forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Бенжамен Ренер: ВЕЛИКИ ЗЛИ ЛИСАЦ

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 29/06/2020 : 07:13:00



Поштовани читаоци,

са великим задовољством најављујемо нову књигу у нашој едицији "Први избор" - шармантно дело Бенжамена Ренера под насловом ВЕЛИКИ ЗЛИ ЛИСАЦ, једнако посвећено и одраслим и млађим читаоцима.


Технички подаци

Бенжамен Ренер - Велики зли лисац

Библиотека Први избор
Превод: Илија Чанак
Страна: 192
Штампа: у боји
Повез: тврди
Формат: Б5
Промотивна цена: 1200 динара
Предвиђени датум изласка: 29. 6. 2020.
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
borg Posted - 11/08/2021 : 15:50:58
quote:
Originally posted by anto

obriši nesrećo ovaj post dok ga još neko nije pročitao.



+1
anto Posted - 11/08/2021 : 15:11:22
obriši nesrećo ovaj post dok ga još neko nije pročitao.
Jozzinelli Posted - 11/08/2021 : 05:54:24
Kod ovog stripa jedino što mi se dopada to su korice (pogotovo zelena boja i sam izgled rikne) i ćirilični font.

Sadržaj mi se nije dojmio, dosadan i neduhovit, u najbolju ruku bih mogao da mu dam epitet "simpatičan" (ali nedovoljno).
Već sam iz par tabli video ranije da ovaj crtež nije baš moja šoljica kapućina, ali ipak uzeh da pročitam strip,
pomislio sam da će me makar neka fora nasmejati, i jeste, nasmejao sam se samo na jednom mestu (videću
da eventualno kasnije navedem konkretno koji je to detalj bio koji me je nasmejao) - opet nedovoljno.

Recimo, "La Fontenove basne u stripu" su mi daleko zabavnije, smešnije i crtački bolje od "Lisca".
Dobro, to izdanje je u startu brojčano "nadmoćnije", veći broj crtača i scenarista, ima i boljih i prosečnih,
sa te strane možda nije fer poređenje, ali ipak, zbog tematike, navodim ga kao nešto što mi se dopalo
i što bih pre kupio i dao deci da čitaju.
Jocko Posted - 10/11/2020 : 18:26:24
quote:
Originally posted by anto

ako ti moja preporuka pre tri meseca nije bila dovoljna,nek ide život!!



To je i presudilo

Nego sam tek sad video da je strip uopste izasao.

vronski 3 Posted - 10/11/2020 : 10:29:05
Lisac je zaista fenomenalan strip, nešto što kad se jedanput pročita večno se pamti!
anto Posted - 10/11/2020 : 10:07:53
ako ti moja preporuka pre tri meseca nije bila dovoljna,nek ide život!!
Jocko Posted - 09/11/2020 : 23:36:48
Ubedili ste me da nabavim Lisca.
borg Posted - 09/11/2020 : 21:21:32
Vuk je ovde odradio fenomenalan posao + super prevod!



Beren Posted - 09/11/2020 : 20:17:19
Smiješan, zabavan, duhovit strip, vrlo dobro isplanirane i realizovane priče i zanimljivog crteža. Autor se dotiče raznih tema, sa posebnim osvrtom na podizanje djece i sve izazove koji idu uz to, i priča jednu toplu, modernu basnu, ali i bajku na neki način. Strip za više čitanja.
Samo izdanje je odlično urađeno, prevod dobar. Uzimajte dok ima.
Combatrock Posted - 31/08/2020 : 00:05:32
Strip 10/10.

Izdanje 10/10.

Skepsa koju sam imao kad je Fibra izbacila je nestala, cirilicno pismo mi leglo ko kec na desetku.

Ocekujem drugo i trece izdanje ... tj zelim izdavacu da ovo bude ogroman tiraz.
plavi Posted - 05/08/2020 : 20:15:34
Zanimljivo, pogledao sam animiranu verziju prošle godine, nisam znao da je rađeno po stripu.
vronski 3 Posted - 31/07/2020 : 19:16:43
Lisac je zaista fenomenalan strip!
anto Posted - 31/07/2020 : 18:34:13
Аko neki strip mogu,ali i moram da preporučim (od pročitanih u zadnjih 6 meseci i više),to bi bio definitivno ovaj.Odličan strip (5/5),koji mi je ponovo čitajući,postajao sve bolji i bolji,te mi je sad u grupi 5+/5.Pročitao ga je i sin od 13 godina,i njemu je jednako sjajan,krenuo je i ovaj mlađi od 9,ali njemu nije bio nešto preterano zanimljiv,ali najbolja fora je što ga je pročitala i supruga (pre toga je možda kompletno pročitala nekog Asteriksa,pre 5-6 godina) i totalno je pogođena,na kraju se dobro i isplakala.

Lisac je simpatičan lik koji se trudi da bude strašan i zao,ali ga na farmi niko je hebe ni pet posto - ni koke,ni prase i zeka,ni ker čuvar.Vuk ga ubeđuje da drpi nekoliko jaja,da se izlegnu piliće pa da ih pojedu;ali stvari ne krenu po planu,Lisac se veže za piliće i sve ode u nekom drugom smeru.

Šta reći - Benžamin Rener je uradiо samo ovaj strip,ali kakav!!! Sa oba aspekta izuzetan - crtački minimalistički,ali i kao takav prava perfekcija;dovoljno je samo videti kako autor pravi transformaciju lisca u vuka (dok se igra sa polićima na stranici 112).Za priču,ideju,izvođenje i dijaloge neću trošiti puno reči - sa svakim čitanjem uživaćate ponovo.Možda s'početka strip ne deluje da će biti bomba,ali kako odmiče videćete o čemu govorim.

Izdanje - tehnički sjajno,AMD je uradio odličan posao, a Čanak vispren i nadahnut kao u Popaju.Plus ћирилица!

NE PROPUSTITI !!!
vronski 3 Posted - 30/06/2020 : 18:00:02
Svaka čast Vuče za Lisca! ;)
anto Posted - 30/06/2020 : 16:19:33
bravo!!
KOMIKO Posted - 30/06/2020 : 14:07:21
Ренеров Велики зли лисац је технички вероватно најсавршеније издање које смо до сада урадили. Беспрекорна и штампа и дорада. АМД покидао!

KOMIKO Posted - 30/06/2020 : 09:02:34
quote:
Originally posted by delboj

Da li je ovo izašlo danas kako piše u previđenom datumu izlaska, ili tek treba da izađe?



Izašlo je, ali nije još stiglo u striparnice.
delboj Posted - 29/06/2020 : 09:55:54
Da li je ovo izašlo danas kako piše u previđenom datumu izlaska, ili tek treba da izađe?
Dr. Zistis Posted - 29/06/2020 : 09:09:02
Odlican izbor 👍

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000