forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Umbrella Academy 1, 2 & 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/05/2020 : 17:28:04


Diljem svijeta, pod tajanstvenim okolnostima, žene koje prethodno nisu pokazivale nikakve znakove trudnoće rodile su četrdeset troje djece iznimnih sposobnosti. MilijunaÅ” i izumitelj Reginald Hargreeves posvojio je sedmero od njih, a kad su ga upitali zaÅ”to, njegov je odgovor glasio: "Da spasim svijet".

To sedmero djece čini Umbrella Akademiju, disfunkcionalnu obitelj superjunaka s neobičnim moćima. U svojoj prvoj pustolovini, u dobi od deset godina, suočili su se s hirovitim i ubojitim Eiffelovim tornjem, kojim je upravljao straÅ”ni zombi-robot Gustave Eiffel. Gotovo desetljeće poslije tim se razilazi, ali kada Hargreeves neočekivano umre, čangrizava braća ponovo će se okupiti, i to na vrijeme da spase svijet.

Strip Umbrella Academy: Apokaliptična suita osmislio je i napisao Gerard Way iz benda My Chemical Romance. Nacrtao ga je Gabriel BĆ”, viÅ”estruko nominiran za Eisnerovu nagradu (De: TALES, Casanova). Za boje je zaslužan dobitnik Eisnera, kolorist Dave Stewart, a za naslovnice viÅ”estruki laureat Eisnerove nagrade James Jean. Ovaj album obuhvaća prvih Å”est brojeva serijala, uz dvije kratke priče te proÅ”irenu grafičku sekciju s uradcima BĆ”a, Jeana i Waya.

"... majstorski izbruÅ”eno... Oni koji vole hrvanje sa svemirskim lignjama i zombi-robotske verzije istaknutih inženjera iz 19. st., doći će na svoje."

"Way... Da bi stvorio ovaj svoj humorno otkačen, pomalo gotički prvijenac, spaja zaigrani viktorijanski senzibilitet i vragolastu džet set impulzivnost."

"... besprijekorno... elegantno, maŔtovito..."

"Ultraljubičasta psihodelična koktel-bomba humora i domiÅ”ljatosti. Superjunaci 21. stoljeća napokon su tu..."

Umbrella Academy 1 ā€¢ Apokaliptična suita ā€¢ 184 stranica ā€¢ Kolor ā€¢ 212 x 320 mm ā€¢ Tvrdi uvez ā€¢ Scenarij Gerard Way ā€¢ Crtež Gabriel BĆ” ā€¢ Prijevod Tony Å ercer ā€¢ Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski ā€¢ Dizajn Melina Mikulić ā€¢ Datum objavljivanja 15.5.2020. ā€¢ Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/umbrella-academy-1-apokalipticna-suita/621/



TeŔka su vremena doŔla za disfunkcionalnu obitelj superjunaka poznatiju kao Umbrella Academy. Nakon Ŕto jedno od njih skrivi pogibiju njihova voljenog mentora Poga, a umalo izazove i apokalipsu, grupa tone u melankoliju.

Kad se nad čovječanstvo nadvije prijetnja jedne druge katastrofe koja bi mogla promijeniti tijek povijesti ili čak uniÅ”titi svijet, članovi tima lagano se počinju buditi iz svoje apatije. Ali svatko od njih zaokupljen je vlastitim brigama. Bijela Violina prikovana je za krevet nakon nesretnog hitca u glavu. Glasina je ostala bez glasa ā€“ izvora svoje moći. Spaceboy se okrenuo hrani i zapao u katatoniju. I dok se Broj Pet bavi sumnjivim poslovima na psećem trkaliÅ”tu, Kraken u svom mlađem bratu počinje nazirati ključ kojim će razmrsiti klupko zagonetnih krvoprolića.

Druga punokrvna pustolovina serijala Umbrella Academy, pod nazivom Dallas, epska je priča koja će promijeniti tijek povijesti iako će ama baÅ” sve ostati isto, i povesti vas na putovanje kroz vrijeme, od svemira do Vijetnama, a vrhunac će doseći atentatom na J. F. K.-a.

U albumu se nalazi i kratka priča "Å to dalje odavde", u kojoj glavne uloge imaju Vanya i Kraken, te proÅ”irena sekcija skica i crteža koje su načinili autor Gerard Way i Eisnerovom nagradom (Casanova, Pixu) ovjenčani crtač Gabriel BĆ”.

"... uvrnut hibrid Harolda i Maude s jedne te X-Mena s druge strane."

"Umbrella Academyā€œ oborila me s nogu. Ne sjećam se kad sam zadnji put uzeo strip i ostao tako zapanjen njegovom kvalitetom."

"Way i BĆ” smislili su recept za tim superjunaka koji se može mjeriti s X-Menima, a njihove živopisne pustolovine pun su pogodak."

"... dijelom X-Men, a dijelom Obitelj čudaka."

"Oko se jednostavno lijepi za BƔove zaigrane kadrove pune detalja."

"U njegovoj sagi o disfunkcionalnoj obitelji superjunaka sve vrvi od originalnosti, akcije, iznenađenja i bizarnosti."

"Osipanje obitelji i neostvarene ambicije izvanrednih mladih ljudi isprepleću se s apokaliptičnom paranojom i (Grant)morrisonskom bizarnoŔću."

"Na policama trenutačno nema boljeg stripa od Umbrella Academy."

"Inovativne ideje, inteligentni dijalozi, prelijepo i originalno djelo."

Umbrella Academy 2 ā€¢ Dallas ā€¢ 184 stranica ā€¢ Kolor ā€¢ 212 x 320 mm ā€¢ Tvrdi uvez ā€¢ Scenarij Gerard Way ā€¢ Crtež Gabriel BĆ” ā€¢ Prijevod Tony Å ercer ā€¢ Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski ā€¢ Dizajn Melina Mikulić ā€¢ Datum objavljivanja 15.5.2020. ā€¢ Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/umbrella-academy-2-dallas/622/



Nagrađivani strip-serijal ponovo je tu, zajedno s novom Netflixovom serijom.

Nakon Å”to su pobrali pohvale za svoj rad na zasebnim projektima, Gerard Way (My Chemical Romance, Doom Patrol) i Gabriel BĆ” (Two Brothers, Daytripper) donose nam novo poglavlje u neobičnom životu njihova nekadaÅ”njeg tinejdžerskog tima superjunaka.

Suočen sa sve većim brojem supermoćnih luđaka koji žele poraziti njegovo čudesno potomstvo, Sir Reginald Hargreeves smiÅ”lja jedinstveno rjeÅ”enje... Ali njihova se proÅ”lost vraća da im zagorča život.

"Hotel Oblivion nije samo treći album iz serijala ā€“ on je lako moguće i najbolji. Obiluje svime Å”to čitatelji žele vidjeti. Tu su: djeca, akcija, otkačeni superjunaci, zlikovci i jedna velika tajna. Tipičan izlet u dobro nam znani svijet obitelji Hargreeves."

Umbrella Academy 3 ā€¢ Hotel Oblivion ā€¢ 200 stranica ā€¢ Kolor ā€¢ 212 x 320 mm ā€¢ Tvrdi uvez ā€¢ Scenarij Gerard Way ā€¢ Crtež Gabriel BĆ” ā€¢ Prijevod Tony Å ercer ā€¢ Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski ā€¢ Dizajn Melina Mikulić ā€¢ Datum objavljivanja 15.5.2020. ā€¢ Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/umbrella-academy-3-hotel-oblivion/623/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 10/10/2021 : 16:11:28
Hotel Oblivion

I doŔao je taj famozni pad u kvaliteti.
Od početka ovaj 3.dio naznačuje da će biti kaotičan, dinamičan i izazovan za pratiti. Radnja skače s kadra na kadar, katkad vrlo nepotrebno i usprkos poželjnoj dozi akcije i dinamike, ne ostavlja baÅ” neki duboki trag i ne formira temelj oko kojeg bi se zavrtio zaplet. Iako je kaos u neku ruku trademark ovog serijala, ovdje je to otiÅ”lo totalno van kontrole, čak i u crtežu. Ba je meni izuzetno dobar crtački, ali ovdje kao da se nije snaÅ”ao pod teretom nekontroliranih naleta raznih likova i problema.
Glavni minus je Å”to se u ovako kaotičnoj atmosferi pokuÅ”ava podvaliti radnja nekog "sukoba nad sukobima" i konačnog obračuna i uvođenja nemalog broja nekih sporednih likova, Å”to je prilično jeftin scenaristički potez. Sve to zavrÅ”i i neizbježnim cliffhangerom pa je osjećaj kao da sam pogledao najÅ”kolskiji hollywoodski petparački blockbuster.
Nije sve tako crno, ipak je ovaj serijal prepun originalnosti i poželjne doze čudnoga te se uz dosta truda mogu i takvi trenuci ovdje izdvojiti. Primjerice, neki likovi su dobili dobar komad stripa i finu priču. Da se ovo razvuklo na dva dijela ili da se ovaj dio van nekih pravila dodatno proŔirio i produbio, bio bi ovo dragulj na razini prva dva dijela. Ovako ostaje žal za propŔutenom prilikom i previŔe nedovoljnog editinga i neobuzdane kreativnosti.
3/5
Doista sam uživao u ovom serijalu i Fibrina izdanja su stvarno odlična i oku ugodna. Usprkos ovom zamjetnom padu s 3.-om knjigom i dalje sam pun komplimenata za svijet koji su Way i Ba ovdje stvorili i nadam se Ŕto skorijoj 4.knjizi.
don_draper Posted - 14/09/2021 : 01:25:20
Premda sam počeo već zaboravljati događaje iz prvog dijela, bez porblema sam se vratio avanturama ove disfunkcionalne obitelji.
Na početku se sve jako dobro posloži, dobijemo kontekst za svakog lika i nitko ne pada najednom iza sjene. Također, nije teÅ”ko upratiti gdje je koji lik jer je sve brzinski, a opet učinkovito, odrađeno.
Sama priča o Dallasu, putovanju kroz vrijeme i poigravanju s kontinuitetom vremnea i prostora bila je vanserijski zabavna. Way ima smisla za ubaciti svakakve Å”aÅ”ave novotarije u strip i potrudi se do te mjere da to djeluje najnormalnije. Zadivljujuća je ta njegova kreativnosti i smisao za ekscentrično jer ni iskusniji i prekaljeniji scnearisti ne bi kreirali na 160 str. takav Å”aren koloplet čudaka i joÅ” čudnijih moći.
Dallas je dinamična, elegantna, i prije svega zabavna vožnja kroz razne puteve i pokazuje se boljim od Apokaliptične suite. Ima tu nekih dijelova koji iziskuju čuđenje, ali sve u svemu vrlo sam zadovoljan uratkom. Ovo uspijeva dati identitet serijalu i lansirati ga među prijemčivu publiku te bih volio da tako bude i u budućnosti.
Sviđa mi se koncept ekscentričnog, a opet nekako "visokog" izričaja kakav krasi kvalitetnu, novu, odvažnu i dinamičnu Umbrellu.
Gabriel Ba je kao i obično sjajan u svom poslu i izvrsno barata između većih i manjih scena.
Da ima možda joŔ koje poglavlje vjerojatno bi se to stiglo razraditi do superčudnog i superkvalietnog nivoa, ali ni ovako to ne kaska previŔe.
4.5/5
Shuckey Posted - 09/08/2021 : 21:07:16
Gerard Way dobro proda sve Å”to napravi. Za bend My Chemical Romance sam neÅ”to kao čuo, posluÅ”ao sam na Youtubeu pjesmu Black Parade sa dvjesto milijuna pogleda i ugasio nakon dvije minute. Strip sam zato pročitao do kraja, pitak je i nije loÅ”, ali nedostaje smjera i namjere. "Džet set impulzivnost" ne samo da dodaje gle-kako-sam-ekscentričan-non-sequitur začin stripu već je nažalost metastazirala i na glavnu radnju. Svako novo poglavlje je toliko buahaha-nevjerojatno-Å”aÅ”avo da čini sva prethodna poglavlja besmislenim. Netko bi mogao argumentirati da je priča vrlo složena te da će na kraju sve leći na mjesto, ali me prvi dio nije zakačio, ne vjerujem da će na kraju činiti zadovoljavajuću cjelinu i neću dalje pratiti. Ima tko hoće.

Gabriel Ba odličan. Ovaj zadnji kadar u retrovizoru kao da je Risso postavio.

Tonto Posted - 19/05/2021 : 10:32:49
Nisam citao, ali serija je izvrsna.
Chui Posted - 19/05/2021 : 10:19:16
Evo baÅ” sam pročitao sva tri dijela i ugodno se iznenadio. Prva knjiga mi je ok a drugoj se sve zahukta i Å”iba punom parom dalje, zapravo jedva čekam i tu četvrtu. dobri likovi, luda akcija, Å”areno, dinamično, mali i touch mignole je prisutan u crtežu, sve u svemu baÅ” dobro. Zanimljivije mi je od Družbe iznimne gospode. Seriju nisam gledao, Å”to je vjerovatno i bolje. Doom patrol nisam čitao da bi mogao uspoređivati, gledao sam seriju doduÅ”e pokuÅ”ao gledati bolje reći, jer sam odustao nakon treće epizode od teÅ”ke dosade.
going going Posted - 30/01/2021 : 04:12:48
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Deers

StraŔno. Pa da čemu valja Dum patrol bi Fibra objavila



Morrisonovom Dum Patrol, Animal Menu i Betmenu se bas nadam u Fibrinom izdanju, mada mislim da je Markos napisao negde, moguce da sam ga bas i ja pitao, da od Dum patrola nema nista.
A voleo bih i jos Swamp Thinga i Daredevila da vidim u Fibrinom izdanju.
A ako nece Fibra nista od ovoga, onda nek bilo ko objavi ove stripove na domacem trzistu (Carobna knjigo gledam u tebe!)
Pheonix Press je izbacio jako dobrog Daredevila Yellow (i Spajdremena Blue i Hulka Grey) i prva dva trejda Vejdovog trka Derdevila, nadam se i ostalim trejdovima uskoro.



Pa imaÅ” swamp thing i daredevila od Fibre.



Znam! Mislio sam na druge do sad neobjavljene epizode tih junaka od strane drugih autora.
Sto se tice Swamp Thinga voleo bih da vidim i run od Rick Veitcha, Nancy A. Collins, Granta Morrisona i new52 Scotta Snydera.
A od Daredevila runove Ann Noncenti, Bendisa, Brubakera, Vejda (trenutno objavio dva trejda Pheonix Press, nadam se i nastavcima; ima i sjajni Daredevil: Yellow u njihovom izdanju od cuvenog tandema Loeb/Sale), Kevina Smitha i recentni Chip Zdarsky.
Chui Posted - 29/01/2021 : 14:08:54
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Deers

StraŔno. Pa da čemu valja Dum patrol bi Fibra objavila



Morrisonovom Dum Patrol, Animal Menu i Betmenu se bas nadam u Fibrinom izdanju, mada mislim da je Markos napisao negde, moguce da sam ga bas i ja pitao, da od Dum patrola nema nista.
A voleo bih i jos Swamp Thinga i Daredevila da vidim u Fibrinom izdanju.
A ako nece Fibra nista od ovoga, onda nek bilo ko objavi ove stripove na domacem trzistu (Carobna knjigo gledam u tebe!)
Pheonix Press je izbacio jako dobrog Daredevila Yellow (i Spajdremena Blue i Hulka Grey) i prva dva trejda Vejdovog trka Derdevila, nadam se i ostalim trejdovima uskoro.



Pa imaÅ” swamp thing i daredevila od Fibre.
john connor Posted - 18/11/2020 : 11:40:59
I do sada ga slusali...
Deers Posted - 18/11/2020 : 11:31:05
Pa ne znam, prevoditelj je fan pa ako ga poslusaju moglo bi to dobro ispasti.
koze123 Posted - 18/11/2020 : 11:28:36
Morisona očigledno treba nabavljati samo u omnibusima, ČK bi to zasrala samo tako.
john connor Posted - 18/11/2020 : 10:30:52
quote:
Originally posted by Paka01

MožeÅ” li uopće zamisliti koji bi kaos nastao da ČK izbacuje Morrisonovog Batmana? Mislim da bi pola stvari falilo, pogubili bi se jadni u onim mnogobrojnim naslovima.


U pravu si, koji bi to uzas bio
DiSkAcH Posted - 18/11/2020 : 08:41:59
@Going: Slažem se s tobom.
Ako nisi gledao seriju, pogledaj jer je osjetno bolja od stripa.
A strip sam pročitao odmah ankon Ŕto je serija izaŔla (skenovi) i ostao baŔ razočaran.
Paka01 Posted - 18/11/2020 : 00:35:39
MožeÅ” li uopće zamisliti koji bi kaos nastao da ČK izbacuje Morrisonovog Batmana? Mislim da bi pola stvari falilo, pogubili bi se jadni u onim mnogobrojnim naslovima.
going going Posted - 17/11/2020 : 23:39:22
quote:
Originally posted by Deers

StraŔno. Pa da čemu valja Dum patrol bi Fibra objavila



Morrisonovom Dum Patrol, Animal Menu i Betmenu se bas nadam u Fibrinom izdanju, mada mislim da je Markos napisao negde, moguce da sam ga bas i ja pitao, da od Dum patrola nema nista.
A voleo bih i jos Swamp Thinga i Daredevila da vidim u Fibrinom izdanju.
A ako nece Fibra nista od ovoga, onda nek bilo ko objavi ove stripove na domacem trzistu (Carobna knjigo gledam u tebe!)
Pheonix Press je izbacio jako dobrog Daredevila Yellow (i Spajdremena Blue i Hulka Grey) i prva dva trejda Vejdovog trka Derdevila, nadam se i ostalim trejdovima uskoro.
Deers Posted - 17/11/2020 : 23:01:15
StraŔno. Pa da čemu valja Dum patrol bi Fibra objavila
Paka01 Posted - 17/11/2020 : 20:29:15
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Taman san nedavno pročita Družba iznimne gospode koja je očito glavna inspiracija Way-u da napravi ovaj strip.



Mislim da je glavna inspiracija bio Morrisonov run na Doom Patrol Puno sličnosti ima, samo Ŕto je Doom Patrol nemjerljivo bolji strip.
jaki Posted - 17/11/2020 : 20:03:54
TV serija je odlična.
Number 5 rules!
Zagor-te-nay Posted - 17/11/2020 : 19:09:32
Šteta, ljubitelj sam Gerard Waya i My Chemical Romancea, njegove (prije svega fizičke :-) preobrazbe, na stranu emo i gluposti oko toga hajp. Taman san nedavno pročita Družba iznimne gospode koja je očito glavna inspiracija Way-u da napravi ovaj strip. Ovo...je bezveze. Amo reć jedan američki superherojski strip koji je...ubrzan i pinku zbrkan. Zapravo je level za max. djecu do 16 god. Uv`r glave.
Mislim, marketing je danas sve. Tip je baja, napravija je pricu od ovog svega, ima i tv serija, evo sad ispada i u nas da je to jedan DOBAR strip...pa me tira da razmislim. Šta bi bilo da jedan, npr. Dampyr, meni prosječni bonelli (6/10) ima marketinŔki odjek takav u S-A-D-u, da eto naslovnice crta James Jean, veliki A4 format, a unutra doslovno isti taj talijanski Dampyr, naravno obojan...pa to bio kraj svjeta za svih ti milijun Betmena, Spider-mana, Green lanterna, Umbrella i sličnog Ŕunda.
Mislim, rugamo se s Bonellijem a netko ovo smatra...kvalitetnim? Nakon par minuta čitanja sestra odbija "zločeste", eto je nazad za par stranica i sad prihvaća zlo... Znači masu filmova STAR WARSA
i preobrazbe glavnog lika stalo je u 2 minuta čitanja...ej..Dampyr...ono prosječni Dampyr...je kraj svijeta za ovo.
4/10...naslovnice i crtež nisu loŔi...
don_draper Posted - 05/10/2020 : 00:13:34
Apokaliptična suita

Veoma hvaljen i popularni serijal, Ŕto kao strip, Ŕto kao serija. A u ovom divnom Fibrinom izdanju s odličnim formatom činilo se kao neŔto Ŕto ne želim propustiti.
Ishod svega je jedna prilično zabavna i dinamična avantura. TeÅ”ko je zamisliti da ovoliko akcije i flashbackova može stati na 150 stranica računajući i prilično glomazne scene. Zanimljiv je koncept, naoko priča o posebnim ljudima, superherojima, ali pod okriljem disfunkcionalne obitelji. Osjeti se ta svježina u pristupu, bujica ideja koju Gerard Way očito nije trudio se zaustavljati.
No, tu možda dolazi i do glavnog problema. Jako je puno ideja za sve ove likove iz Academyja (a ima ih podosta) i svaki od njih bi trebao biti poseban i istaknuti karakter. Na ovako ograničenom formatu se to dosta dobro odradi, izgledno je da u nastavcima će biti joÅ” puno toga otkriveno. No, opet dobiva se osjećaj kao da nedostaje nekoliko komada slagalice, nečega da ovome da potpunu sliku. Super je ovo avanturistički i zabavio sam se čitajući ovo, ali sam nakon zaklapanja ovog storylinea pomalo "gladno" pomislio "I to je to?"
Crtež je jako dopadljiv i stilski strip odiŔe nekim svojim Ŕarmom.
Sve skupa, zanimljivo i zabavno, no možda malo nekompletno. No, čitat će se i nastavci u nekom trenu.
4/5
izivko Posted - 12/08/2020 : 13:58:14
Pročitao prve 2 knjige i to je to. Sumnjam da ću treću. Slab strip na koncu krajeva.
Deers Posted - 30/07/2020 : 10:13:23
Ako nekog zanima, u tijeku je Kickstartet kampanja za druŔtvenu igru sa motivima stripa:


https://www.kickstarter.com/projects/umbrellaacademy/the-umbrella-academy-game

kasper Posted - 08/07/2020 : 12:38:38
a jeste blago zabavno i otkaceno, al fali ovde jos toga da bi mi bilo dobro
zare80 Posted - 05/06/2020 : 06:00:11
Procitao keca, odlican i otkacen. Ideja stripa mi je genijalna.
Na vose mesta sam cuo da je dvojka dosta losija, pa cemo videti kako ce mi leci. šŸ˜€
koze123 Posted - 01/06/2020 : 15:50:15
quote:
Originally posted by Deers

ZavrŔiŔ? Strip joŔ nije gotov i skoro da se tek zapetljava radnja


Pravo da ti kažem posle dvojke mi se ne bacaju pare na trojku.
Pročitaću, pozajmiti ili kako već, ali nije mi malo para za neÅ”to Å”to se ispostavilo da me ne tangira. A tu su i problemi sa prostorom.
Svakako kec vrlo dobar, dvojka (u mom slučaju) slabunjava. Verujem da će se moj utisak dosta razlikovati od tuđih.
Deers Posted - 01/06/2020 : 11:34:13
ZavrŔiŔ? Strip joŔ nije gotov i skoro da se tek zapetljava radnja

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000