forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Koji tablet za čitanje stripova kupiti?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 18/03/2018 : 16:58:41
Već duže vrijeme planiram kupiti neki tablet za čitanje stripova, pa mi treba pomoć. Želio bih nešto što nije preskupo, ne treba mi ni za šta drugo osim za PDF i CBR stvari. Zanima me ima li neko iskustva, koliko inča uzeti, koliko je dovoljno RAM memorije za normalno "listanje" i sl. stvari...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 11/09/2020 : 17:10:43
Ahoi,
Jucer isprobao novi Samsung S7+ , 12,4 incha, procesor brz, odgovor na ekranu brz, brzo se ocitava, skinuo table sa SBE, skinuo perfect viewer i tabla ima gore i dole lufta, dvije trake koje se ne mogu kropati nazalost.
Ekran je na 16:10 i nije mi sjeo zbog formata.
Trazim od tableta ipak da ima standard za A4 format, to jest da vidim dokument ili stranicu stripa do okvira tableta.
Zato ipad od 12,9 incha ostaje kao jedini neprikosnoveni kandidat za kupnju.
Cijena S7+ je 899€ sto je too mucho, za 200€ vise dobije se tablet koji pak ima 5 godina garancije za updatee, a Samsung oko dvije ziher, poslije upitno.
emirem Posted - 21/06/2020 : 00:14:55
Eto vidis!

Citao danas izlazi Samsung S7 u dvije velicine 11" i 12.4"incha.
U 4:3 su formatu sto mi odgovara, ali vec skupljam za iPad 12.9" ocekujem bon za rodjendan slijedeci mjesec da umanjim vlastiti trosak😎, pa da se malo moderniziram i probam to techno cudo. Na androidu ne mogu crtati kao sto sam probao nedavno sa iPadom i stvarno sam pao na rik.
A mobitel moram isto kupiti drugi tjedan,jer ovo njesra od Nokie je uzas, garanciju imam,vracam i trazim lovu,dodam razliku i ciao. Ide Samsung as "usual".👍
DiSkAcH Posted - 20/06/2020 : 13:39:52
quote:
Originally posted by emirem

Dosao maloprije iz grada,isao pitati servisera za popravak tableta i jedne Nokie,puknuo ekran(ima super kameru,bookeh i slicno) je li gotovo…
Nazalost,nema rezervnih dijelova,narucio je,dobio negativan odgovor,proizvodnje nema za sve firme.
Cudi me da ne rade kad sam vidio prosli tjedan sve novi iphonei i ipadovi,samsunzi,a drugi padaju u drugi plan.
Izgleda da ce samo najjaci prezivjeti krizu.
Kako je krenulo bit ce dosta gubitaka na svim poljima elektronike.
Nokia odgadja promocije novih 5G mobitela kao 9.3 5G,prvi bez bradavice😁(pravi naziv-notch) na ekranu.
Netko se opet zazelio pojesti sismisa,pa ce opet sve u karantenu.
Kineski virus je jaci i od trojanca izgleda.😷

Pa meni je pred nekih 5-6 godina kada sam dao u servis mob da zamjene bateriju, frajer rekao da dijelova ima većinom za Samsung i Apple, za druge baš i ne.
emirem Posted - 17/06/2020 : 16:55:11
Dosao maloprije iz grada,isao pitati servisera za popravak tableta i jedne Nokie,puknuo ekran(ima super kameru,bookeh i slicno) je li gotovo…
Nazalost,nema rezervnih dijelova,narucio je,dobio negativan odgovor,proizvodnje nema za sve firme.
Cudi me da ne rade kad sam vidio prosli tjedan sve novi iphonei i ipadovi,samsunzi,a drugi padaju u drugi plan.
Izgleda da ce samo najjaci prezivjeti krizu.
Kako je krenulo bit ce dosta gubitaka na svim poljima elektronike.
Nokia odgadja promocije novih 5G mobitela kao 9.3 5G,prvi bez bradavice😁(pravi naziv-notch) na ekranu.
Netko se opet zazelio pojesti sismisa,pa ce opet sve u karantenu.
Kineski virus je jaci i od trojanca izgleda.😷
kiky Posted - 06/06/2020 : 13:58:20
Nema na čemu. :)
DiSkAcH Posted - 06/06/2020 : 09:16:33
quote:
Originally posted by kiky

da, chunky je samo za ipad-ove. čak nije ni za iphone (a opet, zašto čitati strip na iphoneu?)

ali iopet, što se tableta tiče, za mene vrijede samo ipad-ovi. nikakvi android tableti... samsunzi and shit... ne samo za čitanje stripova, već sveukupno.

ali to je već tema za neki drugi topik.

Opa, nisam nikad čuo za Chunky, ali ako sam cropa/zumira to je vrh. Probam ga, hvala!

A što se kompa tiče CDisplayEX mi je top. Na Androidu, Perfect Viewer i Astonishing comic reader, taj je sav neki fensi.

EDIT: Nakon ovako brzinski probanog Chunky-a mogu reći samo VAU!
Em ih fino zumira po defaultu (vidim da se za cropanje mora uzet PRO), em ima izgleda neki AntiAliasing ili nešto slično jer ih baš fino zagladi, pa i ono što je niže rezolucije, izgleda osjetno bolje. Plaćena verzija uključuje dosta opcija koje su zaključanje u free verziji (većina ih je vezana uz prebacivanje stripova sa raznih servisa i iz oblaka, te ftp prijenos s kompa koji mi je besmislen kad se itunesi mogu syncat preko wi-fia) i košta 35kn, ali mislim da će meni ova čaba verzija biti i više nego dovoljna za prvu ruku.
kiky Posted - 06/06/2020 : 08:43:10
da, chunky je samo za ipad-ove. čak nije ni za iphone (a opet, zašto čitati strip na iphoneu?)

ali iopet, što se tableta tiče, za mene vrijede samo ipad-ovi. nikakvi android tableti... samsunzi and shit... ne samo za čitanje stripova, već sveukupno.

ali to je već tema za neki drugi topik.
emirem Posted - 06/06/2020 : 00:37:23
quote:
Originally posted by Poli

Da, isto htedoh pitati da li se koriste programi za citanje kao na PC-ju ili neki drugi, posebni? Ono, samo za androide, apple...

Doma na kisti koristim Sumatru, a prije toga sam koristio CDisplay.

Naravno svaka platforma ima svoje appove.
Kod mene je na androidu perfect viewer.
Tablet mi danas nije napravljen,nisu stigli dijelovi iz Francuske. Pih..
Bar ne stize iz Bélema brodom.
Poli Posted - 05/06/2020 : 23:42:32

Da, isto htedoh pitati da li se koriste programi za citanje kao na PC-ju ili neki drugi, posebni? Ono, samo za androide, apple...

Doma na kisti koristim Sumatru, a prije toga sam koristio CDisplay.

emirem Posted - 05/06/2020 : 22:42:57
quote:
Originally posted by kiky

Chunky ti je kao freeware program, ali ja nadoplatio 25 kuna za punu verziju. Tako da primjerice automatski sam radi crop svake stranice i sređuje margine. Kao sto se vidi iz priloženog screenshota. Jako korisno jer time dobiješ optimum čitalačkog iskustva. Najbolji app za čitanje stripova na ipadu koji sam isprobao.

Primjetio sam na slici da nema puno praznog prostora sa strane i vrh-dno linije su bas knapp.
Tab je u formatu 4:3 pa sam po sebi vec dosta format stripa prilagodi marginama taba. Hvala na info.
kiky Posted - 05/06/2020 : 22:35:57
Chunky ti je kao freeware program, ali ja nadoplatio 25 kuna za punu verziju. Tako da primjerice automatski sam radi crop svake stranice i sređuje margine. Kao sto se vidi iz priloženog screenshota. Jako korisno jer time dobiješ optimum čitalačkog iskustva. Najbolji app za čitanje stripova na ipadu koji sam isprobao.
emirem Posted - 05/06/2020 : 22:02:28
Nisam jos u djiru, ali appove za citanje cu istraziti kad dodje vrijeme.
Chunky? Prvi na listi!🙂
Zvuci kao onaj iz Gooniesija.
kiky Posted - 05/06/2020 : 20:28:32
apple ipad 9.7 inča (2018). program CHUNKY.

emirem Posted - 04/06/2020 : 21:35:44
Danas bio u Saturnu i isprobao malo Samsung tablet i skinem neku bonellijevu i meni se cini ono ok,rekao bih isti format kao strip, cita se ok, po meni mozda mrvicu da je veci ekran.

emirem Posted - 04/06/2020 : 13:50:38
quote:

Zna li netko za tablicu Chuwi? Ja prvi put cujem za nju, ali ima dobre pocetne karakteristike za tu cijenu (ajde, uz "no name" je moglo biti jeftinije)...
https://www.mimovrste.com/tablice/chuwi-tablicni-racunalnik-hi9-plus-27-43cm-10-8-4g-lte-4gb-128gb-gps-android-8-0?src=bestsellers&tab=parameters

Pred par mjeseci sam i ja naletio na Chewie na amazonu,ali bili svi prodani,cuj, 4 gige rama daje sasvim solidnu brzinu.
Ja se patim sa mobitelom ovih tjedana 2 gige rama,usporava,smrzava, sad bas idem u njemacki Saturn da vidim sta imaju na policama.
Tablet mi jos na servisu do sutra,pa cekam da pocnem citati pomalo,vec sam poceo citati knjige,ali fale mi one nase svete slicice i tekst u oblacima.
Prosli tjedan francuski Auchan imao, a ima jos ipad (2018) 10,1 za 359 ojra. Servis placam sutra za Archos Oxygen le tablett 149 ojra.
DiSkAcH Posted - 04/06/2020 : 12:16:10
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:

quote:

Nabavija san si iPad Air 3 i zasad san zadovoljan. Dosad san bija Android pristaša, pa ajde da vidimo i taj Apple. :)

Nadam se da si platio manje za njega
https://www.mimovrste.com/tablice/apple-tablica-ipad-air-3-105-wi-fi-cellular-64gb-zlata?gclid=EAIaIQobChMI8Lzx0qa_6QIVGs93Ch2Bwg84EAAYASAAEgLkbfD_BwE

Cijena prava sitnica.

Čemu ti smajlići "pucanja od smija"?

Pa na povljnu cijenu. ;)

EDIT: Sada tek skužio da misliš da se smijem tebi, ne, smijem se cijeni na linku.
BTW sada ćeš vidjet što je to podrška od 5+ godina za razliku do uobijačenih 1-2 godina max za android.

@Poli: pazi, kupuješ tablet za stripove, internet i ne znam što još.
U prijevodu, ako ikako možeš, probaj ga da vidiš kakav je ekran, to ti je najbitnije. A i naravno da ne radi kao da mu je netko polomio noge...i ruke.
Meni je ovaj stariji ipad (4a generacija) dosta usporen, ali je ekran bomba, a i za čitanje stripova je odličan. I Youtube sporo radi, ali kad jednom krene, sve je OK. Ovaj noviji (Air 2) radi ko raketa.
Poli Posted - 03/06/2020 : 15:27:11

Zna li netko za tablicu Chuwi? Ja prvi put cujem za nju, ali ima dobre pocetne karakteristike za tu cijenu (ajde, uz "no name" je moglo biti jeftinije)...
https://www.mimovrste.com/tablice/chuwi-tablicni-racunalnik-hi9-plus-27-43cm-10-8-4g-lte-4gb-128gb-gps-android-8-0?src=bestsellers&tab=parameters

vice Posted - 20/05/2020 : 17:25:02
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:

quote:

Nabavija san si iPad Air 3 i zasad san zadovoljan. Dosad san bija Android pristaša, pa ajde da vidimo i taj Apple. :)

https://www.mimovrste.com/tablice/apple-tablica-ipad-air-3-105-wi-fi-cellular-64gb-zlata?gclid=EAIaIQobChMI8Lzx0qa_6QIVGs93Ch2Bwg84EAAYASAAEgLkbfD_BwE

Cijena prava sitnica.

Čemu ti smajlići "pucanja od smija"?
DiSkAcH Posted - 20/05/2020 : 07:37:10
quote:

quote:

Cijena prava sitnica.
Poli Posted - 19/05/2020 : 08:32:40
quote:

emirem Posted - 18/05/2020 : 23:30:14
quote:

Hajde super, ugodno citanje.
Javi samo kako izgleda Bonelli ili koji franko belgijanac na ekranu,koji je koliko incha ekran?
Ja danas odnio svoj tablet na zamjenu ekrana,bit ce 149€ trosak reparature. Nemam za iPad Pro.
Tek sam sad skuzio da nisam procitao strip vec pola godine.😱
vice Posted - 18/05/2020 : 21:02:24
emirem Posted - 06/05/2020 : 13:59:57
Da se ispravim.
2 gige Rama nisu dostatne po modernijim mjerilima za brze ocitavanje memorije,saltanja prozora,otvaranja aplikacija itd. Kako sam kupio jeftiniju Nokiu sasvim solidno radi za moje potrebe,ali u usporedbi sa vecim ramovima neusporedivo.
Za tablete je bolje od 4 gige rama navise.😎
DiSkAcH Posted - 06/05/2020 : 10:35:41
quote:

Hm, a koliko RAM-a preporucujete da bude minimalno, bez dokupa, da tece koliko toliko normalno, i kakav procesor?

Na Androidu min 2gb RAM-a (BTW RAM nema veze sa brzinom interneta, to ima veze sa providerom, wi-fi-em i ostalim).
Na iOSu se ne zamaraj RAM-om, tamo sve radi ko podmazano.
emirem Posted - 03/05/2020 : 14:29:17
Meni je bio 2GB i za internet jako spor,kao i sadasnji mobitel jeftinija Nokia sa 2GB.
Najbolje minimalno 4GB. A ovi Samsoni imaju 6-8GB sto je u rangu Barry Allena.😁

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000