forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Upravljanje novcem

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 03/05/2020 : 15:20:59
Tema je o novcu i ulaganju.
Trošenje i ulaganje, ideje, vlastita iskustva i ostalo.


Kako raspolažete novcem?
Koji je najbolji način " držanja " novca?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zlotvor Posted - 15/05/2020 : 19:24:56
Fale kriptovalute.
MSBlueberry Posted - 13/05/2020 : 22:26:46
quote:
Originally posted by zeljko

osobno nikakva osjecaja nemam prema zlatu
za ne povjerovati... ni sam ne znam zasto



ja znan, nisan ga ima puno!
Dranki Posted - 13/05/2020 : 10:29:05
quote:
Originally posted by fandango
Stednja u banci, ovisi. Kamate su vecinom slabe ili nikakve. Orocena stednja mozda, ali mislim da trebas imati vise love koju si voljan vezati na duzi rok. Samo se u tom slucaju po meni isplati. I kamata mora biti pristojna.



Nedavno sam razgovarao sa direktorom moje banke, potvrdio je ono što već znamo čitajući vijesti, a to je da štednja nema budućnost. Centralne banke uvode negativne kamate i žele se riješiti keša i tako preuzeti 100% kontrolu nad našim novcem, da bi nam u budućnosti po potrebi mogli činiti ovakve stvari.

Između ostalog i ova epidemija je pokazala da je jedina sigurna investicija ona u opipljive stvari, nekretnine i zlato.
DiSkAcH Posted - 12/05/2020 : 10:08:37
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Tonka24

200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!



Prvo nije riječ samo o plaći, nego je čovjek naveo i otpremninu.
A i prije toga je napisao plaću, 7200kn.
Ugl za hr pojmove, ovo je vanserijski, premda realno i dalje premalo.

EDIT: @Tonka: Može tvoja definicija i eventualni primjer tvog normalnog i nenormalnog posla?
Recimo što sada radiš; ako je preosobno, zanemari.


Mislio sam više u vezi plaće.
U tom smislu oko nekih 4000 do 5000 kn.
7200 kn za Hrvatsku je dosta velika plaća, mislim da za većinu plaća od 5000 kn na više, treba dobra škola.
Ne znam kakvo je stanje sada.
Trenutno radim u klinici, prije sam radio u hotelu.



A ne znam kad si prošao ća, ali situacija je mrvu bolja, tj bila je prije ovog sranja.
Tako da su i prodavači dogurali do cca 5k kn (ovo sam najduže radio, a još imam ekipu u starim firmama), samo što su i cijene skočile, pa bi ja rekao da je platežna moć ostala ista.

Evo ja sam se spasio, ne novčano, ali tu su ostali benefiti (Nije u šoldima sve! ;)), meni je drago da više ne moram radit nedjeljom i praznicima po cijele dane, da mogu uzet GO kad mi paše bez da se moram poklat sa kolegama, da dobivam puni GO koji mi pripada po stažu i prije svega jer radim ono za što sam se školovao i ono što volim.
Ljudi sa kojim radim me poštuju i pristojni su samnom, nema deranja, prijetnji i znaš ti ko sam ja fora...
Tonka24 Posted - 11/05/2020 : 19:43:50
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Tonka24

200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!



Prvo nije riječ samo o plaći, nego je čovjek naveo i otpremninu.
A i prije toga je napisao plaću, 7200kn.
Ugl za hr pojmove, ovo je vanserijski, premda realno i dalje premalo.

EDIT: @Tonka: Može tvoja definicija i eventualni primjer tvog normalnog i nenormalnog posla?
Recimo što sada radiš; ako je preosobno, zanemari.


Mislio sam više u vezi plaće.
U tom smislu oko nekih 4000 do 5000 kn.
7200 kn za Hrvatsku je dosta velika plaća, mislim da za većinu plaća od 5000 kn na više, treba dobra škola.
Ne znam kakvo je stanje sada.
Trenutno radim u klinici, prije sam radio u hotelu.
lwood Posted - 11/05/2020 : 07:55:37
Najsiromašnija zemlja EU
DiSkAcH Posted - 11/05/2020 : 07:20:34
quote:
Originally posted by Tonka24

200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!



Prvo nije riječ samo o plaći, nego je čovjek naveo i otpremninu.
A i prije toga je napisao plaću, 7200kn.
Ugl za hr pojmove, ovo je vanserijski, premda realno i dalje premalo.

EDIT: @Tonka: Može tvoja definicija i eventualni primjer tvog normalnog i nenormalnog posla?
Recimo što sada radiš; ako je preosobno, zanemari.
Tonka24 Posted - 11/05/2020 : 01:14:14
Ako radite u Hrvatskoj neki normalan posao, svaka vam čast na tolikim ciframa, s normalnim poslom, takve cifre sam mogao samo sanjati.
DODSFERD Posted - 10/05/2020 : 23:02:10
Poznata mi ta priča u nešto izmijenjenom obliku. Meni je lik (nije poslodavac) dužan sigurno nekih 100 000 kn i nema šanse da ću ih dobiti u skorije vrijeme, a pitanje da li ikada i koliko.
Tonka24 Posted - 10/05/2020 : 19:54:13
200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!
Dr.GonZo Posted - 08/05/2020 : 08:17:04
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Dr.GonZo

prije dok mi je plata bila finih 7200 moga san trošit 3500 na stripove i slični fetiš.

Sad sa 3500 (firma propala sad na novom radnom mjestu) nit više mogu kupovat niti Libellus stripove niti knjige priko interneta nakon što mi je hakiran račun.

Sad je sve spalo na trafiku, Tisak i Muller...a tek nakon što se plate sve režije i spiza.

Počet ću štedit kad dobijen Eurojackpot... (htjeh dobiti 600-700 milijuna kn...a sad mi dobar i ovaj 5+1 sa 30 milijuna)...ovako iman sriću da mi i cura radi pa kako nemamo djece sve funkcionira još kako tako.

No, i nakon 35 god skupljanja svega to bih trebao napokon i posložiti kako treba u sobi.


Jesi čitao Bibliju? Faraonov san o sedam plodnih i sedam gladnih godina.



Jesam. Ali tesko bi se to moglo primjeniti u ovom slucaju.
Meni vise pase ona od Predatora: "Sranja se dogadjaju."

Ne bi sad bilo 7 gladnih godina da drzava funkcionira kako treba. Da sam zakonski dobio ono sto mi pripada (200 000kn od zaostalih placa i 20 god staza otpremnine) sad bi i dalje fino zivija. Nije problrm sto je firma propala nego sto ja nisam dobio ono sto sam trebao dobiti.

Dok god liso prolaze Mamici, Horvatincici, Todorici i stranacki grebatori koji ne znaju ni koliko ukradenih nekretnina imaju bit ce nam svima ajme i kuku...i mi mali se moremo jebati cekajuci pravdu.

Da baren imamo The Punishera pa da im on naplati kako treba...kad mi nemoremo.
ivanl Posted - 05/05/2020 : 15:32:18
Ima i ona stara, jos bolja; jedni sticu, drugi uzivaju, treci rasticu! Generacijski...
Dexters Posted - 05/05/2020 : 14:37:50
quote:
Originally posted by Dr.GonZo

prije dok mi je plata bila finih 7200 moga san trošit 3500 na stripove i slični fetiš.

Sad sa 3500 (firma propala sad na novom radnom mjestu) nit više mogu kupovat niti Libellus stripove niti knjige priko interneta nakon što mi je hakiran račun.

Sad je sve spalo na trafiku, Tisak i Muller...a tek nakon što se plate sve režije i spiza.

Počet ću štedit kad dobijen Eurojackpot... (htjeh dobiti 600-700 milijuna kn...a sad mi dobar i ovaj 5+1 sa 30 milijuna)...ovako iman sriću da mi i cura radi pa kako nemamo djece sve funkcionira još kako tako.

No, i nakon 35 god skupljanja svega to bih trebao napokon i posložiti kako treba u sobi.


Jesi čitao Bibliju? Faraonov san o sedam plodnih i sedam gladnih godina.
Dr.GonZo Posted - 05/05/2020 : 00:40:26
prije dok mi je plata bila finih 7200 moga san trošit 3500 na stripove i slični fetiš.

Sad sa 3500 (firma propala sad na novom radnom mjestu) nit više mogu kupovat niti Libellus stripove niti knjige priko interneta nakon što mi je hakiran račun.

Sad je sve spalo na trafiku, Tisak i Muller...a tek nakon što se plate sve režije i spiza.

Počet ću štedit kad dobijen Eurojackpot... (htjeh dobiti 600-700 milijuna kn...a sad mi dobar i ovaj 5+1 sa 30 milijuna)...ovako iman sriću da mi i cura radi pa kako nemamo djece sve funkcionira još kako tako.

No, i nakon 35 god skupljanja svega to bih trebao napokon i posložiti kako treba u sobi.
ivanl Posted - 04/05/2020 : 20:03:45
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by fandango
Fali ti ono najcesce na ovom forumu. Opcija procerdah lovu na stripove koje za 10 godina vise nitko nece htjet kupit, a nemam ih vise di ni stavit, a i zena non-stop kvoca da koji ce mi kurac jos jedno izdanje Zagora, vec imas i Extru i Klasik i LL i jel ti stvarno treba jos i Original


Malo je žena koje će čak i prelistavanjem skužiti da su u pitanju potpuno iste epizode, kažeš da je sve to različito i riješen problem.


Dovr...
Prok...
Kvr...
Moja to sve kuzi.
DODSFERD Posted - 04/05/2020 : 17:39:42
quote:
Originally posted by zeljko

osobno nikakva osjecaja nemam prema zlatu
za ne povjerovati... ni sam ne znam zasto



Mislim da si bio indijanac u prošlom životu.
DODSFERD Posted - 04/05/2020 : 17:38:38
quote:
Originally posted by fandango
Fali ti ono najcesce na ovom forumu. Opcija procerdah lovu na stripove koje za 10 godina vise nitko nece htjet kupit, a nemam ih vise di ni stavit, a i zena non-stop kvoca da koji ce mi kurac jos jedno izdanje Zagora, vec imas i Extru i Klasik i LL i jel ti stvarno treba jos i Original


Malo je žena koje će čak i prelistavanjem skužiti da su u pitanju potpuno iste epizode, kažeš da je sve to različito i riješen problem.
zeljko Posted - 04/05/2020 : 17:28:54
osobno nikakva osjecaja nemam prema zlatu
za ne povjerovati... ni sam ne znam zasto
Tonka24 Posted - 04/05/2020 : 15:11:49
@fandango
Puno ti hvala na dobrodošlici.
Također hvala na vrlo iscrpnom komentaru.
Mislio sam staviti stripove, ali nekako mi se činilo da nema smisla, iako znam da ima ljudi koji kupuju pa kasnije prodaju stripove.
fandango Posted - 04/05/2020 : 13:48:18
Pa di si, Tonka, majstore? Welcome back!

Evo malo mojih razmisljanja, bazirano na osobnom primjeru, rodjacima, prijateljima. Prvo i drugo su valjda najcesce opcije na Balkanu. Koliko se moze, i dobro je. Tko nije na Balkanu ili ima malo bolji poso, moze se i nize niz listu.

Stednja u banci, ovisi. Kamate su vecinom slabe ili nikakve. Orocena stednja mozda, ali mislim da trebas imati vise love koju si voljan vezati na duzi rok. Samo se u tom slucaju po meni isplati. I kamata mora biti pristojna.

Nekretnine - svakako. Ali sa zrncem soli. I lokacija nekretnine mora igrati ulogu. Ima praznih kuca po Slavoniji koje nitko nece kupiti i njima vrijednost stalno pada. U kucu takodjer moras konstantno ulagati. Ako ides na stanove, takodjer razmisli o lokaciji i sto s njima. Jedan moj rodjak sukcesivno dize kredite pa time kupuje stanove koje iznajmljuje i onda stanarinama isplacuje kredite i stedi za buduce stanove. Samo onda moras stanarima biti na raspolaganju non-stop. Krepa bojler, krepa stednjak, krepa frizider, pa moras takve stvari rijesiti, i to sto prije. S druge strane nikad nije imao problema s podstanarima. To je isto sreca. (Frendu je inace plan tamo pred mirovinu prodati jedan stan, rano se umiroviti i zivit od te love i ostalih renti.)

Dionice - ovisi. Tu isto treba strpljenja jer trziste stalno ide gore-dolje. Ako se hoces time aktivnije baviti, treba vremena i truda da se to sve nauci. Ako si pasivniji, kod mene naprimjer banke nude opciju stednje u dionicarskim fondovima. Mjesecno ti skidaju odredjenu svotu i ulazu umjesto tebe sukladno parametrima koje im das. Sad je trenutno trziste u komi zbog korone, ali bilo je tako i 2008. pa se oporavilo, i to jako dobro. Znaci, na stvarno dugi rok se itekako isplati.

Plemeniti metali - tu razmisljam slicno kao kod orocene stednje. Ako imas puno love i puno strpljenja. Ali nije zgorega imat nesto kod kuce, zlu ne trebalo.

Komforni zivot - naravno. Djeca - bespogovorno. To je ulaganje u njihovu buducnost. I tu ne smatram samo financijsko ulaganje, vec prvenstveno obrazovanje. Naredne dvije opcije - ne bih znao. Vlastita firma - imam podvojeno misljenje o tome. O poduzetnistvu na Balkanu ne bih, ima sigurno i dobrih primjera. Na takve ja osobno dok sam jos bio dolje nisam naisao. Nakon faksa, intervju za posao s jednom nasom vrlo cijenjenom poduzetnicom. Svelo se na to da bi najbolje bilo da ja otvorim svoju firmu da mi ona ne mora placat zdravstveno i mirovinsko i ne znam sto. Hvala i dovidjenja. Poduzetnici ovdje, to je sasvim druga prica. Ali vecinu koje znam radi od jutra do mraka, kupcima su dostupni non-stop i iskreno, nemaju placu nego prosjecnu ili malo visu od prosjeka. Poduzetnici-wunderkindi su rijetka sorta koja se potencira po medijima da bi se ekipa na to odlucila. Njima svaka cast.

Fali ti ono najcesce na ovom forumu. Opcija procerdah lovu na stripove koje za 10 godina vise nitko nece htjet kupit, a nemam ih vise di ni stavit, a i zena non-stop kvoca da koji ce mi kurac jos jedno izdanje Zagora, vec imas i Extru i Klasik i LL i jel ti stvarno treba jos i Original
NESVRSTANI Posted - 04/05/2020 : 12:41:53
quote:
Originally posted by paro

Samo tozla..


Kaže pljačkaš grobova...
ivanl Posted - 04/05/2020 : 12:38:48
quote:
Originally posted by vukozec

Skoro sve proćerdo na žene, opijate i provode, a ostalo uzalud.


George Best. No on je rekao nesto malo drugacije, al poanta je tu.
zeljko Posted - 04/05/2020 : 12:33:34
samo se računa da si potrošio ako si dao na vino i žene
vukozec Posted - 04/05/2020 : 12:27:32
Skoro sve proćerdo na žene, opijate i provode, a ostalo uzalud.
NESVRSTANI Posted - 04/05/2020 : 12:17:21
Ja ne upravljam novcem, novac upravlja samnom.
Klasični sam Hrvat. Obitelj, dvoje dice, kredit.
Štednja mi zvuči ka ime nekog lika iz bajke.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000