forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - KOMANČA 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 19/05/2020 : 12:38:57
NOVO OSTVARENJE IZ PERA STRIPSKIH LEGENDI GREGA I HERMANA

Na Letećem startu po ceni od 1.340 dinara



Format: 21,5 x 30,2
Br. str.: 160


Ovaj izvanredni vestern, smešten u Vajoming 19. veka, predstavlja savršenu kombinaciju avanturom nabijenih epizoda i smelog, ekspresivnog Hermanovog crteža. Uz „Bluberija“ i „Džerija Springa“, stoji među najprepoznatljivijim vestern stripovima frankobelgijske škole stripa.

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/koman_a_1

Strip „Komanča 1“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara, od srede, 20. maja, do subote, 23. maja. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 16/11/2020 : 19:55:37
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Inače ni Bernarda ni Tornjeve nisam čitao tj mislim da sam čak 1 epizodu Bernarda posudio u knjižnici, ali ako me sjećanje služi nije bila nešto i mislim da je to čak pisao Hermann Jr. Naglasak na mislim.



Nesretniče , ne sudi Bernarda po tom albumu, dapače odmah ga briši iz sjećanja i uživat ćeš i u Bernardu, a o Tornjevima (1 do 10) da ne govorim.



A jel je to junior pisao? Jer ako je, onda mi je jasno zašto mi se nije svidjela. Junior je totalni promašaj od scenariste.

EDIT: Ma je da, evo ovo sam čitao :



A Tornjevima i Bernardu ne sudim. Čekam da ČK i to izbubeta kroz integrale.

Peyo Posted - 16/11/2020 : 19:52:37
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Inače ni Bernarda ni Tornjeve nisam čitao tj mislim da sam čak 1 epizodu Bernarda posudio u knjižnici, ali ako me sjećanje služi nije bila nešto i mislim da je to čak pisao Hermann Jr. Naglasak na mislim.



Nesretniče , ne sudi Bernarda po tom albumu, dapače odmah ga briši iz sjećanja i uživat ćeš i u Bernardu, a o Tornjevima (1 do 10) da ne govorim.
anto Posted - 16/11/2020 : 19:31:24
u stvari,već u trećoj knjizi će ti biti jasna veličina serijala o poručniku Borovnici.
DiSkAcH Posted - 16/11/2020 : 19:30:42
quote:
Originally posted by anto

Diskać,da ti tata nešto kaže - na osnovu prve knjige i moguće je reći da Komanča vodi;ali videću te kad Blubiša dođe na peti,šesti integral,pa kad pročitaš Anđeosko lice te se usereš u gaće od sreće koliko je to dobar strip (a ni ostali nisu puno lošiji),da vidim da li ćeš i onda da tvrdiš ovo isto??

A da se razumemo,ja sam fan Komanče (uz Bernarda Prinsa,to mi je omiljeni Herman,pa tek onda idu Tornjevi i Džer)



Zato sam naglasio i u jednoj i drugoj temi da se sa oba serijala susrećem prvi put i da trenutno sudim samo prvim integralima.
Inače ni Bernarda ni Tornjeve nisam čitao tj mislim da sam čak 1 epizodu Bernarda posudio u knjižnici, ali ako me sjećanje služi nije bila nešto i mislim da je to čak pisao Hermann Jr. Naglasak na mislim.
anto Posted - 16/11/2020 : 19:26:11
Diskać,da ti tata nešto kaže - na osnovu prve knjige i moguće je reći da Komanča vodi;ali videću te kad Blubiša dođe na peti,šesti integral,pa kad pročitaš Anđeosko lice te se usereš u gaće od sreće koliko je to dobar strip (a ni ostali nisu puno lošiji),da vidim da li ćeš i onda da tvrdiš ovo isto??

A da se razumemo,ja sam fan Komanče (uz Bernarda Prinsa,to mi je omiljeni Herman,pa tek onda idu Tornjevi i Džer)
DiSkAcH Posted - 16/11/2020 : 19:18:31
Već sam napisao dojam o prvom integralu ČK-ovog Blueberry-a, a upravo sam završio i sa prvim njihovim integralom Comanche-a (druga 2 još nemam, ali uzet ću ih).
I po ovome trenutno viđenome, dakle prve 3 epizode jednog i drugoga...Red Dust šije Poručnika bez muke što se mene pita.
Crtež, a pogotovo scenarij i priča sve mi je bolje ovdje.
Sviđa mi se što Hermann (na njega sam jako slab, Jerr mi je jedan od najdražih stripova pa vj tu nisam objektivan) crta veće, a manji broj sličica po tabli.
To mi se više sviđa, detaljnije i živopisnije su scene. Bolje mi leži i da je jedna epizoda jedna priča, ali ako sam dobro skužio, u predgovoru piše da je slijedećih 5 epizoda jedna veća priča. I u tim pričama ima puno više događanja, Red Dust (ili Comanche-a) je oko sebe okupio šaroliku i zanimljivu ekipu.

Eto, kod mene za sada Comancha vodi naspram Blueberry-a. :)

alaniusfordius Posted - 23/10/2020 : 11:45:34
quote:
Originally posted by alaniusfordius

[quote]Originally posted by Cuvam starudije

Hvala. Nije dug serijal. Moracu da ga uzmem.



Evo nisam ni video da su izasle Komanca 2 i 3, par tema ispod ove...


alaniusfordius Posted - 23/10/2020 : 11:44:53
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Hvala. Nije dug serijal. Moracu da ga uzmem.



Evo nisam ni video da je izasle Komanca 2 i 3, par tema ispod ove...
Cuvam starudije Posted - 23/10/2020 : 11:43:10
Hvala. Nije dug serijal. Moracu da ga uzmem.
alaniusfordius Posted - 23/10/2020 : 11:39:54
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Koliko ukupno ovih integrala treba da izadje?



5, prva tri cisto sa Hermanom, br 4 jedna epizoda Herman (Algernon Braun) i dve Ruz, i poslenji 3 epizode Ruz

integrali 2 i 3 najavljeni da izlaze 27.10.2020.
Cuvam starudije Posted - 23/10/2020 : 10:13:32
Koliko ukupno ovih integrala treba da izadje?
risbozg Posted - 29/05/2020 : 12:26:51
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by kasper

pocetak treceg albuma, u sceni 6 konja i crnac i svi su isto obojeni


Dobro, i u noci su sve krave crne.





ivanl Posted - 28/05/2020 : 22:20:54
quote:
Originally posted by going going

Nabavio i ja Komancu, sjajno izdanje, Rotografika je stvarno najbolja srpska stamparija sve knjige su im besprekorne. Ima dosta tekstualnih dodataka i sveukupno lepo izgleda. Samo jos da se krene sa citanjem!

Je l kvalitetom od pocetka dobra Komanca ili dobre epizode dolaze kasnije?


Samo zadnja malo steka, ali meni je dobra i ona zbog Hermannovog bunta i 'sublimiranih' poruka koje je tu ostavio.
going going Posted - 28/05/2020 : 21:28:37
Nabavio i ja Komancu, sjajno izdanje, Rotografika je stvarno najbolja srpska stamparija sve knjige su im besprekorne. Ima dosta tekstualnih dodataka i sveukupno lepo izgleda. Samo jos da se krene sa citanjem!

Je l kvalitetom od pocetka dobra Komanca ili dobre epizode dolaze kasnije?
DiSkAcH Posted - 26/05/2020 : 15:56:57
quote:
Originally posted by AleksandarN

Bio Bluberi prvo kod Decjih Novina pa Marketprint/DW, ima bookglobe, necu da pominjem stare revije i divlja izdanja. Mislim da je Bluberija vise nego dosta. Veliki je to serijal za CK, ne verujem da ce imati strpljenja da to guraju posle Dzeremaje koji se (verovatno) ne prodaje tako dobro kao sto su ocekivali. Naravno, Bluberi je komercijalniji serijal pa bi se mozda bolje prodavao ali verujem da mnogo ljudi ima gore pomenuta izdnaja.
[jedva sakupih BG komplet pa bih nesto drugo ]

Nadam se da ce objaviti Komancu u 5 knjiga jer bih voleo da imam kompletan serijal.

Nego, da li neko zna da li ce objaviti i preostale dve Murene (9 i 10)? Moglo bi tu uz neke fine dodatke kao sto su radili Inkala.



Murena nije gotova, vj će objavit 9-12.
AleksandarN Posted - 25/05/2020 : 18:53:26
Bio Bluberi prvo kod Decjih Novina pa Marketprint/DW, ima bookglobe, necu da pominjem stare revije i divlja izdanja. Mislim da je Bluberija vise nego dosta. Veliki je to serijal za CK, ne verujem da ce imati strpljenja da to guraju posle Dzeremaje koji se (verovatno) ne prodaje tako dobro kao sto su ocekivali. Naravno, Bluberi je komercijalniji serijal pa bi se mozda bolje prodavao ali verujem da mnogo ljudi ima gore pomenuta izdnaja.
[jedva sakupih BG komplet pa bih nesto drugo ]

Nadam se da ce objaviti Komancu u 5 knjiga jer bih voleo da imam kompletan serijal.

Nego, da li neko zna da li ce objaviti i preostale dve Murene (9 i 10)? Moglo bi tu uz neke fine dodatke kao sto su radili Inkala.
StanDarsh Posted - 25/05/2020 : 17:07:40
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by StanDarsh

Pročitao sam tu puno vaših preporuka i razrešio puno dilema kao npr. da li da kupim ovo ili ono izdanje, da li bi me možda zanimao ili ne određeni junak itd.



pa jesi li kupio Tvrđe?



Nisam...još uvek.
DiSkAcH Posted - 23/05/2020 : 08:16:26
I ja bi volio integrale Blueberry-a!
alaniusfordius Posted - 23/05/2020 : 01:20:29
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Gledajuci ove slike i citajuci ove redove, razmisljam naglas i pitam se da li CK u planu mozda ima i objavljivanje integrala Bernar Prinsa?



To bi bilo isto lepo. Sa Dzeremajom su uskoro gotovi (odnosno stigli su Italijane sto bi se reklo ovde na forumu), Komanca ima samo 15 epizoda dakle 5 ovih integrala.
Mogao bi posle toga Bernard Prins ili mozda cak i Tornjevi.
A ja bih voleo da vidim Bluberija u boji integrale.



Dobra je ideja Bluberi kolor integrali, taman da legne uz Marketprint/DW CB integrale... Ali pre toga bih Dzerija Springa al za njega prava drzi DW tako da su nikakve sanse za to.

Sa druge strane, Tornjeve imam i u Strip Artu i u Safir i u Marketprint albumima, pa su mi nisko na listi prioriteta

Koliko god mi bile drage ove reprize, vise bih voleo nesto sto kao sto je Narednik Kirk ili Erni Pajk Huga Prata, taman za nastavak u Starom kontinentu
going going Posted - 23/05/2020 : 00:35:35
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Gledajuci ove slike i citajuci ove redove, razmisljam naglas i pitam se da li CK u planu mozda ima i objavljivanje integrala Bernar Prinsa?



To bi bilo isto lepo. Sa Dzeremajom su uskoro gotovi (odnosno stigli su Italijane sto bi se reklo ovde na forumu), Komanca ima samo 15 epizoda dakle 5 ovih integrala.
Mogao bi posle toga Bernard Prins ili mozda cak i Tornjevi.
A ja bih voleo da vidim Bluberija u boji integrale.
anto Posted - 22/05/2020 : 23:51:51
quote:
Originally posted by StanDarsh

Pročitao sam tu puno vaših preporuka i razrešio puno dilema kao npr. da li da kupim ovo ili ono izdanje, da li bi me možda zanimao ili ne određeni junak itd.



pa jesi li kupio Tvrđe?
Peyo Posted - 22/05/2020 : 23:31:01
quote:
Originally posted by kasper

pocetak treceg albuma, u sceni 6 konja i crnac i svi su isto obojeni



Isto je i kod Strip-agenta.
wesskowaz Posted - 22/05/2020 : 23:09:57
Brutalno izgleda.
Hvala za fotke.
alaniusfordius Posted - 22/05/2020 : 21:53:56
Gledajuci ove slike i citajuci ove redove, razmisljam naglas i pitam se da li CK u planu mozda ima i objavljivanje integrala Bernar Prinsa?
Poli Posted - 22/05/2020 : 19:52:49
quote:
Originally posted by kasper

pocetak treceg albuma, u sceni 6 konja i crnac i svi su isto obojeni


Dobro, i u noci su sve krave crne.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000