forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - INKVIZITOR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 05/06/2020 : 13:04:03
LJUBAV MOŽE DA UZDRMA I NAJČVRŠĆU VERU!



Format 16,5 x 23,5 cm
Povez Tvrd
Broj strana 129
Štampa Kolor
Serijal Riznica Bonelli GRANDE


Na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE po ceni od 940 dinara

Iz pera Đanfranka Manfredija („Skriveno Lice“) i Antonija Lukija

Galicija, Španija, 1610. godina. Život inkvizitora koji ne veruje u veštičarenje težak je. Za Luisa de Santjaga – hladnog kao kamen – vera ne sme da bude osenčena nikakvim kontradikcijama ni mrljama. Kad prelepa Amanda, optužena za crnu magiju, osvane pred njim, Luis će dati sve od sebe ne bi li je spasao...

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Inkvizitor.pdf

„INKVIZITOR“ je na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od petka, 5. juna, do petka, 12. juna. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.
16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ferri Posted - 24/09/2023 : 22:30:49
Procitao..i slazem se sa gore navedenim, do polovine strip je dobar..posle toga neocekivano ode u drugi smjer koji je los zaista i na kraju zavrsava kao neka prica za decu.
DiSkAcH Posted - 20/10/2020 : 11:53:44
Pročitao i je neki dan. Bzvz.
Ali da, cijela RB Grande, ali i Gigante su mi loše, dok mi je ona osnovna odlična.
anto Posted - 18/10/2020 : 21:07:41
Iz pera Manfredija i kista Antonia Lukija (slikarski stil crtanja,izuzetno lep) nam dolazi priča o Luisu de Santjagu,španskom inkvizitoru s'početka 17.veka,čoveka koji se bori sa svojom savešću,sa obzirom da ne veruje u veštice,pa brzo dolazi pod lupu vrhovnog veća inkvizicije.
Strip počinje dobro,sa ozbiljnom pričom protkanom dramom i istorijskom te religijskom tematikom,a onda se odjednom,na zadnjoj trećini stripa,bez ikakvog razloga ubace demoni,zombiji,fantastični elementi,i ode priča u qrac.Šteta.Posebno lepog crteža.

2/5
tosha Posted - 01/09/2020 : 18:41:42
Bolji mi je Klon od ovog
tutto maxim Posted - 01/09/2020 : 12:51:47
Slažem se sa prethodnim komentarima. Odlično je počelo, ali negde od polovine kad se pojave zombiji, čudovišta, magija itd priča više nema ni glavu ni rep.

Crtež odličan.

Meni najlošija Riznica Bonelli Grande.
AleksandarN Posted - 14/07/2020 : 20:42:59
Ne znam ni sta posebno da napisem o ovom stripu... Prica kao prosecan Dilan Dog smestena u XVII vek. Inkvizitori, crkva, tempari, magija, zombiji, duhovi, ljubav i u krug. Bez nekog posebnog zapleta. Dosadno. Jedino mi se crtez dopao i barem zbog toga vredi imati.
Ni jedan strip iz Bonelli Grande mi se nije dopao nesto posebno. Jedino mi je Klon okej. Vise nista ne ocekujem od ove edicije ali cu pratiti.
zlatan bihac Posted - 20/06/2020 : 22:42:42
lavennder i naopacke su za ovo stripcine...ovo je gore i od klona...
koze123 Posted - 19/06/2020 : 22:40:02
E sad kad si spojlere stavio ništa mi ne znači.

Šalim se, verovatno ću nabaviti ovo u nekom trenutku, ali očekivanja nisu neka...
Pajtos Posted - 19/06/2020 : 19:54:25
quote:
Originally posted by koze123



Jel? Imam italijansko izdanje (ne znam jezik doduše), ali mi je crtež fenomenalan. Daj neke utiske, da se ne zaletim kao za Lavennder i Naopačke.



Crtež jeste dobar, ali priča opasno šteka. Pogotovo od druge polovine.
IMA SPOJLERA
Priča počinje ozbiljno, sa sujeverjem, inkvizicijom i ostalim glupostima iz tog vremena i čitalac (barem ja) se spremi za nekakav logičan rasplet ove, kako kaze reklama, "snazne priče smeštene u podrobno istražen i uverljivo prikazan period španske kontrareformacije", a onda se bukvalno nabacaju demoni, čudovišta, zombiji i jos kojekakva čudesa pa strip do kraja ne moze da se uhvati ni za glavu ni za rep. To možeš da vidiš i listanjem tog italijanskog izdanja kojeg imaš. Pogledaj kako se na silu uguravaju zombiji, pa duhovi, pa onda šamarčina u vidu "petarpanovskog" leta u završnici...
Klasična boneliještina, za pročituckati i zaboraviti. Najveći krivac je naziv edicije i oprema u kojoj je zapakovan ovaj produkt za široke narodne mase pa se čovek ponada nečemu vrednijem...
Loši su Lavennder i Naopačke? Propast, i ja sam ih uzeo :D
koze123 Posted - 19/06/2020 : 19:09:34
quote:
Originally posted by Pajtos

Uhh, ovo je baš loše.... :/



Jel? Imam italijansko izdanje (ne znam jezik doduše), ali mi je crtež fenomenalan. Daj neke utiske, da se ne zaletim kao za Lavennder i Naopačke.
Pajtos Posted - 19/06/2020 : 18:49:13
Uhh, ovo je baš loše.... :/
risbozg Posted - 06/06/2020 : 17:24:32
opa, super
ivanl Posted - 05/06/2020 : 16:35:24
Kupuje se!
delboj Posted - 05/06/2020 : 15:00:24
Ma vjerovatno je greška.
zlatan bihac Posted - 05/06/2020 : 14:55:35
bas me zanima odakle ovoliki broj stranica, 176, jer je le storie specijal izdanje na 128 stranica...i klon je imao 128 stranica a oba su obicna kiosk izdanja...mohawk river i lavander su na 144 stranice, ali oni su radjeni po izdanju za striparnice i imaju taj tekstualni dodatak...

iduci broj bi trebao biti kentucky river, dugo iscekivani nastavak mohawka...
djukak Posted - 05/06/2020 : 14:38:09
Ovo odlično izgleda.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000