forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 9 - Zemlja jedan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2019 : 19:45:33


“Prvi put u dugo vremena možemo vidjeti Batmanove oči. Ta se promjena može učiniti malo značajnom. Nije tako. Johns i Frank znaju da se prava Batmanova privlačnost krije u onome što se skriva u njemu. Sada nam daju da bacimo nov novcat pogled koji oduzima dah… iznutra i izvana.”
– Brad Meltzer, romanopisac New York Timesa i autor IDENTITY CRISIS

“Nakon što su uspješno iznova osmislili Čovjeka od čelika u SUPERMAN: SECRET ORIGIN, Geoff Johns i Gary Frank uložili su svoj talent u Brucea Waynea i još jednom dokazali da se legenda o Batmanu u pravim rukama još uvijek može oblikovati. Alfred kao bivši kraljevski marinac, Pingvin kao istinski jeziv, sadistički zlikovac. Sjajno.”
– David Goyer, koautor filmova BATMAN: POČETAK, VITEZ TAME: POVRATAK i ČOVJEK OD ČELIKA

“Baš kada ste pomislili da priča o Batmanu ne može biti svježa, stižu Johns i Frank i spektakularno vam dokazuju da niste u pravu. Originalan, iznenađujuć i osjećajan, BATMAN: ZEMLJA JEDAN stip je koji morate pročitati.”
– Damon Lindelof, koautor i izvršni producent Izgubljenih

MRAČNI VITEZ ZA NOVU GENERACIJU
Ako mislite da poznajete ovu priču, varate se.

Batman nije junak.
On je samo čovjek.
Grešan, ranjiv, ljut.
U Gotham Cityju, gdje je nemoguće razlikovati prijatelja od neprijatelja, put Brucea Waynea da postane Batman ispunjen je preprekama više nego ikada. Wayne je usredotočen na kažnjavanje pravih ubojica svojih roditelja i korumpirane policije koja im je dopustila da se izvuku, i njegova žeđ za osvetom pokreće njegovu ludu borbu u kojoj ga nitko, čak ni Alfred, ne može spriječiti.

U tradiciji bestselera New York Timesa, scenarist Geoff Johns i crtač Gary Frank u ovome dugoiščekivanom crtanom romanu DC Comicsa osmišljavaju novu mitologiju Mračnog viteza, u kojoj ne valja očekivati ništa poznato.

Batman 9 • Zemlja jedan • 304 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Geoff Johns • Crtež Gary Frank • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-9-zemlja-jedan/596/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Živs Posted - 03/02/2024 : 13:32:06
Zabavno. Dinamično i pitko. Radnja se brzo odvija i nema praznog hoda. Uspješno poigravanje općim mjestima.
Crtež čist, dobar, na momente bombastičan. Oni kadrovi na punoj stranici ili dvije baš ostavljaju dojam.
Ne spada u najviši rang, al je dobar Batman.
izivko Posted - 01/03/2022 : 01:26:47
Batman - Erde Eins 1-3

Priča je prejednostavna za moj ukus, predvidljiva je i nema nekih iznenađenja. Dobro, ovdje i nema baš mjesta za neka iznenađenja, reći će netko. Ali opet...

Autori su ubacili masu likova, nema ko nije dobio svojih 5 minuta. Jedino fali Joker. Ili ne fali?
Crtež odličan iako bi volio da je malo prljaviji. Posebno su dobre scene akcije.

Čini mi se da će ovdje biti i 4. dio.

Vrlo dobar Batman.

- Dobra mačka!




sumohrvat Posted - 08/02/2022 : 09:19:31
Stanje na skladištu me natjeralo da jučer kupim ovaj strip i najbolja ocjena mu je to što sam ga već pročitao. Crtež po mom guštu.
Peyo Posted - 09/05/2021 : 14:33:28
quote:
Originally posted by swamp thing

... EO je solidan, ništa više od toga. Mislim da sam mu ja dao 7/10 ....
Nisu me te promjene impresionirale, zapravo su dosta kozmetičke, nisam primjetio pretjerani uticaj na Betmena kao lika i na radnju.



Strip je crtački bolji nego scenaristički.

Ne smeta me inače scenaristički propuh (nategnute situacije/scene/karakterizacija) u ovakvim stripovima, osim kada se pokušava nešto načiniti realističnim i kad je to nemoguća misija pa onda to djeluje više tragikomično nego zabavno i neopterećujuće za čitanje. Bruce Wayne mi je ovdje rijetko antipatičan lik.

Crtački povremeno sa spektakularnim scenama, iako me oduvijek smetalo kada bi Batsov plašt bio prikazivan u veličinama poput kazališne zavjese/vjenčanice.

Nategnuta sedmica prije svega zbog crteža.
anto Posted - 21/03/2021 : 20:51:40
zaboravih reći,dodatni plus Zemlje jedan je totalni izostanak pretencioznosti što mi je velika mana nekih zvučnih Betmena.
vidim da je i kromvel spomenuo isto.
Red Marquis Posted - 21/03/2021 : 15:20:03
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Vampir je smeće, drugi najgori Betmen objavljen na ovim prostorima posle Prokletih. Al s obzirom da ti se ovaj drugi svideo, daj mu šansu :)

Od šišmiša sam davno odustao, ali teško mi je zamislit da postoji nešto gluplje od Kulta... dođe mi da provjerim.


Delom je i do mene, jer prezirem spoj horora sa Betmenom. Inače mi se kenja od svega sa vampirima. A još kad vidim font a la Rabinov mačak, to bude to.
Uz dva gore spomenuta, ispred Kulta bih dodao još možda samo Betmena koji se smeje.
Tonto Posted - 21/03/2021 : 14:34:36
quote:
Originally posted by Red Marquis

Vampir je smeće, drugi najgori Betmen objavljen na ovim prostorima posle Prokletih. Al s obzirom da ti se ovaj drugi svideo, daj mu šansu :)

Od šišmiša sam davno odustao, ali teško mi je zamislit da postoji nešto gluplje od Kulta... dođe mi da provjerim.
anto Posted - 21/03/2021 : 13:55:15
quote:
Originally posted by Red Marquis

Opet smo na listoj liniji. Doduše nisam ni sumnjao da će ti ovaj Bets "leći".



evo ga sneg pada;ozbiljno
Red Marquis Posted - 21/03/2021 : 13:43:43
Opet smo na listoj liniji. Doduše nisam ni sumnjao da će ti ovaj Bets "leći".
anto Posted - 21/03/2021 : 13:25:56
Stripovsko peto i po čulo nakon pročitanih par komentara o ovom stripu mi je reklo da je ovo pravi Bets za mene,i nije pogrešilo;nakon Milerovih "besmrtnih" Povratka mračnog viteza i Godine prve,ovo mi je najbolji Betmen (Strašni vic mi je previše kratak,pa ga izostavljam sa spiska najboljih,ali svakako mi je odličan).

Zemlja jedan je izvesna verzija Godine prve,ali iz nekog novog aspekta - Gordon je stari ratni drug Tomasa Vejna,Martino devojačko prezime je Arkam,Pingvin je gradonačelnik Gotama... većina likova su dobili neku novu dimenziju.Sam Brus Vejn pravi greške na početku,ima dosta nesigurnosti,sumnje u samog sebe...
U pitanju je jedan "nesuperherojski" Betmen,baš kako meni paše.

Crtež je čist i jako dobar,bolje odlične,i sve to izgleda top na velikom formatu.

Drugi deo mi je nešto slabiji od prvog,a baš se radujem i tom trećem,kojeg ćemo valjda ideti uskoro.

tom I 5/5
tom II 4.5/5

najtoplija preporuka i onima koji ne mirišu ovog junaka
DzekDenijels Posted - 17/01/2021 : 18:11:41
Šta očekivati od junaka o kome se gotovo sve zna?
I to u priči koja je već ispričana toliko puta...
Najjednostvanije, očekivati mnogo.

Priča o borbi sa dva protivnika (Penguin I Riddler) kroz koju nam Johns provlači početak legende o Batmanu, tj. prikazuje transformaciju Bruce Wayne-a u Batmana. I to na jedan drugačiji, moglo bi se reći “realniji” način.

Ovde Bruce/Batman ima sve one mane običnog čoveka, nije nepobediv, pokušava, greši, ali ne odustaje, traži pomoć, pokazuje sve svoje emocije...
Sve ono što znamo je već tu, dobro poznate legende, onaj mračni Gotham koga treba očistiti od zlikovaca, Bruce-ovi prijatelji, Batman-ovi neprijatelji...i svi oni prikazani na jedan drugačiji način, koji se meni baš svideo.

Ovo su u stvari 2 odvojene i zaokružene priče koje se nadovezuju jedna na drugu, dinamične i zabavne, osmišljene da i nekoga ko nikada nije čitao Batmana uvuku u taj mračni svet Gotham city-ja, a nama ostalima prikažu jedan nov pogled na staru legendu.
Karakterizacija likova je odlično urađena, razvoj događaja ih često vodi u neočekivanom pravcu koji će promeniti njihove stavove i pogled na svet. Posebno mi se svidelo ubacivanje u priču Killer Croc-a i naravno Catwoman koja i najavljuje novi nastavak (što me baš raduje).

Frank je po meni odradio odličan posao.
Crtež je odličan, vrlo dinamičan, akcione scene odlično urađene, kadrovi tih scena, krupni kadrovi lica, očiju, kadrovi iz bezbroj uglova koji daju onaj filmski šmek samom stripu...Izvanredno.

Samo Fibrino izdanje je SAVRŠENO !!!
Meni je ovo mnogo bolje nego klasičan američki format. Crtež dolazi do izražaja, slike su veće, pojedine su kao pravi posteri, sve je tako moćno, superherojski...

Ovo je obavezna literatura ne samo za nas koji čitamo Batmana, već i za sve ljubitelje stripa.
Ostaje u mojoj kolekciji, naravno...
going going Posted - 13/01/2021 : 20:36:04
Ah, konacno ljudi krecu da uvazavaju Zemlju jedan Betmena, a trubim o njemu skoro vec godinu dana!
Chui Posted - 13/01/2021 : 18:13:47
quote:
Originally posted by Shaner

Nakon onih Azzarellovih dosadnih papazjanija, ovo mi je došlo k'o melem na ranu. Da se razumijemo, nije u pitanju neki bezvremenski klasik (bar mislim, vrijeme će pokazati), ali riječ je o sasvim dobrom stripu sa glavom, repom i svime između. Posebno mi se sviđa kako su uklopljeni klasični Batmanovi protivnici. Iako su mi neki ovdje izrazito odbojni, svi imaju svoje smislene uloge i integralni su dio cijele priče, za razliku od recimo TLH gdje djeluju na silu ugurani. Ok, ne baš svi, Catwoman je tu samo da bi bila (vjerojatno kao uvod u treći dio), ali uvrštena je na (meni) izuzetno simpatičan način. Ima tu i malo patetike i neuvjerljivih trenutaka, ali generalno sam zadovoljan pričom. S druge strane, isto ne mogu reći za crtež. Naravno, sve je to zanatski dobro nacrtano, ali stilski nikako nije po mom guštu (kolor da ne spominjem). Spomenuti TLH mi je po tom pitanju daleko bolji/bliži. Ipak, ovo mi je (za sada) najbolji Batman nakon Svetog Trojstva i svakako ću čitati i treći dio kad izađe. Tko zna, možda me na kraju preokrene i po pitanju vizualnog dijela.





Slažem se sa večinom tog što si naveo, crtež ni meni na prelistavanje nije iz prve sjeo pa sam ga uzeo zadnjeg u turi al kad sam ga pročitao dosta dobro mi je sjeo. Ima nešto u ekspresiji lica, prijenosu emocija, zapravo odlično prati cijeli koncept koji želi biti malo realističniji sa ljudima od krvi i mesa :))))
Shaner Posted - 13/01/2021 : 16:26:35
quote:
Originally posted by Red Marquis

Dobro je, ima još nade za tebe.
Mada si za moj ukus bio preblag prema Azzarellu


Ajd' da jednom i to pročitam ovdje.

Red Marquis Posted - 13/01/2021 : 14:12:17
Dobro je, ima još nade za tebe.
Mada si za moj ukus bio preblag prema Azzarellu
Shaner Posted - 13/01/2021 : 11:27:08
Nakon onih Azzarellovih dosadnih papazjanija, ovo mi je došlo k'o melem na ranu. Da se razumijemo, nije u pitanju neki bezvremenski klasik (bar mislim, vrijeme će pokazati), ali riječ je o sasvim dobrom stripu sa glavom, repom i svime između. Posebno mi se sviđa kako su uklopljeni klasični Batmanovi protivnici. Iako su mi neki ovdje izrazito odbojni, svi imaju svoje smislene uloge i integralni su dio cijele priče, za razliku od recimo TLH gdje djeluju na silu ugurani. Ok, ne baš svi, Catwoman je tu samo da bi bila (vjerojatno kao uvod u treći dio), ali uvrštena je na (meni) izuzetno simpatičan način. Ima tu i malo patetike i neuvjerljivih trenutaka, ali generalno sam zadovoljan pričom. S druge strane, isto ne mogu reći za crtež. Naravno, sve je to zanatski dobro nacrtano, ali stilski nikako nije po mom guštu (kolor da ne spominjem). Spomenuti TLH mi je po tom pitanju daleko bolji/bliži. Ipak, ovo mi je (za sada) najbolji Batman nakon Svetog Trojstva i svakako ću čitati i treći dio kad izađe. Tko zna, možda me na kraju preokrene i po pitanju vizualnog dijela.

Chui Posted - 16/12/2020 : 21:11:55
quote:
Originally posted by alexts

Dobar je Vampir.

Moguće Fibrino izdanje bi moglo da izbegne zamke nečitljivosti pisanog fonta i sl. Dovoljno velika slova, manji razmak između redova, čitak font, veći format itd.


Sad sam online prelistao vampirsku trilogiju, prava poslastica, izgledala bi mega vrhunski u Fibrinom formatu :)
Chui Posted - 16/12/2020 : 19:25:06
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Paka01

Ja bi sve Batmane od Kelleya Jonesa na velikom formatu jedan od najdražih mi crtača uopće.


Uz tebe sam Paka druze moj, to bi bilo fenomenalno.


+1
alexts Posted - 16/12/2020 : 18:44:23
Dobar je Vampir.

Moguće Fibrino izdanje bi moglo da izbegne zamke nečitljivosti pisanog fonta i sl. Dovoljno velika slova, manji razmak između redova, čitak font, veći format itd.
Chui Posted - 16/12/2020 : 18:40:56
quote:
Originally posted by going going

Vampira nikako da procitam zbog onog uzasnog fonta pisanih malih laticnih slova.
Moracu da se nateram nekako.


To Markos lako rješava :)))
john connor Posted - 16/12/2020 : 18:20:43
quote:
Originally posted by Paka01

Ja bi sve Batmane od Kelleya Jonesa na velikom formatu jedan od najdražih mi crtača uopće.


Uz tebe sam Paka druze moj, to bi bilo fenomenalno.
Paka01 Posted - 16/12/2020 : 18:08:20
Ja bi sve Batmane od Kelleya Jonesa na velikom formatu jedan od najdražih mi crtača uopće.
john connor Posted - 16/12/2020 : 18:05:10
Vampir je sjajan, stara skola. Na Fibrinom velikom formatu bila bi milina...
going going Posted - 16/12/2020 : 17:26:03
Vampira nikako da procitam zbog onog uzasnog fonta pisanih malih laticnih slova.
Moracu da se nateram nekako.
Chui Posted - 16/12/2020 : 17:21:22
quote:
Originally posted by Red Marquis

Vampir je smeće, drugi najgori Betmen objavljen na ovim prostorima posle Prokletih. Al s obzirom da ti se ovaj drugi svideo, daj mu šansu :)


Haha znači ima nade :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000