
Je li netko čitao DD almanah? Valja li išta?
(Da znam što sve u SNK narudžbu staviti :D )
velka031 Posted - 25/03/2020 : 17:21:34
Ovog nema.
Dakle DD almanah, specijal i Tex maxi stigli, ovaj ne.
delboj Posted - 24/03/2020 : 12:10:43
Ni ovog nema na kioscima?
dnevni boravak Posted - 22/03/2020 : 13:12:36
Dobra naslovnica. Ali zanimalo me kakav je pa došao ovdje. Hahaa.
bonjovi4ever Posted - 22/03/2020 : 08:08:10
A baš se ponadao ovo danas popodne uz pivo pročitati, prvenstveno zbog nepoznatog/novog scenarista.
A sad vidim da na kioscima najranije sutra.
Preostaje pivo.
teller Posted - 21/03/2020 : 20:32:48
Tog Dilana cemo se kod nas načekati.. Šoferi u karanteni..bilo bi i čudno da stripovi ne iztrpe to korona sranje..
solar Posted - 21/03/2020 : 18:43:02
quote:
Originally posted by Deers

Meni nije bila baš toliko loša. Više mi je bila van fokusa nego loša.


Slažem se, moj dojam je sličan.
Deers Posted - 21/03/2020 : 18:39:56
Meni nije bila baš toliko loša. Više mi je bila van fokusa nego loša.
ivanl Posted - 21/03/2020 : 15:33:29
quote:
Originally posted by Barker

Na dnu zla- jos jedna gomila nebuloza sklopljena u jednu pricu koja bi se i sama postidela nazvati se pricom.Zaobilaziti u najsirem mogucem luku!


Kako ćeš radi kolekcije to propustiti...Evo ja imam i od VČ-a i uzimam sad od Ludensa... Dylan je to.
Barker Posted - 21/03/2020 : 14:45:00
Na dnu zla- jos jedna gomila nebuloza sklopljena u jednu pricu koja bi se i sama postidela nazvati se pricom.Zaobilaziti u najsirem mogucem luku!
Barker Posted - 21/03/2020 : 14:38:27
Bezvezarija samo takva!
dzoni Posted - 21/03/2020 : 00:43:34
najlosiji dilan ikada....inace scenarista je napisao jos jednu pricu(ili dve) ako se ne varam i prestao pisati za dilana razocaran jako losim kritikama fanova u italiji...
teller Posted - 20/03/2020 : 17:41:19
Bravo za Dilana..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000