forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STRIP-AGENT PREDSTAVLJA: Nova integral 1.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 23/06/2020 : 17:09:08
Nova je čovjek i pola čije je znanje opsežno poput kakve enciklopedije... kojoj nedostaje "par" stranica...



Scenarij i crtež: Greg

Već na shop.strip-agent.hr

Od sutra u babilonu.

Ovih dana u SnK i knjižarama Školske knjige i Znanja.
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shuckey Posted - 19/10/2021 : 20:34:29
Uh, baÅ” je nezahvalno pisati osvrtić o legendarnom stripu kojeg nisi čitao kad i svi ostali, već nekoliko desetljeća prekasno. Nisam se baÅ” načitao klasičnih francuskih smijeÅ”nih stripova pa se nametala usporedba sa Gastonom. Nova je naizgled kao i Gaston, ima velike zamisli i sve najbolje zna, a na kraju sve spektakularno propadne. Uočio sam dvije iste fore. NeuniÅ”tivo jaje kod Nove je ista fora kao i neuniÅ”tivi orah kod Gastona, gubljenje u magli sam vidio i u Gastonu. Ali Nova se suÅ”tinski razlikuje od Gastona. Potonji je beskrajno simpatičan, iskren, bedast i dobar a Nova je taÅ”t, agresivan, zloban, glup i... Pizda. Također je i smijeÅ”an, par puta sam se naglas zlurado zacerekao. Macan je razvalio prijevod. Razvalio!

Kvaliteta materijala nije idealna ali je daleko od loÅ”eg. Razmaženko se navikao na brižljivo restaurirana definitivna izdanja u osvježenom koloru, ne zamjerite. Nadalje, oprema je mogla biti malčice bogatija, ali niÅ”ta ne smeta ni ovako. U trećem albumu su popravili raspored stranica tako da su obje stranice dvostraničnih epizoda vidljive, jedna lijevo druga desno. Ovo je jako loÅ”a odluka Francuza, mnogo mi se viÅ”e sviđalo kad sam morao okretati list da pročitam drugi dio. Greg je bio genij samo takav, scenarist, urednik i joÅ” je povrh svega umio vrlo dobro crtati. Ovo je velika pohvala crtačkom umijeću, kao Å”to rekoh uspoređivao sam Novu sa Gastonom.
kasper Posted - 15/03/2021 : 08:54:10
fino mi je legao ovaj pocetni nova, ipak je greg mastor stripa. nego, kad ce jos ovoga, zna li se sta?
alexts Posted - 02/01/2021 : 18:10:12
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Vidjet ćemo Å”ta dalje, ipak je 14 integrala ali sumnjam da će se neÅ”to drastično poboljÅ”ati.



Nova se tokom godina prilično menja, isključivo na bolje.

Na vrhuncu, to je za mene strip u istoj ravni sa Gastonom, Bilom i Bulom, Kubitusom... Bio je prilično popularan kod nas u vreme YU izdavaŔtva.

Nisam čitao previÅ”e ove ranije table, ali sam pre neki dan nabavio ovo izdanje, pa ću ga prokomentarisati kad pročitam.
Dwayne_Looney Posted - 02/01/2021 : 16:49:45
Kao nekom tko se prvi put susreće s ovim stripom, meni je ovo slabaÅ”no, tek pokoja pričica da se zapamti do idućeg dana, dosta smora. Vidjet ćemo Å”ta dalje, ipak je 14 integrala ali sumnjam da će se neÅ”to drastično poboljÅ”ati.
Treba pohvaliti kvalitetu izdanja i Macanov prijevod.
Peyo Posted - 10/08/2020 : 20:48:45
Vrhunski BD proizvod!
izivko Posted - 10/08/2020 : 20:00:05
Čitao, naravno. Dobar strip.
KuntaKinte Posted - 10/08/2020 : 15:21:14
Verovatno Macanov najbolji, najrazigraniji prevod do sada.
Nova mi je bolja zabava od Runde (Cubitusa).
krsta misic Posted - 06/07/2020 : 00:18:26
Eto prvih utisaka, jako lepo izdanje, simpaticne pricice i Nova ce tek uhvatiti zalet. Steta sto nema vise stranica dodataka, ali razumem da je tako u originalu. Sad jos samo da se SA zajebe pa da izbacuje ovo makar po 2 godisnje. Kupujmo stripove ljudi! :)
krsta misic Posted - 29/06/2020 : 18:13:35
Super, hvala! šŸ™‚

ps. Tih integrala ima 14 komada u Vrancuza kako vidim, taman do penzije da ih skupimo. šŸ˜›
anto Posted - 29/06/2020 : 18:10:31
у срŠµŠ“у стŠøŠ¶Ńƒ, ŠšŃ€ŃŃ‚Š¾!
krsta misic Posted - 29/06/2020 : 07:55:13
Sjajno, konacno, salji za BG odmah, kupljeno!

Peyo Posted - 24/06/2020 : 16:46:17
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo je bas povratak u sretna vremena. Voli Bernard dobre stripove iz djetinjstva, 'peru' ga isti momenti kao i nas.



Prije ere depra-stripova da se bude precizniji.

Hvala Bogu (kaže ateista) na Strip-agentu.
ivanl Posted - 24/06/2020 : 16:33:46
quote:
Originally posted by velka031

Mic po mic i svi heroji iz sretnijih vremena su ponovno među nama :)


Nisam jos uzeo Rundu, 'psa koji brunda', ali sad cu sve zajedno. Ovo je bas povratak u sretna vremena. Voli Bernard dobre stripove iz djetinjstva, 'peru' ga isti momenti kao i nas.
risbozg Posted - 24/06/2020 : 06:21:29
Super..
alexts Posted - 24/06/2020 : 01:35:13
Bravo.
velka031 Posted - 23/06/2020 : 21:31:57
Mic po mic i svi heroji iz sretnijih vremena su ponovno među nama :)
ivanl Posted - 23/06/2020 : 20:19:26
Ma daj, Nova Novator, covjece...
delboj Posted - 23/06/2020 : 19:58:36
Aha, sad vidim da je to isto, nisam se sjetio https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=NON&What=WL&Publisher=All&ITPublisher=All&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=1
Peyo Posted - 23/06/2020 : 19:49:48
quote:
Originally posted by delboj
Pa nije mi jasno otkud takvo ime Nova? Gdje je nestao Ahil?



Pa, vjerojatno znaÅ” da je to iz Stripoteke, Nova Novator.

U Denisu (ako dobro pamtim) je bio Ahil Petić Å”to je prijevod originalnog imena Achille Talon.

Očigledno se izdavaču viŔe svidjelo Nova Novator.

Ili je htio izbjeći zabunu pa je izazvao zabunu.
delboj Posted - 23/06/2020 : 19:39:17
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by delboj

Da li je ovo Ahil Petić?



Zar ima dileme?

Super vijest!

Nadam se dobrom prijevodu.


Pa nije mi jasno otkud takvo ime Nova? Gdje je nestao Ahil?
Peyo Posted - 23/06/2020 : 19:33:09
quote:
Originally posted by delboj

Da li je ovo Ahil Petić?



Zar ima dileme?

Super vijest!

Nadam se dobrom prijevodu.
delboj Posted - 23/06/2020 : 18:19:43
Da li je ovo Ahil Petić?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000