forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - KASTA METABARONA #1,2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 21/05/2019 : 09:13:55
KOMPLETNA KASTA METABARONA SA NOVOM KUĆOM PREDAKA!

Veličanstvena svemirska opera, jedno od najznačajnijih ostvarenja francusko-belgijske tradicije stripa na prelazu dva veka.

Kad se u galaksiji sazna za postojanje epifita, antigravitacione supstance kojom raspolažu samo Kastake, mir i spokoj se okončavaju za tu porodicu i priča o Metabaronima, puna krvi, smrti i izdaje, može da počne jer će svi lešinari galaksije pokušati da preotmu njihovu tajnu.
Crpući inspiraciju iz grčkih tragedija koliko i iz tropa naučne fantastike, uz izuzetnu vizuelnu naraciju Huana Himeneza, Alehandro Žodorovski kreira delo o dinastiji savršenih ratnika koje će postati ključan sastojak njegove neverovatne literarne tvorevine – Žodoverzuma.

KASTA METABARONA 1 (1-5) 320 STRANA, A4 FRMAT, PUN KOLOR


PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/kasta_metabarona_1

KASTA METABARONA 2 (6-8 + NOVA KUĆA PREDAKA) 312 STRANA, A4 FRMAT, PUN KOLOR


PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/metabaroni_knjiga_2

Dvotomna Kasta Metabarona Čarobne knjige najkompletnije je izdanje ovog serijala koje je ikad objavljeno na našim prostorima jer, kao dragoceni dodatak, sadrži novu verziju Kuće predaka, dvostruko obimniju od prethodne objavljene kod nas, i na približno 120 strana daje najvažnije informacije ne samo o Kasti Metabarona već i o Kastaki, u kojoj se otkriva predistorija ovog serijala, kao i o Oružju Metabarona, zasebnoj avanturi iz istog univerzuma. To je fascinantno dizajniran enciklopedijski priručnik o mitologiji Metabarona, tajnama, iskušenjima i strastima porodice nepobedivih ratnika, o tome ko su njihovi autori i kako su nastajale knjige iz serijala.

Ilija Čanak se pride potrudio da dotera svoj prevod kako bi vam ugođaj u ovom nesvakidašnjem ostvarenju bio potpun.

„Kasta Metabarona 1 i 2“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 2.000 dinara od srede 22. maja do subote 25. maja. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara.

18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Beren Posted - 18/06/2020 : 16:25:45
@Manny

Hvala za odgovor.

Što se prevoda u BP izdanju tiče, sjećam se da je bilo čak i pogrešno prevedenih rečenica, nekih problema za zamjenom teksta u oblačićima, tipfelera, ali ima 10 godina sigurno kako sam čitao to izdanje i komentarisao ga pa se ne mogu sjetiti detalja. Očekujem da je to sad ispravljeno jer razmišljam da uzmem ČK izdanje.
Manny Posted - 16/06/2020 : 23:07:30
quote:
Originally posted by Beren

Listam jutros Metabarone od Belog puta, pa pogledah i preview od ČK i vidim da tu nema priče kad Anima donosi dijete Metabaronu (10 strana)
Što se tu desilo? Ima li tog dijela u Kući predaka?



Ima.


quote:
Originally posted by Beren
I koliko je Čanak popravio prevod, jer koliko se sjećam, u izdanju Belog puta je bilo nekih problematičnih djelova?



Meni u izdanju Belog puta ništa nije bilo problematično. Kod Čarobne knjige sam krenuo samo da čitam taj dodatak, ali nije to nešto sad toliko posebno i zanimljivo.
Papir koji je koristio BP mi je mnogo bolji.
Beren Posted - 13/06/2020 : 12:31:25
Listam jutros Metabarone od Belog puta, pa pogledah i preview od ČK i vidim da tu nema priče kad Anima donosi dijete Metabaronu (10 strana).

Što se tu desilo? Ima li tog dijela u Kući predaka? I koliko je Čanak popravio prevod, jer koliko se sjećam, u izdanju Belog puta je bilo nekih problematičnih djelova?
Manny Posted - 08/12/2019 : 01:12:56
Da li je neko probao da uporedi izdanje Belog Puta i Čarobne knjige? Deluje mi je da je BP imao mnogo bolji papir i otisak, a ČK ima ove dodatne tekstove. Ima li još nekih razlika?
sawitch Posted - 30/05/2019 : 07:51:59
Jos dva albuma mi ostalo da procitam. Nije mi leglo kao davno kada sam citao ali mi je OK. Ostavicu ovo u kolekciji. Uradjeno je odlicno.
corto33 Posted - 22/05/2019 : 19:47:30
Uzimam iako imam već izdanja Fibre i Belog puta.
DiSkAcH Posted - 22/05/2019 : 06:18:53
quote:
Originally posted by klaudye

Bravo za Čarobnu knjigu i za njihova izdanja iz Jodoversa. Ima li netko informaciju u kojim striparnicama ima za naručiti njihova izdanja, zanima me Metabaruni - Kastaka? Iako imam ovo u Fibrinom izdanju uzeti ću i ovo upravo zbog dodataka, a nikad neću prežaliti što Fibra nije uradila sve vezano za Metabarune i općenito Jodoverse. U cijeloj Fibrinoj izdavačkoj politici jedino mi je to neshvatljiv propust.



Imaš i Osma, pošalji mu PM, ispadne te jeftinije od bilo kojes striparnice iz HR, pogotovo ako uzimaš više komada(ne istog stripa naravno, malo sam se nespretno izrazio ).
ivanl Posted - 21/05/2019 : 21:44:49
Ne znam odkud si, ali u Stripovi na kvadrat, u Preradovicevoj Zg, mozes naci/naruciti sve novitete iz Srbije.
klaudye Posted - 21/05/2019 : 21:37:32
Bravo za Čarobnu knjigu i za njihova izdanja iz Jodoversa. Ima li netko informaciju u kojim striparnicama ima za naručiti njihova izdanja, zanima me Metabaruni - Kastaka? Iako imam ovo u Fibrinom izdanju uzeti ću i ovo upravo zbog dodataka, a nikad neću prežaliti što Fibra nije uradila sve vezano za Metabarune i općenito Jodoverse. U cijeloj Fibrinoj izdavačkoj politici jedino mi je to neshvatljiv propust.
DiSkAcH Posted - 21/05/2019 : 19:41:54
quote:
Originally posted by ivanl

Hm, nisam znao da ce Fibra objaviti/reprizirati dopunjeno izdanje...onda nista od ovog. Cekam vrucicu.



Nije isti sadržaj dopune.
Fibra daje dodatni strip u reprintu i već u startu su dali izbačeni komad prvo broja, a ovdje je to tih 120ak stranica enciklopedije (ili nešto slično?) o svijetu Metabaruna.
Combatrock Posted - 21/05/2019 : 18:54:30
Ken Parker dobi konkurenciju.
ivanl Posted - 21/05/2019 : 17:39:20
Hm, nisam znao da ce Fibra objaviti/reprizirati dopunjeno izdanje...onda nista od ovog. Cekam vrucicu.
Dr. Zistis Posted - 21/05/2019 : 17:29:21
Ma ovo izgleda mrak na prvi pogled. Dodje mi po treci put (Eternaut 1 i Nadziraci)da neko "luksuzno" izdanje dupliram drugim "luksuznim"...bem ti...

DiSkAcH Posted - 21/05/2019 : 17:11:07
quote:
Originally posted by RadioClash

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček obe knjige za max 3000 dinara što mi kaže da je 190kn? Ili je to cijena jedne knjige?



Najprije da je po knjizi 3000. Po 300 stranica, A4 format i kolor.
Kastaka od 113 stranica je 1500.



E to je već realnije

I sad čitajući Fibrin topic o Metabarunima ispočetka vidim da imamo deja vu.
Kolko sam uspio pohvatat kada ih je Firba objavila 2007-e u isto vrijeme ih je objavio i Beli Put. Sad ide nadopunjen Fibrin reprint i Čarobna u isto vrijeme izbacuje nadopunjeno+ izdanje.

Je li moguće da to Humanoids dijele prava stilu...aha, sad su nam ex Yu ekipa na redu pa idemo dati svima prava...ili je to samo slučajnost?!

Ovo je zapravo nebitno, ali eto neko moje blesavo razmišljanje.

Inače ne vj sam već rekao ali samo da ponovim opet, Jodoverse i Jeremiah su meni top BD-i ako ne i stripovi uopće, tako da sam prema ovom dijelu izrazito subjektivan.

Ko nije ovo čitao, ovo je obavezna kupovina, bilo Fibra, bilo Čarobna, epska space opera (ili koji god ovo žanr bio?) sa nevjerojatno dobrom pričom i crtežom koji obara sa nogu!
RadioClash Posted - 21/05/2019 : 15:33:59
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček obe knjige za max 3000 dinara što mi kaže da je 190kn? Ili je to cijena jedne knjige?



Najprije da je po knjizi 3000. Po 300 stranica, A4 format i kolor.
Kastaka od 113 stranica je 1500.
DiSkAcH Posted - 21/05/2019 : 15:22:15
Ček obe knjige za max 3000 dinara što mi kaže da je 190kn? Ili je to cijena jedne knjige?
jaki Posted - 21/05/2019 : 11:29:01
Onda samo drugi jer su u njemu dodatci.
ivanl Posted - 21/05/2019 : 11:09:25
A hebiga,sto se moze, uzest cu i ovo zbog svih navedenih dodataka...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000