forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Tonto Posted - 20/03/2020 : 10:37:45
Evo ako se nekome da pričat o još nečemu osim virusa može se igrati...

Zanima me vaših Top 10 albuma u glazbi. Možda obratimo pažnju na nešto što nam je promaklo ispod radara ili čemu nismo posvetili dovoljno pažnje. Dozvoljen je samo jedan album po izvođaču i nije nužno, ali probajte sa ne više od dva livea. Redosljed nije bitan. Dozovljeno je i 5 komada memorable mentionsa.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 01/07/2020 : 18:19:07
Iznenadujuce dobri i ugodni Stone temple pilots sa ovim albumom, a napustio sam pracenje njihive karijere jos od vremena grungea. Mislio sam da ce igrati jedno ljeto, al vis' da se tipovati i na neocekivano. Glas mi je i dalje monoton, bez vecih varijacija, ali ima par finih glazbenih rijesenja. Mozda im je ovo album za 'ugodno starenje' sto niposto nije lose. Vratit cu se ovom albumu sigurno.
Tonto Posted - 30/06/2020 : 21:36:53
Meni jedno sasvim ugodno iznenadjenje. Lagano, akustično, melankolično...

Stone Temple Pilots - Perdida (2020)

ivanl Posted - 29/06/2020 : 13:36:15
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Inace pretpostavljam, da ljudi pamte albume i pjesme po nekim dogadajima koji su im bili dragi ili su im bili vazni. Ja sam intezivno slusao ovaj album neposredno prije no sto je izvrsen napad na twinse u New Yorku, pa se uvijek sjetim tog nemilog dogadaja kad ga ponovo preslusavam. Sad, istini za volju nije da nesto patim za amerikancima, jer su sami krivi za sva govna koja su promijesali po svjetu, al bas tad se nalazio moj dragi prijatelj u New Yorku, i sjecam se kako sam ga uzaludno pokusavao dobiti iz Izraela, ali sve su veze pukle i nije bio moguc nikakav poziv. Pa sam tako, i dalje intezivno vrtio ovaj album i razmisljao u kakav to novi svetski poredak ulazimo. To mi je jbg. ostalo, uz ovu glazbu. Uvjek me vrati u to dramaticno doba.

Pazi sad pričicu:
8. razred, taj dan sam nabavio Aqualung ploču. Frend dolazi po mene kako bi otišli po trećeg frenda i bauljali po kvartu. Kažem ja čekaj da poslušaš ovu pismu i pustim mu My God. Pisma završi i mi taman da ćemo krenuti kad počinju padati granate. Jedna od granata pada dvadesetak metara od ulaznih vrata našeg trećeg frenda, a geleri ih potpuno izrešetaju. Pisma traje oko 6-7 minuta, taman koliko bi nama trebalo da dođemo tamo, a kako on nije bio kući mi bi sjedili na škalinama ispred njegovih vrata čekajući da se vrati jer nam je to bio običaj.

Moj bog taj dan se zvao Ian Anderson...

Wooou!
I ostao... Drago mi je zbog vas, i to je dokaz da je r'n r jaci od svega...
vukozec Posted - 29/06/2020 : 09:43:47
Meni je on bio najmanje drag od "povratničkih" albuma (često se koristi taj izraz, ali sa tim albumom je stvarno počela Dylanova renesansa pod stare albume), no sve mi je bolji i bolji. Naročito u vožnji, jedan od omiljenih drive albuma mi je postao.

Hm, eto ideje za novi top 10 :)
Tonto Posted - 29/06/2020 : 08:34:49
quote:
Originally posted by vukozec

Ajd, evo i mojih top 10, po ključu koje sam (otprilike) najviše slušao:

Blood on the tracks
Love and theft
Desire
Freewheelin
Blonde on blonde
Time out of mind
Modern times
Highway 61 revisited
Christmas in heart
Slow train coming

Mogao je Tempest upasti ili čak Infidels. Bootlege i sl. nisam računao.

Poslušao sam, zahvaljujući ovim listama, par puta Time out of mind. Slabo sam ga slušao u životu i zanemario. Moram priznati da je puno bolji, nego što sam mislio. Trebao bi upasti na top 10.
Tonto Posted - 29/06/2020 : 08:26:51
quote:

Inace pretpostavljam, da ljudi pamte albume i pjesme po nekim dogadajima koji su im bili dragi ili su im bili vazni. Ja sam intezivno slusao ovaj album neposredno prije no sto je izvrsen napad na twinse u New Yorku, pa se uvijek sjetim tog nemilog dogadaja kad ga ponovo preslusavam. Sad, istini za volju nije da nesto patim za amerikancima, jer su sami krivi za sva govna koja su promijesali po svjetu, al bas tad se nalazio moj dragi prijatelj u New Yorku, i sjecam se kako sam ga uzaludno pokusavao dobiti iz Izraela, ali sve su veze pukle i nije bio moguc nikakav poziv. Pa sam tako, i dalje intezivno vrtio ovaj album i razmisljao u kakav to novi svetski poredak ulazimo. To mi je jbg. ostalo, uz ovu glazbu. Uvjek me vrati u to dramaticno doba.

Pazi sad pričicu:
8. razred, taj dan sam nabavio Aqualung ploču. Frend dolazi po mene kako bi otišli po trećeg frenda i bauljali po kvartu. Kažem ja čekaj da poslušaš ovu pismu i pustim mu My God. Pisma završi i mi taman da ćemo krenuti kad počinju padati granate. Jedna od granata pada dvadesetak metara od ulaznih vrata našeg trećeg frenda, a geleri ih potpuno izrešetaju. Pisma traje oko 6-7 minuta, taman koliko bi nama trebalo da dođemo tamo, a kako on nije bio kući mi bi sjedili na škalinama ispred njegovih vrata čekajući da se vrati jer nam je to bio običaj.

Moj bog taj dan se zvao Ian Anderson...
ivi skoj Posted - 28/06/2020 : 22:47:58
Bio danas sajam ploča u Križanićevoj.
Prevruće i preskupo.

ivanl Posted - 28/06/2020 : 16:13:36
Tonto Posted - 28/06/2020 : 10:42:35
Nisam ni ja izdržao, zavrtih ga jutros natašte...

Over these 12 tracks, Cave has taken the broken heart -- so openly exhibited on The Boatman's Call -- and elevated it to the place where he has learned to live, and to speak from as both an artist and a human being. Leonard Cohen stated in the song "Anthem" that "there is a crack in everything/that's where the light gets in." No More Shall We Part is a mosaic of those cracks. If this album is about anything, it is about love's ability to survive in the world. It is examined concretely and abstractly; to the point where it meditates on this theme even cinematically. In this way, Cave touches the heart in the same way Andrei Tarkovsky's films Stalker and The Sacrifice, and Wim Wenders' Wings of Desire do. There is powerful emotion here, spiritual, psychological, and romantic, without a hint of the sentimentality that would make it false. As both a singer and a songwriter, Cave's work has been transformed into something so full of depth, color, and dimension that there is simply no one except his mentors working on this level in popular music.
ivanl Posted - 28/06/2020 : 08:43:03
Eh, nisam vidis tome pridavao paznju, ali zaista ima dodirnih tocaka. Sjecam se kao jucer kad sam kupio ovaj cd u Izraelu, cim je izasao, totalno 'nasljepo', samo zato sto je Cave-ov pa se to redovno uzimalo i uzima se.
Nisam ga vadio iz linije. Iznenadenje takvom kvalitetom me 'izbacilo iz postola'. Dan danas ga slusam. Redovno. Ovaj album mi spada medu 50-tak albuma kojima se uvjek vracam. Jedan od mojih, danas vec pravih osobnih klasika. Meni Nick vise nikada ovakvo kompaktno djelo u cijelosti nije ponudio, unatoc konstantnoj njegovoj kvaliteti i individualnim bljeskovima od pjesama. Na, No more shall we part, meni nema zastoja ili nedaj boze loseg trenutka. Pravi biser od glazbe i teksta, atmosfere, produkcije, tona, tempa...sve mu je ovdje sjelo na mjesto. Dapace, nitko drugi se po meni nije priblizio ovakvoj ploci. A nije da mu nema kvalitetnih kolega konkurenata.
I micem odmah RHCP, i stavljam ovo genijalno 'plakanje' po ko zna koji put u zivotu da me malo 'sabije'.
Tonto Posted - 27/06/2020 : 21:35:41
quote:

Da ne ulazim u temu tih Dylana i Waitsova, al' Caveov, No more shall we part je remek djelo i meni ne samo njegov najbolji vec i jedan od najboljih albuma ikada.

Ja se ovdje u potpunosti slažem s tobom. Ja sam ga više od pola godine neprekidno slušao, jedva sam čekao da dođem kući kako bi upalio cd.

...a znam i zašto je tebi remek djelo, zato što ovdje zvuči kao Waters.

ivanl Posted - 27/06/2020 : 21:31:35
Inace cudim se kako su mi RHCP ponovo usli u zivot na mala vrata. Bili su mi 'zadnja rupa na svirali', nesto kao U2 zadnjih desetak godina, ali slucajno sam ih odgledao prosle godine u Singapoureu na formuli 1, i 'izbili su me iz postola'. Vratio sam im se tako da sam sebi ne vjerujem. Evo ih bas danima slusam. Nevjerovatno me dojmila ritam sekcija Chada i Fle-e u zivo. I tako evo ih preslusavam iznova i iznova, te se ne mogu nacuditi koliko kvalitetnih stvari imaju koje sam godinama zanemarivao, i pri tom ne mislim uopce na one funnky shit hitove. Mjesecima ih sa zadovoljstvom preslusavam na refule...
ivanl Posted - 27/06/2020 : 21:20:32
Da ne ulazim u temu tih Dylana i Waitsova, al' Caveov, No more shall we part je remek djelo i meni ne samo njegov najbolji vec i jedan od najboljih albuma ikada.
Tonto Posted - 27/06/2020 : 20:11:43
Ode i ovaj u Cavea

Tonto Posted - 27/06/2020 : 20:08:40
quote:
Originally posted by vukozec

To sigurno ne upada :)

Evo je:

1.No More Shall We Part(winner)
2.The Boatman's Call
3.The Good Son
4.Let Love In
5.Nocturama
6.Henry's Dream
7.The Firstborn Is Dead
8.Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus
9.Tender Prey
10.Kicking Against the Pricks
vukozec Posted - 27/06/2020 : 20:05:03
Iz glave:

1 Tender prey
2 Abattoir/Lyre
3 Boatman's call
4-10 Henry's dream/Let love in/The good son/Dig Lazarus Dig/Push the sky away/Murder ballads/Grinderman

U pričuvi Your funeral.
vukozec Posted - 27/06/2020 : 19:56:19
To sigurno ne upada :)
Tonto Posted - 27/06/2020 : 19:42:25
Super mi je kako tvoj Dylanov broj 1 nije upao kod mene ni u top 10 isto kao što moj Waits broj 1 nije upao kod tebe u top 10. Trebamo još Cavea sastavit, ne upadne li ti No more shall we part u 10 ima da te streljam. :)
vukozec Posted - 27/06/2020 : 19:28:55
Ajd, evo i mojih top 10, po ključu koje sam (otprilike) najviše slušao:

Blood on the tracks
Love and theft
Desire
Freewheelin
Blonde on blonde
Time out of mind
Modern times
Highway 61 revisited
Christmas in heart
Slow train coming

Mogao je Tempest upasti ili čak Infidels. Bootlege i sl. nisam računao.
Tonto Posted - 27/06/2020 : 16:36:46
Jel mi to pokazuješ kako se slažem s Dragašem u izboru najboljeg albuma ili mi nabijaš na nos što sam izostavio Blonde on Blonde?

Stavljanje novog albuma na listu mi je bezveze, prerano je za tako nešto, dojmovi se trebaju slegnuti.
...i pokenjam im se ja na liste bez Pat Garreta.
vukozec Posted - 27/06/2020 : 16:03:29
quote:

Uspio sam složiti top 10 za Bob Dylana. Ovim redosljedom...

1.Highway 61 Revisited (winner)
2.Pat Garret & Billy The Kid
3.Desire
4.Slow Train Coming
5.The Freewheelin
6.Nashville Skyline
7.Bringing It All Back Home
8.Street Legal
9.Modern Times
10.John Westley Harding

ivanl Posted - 23/06/2020 : 13:58:18
quote:

Ivane, evo Đonijeve reakcije. Ovako nešto sam i očekivao...

https://www.index.hr/magazin/clanak/stulic-napao-bivseg-bubnjara-azre-zivotinja-lopov-i-lazljivac-bio-i-ostao-nula/2192329.aspx

Dragi, steta sto je jedan od najvecih genijalaca rocka ikad, ovako propuvao. To cu ti reci iz prve ruke, jer mi je najbolji prika deset godina odrzavao kontakt i prepiske sa samoizgnanim genijalcem. Svasta ti je u njegovoj glavi sad, znam iz prve ruke, vjeruj. Ima i dosta kazeta snimljenih dugih razgovora. Da ti sad nista ne pisem, pustimo to tako. Sjecajmo ga se onako kakav je i bio; najveci. A i sam sam s njim par puta pricao. I s Leinerom. No i svasta seru i lijepe po nasem genijalcu. Svasta mu dodaju i oduzimaju pa nemoj sve ni vjerovati napisanom.
Leiner je jedan od najboljih bubnjara ikad. Lezernog leprsavog raskosnog stila vrhunske tehnike i razornog udarca. To mu nitko nikad ne moze uzesti, pa ni Johnny ako je ovo cak i rekao/napisao osobno. A ja eto sumnjam u to. Boris Leiner je na svom instrumentu uz rame geniju Stuartu Copelandu, a ja veci kompliment ne znam izreci.
Knjizicu sam, Sve bio je ritam, jucer procitao. Eksplicitna je mjestimicno. Zacudujuce vulgarna. Ali to je vjerovatno tako bilo kod svih velikih bendova na velikim turnejama. Ja zamjeram malo podataka. Trebalo je biti vise price i podataka za tih deset godina provedenih s velikim ceremonijal mestrom. Nije mi jezik, ni stil pisanja problem. Problem mi je malo toga napisano a toliko toga dozivljeno. Pa prokrstarili su cijelu Jugu
Ja sam ih sest puta gledao. Ja bi vise napisao o tih sest koncetata nego on kao autor ove knjige za svojih tisucu nastupa s Branimirom. Bas sam nekidan gledao svoje fotke s Stulicem, Leinerom, Padenom i Kippom. Njihove autograme jos cuvam u Zadovoljstini i neka tako taj mit i ostane. Zatvoren i sacuvan. Da se samo koji put otvori kad je tuga oko srca prevec snazna. Pustimo to. Tko je vidio zna istinu i nosi je sa sobom do cistine na kraju puta, kad dode vrijeme i za to. Tko nije jebiga osobno osjetio, sto god ti netko drugi kaze i napise nema svrhe jer nisi bio osobni svjedok.
Tonto Posted - 22/06/2020 : 20:10:25
Ivane, evo Đonijeve reakcije. Ovako nešto sam i očekivao...

https://www.index.hr/magazin/clanak/stulic-napao-bivseg-bubnjara-azre-zivotinja-lopov-i-lazljivac-bio-i-ostao-nula/2192329.aspx
ivanl Posted - 20/06/2020 : 08:57:22
Pa Ivi naci ce se nesto. Naci. Samo kad te nije 'oprao' British steel, onda huh... ali probat cemo nesto u buducnosti, mlad si, naucit ces. Ima vremena
Tonto Posted - 19/06/2020 : 22:48:24
Ja sam probao ovih dana sa bendom kojeg su mnogi proglasili nasljednicima van der graafa. Nije mi prvi put da pokušavam, ali rezultat je i dalje isti - brzo me umore. Mislim da je problem u preekscentričnom vokalu...ali kvalitetu im ne mogu osporiti, bubnjar me oduševljava.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000