forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 302 - Crommov glasnik

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 24/05/2020 : 17:07:17
Hellrid... pardon, Crommov glasnik jaše ponovo!



Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Giuliano Piccininno

Broj originala 622.

Već na shop.strip-agent.hr

Od slijedećeg tjedna u striparnicama.

Datum za kioske stavimo čim ga dobijemo (lipanj).
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vešmašina Posted - 09/09/2020 : 07:19:01
Maloprije pročitao. Slažem se s Kingom; priča je interesantna, čak i korelacija mitologije s irskom borbom za nezavisnost ne smeta.
Scenaristički Bure je ubio priču prepričavsnjem, a i zadnji fajt gdje Zagor momentalno potamani sve protivnike tako što ih zapali prevrnuši bure je previše.

Crtež je onako; stilistički lijepo al kao da je preko one stvari u nekim momentima odrađeno.

Naslovnice su okej.

Priča: 7
Scenarij: 5
Crtež: 7
Naslovna: 6
teller Posted - 28/06/2020 : 07:29:24
Sasvim pristojna prića..
Nije da je za pamčenje, ali za prokratit vrijeme nečim zabavnim, sasvim ok..
Solidna trojka..
Crtač odličan.
Duke Zill Posted - 10/06/2020 : 11:21:05
Stigao glasnik na kioske
Rache Posted - 03/06/2020 : 15:13:42
quote:
Originally posted by Curunir

Dakako da je Krom, kako sam već rekao.
Osim ako je vlastito ime nekoga iz priče a ne božanstva, ali čisto sumnjam.



Molim samo objašnjenje zašto je to tako očito Krom.

Božanstvo je izgleda Crom Cruach (staroirski: Cromm Crúaich [ˈkɾˠɔmˠ ˈkɾˠuəç]) [IPA notacija možda i nije najbolje preživjela copy/paste] pa bi se prema tome ako se spominje cijelim imenom pisalo kako točno? Krom Cruach ili Krom Kruač možda?

Ili se sve fonetski prenosi ili ništa a koliko se sjećam u hrvatskom standardu se obično bira ništa ako nemamo neku vlastitu verziju, a u ovom slučaju samo božanstvo je ne baš pretjerano bitan član keltskog panteona pa sumnjam da postoji podomaćena verzija imena.

I usput zašto bi postojala razlika između sklanjanja vlastitog imena i imena božanstva?
Duke Zill Posted - 02/06/2020 : 21:58:06
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Duke Zill

Znam da je pocetak mjeseca, no mozda je malo obrzan izlazak zbog nadolazeceg ljeta 😁

Kakvo crno ljeto Duke, valjda zima Otkako smo ušli u ovaj mjesec, ledeno k'o u kasnu jesen, mi svaki dan ložimo, nije normalno..


Ako ništa drugo, barem je kalendarski ljeto. Možda ovaj glasnik bude glasnik klimatološkog ljeta. Nekako me podsjeća na visibabu
ReemCP Posted - 02/06/2020 : 21:48:31
quote:
Originally posted by Duke Zill

Znam da je pocetak mjeseca, no mozda je malo obrzan izlazak zbog nadolazeceg ljeta 😁

Kakvo crno ljeto Duke, valjda zima Otkako smo ušli u ovaj mjesec, ledeno k'o u kasnu jesen, mi svaki dan ložimo, nije normalno..
guderian Posted - 02/06/2020 : 07:55:53
quote:
Originally posted by Duke Zill

quote:
Originally posted by guderian


Ima li tu Conana?



Mislim da nema baš veze s Conanom, pošto je ovdje Cromm skraćeno od Crom Cruach,irsko pogansko božanstvo kojem su se prinosile krvne žrtve, dok je Conanov Crom vrhovno božanstvo Cimerijanaca.

No koliko znam, Cimmerijanci se neka fikcionalna verzija Kelta, pa je moguće da se Howard inspirirao Crom Cruachem.



Šalio sam se sa Conanom!
Duke Zill Posted - 01/06/2020 : 15:46:22
quote:
Originally posted by Kruger

Nije još ništa došlo na kioske.



Ok. Hvala ti!
Kruger Posted - 01/06/2020 : 14:47:38
Nije još ništa došlo na kioske.
Duke Zill Posted - 01/06/2020 : 13:34:17
Vidim da su Zagori i Tex stigli u SNK. Da li je netko od njih dosao i na kioske? Znam da je pocetak mjeseca, no mozda je malo obrzan izlazak zbog nadolazeceg ljeta 😁
Curunir Posted - 27/05/2020 : 23:18:34


Da, uvijek uz to prihvaćanje takih tuđica (a govorim upravo o ovakvim užasima, taman posla ono što je Solar mislio) leži čista nepismenost, neznanje i nedostatak mozga.
Uvijek.
Jer ona ne zna što je to "bek".
legaz Posted - 27/05/2020 : 19:26:15
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Curunir

No očito je to za LU prevelik umni napor.
Daj biži matere ti, cili smo HERALD popravili, sad još i to. Ne mere.


To će popraviti u extra seriji




Bojim se da će dotad hrvatski (i svi srodni jezici) nestati pa neće morati.
Delboj kaže da anglosrpski već postoji. Nije mnogo drukčije ni kod nas.



Dobro si čuo. ''Iza bekstejdža'' izjava jedne ''izvođačice'' moderne kuknjave ala Grand. Interesuje me gde je ta lokacija ''iza bekstejdža''.
Duke Zill Posted - 27/05/2020 : 16:13:45
quote:
Originally posted by guderian


Ima li tu Conana?



Mislim da nema baš veze s Conanom, pošto je ovdje Cromm skraćeno od Crom Cruach,irsko pogansko božanstvo kojem su se prinosile krvne žrtve, dok je Conanov Crom vrhovno božanstvo Cimerijanaca.

No koliko znam, Cimmerijanci se neka fikcionalna verzija Kelta, pa je moguće da se Howard inspirirao Crom Cruachem.
guderian Posted - 27/05/2020 : 15:41:16
quote:
Originally posted by DODSFERD

Herald poginuo, baš kao što sam i pretpostavljao. R.I.P.



Ima li tu Conana?
King Warrior Posted - 25/05/2020 : 09:14:40
Špojleri, ne čitaj ukoliko nisi pročitao cijelu epizodu:


Imao sam velika ocekivanja od ove epizode, ne samo da je tema atraktivna vec smo u proslosti imali priliku da vidimo nekoliko tabli novog crtaca Piccininna, koje su zaista dobro izgledale.

Prica je dobro krenula, pojavom vile zloslutnicce odmah se preslo na akciju, dinamika je prstala na sve strane. Bilo mi je pomalo cudno da se vila odmah pojavila, mislio sam da cemo prvo imati neku vrstu uvoda i misterioznih dogadjaja, drugim rijecima izgradnju napetosti i atmosfere, ali to nije bio slucaj. Odjednom, nakon nekoliko stranica, Burattini udara nemilosrdno sa flesbekovima, sasvim u svom maniru kako smo od njega i navikli. Na pocetku to nije bilo toliko strasno, ti flesbekovi su bili povezani sa irskom mitologijom i bili su interesantni. Nakon odredjenog vremena ocekivao se nastavak radnje, ali jok…Bure, kao u nekom ludilu, nastavlja sa prepricavanjem i prelazi iz mitologije u irsku brobu za nezavisnost, koci na taj nacin pricu i smara sa nekim objasnjenjima koja nikoga normalnog ne interesuju. Na te proklete flesbekove je potroseno vise od pola epizode, sto je van pameti ukoliko imamo u vidu da cijela prica traje tek jednu i pol svesku. Na kraju, kada je napokon zavrsio sa jebenim prepricavanjem, imamo jos nekoliko scena finalnog obracuna, koje su prikazane vecinom tako sto Zagor leti sa lijane na lijanu na nekoliko stranica. Sta reci drugo nego da je prica tesko razocarenje, ne zbog teme, vec zbog uzasno lose razrade scenarija.

Piccininnov debi je mnogo obecavao, u stripu se nije bas toliko pokazao koliko se od njega ocekivalo. Na momente se moze da vidi da dolazi iz svijeta karikature i da mu taj stil mozda i najbolje lezi. Pa ipak, nacrtao je nekoliko dobrih vinjeta, pogodio je i atmosferu, cak je i lica glavnih aktera prilagodio klasicnom Ferrijevom stilu, sto je za svaku pohvalu. Mane su mu, kao sto rekoh, na momente se vidi taj njegov karikaturni tac, zatim slabo pazi na proporcije likova. Dalje, s obzirom kako je crtao pozadinu, mislim da nije mnogo vremeena potrosio na crtanje ove epizode, vise je to bio brzinski rad. Kako bilo, kada sve saberemo i oduzmemo, ipak bi mi bilo drago da ostane u nasoj ekipi i da i dalje crta Zagora, jer pored svih mana i dalje je bolji od vecine trenutnih crtaca naseg omiljenog junaka.

Kromovi glasnici ce se za izvjesno vrijeme vratiti i uplesti u priču o Kandraxu, ali to je vec neka druga prica.
Curunir Posted - 25/05/2020 : 01:12:24
Ne, to nema veze s tim. Svi doma govorimo lokalno.
I prirodno je da ovdje dolje imamo mnogo talijanskog.
Govorim o standardnom jeziku, u koji ulaze razne neprirodne (engleske) grozote i oblici, kao da ih LU piše.
solar Posted - 25/05/2020 : 00:31:38
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Curunir

No očito je to za LU prevelik umni napor.
Daj biži matere ti, cili smo HERALD popravili, sad još i to. Ne mere.


To će popraviti u extra seriji




Bojim se da će dotad hrvatski (i svi srodni jezici) nestati pa neće morati.
Delboj kaže da anglosrpski već postoji. Nije mnogo drukčije ni kod nas.


Pa uvijek su se jezici u prošlosti miješali, samo pogledaj kako se govori po Dalmaciji, talijanštine ko u priči. Evo ja doma uvijek rečen: funjestra, kamara, linculi, šugaman, pjat ili umjesto "stigao sam" rečen "arivo san" itd.
Pavel Posted - 25/05/2020 : 00:07:39
quote:
Originally posted by DODSFERD

Herald poginuo, baš kao što sam i pretpostavljao. R.I.P.



Izašao prošle godine u Italiji nastavak s novim vođom. Razne sekte su općenito dobar tip neprijatelja za različite povratke jer se uvijek mogu izmjenjivati likovi pod maskom i ne treba ih oživljavati na uvjerljive ili neuvjerljive načine.

DODSFERD Posted - 24/05/2020 : 20:48:46
Herald poginuo, baš kao što sam i pretpostavljao. R.I.P.
Curunir Posted - 24/05/2020 : 20:48:12
Da, samo zbog prijevoda VČ troši manje živaca.
Ali nisu ni blizu kakvi su bili ni oni.
Ipak, totalnih nebuloza nemaju nikad.
ReemCP Posted - 24/05/2020 : 20:43:24
Ma samo sam spomenuo, vidio sam da si napisao (a i Jaki) da bi po našem trebalo biti Krom i sve mi jasno Ja sam se ionako prešaltao na VČ pa će kod mene biti naslov "Kromov glasnik"

Curunir Posted - 24/05/2020 : 20:38:22
quote:
Originally posted by ReemCP

U jednoj talijanskoj sveski koju mi je poklonio D.J., a to je valjda kao neki kasniji nastavak ovoga, piše Cromm unutra, u oblačiću.



Pa što onda? Ti nikako da shvatiš...
Ako spominju boga Kroma, gdje će ga napisati? Na hrptu? Dodatnoj kartolini?
Curunir Posted - 24/05/2020 : 20:37:08
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Curunir

No očito je to za LU prevelik umni napor.
Daj biži matere ti, cili smo HERALD popravili, sad još i to. Ne mere.


To će popraviti u extra seriji




Bojim se da će dotad hrvatski (i svi srodni jezici) nestati pa neće morati.
Delboj kaže da anglosrpski već postoji. Nije mnogo drukčije ni kod nas.
ReemCP Posted - 24/05/2020 : 20:34:54
U jednoj talijanskoj sveski koju mi je poklonio D.J., a to je valjda kao neki kasniji nastavak ovoga, piše Cromm unutra, u oblačiću.
teller Posted - 24/05/2020 : 20:27:32
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by tosha

Malo je Zagora ovo ima li još koja edicija?



Jednostavno je najčitaniji i samim tim najisplativiji za izdavanje i to je sva priča


a sve to jer je i najbolji.. Uz Tellera naravno..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000