forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 24/03/2009 : 14:16:32
Evo topica i o serijama..

Meni najbolja - The Sopranos
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ridiculus Posted - 17/10/2020 : 20:32:47
Kada gledaš sa razmakom između epizoda onda imaš vremena da razmisliš o onome što si video i utisci su snažniji. Kad pogledam 8 epizoda u nizu zaboravim 90% toga što sam video. S druge strane, tako ne mo'š videti mnogo materijala, pa čuvam takvu naviku samo za specijalne ili najdraže serije. Ili da ova izlazi tim ritmom, pa nema druge.

Evo, baš ovih dana gledam - takođe na Prime-u - Jacka Ryana, ali po jednu epizodu dnevno.
Windwalker Posted - 17/10/2020 : 19:51:20
Znam, htio sam reći nije problem za mene.
Svejedno mi je jel neka serija na američkoj kablovskoj televiziji ili streaming servisu kojeg nemam.
Gledam ih na isti način.
Expanse sam 3 godine pratio na tjednoj bazi i onda 1 godinu sve odjednom.
No neće mi biti problem vratiti se na staro.
ridiculus Posted - 17/10/2020 : 18:44:20
quote:
Originally posted by Windwalker

Sve sezone osim 4. su išle u tjednom ritmu, tako da ovo nije neka novost niti problem.

Jeste za Amazon. Kablovska televizija pušta epizode jednom nedeljno, ali servisi za strimovanje (Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, itd) puštaju čitavu sezonu zajedno. Drugu sezonu The Boys su pustili drugačije, u nekoj mešanoj varijanti, pa možda sad misle da će odziv biti bolji i kod ostalog.
Beren Posted - 16/10/2020 : 21:36:14
quote:
Originally posted by panzer

https://eu.usatoday.com/story/entertainment/tv/2020/10/14/michael-c-hall-return-serial-killer-dexter-showtime-revial/3657521001/

Windwalker Posted - 16/10/2020 : 17:11:25
Ma ok, al glavno da su stigli snimiti sezonu, jer ovaj virus sve koči.

Sve sezone osim 4. su išle u tjednom ritmu, tako da ovo nije neka novost niti problem.
risbozg Posted - 16/10/2020 : 15:11:44
quote:

Drago mi je da su uspjeli snimiti novu sezonu jednog od najboljih SF serijala današnjice.

ali tek 16.12.2020 kreće u tjednom ritmu ..jedva čekam..a veliko finale tj. 10 epizoda 03.02.2021..
risbozg Posted - 16/10/2020 : 15:05:54
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by zeljko

me ne zanima ni sise i sex u serijama

E sad si me razocarao zeljko.

+1
DiSkAcH Posted - 16/10/2020 : 13:16:45
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jel geldao netko Ratched?
Ja nisam, ali me zanimaju dojmovi, po traileru i opisu djeluje jako dobro.

Naravno da jesam, čim je serija izašla.
Jesi li gledao seriju American Horror Story? Ako da, onda ovo ne propuštaj. U suštini, ovo je Netflixov AHS, ljudi iza i ispred kamere su dobrim dijelom jedni te isti. Način naracije, tematika, to jeste AHS, iako nije oficijelno.
U suštini radnja se odvija oko sestre Ratched, koja je poznata kao opasna sestra u filmu Let iznad kukavičjeg gnijezda, ali u suštini tu se završava svaka sličnost sa pomenutim filmom.
Ovo je AHS, 1:1.

Nisam gledao AHS, ali ovo ću def gledati jer mi se čini dobro. ;)
Previše toga ima i za gledat, igrat, čitat...a debelo premalo vremena. :(
King Warrior Posted - 16/10/2020 : 12:48:14
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Naravno da jesam, čim je serija izašla.
Jesi li gledao seriju American Horror Story? Ako da, onda ovo ne propuštaj. U suštini, ovo je Netflixov AHS, ljudi iza i ispred kamere su dobrim dijelom jedni te isti. Način naracije, tematika, to jeste AHS, iako nije oficijelno.
U suštini radnja se odvija oko sestre Ratched, koja je poznata kao opasna sestra u filmu Let iznad kukavičjeg gnijezda, ali u suštini tu se završava svaka sličnost sa pomenutim filmom.
Ovo je AHS, 1:1.
panzer Posted - 15/10/2020 : 08:29:33
https://eu.usatoday.com/story/entertainment/tv/2020/10/14/michael-c-hall-return-serial-killer-dexter-showtime-revial/3657521001/
panzer Posted - 14/10/2020 : 13:19:48
https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/12923170/conchata-ferrell-dead-heart-attack-two-half-men/
DiSkAcH Posted - 13/10/2020 : 14:13:01
manhunter Posted - 11/10/2020 : 22:34:36
Završio sam Raised by wolves.
Pomešana osećanja, ne znam šta da kažem. Sa jedne strane se serija poboljšava kako ide ka poslednjoj epizodi (gluma, dinamika, likovi) , a sa druge se pogoršava (zbog određenih plotova).

Kako god, čeka se sledeća sezona.
Mr. Bushido Posted - 11/10/2020 : 21:50:49
going going Posted - 11/10/2020 : 17:15:55
quote:

me ne zanima ni sise i sex u serijama

E sad si me razocarao zeljko.
zeljko Posted - 11/10/2020 : 16:49:26
Nisam gledo pa pitam
Al me odbija broj sezona i da je ipak stara serija
Ne gledam serije starije od godinu :D
A vala ni akcija me ne zanima ni sise i sex u serijama
ridiculus Posted - 11/10/2020 : 16:38:18
Prednost Banshee-ja je što sadrži i veliku količinu drame (i melodrame, ali vrlo dobre).

Warrior je sličan, vrlo dobar i sviđa mi se kako se razvija u tekućoj drugoj sezoni.
vice Posted - 11/10/2020 : 15:29:01
quote:

Sta je to dobro u banshee

Opet gunđaš.

Banshee je najbolja serija/hommage B akcićima ikad i ne mogu je dovoljno preporučit.
ridiculus Posted - 10/10/2020 : 20:34:37
quote:

Koncept; kasting; gluma; kamera; montaža; muzika; zvučni dizajn; koreografija borbi, neprevaziđena na televiziji; verovatno i dijalozi (jednostavni, ali dostojni biblije)... To mi je odmah palo na pamet, ali verujem da se može naći još. Nekoliko prvih epizoda luta i traži pravi ton, i četvrta sezona je slabija, ali bar se završava - i to su je beskompromisno završili (tj. seriju), a ne prekinuli.

Prilično dobro za seriju koja se u suštini smatra akcionom.
zeljko Posted - 10/10/2020 : 20:27:29
ridiculus Posted - 10/10/2020 : 19:40:01
quote:

Ako vam se sviđa Antony Starr kao glumac, onda velika preporuka za Banshee.
Zapravo, velika preporuka za Banshee čak i ako ne znate tko je Antony Starr.
U svakom slučaju, velika preporuka za Banshee.

Naravno, to je verovatno jedna od najboljih serija koje sam gledao, i sigurno jedna od najuzbudljivijih.

I Tom Pelphrey iz Banshee-ja razbija na drugim projektima.
Windwalker Posted - 10/10/2020 : 19:29:38
Ako vam se sviđa Antony Starr kao glumac, onda velika preporuka za Banshee.
Zapravo, velika preporuka za Banshee čak i ako ne znate tko je Antony Starr.
U svakom slučaju, velika preporuka za Banshee.
ridiculus Posted - 10/10/2020 : 15:44:54
quote:
Originally posted by don_draper

The Boys, 2.sezona

Nema tu puno promjena u odnosu na prethodnu sezonu, i dalje podosta nabrijano, eksplicitno i adrenalinski. No, upravo to što nema nikakve nadogradnje u odnosu na solidnu prošlu sezonu je kod mene rezultiralo prilično mlakim dojmom. Radnja na momente živne, sve je jako predvidljivo, likovi neizgrađeni (iako je bilo pokušaja da se izgrade) i sve se na kraju svede na neki brutalni fight i gory scene što je prilično jeftin plotting sve skupa. Novi likovi mi nisu sjeli, Homelander je i dalje tu nositelj serije. Nimalo impresivno, osrednje s tu i tamo nekim bljeskom i umješnosti scenarista. Ukratko, serija za razbibrigu i ništa više od toga.

Mi smo onda gledali različite druge sezone serije The Boys, verovatno. Iako još nisam gledao poslednju epizodu, istekla mi pretplata, pa ne mogu ništa do ponedeljka. Izbegavam društvene mreže ovih dana, jer spojleri su svuda!

Retko kad naletim na mišljenje gde se ne slažem ni sa jednom izrečenom stavkom, a ovo tvoje je upravo to. Istina, moglo bi se reći da se slažem sa time da Homelander nosi seriju, ali čak i to se može tumačiti drugačije: seriju - ili bar največi njen deo - nosi Antony Starr, ne Homelander. Znači, njegove glumačke sposobnosti, a ne kako su lika zamislili Eric Kripke i ostali scenaristi, a pogotovo ne Garth Ennis (kod koga je Homelander otprilike poludimenzionalni lik). Ali i to je nepravedno prema drugim dobrim karakteristikama, a to su: još neki glumci, a posebno Dominique McElligott; kasting je odličan, čak i kad likovi ili glumci nisu; muzika; vizuelni efekti; montaža, taj kamen-temeljac filmova.

Druga sezona se itekako razlikuje. Fokus je labaviji, i radnja luta tamo-ovamo, i više nije toliko u pitanju satira kapitalizma, kulture poznatih ličnosti, i medija koliko osvrtanje na neke aktuelne političke tendencije (SJW, neo-nacizam, i sl.), što dugoročno ne čini uslugu nijednoj seriji ili filmu (ili bilo čemu drugom). Ali, opet, sasvim je ovo zabavno i dobro u svom žanru. Zapravo najbolje, jer se bavi ozbiljnim stvarima, i to često uspešno.
don_draper Posted - 10/10/2020 : 12:32:53
The Boys, 2.sezona

Nema tu puno promjena u odnosu na prethodnu sezonu, i dalje podosta nabrijano, eksplicitno i adrenalinski. No, upravo to što nema nikakve nadogradnje u odnosu na solidnu prošlu sezonu je kod mene rezultiralo prilično mlakim dojmom. Radnja na momente živne, sve je jako predvidljivo, likovi neizgrađeni (iako je bilo pokušaja da se izgrade) i sve se na kraju svede na neki brutalni fight i gory scene što je prilično jeftin plotting sve skupa. Novi likovi mi nisu sjeli, Homelander je i dalje tu nositelj serije. Nimalo impresivno, osrednje s tu i tamo nekim bljeskom i umješnosti scenarista. Ukratko, serija za razbibrigu i ništa više od toga.
Windwalker Posted - 09/10/2020 : 18:19:36
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Šta je ovo na kraju ispalo s "Raised by Wolves"?

Čisti trash na kraju, sad bi trebalo pratiti sljedeće sezone da autori objasne ovu zmijurinu i nekako se iskupe.

E pa ja sigurno neću biti jedan od tih.

Haha, baš to.
A tek kako su 'prošli' kroz jezgru planeta i isplovili na drugu stranu.

Serija je mistični SF gdje treba zažmiriti na neke stvari i onda je ok, al s krajem su ga pretjerali da je malo preteško prihvatiti.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000