forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dobar dan, tugo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Shaner Posted - 18/06/2020 : 21:22:28


Sedamnaestogodišnja Cécile provodi lagodno ljeto sa svojim ocem udovcem i njegovom ljubavnicom u luksuznoj vili na Azurnoj obali. Njihovu bezbrižnu svakodnevicu poremetit će dolazak majčine prijateljice Anne, autoritarne i principijelne žene koju djevojka doživljava kao prijetnju. Priprema se okrutna igra zavođenja i manipulacije čije će posljedice biti fatalne.

Dobar dan, tugo, roman koji je utro put liberalnom društvu i predstavio svijetu Françoise Sagan, slavljenu i obožavanu francusku književnu ikonu, 2018. prilagodio je i majstorski ilustrirao Frédéric Rébéna.

V.B.Z. d.o.o
Tvrdi uvez
104 stranice
Format 21*27,5

15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 26/11/2020 : 21:49:01
Da, da, pročitaš stip i jedva čekaš napunit 50

Al ne bude trojke
anto Posted - 26/11/2020 : 21:01:15
sviđa mi se zaplet - matori u akciji sa dve ženske,deluje obećavajuće.

bio bi vrh kad bi ih ubedio za trojku!
pcoro Posted - 26/11/2020 : 20:49:42
Pročitao sam strip - dostupan je u riječkoj knjižari. Dobar je.
Nisam čitao knjigu, mislim da ni neću (život je prekratak) ali strip je prilično fensi i zabavan. Znači, radi se o nekoj 19naestogodišnjakinji koja je s tatom (nekih 50) na ljetovanju u nekoj fensi vili na francuskoj obali. Ta fensi vila podsjeća na trafostanicu. Mislio sam da je ta moda trafostanica kakve se sad naveliko grade kod nas novijeg vijeka, ali izgleda da su to Francuzi imali još 50tih godina. Stvarno su u svemu ispred nas.
Hm, znači za tata ima novu curu, neku seksi praznoglavu 20togodišnjakinju, ali na ljetovanje je pozvao i tu neku ozbiljniju, zrelu 40godišnjakinju, isto zgodnu s kojom bi htio nešto ozbiljnije, možda i brak. Maloj se to ne sviđa i ona kuje neki plan...

Kćeri se svidio taj zaplet. Ima ljubavnih intriga, strip je čak i pomalo seksi, opisuje taj mondeni život kojeg bi svi htjeli i sve se to doima glamurozno. Priča je dovoljno dobro ispričana pa se može pomalo zavidjeti likovima, a pomalo ih prezirati. Crtež nije tko zna šta ali solidno priča priču. Ovo je strip kakav bi ponekad volio čitati na plaži, ali nažalost sad je hladnjikava jesen i morao sam ga čitati uz peć.

Naslovnica je bijedna i izgleda izuzetno jeftino. Teško da će itko ikad kupit strip ako ga bude sudio samo po naslovnici.
ivanl Posted - 20/06/2020 : 00:22:18
Nekidan sam prelistao ovaj strip u jednom glupom trznom centru u koji sam nazalost morao ici. Nije mi se cinilo ozbiljno, ali ni ne sjecam se bas... bacio pogled i vratio na policu. No vidjet cemo, ima vremena.
bonjovi4ever Posted - 19/06/2020 : 16:31:27
Ne znam za Dobar dan, tugo.
Previše je pisaca koje bih volio pročitati, a neke za života niti neću stići.
Da ne kažem koliko vremena provodim samo iščitavajući vlastito pisanje.
Ono malo što znam o Sagan, i što sam pročitao od nje u vidu odlomaka i najpoznatijih citata...
Hvala, ali zasad ipak ne.
A ako joj ipak dam priliku, što je čist lako moguće, to sigurno ne bude u vidu stripa ili filmske ekranizacije, nego NJENOG romana ;)
uglavnom, Sagan ne mogu zasad kako spada komentirati, a onu Kaporovu izjavu ne smatram vrijednom komentara :D
Peyo Posted - 19/06/2020 : 11:13:29
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ili imaš to u sebi ili ne.
Jer većina ljudi previše pokušava forsirati nešto što nisu.
Previše se trude, umjesto da se prepuste.

Jer nije to nekakvo zanimanje, za koje se školuješ pa moraš negdje početi s praksom i sl.

A oni kojima je to baš tlaka i napor...
Koji se mukom probijaju kroz rečenice (stihove)...
Vjerojatno pišu iz krivih razloga.





+1

Sjećam se jednog intervjua M. Kapora (koji mi nikad nije bio po guštu) o svom problemu, muci pred kojom se nalazi kada sjedi za pisaćom mašinom u kojoj je bijeli papir kojeg treba ispuniti riječima.

Što se tiče stripa Dobar dan tugo baš me zanima koliko je ova adaptacija uspjela, s obzirom da mi se sadržaj ne čini baš stripovskom temom, a zeljko piše da i film nije nešto.
bonjovi4ever Posted - 19/06/2020 : 09:13:54
Da, šteta da makar Galveston ne prevedu kod nas.
Mada Bukva je prvenstveno mislio da "nemoj ni pokušavati".
Ili imaš to u sebi ili ne.
Jer većina ljudi previše pokušava forsirati nešto što nisu.
Previše se trude, umjesto da se prepuste.
I pokušaju sebe pronaći u nečem drugom.
To znači i onaj njegov čuveni natpis na nadgrobnoj ploči: Don't try.
Jer nije to nekakvo zanimanje, za koje se školuješ pa moraš negdje početi s praksom i sl.
E sad, da je pisanje patnja, tu se samo donekle slažem.
Jer u svakom slučaju zavoliš tu "patnju" ;)
A oni kojima je to baš tlaka i napor...
Koji se mukom probijaju kroz rečenice (stihove)...
Vjerojatno pišu iz krivih razloga.
Jer ne pišu ono što vole pisati.
Nerijetko im je to samo još jedan radni zadatak.
Često prema uputstvima drugim.
Čak i ako imaju talenta, sami ga obezvrjeđuju.
O takvima nemam baš neko pozitivno mišljenje ;)
No, skrećemo s teme.

vice Posted - 19/06/2020 : 00:07:13
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ali slažem se i sa Bukowskim.
Kad mu je jedan mladić rekao da želi biti pjesnik.
Pa je pitao starog profesionalca za savjet.
Otkud da krene, kako započeti..
Bukva mu je odgovorio:
Nemoj.




To me podsjetilo na Pizzolattov savjet wannabe piscima: ako ste u bilo čemu drugome, bilo čemu iole dobri, držite se toga i ne pišite. Pisanje je patnja.

Parafraziram, al nešto u tom smislu.
zeljko Posted - 18/06/2020 : 23:27:15
Gledo film
4/10
Niceg se ne sjecam
Znaci sranje
bonjovi4ever Posted - 18/06/2020 : 22:34:22
Ali slažem se i sa Bukowskim.
Kad mu je jedan mladić rekao da želi biti pjesnik.
Pa je pitao starog profesionalca za savjet.
Otkud da krene, kako započeti..
Bukva mu je odgovorio:
Nemoj.
bonjovi4ever Posted - 18/06/2020 : 22:30:36
Svatko u nekom trenutku može napisati pjesmu.
Samo većina ljudi to ne primjećuje.
E sad, koliko vrijedi ta pjesma...
To je već drugi par cipela ;)
Shaner Posted - 18/06/2020 : 22:11:53
quote:
Originally posted by vice

Jbt, Shaneru, pripa san se da te tvoja sklonost art melodrami otjerala u sunovrat distimije, al dobro je. To je samo novo izdanje na strip sceni. ^^




Nemaj brige, ja sam ti sav fun & frolic.

Što se pjesme tiče, ne bih se usudio. Taj mi je talent (kao i većina drugih) uskraćen.

bonjovi4ever Posted - 18/06/2020 : 22:07:59
Ja sam pomislio da ga je spopala jutarnja depresija pa je napisao pjesmu.
Shaner Posted - 18/06/2020 : 22:06:08
Jedino nisam siguran za datum izlaska. Unutra piše da je tiskanje dovršeno u travnju, a meni je u knjižaru došao 15.6.

Inače, nisam čitao Saganin roman, ali strip mi se čini kao propuštena prilika. Ima u toj priči potencijala, no Rébéna je nekako sve zbrzao i time nam uskratio priliku da se povežemo s likovima pa na kraju sve ispada prilično plošno. Jednako sam neimpresioniran vizualnim dijelom. Sam crtež je na trenutke zanimljiv, ali kadriranje i postavke tabli su mi previše standardni i dosadni.

vice Posted - 18/06/2020 : 21:54:00
Jbt, Shaneru, pripa san se da te tvoja sklonost art melodrami otjerala u sunovrat distimije, al dobro je. To je samo novo izdanje na strip sceni. ^^

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000