forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 DDK

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zlotvor Posted - 08/11/2014 : 00:31:32
Dobrovoljno darivanje krvi.

Jeste li darivali?
Koliko puta?
Koja ste krvna grupa?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Oki Posted - 17/09/2021 : 15:09:44
Nešto me ove godine komarci izbjegavaju, a u ovom sušnom ljetu nije bilo krpelja, tako da smo susjed i ja otišli dati krv jer je danas bila neka akcija darivanja krvi.
Susjed odbijen jer mu je tlak bio 105/65, a ja onu plastiku za krv napunio već za cca dvije minute.
U upitnik koji se ispunjava prije darivanja krvi dodana su pitanja: “Jeste li cijepljeni?” i “Jeste li preboljeli covid19?”
Barker Posted - 23/06/2020 : 08:50:01
23 puta do sada. Dva puta godisnje, sto nekako postaje i obaveza jer nakon odredjenog broja darivanja organizam se fizioloski adaptira na novo nastalu situaciji I process se mora ponavljati.
Mozda nam neki medicinar moze ovo bolje objasniti.
ivi skoj Posted - 20/06/2020 : 12:36:10
Ma je, tlaka je, formular, mjerenje tlaka i razgovor o tetovažama, krpeljima, bolesti u familiji, jesi bio kod zubara nedavno...
Nešto zadnjih par puta baš bili i neljubazni, još mi ženska malo pobrljavila pa zakrvarila majicu i odmah na mene vi ste krivi.
Halo, nije drama, jebeš majicu i to što nisam ja kriv, ali barem isprika, a ne na zadnje noge.
A to što potpišeš formular oni se ograđuju ako se nešto desi kod transfuzije, pa pogledaju u rikverc čija je krv i ako nisi znao da imaš nešto tvoj bed.
Jednom sam se kao nešto razbolio dva dana nakon darivanja, kao šatro gripa, nazvao i rekao da maknu moju dozu da ne bi bilo problema, kaj ja znam, još neko rikne zbog mene.

Ovo za vrijeme korone su pozivali da se da jel kao fali, ali moraš doći sa maskom rukavicama, veliki razmak i te fore, nije mi bilo napeto sve to prolaziti pa odustao.
Nemam pojma jel se unormalilo, pa da pretočim višak u posudu za dalje.
Oki Posted - 20/06/2020 : 07:54:50
Nakon što sam nekoliko puta još u devedesetima dao krv, moj pogled na postupak davanja krvi bio je sljedeći: dođeš, daš osobnu iskaznicu i iskaznicu DDK, uzmu ti pola litre krvi, udare žig u iskaznicu DDK i to je to.
20+ godina kasnije....
Jučer me jedan prijatelj nagovorio da pođem s njim na dobrovoljno davanje krvi.
Prije davanja krvi ti daju da ispuniš jedan upitnik i odgovoriš na mnoga mnoga pitanja tipa: Jeste li koristili usluge prostitutke? Jeste li mijenjali seksualnog partnera? Drogirate li se? Pijete li alkohol? Jeste li pili ove ili one tablete? Jeste li operirani? Jesu li vam svi u obitelji zdravi ili bolesni? ...ma sto pitanja na čije odgovaranje čovjek potroši više vremena nego na davanje krvi.
Na kraju su me odbili jer je na pitanje Jeste li u posljednjih 30 dana imali ugriz krpelja ili ubod insekta? ...imao pozitivan odgovor (pola sata prije sam skinuo krpelja sa noge, a večer prije me ubo komarac.
Pa nije mi jasno kako u šestom mjesecu (koji je između ostalog vrlo topao i vlažan zbog čestih kiša), bilo tko može preživjeti 30 dana da ne doživi ubod nekog insekta ili pokupi krpelja u šetnji po prirodi???
Što bi trebao lagati da dobrovoljno dam krv?
Uglavnom, meni se čini da ovako ispada da se krv dobrovoljnog davatelja uopće ne provjerava prije nego je dobe oni koji je najviše trebaju, nego bi u slučaju da primatelj krvi pokupi kakvu boleštinu iz primljene krvi, sve tužbe i tereti pali na leđa dobrovoljnog davatelja?
Zlotvor Posted - 26/11/2015 : 13:25:56
quote:
Originally posted by going going

Evo prvi put dao krv prosle nedelje! Ja sam nulta negativna.
Bas mi je bila prpa kako cu da dam, ali je sve proslo totalno glat, a moj drugar se onesvestio.

Univerzalni davatelj. "High octane blood" ko iz Mad Maxa.
Drago mi je da ti je dobro prošlo. Samo tako nastavi.
dcopic Posted - 25/11/2015 : 22:09:14
Ja sam dao tri puta u vojsci, i više nikada. Na žalost.
going going Posted - 25/11/2015 : 21:44:45
Evo prvi put dao krv prosle nedelje! Ja sam nulta negativna.
Bas mi je bila prpa kako cu da dam, ali je sve proslo totalno glat, a moj drugar se onesvestio.
Zlotvor Posted - 25/11/2015 : 21:01:01
#5
Nešto malo kasnije (obično to početkom mjeseca odradim, najkasnije sredinom), ali uspješno izvedeno.
U petak testiranje da vidimo broj trombocita.
Ukoliko broj bude dobar - bit ću čest gost u Petrovoj 3.
milandj3 Posted - 13/08/2015 : 23:32:17
ja triput
inace sam, AB-
kazu, zesce retka grupa
markotamara Posted - 13/08/2015 : 22:29:24
Ja sam prije 10 dana da krv
bjelolasica Posted - 13/08/2015 : 22:08:29
Ja sam najpoželjnija krvna grupa.
Nisam nikada darivao jer meni ruka hekla kao narkiću samo kad vidim iglu tako da...
roby05 Posted - 12/08/2015 : 21:51:35
3 puta "samo" dosad,ali odsad redovno.Inace imam 0-.
Zlotvor Posted - 12/08/2015 : 19:48:15
Danas u Zadru odradio 4. davanje.
Inače, tko stigne, neka dođe i da jer fali svih grupa.
Zlotvor Posted - 15/02/2015 : 14:52:36
Recka #2
Zlotvor Posted - 07/02/2015 : 13:16:03
Ajmo mandrili!

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/ok9c-split-prikupljeno-dovoljno-doza-krvne-grupe-0-negativna-ali-i-jos-postoji-potreba-za-drugim-krvnim-grupama#/clanak/ok9c-split-prikupljeno-dovoljno-doza-krvne-grupe-0-negativna-ali-i-jos-postoji-potreba-za-drugim-krvnim-grupama
Amos Posted - 25/11/2014 : 11:30:12
15-ak puta.
Grupa je A-.
Redovito dajem krv jer je to plemenito, ne čini mi nikakvo zlo, dobijem dva dana slobodno, besplatan obrok i pivo. Jel može bolje?
Shiva314 Posted - 25/11/2014 : 11:10:30
50. put danas - 0+
Gand Posted - 25/11/2014 : 10:13:42
30-tak puta
A+
Sneaksie Thiefsie Posted - 24/11/2014 : 21:37:22
tudje necemo - svoje ne damo
Oki Posted - 18/11/2014 : 00:25:05
Tri ili četiri davanja (već dugo dugo nisam,pa ne znam točno).

0+
HEJZI1 Posted - 11/11/2014 : 20:13:46
31 davanje 0+
DODSFERD Posted - 08/11/2014 : 23:44:27
quote:
Originally posted by KRAS

Jedini organ koji doniram.je kitA...


Najplemenitija moguća donacija jer udahnjuje novi život.
tinton Posted - 08/11/2014 : 19:02:55
quote:
Originally posted by Zlotvor

I nisam dao krv u srednjoj jer sam 4 dana prije izvrnuo glezanj na krosu i bio na Voltarenu.

Offtopic: ti pratis mene, ne ja tebe. Autoceste, UNICEF i sad DDK. Ja ne odgovaram uopce na one gadarije koje pises u sportu jer tebi dati validan argument je poput igranja saha s golubom; iako odigras pravi potez, golub srusi figure, posere se na plocu i slavodobitno se sepuri. Dakle, fool's errand.



Deja vu.
KRAS Posted - 08/11/2014 : 18:58:00
Jedini organ koji doniram.je kitA... Inace nebi doniro organe.pa da si mojim bubregom neki bogati prdonja produzava zivot
Tonka24 Posted - 08/11/2014 : 18:50:57
Slazem se i ja bi napravio isto, osim kostiju, volio bi da se zakopaju ipak.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000