forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - NAOPAČKE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 05/06/2020 : 12:49:38
NOVA BONELIJEVA NAUČNOFANTASTIČNA PRIČA



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 80
Štampa Kolor
Serijal Riznica Bonelli GIGANTE


Na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE po ceni od 870 dinara

Iz pera Luke Enoka, autora poznatog Bonelijevog serijala „Dragonero“

Jednog dana, sila teže planete okrenula se naopako. Ljudi, životinje, voda, sve što je živo – sve je „palo“ u visine i nestalo na nebu. Gde – niko ne zna. Za preživele je to početak strašnog košmara...

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Naopacke.pdf

„NAOPAČKE“ je na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 870 dinara, od petka, 5. juna, do petka, 12. juna. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.000 dinara, a u ostalim knjižarama 1.299 dinara.
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 12/02/2021 : 20:53:44
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by anto


2/5

*na bacajte pare na ovo



E sad pročitaj moja dva posta gore.


uvek prvo napišem osvrt na DW orumu pa samo prekopiram ovde,a da neki put ni ne pogledam ostale komentare.
Srećom,nisam bacio pare,već pozajmio.
BeaGea Posted - 08/02/2021 : 16:02:49
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by anto


2/5

*na bacajte pare na ovo



E sad pročitaj moja dva posta gore.


To ti je ona situacija kad očekuješ da te drugi poslušaju, iako ti sam ne slušaš druge
koze123 Posted - 08/02/2021 : 15:35:19
quote:
Originally posted by anto


2/5

*na bacajte pare na ovo



E sad pročitaj moja dva posta gore.
DiSkAcH Posted - 08/02/2021 : 15:22:23
Da, ovako djeluje da će možda i biti nešto.
Simpatičan crtež i lagana priča koje je nedovršena...premalo je tih 60ak stranica.
Ali ako će nastavci, možda i bude neka OK priča na kraju.
Po meni su se onda trebali strpit i spičit to u 1 knjigu i bok.
anto Posted - 05/02/2021 : 23:02:11
aha,pa sad je malo jasnije - i delovalo je kao da je nezavršena priča,da ima nastavke - nadam se da će nastavci biti bolji,pošto je kec sve,samo ne dobar strip.
zlatan bihac Posted - 05/02/2021 : 20:48:16
Receno je da ce biti trilogija...dobar je ovo strip...cekam i nastavke od CK u gigant riznici...
verab Posted - 05/02/2021 : 19:49:05


https://tekdeeps.com/sottosopra-ii-review-of-the-second-chapter-of-sottosopra/
Deers Posted - 05/02/2021 : 19:22:45
Ima i nastavak.
anto Posted - 05/02/2021 : 19:09:19
Kao prvo,odmah upada u oči standardna ČK brljotina u vidu transkripcije Lukinog prezimena kao Enok,iako je Enoh zaživelo dobrano kod domaćih stripadžija.

Na stranu to,Naopačke je uglavnom bezvezan strip.Crtež Rikarda Kozija je stilom i koloritom namenjen tinejdžerima (kako ja to vidim),a Enoh pored korektne ideje,ništa više dobro ovde nije dao - priča je bez smisla i vrlo tanka,ili možda bolje da kažem,glupa - u jednom trenutku gravitacija menja smer delovanja,ali samo za organske stvari.Kuda odlazi sve što ode na gore niko ne zna,a da stvari budu gore,pojavljuju se fanatici koji u svemu tome vide Božiju promisao,pa one koji su preživeli,šalju u "naručje" Boga.
U centru priče je klinac Aleksandar koji upoznaje sposobnu devojčicu njegovih godina,Đurđu,i zajedno sa njom se probija kroz nevolje.

Ovo mi liči kao da je pokušano da se napravi one shot koji bi bio potencijalna nulta epizoda mini serijala,ali kako je slab bio odziv čitalaštva (sasvim očekivano),odustalo se od nastavaka.

2/5

*malo je bilo zbunjuće u startu da se skapira kako funkcionišu stvari u izokrenutom svetu,ali provali se brzo.
*strip se pročita za maksimalno 10 minuta
*na bacajte pare na ovo
DiSkAcH Posted - 18/06/2020 : 15:08:50
Ja naručio, pa što bude, isto napravio i sa Klonom koji je mi na kraju je bio bzvz.
koze123 Posted - 18/06/2020 : 12:41:38
quote:
Originally posted by anto

može neka ocena koze?


2/5, nastavnički (dobra ideja u pozadini i lep crtež/kolor) .

Ne bacaj pare, daću ti ako ti se baš čita.
anto Posted - 18/06/2020 : 12:00:41
može neka ocena koze?
solar Posted - 18/06/2020 : 08:57:50
Enoch je izvrstan scenarist, ali izgleda da je ovdje promašio.
Nisam čitao ali s obzirom na komentare teško da ću nabaviti.
AleksandarN Posted - 18/06/2020 : 08:26:50
Fenomenalna ideja, jako losa realizacija, plitka i dosadna prica. Steta sto ideju za ovako nesto nije dobio neki bolji scenarista...
sawitch Posted - 18/06/2020 : 08:24:40
Glupo jako. Ostavio sam ga u kolekciji zbog broja ali je jako glup strip.
mikado Posted - 17/06/2020 : 22:04:27
Nešto slično sam i ja nameravao da napišem. Strip koji može oduševiti mlađe tinejdžere. Brzo se čita, ali se ne dobija skoro ništa. Šteta.
koze123 Posted - 17/06/2020 : 20:00:18
Jedva sam čekao ovaj strip i nabavio sam ga odmah kad je izašao, i čim sam dograbio malo slobodnog vremena sam ga uzeo u ruke. Veoma sam se razočarao jer je u pitanju vrlo slab strip, sa tankom (gotovo nepostojećom) pričom koja nema nekog posebnog smisla, i veoma slabim scenarijom. Glavni problem je što autor nije ostao dosledan svojim (dobrim) idejama - ogroman broj nelogičnosti su prisutne, kako u scenariju tako i u crtežu. Pre svega ako gravitacija vuče sva organska bića ka gore, totalno je besmisleno šetanje po stepenicama i sedenje terasama drugog/trećeg sprata, kada bi protagoniste gravitacija vukla na totalno drugu stranu i to onemogućila. Takođe, određeni objekti lete i nalaze se na plafonu, a drugi, koji služe svrsi priče, su ostali na podu.

Deo koji se meni lično ne sviđa (što je lična stvar, za razliku od prethodnih objektivnih grešaka i nedoslednosti) je poruka i apsolutistički odnos prema religiji. Cilj stripa je prikaz nefunkcionalnosti i još korak dalje, štetnosti religijskih uverenja, kroz ekstremnost ponašanja fanatika, a opet objašnjenje kako bol stoji iza toga. Dakle, suprotno od boja i početnog tona ove priče koji imamo na prvi pogled, ovo je suštinski jedna depresivna i nihilistička priča o besmislu i beznađu. Meni se lično strip nije svideo, te sam očekivao kako će se više fokusirati na posledice ovakvog "izvrtanja" koje je pogodilo svet, a umesto toga jedini aspekt koji je bio ispitan je religijski, dok su ostali (odnos vlasti, struke i sl.) bolno zanemareni. Crtež svakako jeste dobar i boje su veoma lepe.

Tolko od mene, ima još stvari koje bih mogao da kritikujem (sa objektivne tačke gledišta, razne nedoslednosti u priči i besmislenosti), ali nadam se da je ovo bilo dovoljno da se stekne opšti utisak.
Elderane84 Posted - 06/06/2020 : 13:58:53
Nabavlja se svakako.
ivanl Posted - 05/06/2020 : 16:31:56
Zanimljivo skroz. Kupuje se.
zlatan bihac Posted - 05/06/2020 : 15:07:52
ovo djeluje zanimljivo i neobicno...u sbe se radi vec neko vrijeme na nastavku...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000