forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nathan Never - gdje započeti?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lukaku44496 Posted - 10/06/2020 : 16:17:10
Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 12/06/2020 : 02:38:53
Samo ti 'napadni' ovaj tako neregularni, a fantasticni u svakom smislu serijal za ono SBE doba, pa pjslije mozemo popricati. Kako god, gustaj!
lukaku44496 Posted - 11/06/2020 : 21:33:59
Ma što se tiče cijene i nedostupnosti, za sad sam samo planirao čitati, a sve od LL mi je na sreću dostupno u knjižnici.
Jerry Krause Posted - 11/06/2020 : 21:20:42
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?



Nemoj započinjat.



+1


+1

(mada nisam siguran jesu li nam razlozi isti ;))



-Cijena. slažem se ako će sve uzimati
-Količina izdatih / nedostupnih izdanja. 99% je dostupno
-Kvaliteta štiva. u prosjeku vrlo dobra
-Po meni najgori bonelli crtački staff. uhhh, šta reče
-Sam taj svijet ima lepezu popratnih izdanja, koja se nan neki način nadopunjuju. što je samo veliki plus


karuro Posted - 11/06/2020 : 19:34:05
quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?





Imas tu na forumu na NN topicu na prvoj stranici tablicu epizoda po kronoloskom redu i tako citaj. Jer je kronologija citanja nn bitna. Nemoj ni traziti za kupiti u papirnatom obliku jer ako i imas srece, para,zivaca da to sve kupis izdano od ll i kompletiras za citanje. Pocet ces sa citanjem za 10+ godina. Imas stranice sa skenovima, pogledas tablicu ovdje na forumu i krenes odmah citati.
zlatan bihac Posted - 11/06/2020 : 18:48:45
nedavno su predstavili cetiri naslovnice za dvije nove knjige nika i dvije knjige sa starim epizodama koje bi trebale ove godine...jedino almanaha od nicka nema, ne smijem reci vec 10 godina, ali odavno...a ima samo jos jedna knjiga...
ivanl Posted - 11/06/2020 : 14:45:46
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lukaku44496

Znaci ovu rupu koja trenutno postoji izmedu trobroja 39-40-41 i 63-64-65 ce popuniti LL?


Po mom skromnom misljenju naranije za dvije godine, najkasnije za tri. Kod Libellusa moras znati da u sto zagrizu, ne pustaju. A davno su rekli da im je cilj izdavanje svega zivog sto postoji od Nathan Nevera. Tome u prilog ide i dobivanje prava i skenova za vrlo rijetke Mjesec i druge price, objavljene u Superbooku no. 11. I to su uspjeli na cemu sam im neizmjerno zahvalan.




Odustali su od Nicka
Nista što se NRa tiče nije izaslo od 2018.


Ja ga ne uzimam, ali sto nisu rekli da idu nove knjige? Mislim da je nedavno to spomenuto...
supermark Posted - 11/06/2020 : 12:20:28
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lukaku44496

Znaci ovu rupu koja trenutno postoji izmedu trobroja 39-40-41 i 63-64-65 ce popuniti LL?


Po mom skromnom misljenju naranije za dvije godine, najkasnije za tri. Kod Libellusa moras znati da u sto zagrizu, ne pustaju. A davno su rekli da im je cilj izdavanje svega zivog sto postoji od Nathan Nevera. Tome u prilog ide i dobivanje prava i skenova za vrlo rijetke Mjesec i druge price, objavljene u Superbooku no. 11. I to su uspjeli na cemu sam im neizmjerno zahvalan.




Odustali su od Nicka
Nista što se NRa tiče nije izaslo od 2018.
DiSkAcH Posted - 11/06/2020 : 11:02:26
Mali ispravak, LL ne misli objavit sve od NN svijeta, rekli su da Legs Weaver nemaju u planu izdavati.
A postoji i onaj jedan Klonz, ali nisam vidio da ih je itko pitao za to.
supermark Posted - 11/06/2020 : 09:30:31
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?



Nemoj započinjat.



+1


+1

(mada nisam siguran jesu li nam razlozi isti ;))



-Cijena.
-Količina izdatih / nedostupnih izdanja.
-Kvaliteta štiva.
-Po meni najgori bonelli crtački staff.
-Sam taj svijet ima lepezu popratnih izdanja, koja se nan neki način nadopunjuju.

@lukaku44496
Izaberi nešto kratko, neke mini serijale na tu tematiku ili neke strip albume.






-trenutno najgore naslovnice u Bonelliju
lukaku44496 Posted - 10/06/2020 : 21:31:21
quote:
Originally posted by mladjo

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37297

U drugom postu ti je sve objašnjeno!


tnx
emirem Posted - 10/06/2020 : 20:45:23
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lukaku44496

Znaci ovu rupu koja trenutno postoji izmedu trobroja 39-40-41 i 63-64-65 ce popuniti LL?


Po mom skromnom misljenju naranije za dvije godine, najkasnije za tri. Kod Libellusa moras znati da u sto zagrizu, ne pustaju. A davno su rekli da im je cilj izdavanje svega zivog sto postoji od Nathan Nevera. Tome u prilog ide i dobivanje prava i skenova za vrlo rijetke Mjesec i druge price, objavljene u Superbooku no. 11. I to su uspjeli na cemu sam im neizmjerno zahvalan.


A po mom skromnom mišljenju točno za 4 godine. Ritam izlaženja starih epizoda kod Libellusa je već godinama ustaljen: parnim godinama 2 knjige, neparnim 1 knjiga. Ovim ritmom 2024. se popunjava rupa, mada bih volio kao i svi da me u Libellusu iznenade bržim popunjavanjem.


Dobro je sto ima jos zaintersiranih za Nathan Nevera kao strip, dobrodosao u klub.
Necu spominjati SD,to je zavrsena epizoda u izdavastvu,a koliko god LL bio izvanredno kvalitetan i sto mogu citati NN na super papiru i ima jednu najbolju kronologiju izlazenja,bas kao sto clan ivanl pise ona "nula" se izvanredno poklopila u prvu knjigu,onu bas kronolosku sa brojevima epizoda jedan i dva,tako da ce se posloziti sa 22-om knjigom,tj.knjiga 21 sa brojevima 60-61-62.
Samo malcice puno😁 me muci sto nije CC sa svojim naslovnicama unutra,iako je DeAngelis dobar crtac nije mi za cover,a i fusari dosta i nije mastovit,za razliku od Maxa Bertollinija.
mladjo Posted - 10/06/2020 : 20:43:32
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37297

U drugom postu ti je sve objašnjeno!
mladjo Posted - 10/06/2020 : 20:42:38
quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?




Samo naprijed!
Imaš na prvoj strani "službenog" NN topica redoslijed čitanja koji uključuje sva izdanja, a i objašnjava zavrzlamu sa preskočenim epizodama od strane Slobodne Dalmacije koje je poslije objavio Ludens.

Znam da se čini komplicirano ali nije kada jednom uđeš.
Za početak bi ti preporučio da nabaviš izdanja Slobodne Dalmacije i prva dva Ludens specijalca (a ne bi bilo loše da ubaciš i ove preskočene od SD koje je izdao Ludens, čisto radi kronologije).
split85 Posted - 10/06/2020 : 19:37:51
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?



Nemoj započinjat.



+1


+1

(mada nisam siguran jesu li nam razlozi isti ;))



-Cijena.
-Količina izdatih / nedostupnih izdanja.
-Kvaliteta štiva.
-Po meni najgori bonelli crtački staff.
-Sam taj svijet ima lepezu popratnih izdanja, koja se nan neki način nadopunjuju.

@lukaku44496
Izaberi nešto kratko, neke mini serijale na tu tematiku ili neke strip albume.

Jerry Krause Posted - 10/06/2020 : 19:29:23
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?



Nemoj započinjat.



+1


+1

(mada nisam siguran jesu li nam razlozi isti ;))
Jerry Krause Posted - 10/06/2020 : 19:28:08
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lukaku44496

Znaci ovu rupu koja trenutno postoji izmedu trobroja 39-40-41 i 63-64-65 ce popuniti LL?


Po mom skromnom misljenju naranije za dvije godine, najkasnije za tri. Kod Libellusa moras znati da u sto zagrizu, ne pustaju. A davno su rekli da im je cilj izdavanje svega zivog sto postoji od Nathan Nevera. Tome u prilog ide i dobivanje prava i skenova za vrlo rijetke Mjesec i druge price, objavljene u Superbooku no. 11. I to su uspjeli na cemu sam im neizmjerno zahvalan.


A po mom skromnom mišljenju točno za 4 godine. Ritam izlaženja starih epizoda kod Libellusa je već godinama ustaljen: parnim godinama 2 knjige, neparnim 1 knjiga. Ovim ritmom 2024. se popunjava rupa, mada bih volio kao i svi da me u Libellusu iznenade bržim popunjavanjem.
kiky Posted - 10/06/2020 : 19:27:55
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?



Nemoj započinjat.



+1
split85 Posted - 10/06/2020 : 19:06:40
quote:
Originally posted by lukaku44496

Pozdrav,
želio bih započeti s čitanjem Nathana Nevera, ali sam ostao malo zbunjen vidjevši koliko različitih Nathana Libellus izbacuje. Odakle bi mi bilo najbolje krenuti uzimajući u obzir činjenicu da o ovome serijalu ne znam baš ništa?



Nemoj započinjat.
ivanl Posted - 10/06/2020 : 18:39:12
quote:
Originally posted by lukaku44496

Znaci ovu rupu koja trenutno postoji izmedu trobroja 39-40-41 i 63-64-65 ce popuniti LL?


Po mom skromnom misljenju naranije za dvije godine, najkasnije za tri. Kod Libellusa moras znati da u sto zagrizu, ne pustaju. A davno su rekli da im je cilj izdavanje svega zivog sto postoji od Nathan Nevera. Tome u prilog ide i dobivanje prava i skenova za vrlo rijetke Mjesec i druge price, objavljene u Superbooku no. 11. I to su uspjeli na cemu sam im neizmjerno zahvalan.
zlatan bihac Posted - 10/06/2020 : 18:29:40
hoce libelus to popuniti, mada su to SD/ludens vec izdali kao kiosk izdanje...
lukaku44496 Posted - 10/06/2020 : 18:21:14
Znaci ovu rupu koja trenutno postoji izmedu trobroja 39-40-41 i 63-64-65 ce popuniti LL?
ivanl Posted - 10/06/2020 : 18:17:30
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ludens je stao sa brojem 62, a libelus je krenuo sa trobrojima 63-65 i sad su na 200 i jos nekom broju...a krenuli su i ponavljati SD i te epizode izdavati u knjigama, sto je ivanl vec objasnio, samo sto je on se zeznuo za jedan broj kod ovog nastavka libelusa nakon ludensa...


Jest, 'omasio' jednu znamenku. Desi se u brzom tipkanju. Sad su u LL- u trenutno na 218-tom broju redovnog serijala.
zlatan bihac Posted - 10/06/2020 : 18:05:25
ludens je stao sa brojem 62, a libelus je krenuo sa trobrojima 63-65 i sad su na 200 i jos nekom broju...a krenuli su i ponavljati SD i te epizode izdavati u knjigama, sto je ivanl vec objasnio, samo sto je on se zeznuo za jedan broj kod ovog nastavka libelusa nakon ludensa...
ivanl Posted - 10/06/2020 : 18:02:00
quote:
Originally posted by Charles

Hvala


Uvijek na strip usluzi, nema na cemu!
Ta takozvana 'rupa' u redovnom serijalu ubrzo ce biti popunjena, (treba jos samo 6 knjiga), i tad ce tvoriti jednu od najljepsih biblioteka puno sire od ovih nasih prostora. Problem je u velikom sukobu prvog naslovnicara Castellinija i pokojnog Bonellija , a u kojem je crtac koji je kroz svoje copertine serijala a ima ih 59, dao neka od najboljih rijesenja naslovnica uopce, ne samo u SBE, bio nezadovoljan. On je zabranio upotrebu svojih radova, a u LL- u su doskocili tome, nakon puno mozganja i uz blagoslov SBE-a dogovorili sa De Angelisom kompletnu 'proizvodnju' naslovnica od 0. I taj je crtac odlican ali ipak klasa ispod ohoho od Castellinija. Od tog trenutka krecu i sa tiskanjem prvih epizoda, jer profesionalci kakvi jesu, htjeli su sve perfektno. Svaka epizoda svoja naslovnica. Slobodna Dalmacija je zato dobra jer sadrzi svaka knjizica svoje remek djelo genijalnog Castellinija. Inace cujem da bi mogla izaci i knjiga svih maestrovih naslovnica, ako je to tocno, beskrajno se tome radujem.
Charles Posted - 10/06/2020 : 17:56:57
Hvala

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000