forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crno - bijeli ili obojani stripovi?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
GitaristRoko Posted - 22/05/2020 : 15:33:05
Mala anketa o tome volite li rađe crno-bijele ili stripove u boji.
Ja više volim crno-bijele, ali ako je strip u startu obojan, onda uredu.

Dakle izbjegavam obojane Alan Fordove, Zagore itd.
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
motorista Posted - 23/05/2020 : 16:53:05
Više mi se sviđa izvorna izvedba, načelno.
stripnik Posted - 23/05/2020 : 14:42:02
Što se mene tiče Kolor uvijek.

Prepoznajem i umjetnost u CB stripu, ali jednostavno uvijek će kolor imati za mene dimenziju više.
Jedan sam od tipova koji traže da ih strip zabavi. Ne tražim od stripa da mi prenosi prekompleksne životne filozofije. To volim tražiti i pronaći u knjigama. Ponekad i u filmovima. Ali u stripovima ne.
Što se crteža tiče volim kada me crtač uvjeri da gledam umjetnost. Volim kad prepoznam u crtaču osobiti stil. Uvijek imam osjećaj da je u kolor uloženo više truda i vremena, više umjetnosti i više crtačkog znanja i talenta. Mada sam najsretniji kad se radi o kinematografskom realizmu tipa Rip Kirby. I ne bih imao ništa protiv da čitam i Ripa u boji.
Što se tiče gornjeg primjera i tamo mi se više sviđa u boji. Fale sjenčanja, fale perspektive u koloriranju, ali svejedno meni je ugodnije gledati boju.
Vratio sam se stripu nakon više od 30 godina. Čekajući sa starcima i klincima u bolnici otišao sam na kiosk. Tražeći Bug ili neku Moto reviju ugledao sam Alan FOrd u boji. To sam jednostavno morao vidjeti. Kao ponosni vlasnik Vjesnikove AF SSB kolekcije morao sam videjti kako to izgleda u koloru. I nije me razočaralo. Znam da se većina ne slaže i tvrdi da je AF u koloru promašaj, ali meni se sviđa.

Alan Ford u boji vratio me natrag stripovima.
DzekDenijels Posted - 23/05/2020 : 10:02:51
quote:
Originally posted by going going

Slazem se sa supermarkom. Zavisi od stripa.
Ali obicno stripovi koji su zamisljeni da budu crno beli naknadnim kolorom ne poboljsavaju vizuelni efekat stripa. Dok je obrnuto cesce moguce...
...A neke crtace je stvarno greh kolorisati: Toppija, Brecciu starijeg i mladjeg, Ortiza, Jordi Berneta, Galijena Ferrija... Dok neke ne mozemo da zamislimo bez kolora naprimer portugalca Prada ili vecina novijih francuksih albuma objvaljivanih u Kolorkama (crtaci Bruno, Leo, Jim, Vallee, Astije...)

A neki autori su podjednako dobri u obe verzije kada crtaju znajuci da li ce im strip biti cb ili u boji: Frank Miller, Frederik Peters, Baru, Taniguchi...)


Potpisujem...
ivanl Posted - 23/05/2020 : 01:30:10
quote:
Originally posted by anto

jel ovo 87.topik o c/b VS color?


Zar? Ja sam mislio 67- mi...
anto Posted - 23/05/2020 : 00:10:27
jel ovo 87.topik o c/b VS color?
ivanl Posted - 22/05/2020 : 22:40:31
quote:
Originally posted by don_draper

Nema ovdje apsolutno tocnog odgovora. Sve ovisi o skicama i stilu crtaca, ali nekako mislim da primjerice u Zagoru i Texu boja nema smisla


Tja, ta im boja i daje smisao... donekle...
ROJ RENK Posted - 22/05/2020 : 21:29:07

Apsolutno C/B. To je pravi strip. Kolorisanje je samo šminka. Dobrom stripu samo šteti, a lošem koristi da "od babe napravi devojku".
shalilo6 Posted - 22/05/2020 : 20:45:23
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam pretežno za CB, ali evo recimo Wunderwaffen je primjer di boja tako prokleto fali. Dok mi je recimo Raymondov Flash Gordon puno puno lijepši CB.
Tako da da, to je od stripa do stripa, BTW ovo iznad mi bolje izgleda u boji. Koji je to strip, izgleda odlično?


Star wars: Dark times
Shaner Posted - 22/05/2020 : 20:43:41
quote:
Originally posted by manhunter

Inače, CB su mi primamljiviji, ali ništa protiv boje nemam.


Ovo vrijedi i za mene.

lwood Posted - 22/05/2020 : 19:33:16
quote:
Originally posted by don_draper

Nema ovdje apsolutno tocnog odgovora. Sve ovisi o skicama i stilu crtaca, ali nekako mislim da primjerice u Zagoru i Texu boja nema smisla



Texa čitan jedino bojadisanog.
Poli Posted - 22/05/2020 : 19:31:51

Zavisi od originalnog crteza. Ponekad boja moze dodati ono nesto, no cesto to samo oduzima.

I kakav je to crtez sam po sebi kojeg tek boja napravi odlicnog ili prihvatljivog, kakav je to crtac?


don_draper Posted - 22/05/2020 : 19:17:40
Nema ovdje apsolutno tocnog odgovora. Sve ovisi o skicama i stilu crtaca, ali nekako mislim da primjerice u Zagoru i Texu boja nema smisla
manhunter Posted - 22/05/2020 : 19:03:43
Inače, CB su mi primamljiviji, ali ništa protiv boje nemam.
manhunter Posted - 22/05/2020 : 19:02:40
Ovo su neki Star Wars, dobro izgledaju.
DiSkAcH Posted - 22/05/2020 : 18:47:50
Ja sam pretežno za CB, ali evo recimo Wunderwaffen je primjer di boja tako prokleto fali. Dok mi je recimo Raymondov Flash Gordon puno puno lijepši CB.
Tako da da, to je od stripa do stripa, BTW ovo iznad mi bolje izgleda u boji. Koji je to strip, izgleda odlično?
shalilo6 Posted - 22/05/2020 : 18:33:28
neke crteže je ipak bolje ne bojat

lwood Posted - 22/05/2020 : 16:24:29
Osim Toppija i još par autora ka izuzetak,sve je drugo bolje u boji.
going going Posted - 22/05/2020 : 16:18:30
Slazem se sa supermarkom. Zavisi od stripa.
Ali obicno stripovi koji su zamisljeni da budu crno beli naknadnim kolorom ne poboljsavaju vizuelni efekat stripa. Dok je obrnuto cesce moguce.
Presveto srce koje spominje supermark koje vec duze vreme zelim da kupim ali nikako da se konsolidujem i odlucim da to kupim, uvek ima nesto prece, mnogo bolje izgleda u boji nego u cb sto se vidi i kada se samo letimicno uporede previewovi na fibrinoj stranici.
A neke crtace je stvarno greh kolorisati: Toppija, Brecciu starijeg i mladjeg, Ortiza, Jordi Berneta, Galijena Ferrija... Dok neke ne mozemo da zamislimo bez kolora naprimer portugalca Prada ili vecina novijih francuksih albuma objvaljivanih u Kolorkama (crtaci Bruno, Leo, Jim, Vallee, Astije...)

A neki autori su podjednako dobri u obe verzije kada crtaju znajuci da li ce im strip biti cb ili u boji: Frank Miller, Frederik Peters, Baru, Taniguchi...)

supermark Posted - 22/05/2020 : 15:49:57
ha, zavisi o stripu
Toppija je grijeh bojati
s druge strane, Presveto srce je bila greška izdavati CB
ivanl Posted - 22/05/2020 : 15:47:25
Oboje.
Najbolje je imati strip u obe varijante. Comanche, Bernard Prince, XIII-ica, Blueberry, Zagor, Alan Ford, Grendel Tales... svasta nesto, da ne nabrajam do sutra.
Tako nema greske.
velka031 Posted - 22/05/2020 : 15:37:45
CB

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000