forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ista meta, drugo odstojanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 03/05/2020 : 19:39:27
U nedavnoj raspravi o scenaristima i crtačima pomenuto je kako ista priča može da se čita potpuno drugačije u interpretaciji različitih autora.

To se najbolje vidi kad je rađen rimejk neke epizode.

Od stranih stripova, na ovom kanalu komentarišu strip Bookworm, objavljen i kod nas u magazinu Tron. Jasno je već posle prve strane da je Toth superioran, od postavke do upisa.



Od domaćih primera, zanimljiv je slučaj Belog pantera. Reč je o epizodi Tarzana na osnovu koje je dobijena licenca. Levo je prva verzija u izvedbi Branislava Kerca, desno isti crtež koji je istuširao Branko Plavšić. Ispod je rad Nikole Mitrovića Kokana po istom scenariju, koji možete videti u celosti u onlajn izdanju knjige Leskovački strip.





Mišljenja?

Ima li još primera?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 03/05/2022 : 13:34:39
quote:
Originally posted by Vlaadisha

kad je bollandov crtež zakasnio jedan dan, u marvelu su na brzinu dali texeiri da po brianovoj skici uradi naslovnu "za juče"

https://i.imgur.com/Kx1QaT3.jpeg

originalna je potom podeljena kao poster




Ha ha, a i naraslo u međuvremenu za jedan dio.
Na prvoj slici pise "part 1 of 3" dok na drugoj "part 1 of 4".

ridiculus Posted - 01/05/2022 : 20:50:39
https://hyakumonogatari.com/2014/05/01/shigeru-mizukis-the-dunwich-horror/

Za sada ovoliko, a ja eventualno mogu da priložim fotografije mog primerka - ali knjiga je mala, a debela, što znači da nije mnogo savitljiva, i neće se mnogo videti.
Vlaadisha Posted - 01/05/2022 : 18:09:13
quote:
Originally posted by ridiculus

Meni je Craig i generalno bolji izbor za adaptaciju Lovecrafta. Corben je kralj, ali njegov crtež je groteskan od samog početka, i nema tu dozu prividnog realizma ispod čije površine se krije ludilo i groza, i koja je potrebna za taj zadatak.

ovaj prvi autor (sa prethodne strane) je tražio fidbek pa sam mu onako, između redova, natuknuo da bi njegov stil možda više odgovarao nekim drugim temama, možda ličnim pričama... kaže on, brate, neće niko to da plati

ostaješ dužan mizukija
ridiculus Posted - 01/05/2022 : 08:03:48
Meni je Craig i generalno bolji izbor za adaptaciju Lovecrafta. Corben je kralj, ali njegov crtež je groteskan od samog početka, i nema tu dozu prividnog realizma ispod čije površine se krije ludilo i groza, i koja je potrebna za taj zadatak.

Šigeru Mizuki je takođe prenosio Lovecrafta u strip, i imam neke zbirke njegovih priča iz 1950-ih i 60-ih, ali sve je to vrlo slobodno i ne sledi strogo original. Bar koliko se sećam - moraću da pogledam ponovo.
Vlaadisha Posted - 01/05/2022 : 06:15:00
i pored corbena (gore), moram da priznam da mi je ova poslednja verzija (dole, by johnny craig) najdraza, mozda zato sto sam je citao kao klinac (u horroru, cini mi se?)

5/5



Vlaadisha Posted - 01/05/2022 : 06:08:55
4/5





Vlaadisha Posted - 01/05/2022 : 06:06:52
3/5





Vlaadisha Posted - 01/05/2022 : 06:03:34
2/5







Vlaadisha Posted - 01/05/2022 : 06:01:27
nekoliko interpretacije lovecraftove priče muzika ericha zanna

ko je promašio fudbal, a ko gol?

1/5









Vlaadisha Posted - 01/05/2022 : 05:54:24
kad je bollandov crtež zakasnio jedan dan, u marvelu su na brzinu dali texeiri da po brianovoj skici uradi naslovnu "za juče"



originalna je potom podeljena kao poster

Vlaadisha Posted - 18/04/2022 : 20:45:55
galactus, originalni kolor vs reprinti



Peyo Posted - 01/02/2022 : 17:29:48
quote:
Originally posted by jaki

mene ta "biljka" na drugoj slici podsjeća na nešto samo ne mogu točno odrediti što?



Znači zato se ti od toga suzdržavaš ?
Vlaadisha Posted - 01/02/2022 : 17:11:27
quote:
Originally posted by jaki

mene ta "biljka" na drugoj slici podsjeća na nešto samo ne mogu točno odrediti što?

vagina dentata
alexts Posted - 01/02/2022 : 17:01:39
prepoznao sam Adamsa, pre nego ugledah potpis
jaki Posted - 01/02/2022 : 16:54:12
mene ta "biljka" na drugoj slici podsjeća na nešto samo ne mogu točno odrediti što?
Peyo Posted - 01/02/2022 : 15:04:52
Prva verzija je krajnje jeziva i dinamična.

Druga spram nje djeluje skoro umirujuće. Kao da je najveća opasnost od lošeg zadaha ove biljke, a ne od glockanja kostiju.
Poli Posted - 01/02/2022 : 14:44:23

Zbog kostura? :D


Vlaadisha Posted - 01/02/2022 : 14:29:16
kad smo vec digli topic, evo dve verzije iste naslovne (prva cenzurisana?)

Vlaadisha Posted - 01/02/2022 : 14:26:39
quote:
Originally posted by Peyo

U hipu sam se oznojio od strave.

Mislio sam da se ovo odnosi na Bersekera.

To bi nadmašilo i Nejtanovića.

haha
Peyo Posted - 01/02/2022 : 13:23:14
Ili ipak je samo što je isto i u originalu?
Peyo Posted - 01/02/2022 : 13:20:06
U hipu sam se oznojio od strave.

Mislio sam da se ovo odnosi na Bersekera.

To bi nadmašilo i Nejtanovića.
jagodanbg Posted - 01/02/2022 : 09:41:54
quote:
Originally posted by Vlaadisha

keanu reeves pise strip brzrkr, koji umesto najavljenog ima novog crtaca. vitti vs garney:














Vlaadisha Posted - 23/10/2021 : 03:17:53
"ninjak", pulido vs lobel






...



ridiculus Posted - 16/04/2021 : 16:03:45
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Je l' ova tabla? Koliko ovde znace ovi uspravni paneli...



Ne ume puno crtača efikasno da ih upotrebljava. Miller je jedan od majstora u tome.

Daredevilov svet je vertikalan.
Vlaadisha Posted - 16/04/2021 : 15:14:13
quote:
Originally posted by jaki


ovaj zadnji primjer ko danas holivud

Citat preuzet sa iste stranice gde sam nasao i primer:

quote:
"Integrate Negroes and Negro activities into all aspects of coverage and content, including newspaper articles and television programming. The news media must publish newspapers and produce programs that recognize the existence and activities of Negroes as a group within the community and as a part of the larger community."
-Kerner Commission Report of 1968 (also known as the Report of the National Advisory Commission on Civil Disorders)



Inace, autor objasnjava da je normalna praksa bila da se u reprintima prepravljaju frizure i odeca (ovo sto je Jozzinelli pomenuo na prethodnoj strani topica). Srecom, ljubitelji superheroja su manje marili za modu nego citateljke ljubavnih stripova pa je Buscema mogao da crta fedore do kraja karijere.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000