forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Kompjuteri & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 28/12/2009 : 18:22:33
Vidim da dosta forumasa cesto ima probleme sa kompjuterima, pa neka ovo bude jedan topic za sve... Ovde pisite o problemima koji Vas muce, bilo software-ske ili harware-ske prirode, a forumasi ce pokusati da Vam pomognu...

Mozete pisati i o utiscima o odredjenim komponentama, konfiguracijama, laptopovima i ostalom...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 27/08/2021 : 08:31:42
Možeš slobodno uzet i neštoo jeftinije, ovi Samsunzi su daleko od best buy-a, među najbržima i najkvalitetnijima su, pa ej takva i cijena.
Imaš za manje love odličan crucial mx 500 koji ti je u Samsungovom rangu, ili si uzmi kakav Sandisk, Adata ili tako neš jeftinije.
Najveća razlika barem kod nas u Hr je da Crucial MX (imaš i jeftiniju BX varijantu) i Samsung imaju 5g vs ostali 3g garancije.
Vodi računa o kapacitetu jer ti na SSDu u pravilu mora biti cca 20-25% prostora slobodno, ako ne paziš na to, em im dosta pada brzina em im rapidno skraćuješ životni vjek.
Znam, zvuči glupo, ali je tako zbog njihovog načina funkcioniranja. BTW, što veći kapacitetom to ti je izdržljiviji i brži.

EDIT: Eh da, iz osobnog iskustva izbjegavao bih Kingston skalameriju.
naker Posted - 12/08/2021 : 19:52:46
Da kucnem u drvo evo ima već 5,6god da koristim Samsungov 850evo i prezadovoljan sam. Mislim da je 870 aktuelna verzija te komponente i to bi ti bio neki best buy
delboj Posted - 12/08/2021 : 11:26:59
Kakav bi se SSD disk isplatilo uzeti?
Poli Posted - 25/05/2020 : 18:06:39

https://www.logicno.com/zivotni-stil/svjetska-najbrza-internet-brzina-predstavlja-brzinu-download-a-milion-puta-brzu-nego-sto-je-trenutna.html



wolf Posted - 02/10/2017 : 18:20:29
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Stručnjaci, ako može pomoć.
Znači, imam šifru za ulazak na kompjuter. Više mi ne treba i želim sve vratiti na staro. Kako?



Koja šifra? Ona iz BIOS-a koju te traži čim uključiš komp ili ona za OS? Daj detalje pa ćeš dobiti i iscrpno objašnjenje.
Poli Posted - 02/10/2017 : 10:15:04

Koji sistem? Drukcije, "Nadzorna plošča" te "Uporabniški računi in družinska varnost" (na primjeru 7edmice).



Dwayne_Looney Posted - 02/10/2017 : 09:18:14
Stručnjaci, ako može pomoć.
Znači, imam šifru za ulazak na kompjuter. Više mi ne treba i želim sve vratiti na staro. Kako?
wolf Posted - 05/09/2017 : 21:44:45
Čim si spomenuo XP odmah sam znao. Stari komp s krepanom CMOS baterijom.
Deki86 Posted - 05/09/2017 : 14:00:28
Nije problem u firewallu, jer sam ga deaktivirao i dalje ne mogu surfati, a antivirusa nemam. Zašto datum i vrijeme? provjerio sam, pokazuje skroz krivi datum i vrijeme.

Edit: stavio sam današnji datum, i sve ispravno radi, kako jednostavno, a ne bi se sjetio to provjeriti.

Hvala na pomoći!!!



Komp je stara kanta ali evo, i dalje služi.
wolf Posted - 03/09/2017 : 11:12:48
Provjeri datum i vrijeme.
DiSkAcH Posted - 02/09/2017 : 17:05:53
quote:
Originally posted by Deki86

Dobio sam novi router od optima telekoma, mobiteli i laptopi su se s novom wifi lozinkom uredno spojili, međutim stolno računalo koje koristi windows xp i spojen je preko wifi usb adaptera na internet mi pravi probleme. Piše da je računalo spojeno na internet, piše i s kojom brzinom, međutim kada pokušam otiči na bilo koju web stranicu piše da veza nije sigurna, i ne želi mi ništa otvoriti. Ima tko kakav savjet kako to riješiti? Hvala unaprijed!



Hmm...ovako napamet, da nije nesto krivo postelano u Firewallu i/ili antivirusu?

Ajde probaj spojit taj komp direktno UTP/LAN kabelom na ruter pa vidi ako ce radit, a trebao bi 100%.
Deki86 Posted - 02/09/2017 : 14:49:26
Dobio sam novi router od optima telekoma, mobiteli i laptopi su se s novom wifi lozinkom uredno spojili, međutim stolno računalo koje koristi windows xp i spojen je preko wifi usb adaptera na internet mi pravi probleme. Piše da je računalo spojeno na internet, piše i s kojom brzinom, međutim kada pokušam otiči na bilo koju web stranicu piše da veza nije sigurna, i ne želi mi ništa otvoriti. Ima tko kakav savjet kako to riješiti? Hvala unaprijed!
DODSFERD Posted - 02/07/2017 : 13:27:36
Teško da ću to ovako riješiti, ali kako je ionako nedjelja i ne mogu ništa drugo barem da pokušam.
Radio sam ponovnu instalaciju windowsa 10 i nakon toga se kompjuter više ne može pokrenuti. Uvijek mi ponudi izbornik za državu, jezik i vremensku zonu, nakon tih uštimavanja stisnem "use express settings", kompjuter nekoliko sekundi odvrti "just a moment", ugasi se, ubrzo upali, odvrti svoj Acer logo i ponovo me baci na onaj početni izbornik za državu, jezik i vremensku zonu.
Barem 30 puta sam ponovio proces i uvijek isto, dalje od tih početnih postavki ne može.
Ima li netko da bi znao u čemu je problem?
nagor Posted - 11/04/2017 : 07:59:47
Koje od ovih računala bi bi prije kupili (cijena je ista za oba)?

Računalo 1:

NTEL CORE i5 3570.
ASUS H61M-K, SOCKET 1155.
8 GB DDR3.
250 GB SSD SATA + 2 TB HDD SATA.
DVD+/-RW.
NVIDIA GEFORCE GTX 970 (4096 MB).
MIDITOWER.
NAPAJANJE 550 W.


Računalo 2:

i5 2320
matična: Msi H-61
8gb ddr kingston 1333mhz
gigabyte geforce 1060 6gb
1tb western digital
Poli Posted - 21/02/2017 : 10:04:10

Pasmater!

Doma zamijenio Win7 za deseticu (ne zbog mene, klinac htio zbog igrica, meni 10 smrdi, mada ne toliko koliko uzas-svih-uzasa 8) i pri tome izgubio sve Bookmarkse na jebenom Chromu/Googleu. Sinhronizacija nije uspijela, nikako da vratim. Prvo trazilo od mene neki password (koji q, da li sam ga stvarno napravio te i te godine kako su napisali!?), onda imas opciju da sve ponistis - posto ne mozes dobiti neki hint za password ili da ti ga posalju na tvoj mail - ali se onda moze sve povratiti. Kurca od ovana! I otislo nekih stotinjak linkova u nepovrat (sto je mozda i dobra stvar prema onoj "biblijskoj": "Ne gomilaj!" ), posto sta ima lakse nego stisnuti Ctrl+D kada vidis nesto zanimljivo na netu, bilo kakvu stranicu koju bi jos posjetio, pa i film koji bi pogledao i samo stavim u Bookmark IMDB link.

A jebiga!


emirem Posted - 17/02/2017 : 23:31:49
Bas me zanima kad ce ovo ostvariti da olaksam citanje digitalnih sadrzaja.



Poli Posted - 17/02/2017 : 09:02:38

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ligi.survivalmanual

Poli Posted - 07/02/2017 : 09:12:57

The top 10 PC technologies and trends to watch in 2017
http://www.pcworld.com/article/3150700/computers/top-10-pc-technologies-and-trends-to-watch-in-2017.html


emirem Posted - 08/11/2016 : 00:37:40






Poli Posted - 19/07/2016 : 10:08:31

he he




DODSFERD Posted - 04/01/2016 : 21:57:09
Nije baš najnovija ali se radi o zanimljivoj usporedbi; jeftiniji HDD je na testiranju nadmašio skupljeg po pitanju brzine čitanja i pisanja.
Znači da nisam pogriješio kada sam prije nekoliko mjeseci kupio jeftiniju verziju iako tada nisam bio toga svjestan.

ned_lynx Posted - 29/10/2015 : 02:53:36
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako sam u zadnjih mjesec dana imao velikih problema sa laptopom danas sam odlučio da konačno napravim ponovnu instalaciju windowsa.
Samo zbog toga sam kupio externi hard disk, prebacio na njega sve datoteke koje sam imao da ih ne izgubim nakon instalacije. Imam oko 1000 muzičkih albuma koje sam skidao godinama pa bi bila šteta da sve to ode u nepovrat. Prije instalacije odabrao sam opciju instaliraj novu kopiju windowsa gdje je bilo navedeno da se gube sve datoteke i programi koje imaš na računalu. Nakon instalacije laptop je opet počeo raditi kako spada ali, na moje veliko iznenađenje, sve datoteke koje su se nalazile na Local Disku (C) su ostale netaknute.
Kako je to moguće?



Vrlo je verovatno da se radi o instalaciji Windowsa 7, to nisi napisao, zato pretpostavljam. Kao i da su sve datoteke ostale u, valjda, backup folderu. Kad već postoji backup, na externom disku, slobodno pobriši zbunjujući folder sa C diska, zapravo, sa te particije.
ned_lynx Posted - 29/10/2015 : 02:40:25
@selanne

Ako ne pomažu vateni štapići za čišćenje ušiju umočeni u apotekarski alkohol, te primenjeni na sočivo, probaj samo da sočivo očistiš noktom; tako nećeš napraviti nikakvu pizdariju, a ako je taj laptop bivao u prašnjavoj prostoriji, u kojoj se, pritom, i puši, vrlo je verovatno da ćeš optički uređaj staviti u pogon.
selanne Posted - 27/10/2015 : 16:31:20
Oprostite što ovdje pišem, ali treba mi pomoć što prije.
Laptop mi je odjednom prestao čitati CD/DVD (radio sam normalno, napravio pauzu od nekih 10 minuta, stavio novi CD i drive ga ne očitava).
Laptop je nov, poprilično dobar, pod garancijom, ali svakodnevno mi treba za posao i ne mogu sebi priuštiti da ostane na popravku ni 1-2 dana, a kamoli više.
Google ne pomaže, probao sam svašta, ima li itko ideju?
DODSFERD Posted - 22/10/2015 : 21:04:31
Kako sam u zadnjih mjesec dana imao velikih problema sa laptopom danas sam odlučio da konačno napravim ponovnu instalaciju windowsa.
Samo zbog toga sam kupio externi hard disk, prebacio na njega sve datoteke koje sam imao da ih ne izgubim nakon instalacije. Imam oko 1000 muzičkih albuma koje sam skidao godinama pa bi bila šteta da sve to ode u nepovrat. Prije instalacije odabrao sam opciju instaliraj novu kopiju windowsa gdje je bilo navedeno da se gube sve datoteke i programi koje imaš na računalu. Nakon instalacije laptop je opet počeo raditi kako spada ali, na moje veliko iznenađenje, sve datoteke koje su se nalazile na Local Disku (C) su ostale netaknute.
Kako je to moguće?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000